معرفی و دانلود کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم

عکس جلد کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم

آن مکاسیل در کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم درمورد اهمیت بخشش و نقش آن در یافتن آرامش در زندگی صحبت می‌کند. با شنیدن این کتاب با فرایند بخشیدن و مراحل و راهکارهای عملی آن آشنا می‌شوید.

درباره کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم:

همه انسان‌ها در زندگی خود بسیار دیگران را می‌رنجانند و از دیگران رنج می‌بینند. گاهی اوقات این آزردن به شکل عمدی و در برخی مواقع غیرعمد و به دلیل سوتفاهم صورت می‌گیرد. گذشته از دلیل این آزار رساندن‌ها، برای بسیاری از افراد گذشت و بخشیدن دیگران و فراموش‌کردن رنجی که به قلب آن‌ها وارد شده کار آسانی نیست و ممکن است هیچ‌وقت نتوانند آن کینه را از دل خود بیرون کنند.

عده‌ی زیادی هستند که ناراحتی‌هایی را سال‌ها در دل خود نگه می‌دارند. بعضی از آن‌ها عقیده دارند گذشت کار سختی است. اما باید توجه داشت که فشار روانی و رنجی که با ما می‌ماند و هر روز هم تکرار می‌شود، بسیار آسیب‌زننده‌تر است. شاید شما هم این جمله‌ها را شنیده باشید که «هیچ‌وقت او را نمی‌بخشم» یا «تا آخر عمرم یادم نمی‌رود که او با من چه کرد».

زندگی پر است از بحث‌ها و اختلاف‌ها که بین همه پیش می‌آید. حاصل برخی از این اختلاف‌ها قهرهای همیشگی و برهم خوردن روابط است. آن مکاسیل (Ann Macaskill) در کتاب خطاهای دیگران را ببخشیم (Heal the Hurt: How to Forgive and Move on) این موضوع مهم را مطرح می‌کند که اگر ما از بخشش امتناع کنیم، منجر به اندوه، مریضی و احساس تنهایی می‌شود. پس آیا ارزش دارد که چنین بهایی بپردازیم؟

او عقیده دارد نبخشیدن دیگران واقعاً ارزش این‌ همه درد و رنج و سختی را ندارد. بعضی اوقات نگه‌داشتن کینه در مدت طولانی فردی را از ادامه زندگی بازمی‌دارد و باعث می‌شود حتی آن شخص آسیب‌زننده در این موقعیت بیشتر احساس برد کند. نویسنده فرایند بخشش و مراحل آن را در غالب راهکارهای عملی آورده است. هدف او از نوشتن این کتاب کمک به افراد برای دستیابی به بخشش کسانی است که آن‌ها را آزار داده‌اند. با شنیدن این کتاب می‌توانید بدون حس کینه و خشم و آسیب‌های ناشی از آن‌ها زندگی خود را ادامه دهید.

کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های روان‌شناسی و توسعه فردی علاقه دارید، شنیدن این کتاب برایتان جذاب خواهد بود.

جملات برگزیده کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم:

- فکرکردن دربارهٔ چگونگی احساساتمان خودبه‌خود بحث چگونگی به‌وجودآمدن واکنش‌های حیاتی ما را پیش می‌کشد.

- واکنش‌های هیجانی ما سریع و ظاهراً ناخودآگاه صورت می‌گیرند.

- وقتی با یک عامل تنش‌زای عمده درگیر می‌شویم، دستگاه عصبی خودمختار از نظام طبیعی خود خارج می‌شود و در نتیجه کارکردهای بدن ما را مختل می‌کند.

- ما در حین تعبیر و ارزیابی رویدادها به‌شدت تحت تأثیر حال و روحیهٔ خود، شخصیت و باورهای فردی خویش، دربارهٔ جهان و زندگی هستیم.

- شاید برای ما بسیار مشکل باشد که علت وجود رابطه‌ای میان آنچه که دربارهٔ یک رویداد با خود می‌گوییم و احساسی که نسبت به آن داریم را به‌درستی درک کنیم.

- مسائل به‌خودی‌خود اتفاق نمی‌افتند. چیزی یا کسی موجب بروز آن‌ها می‌شود؛ بنابراین احساسات ما نیز باید تابع این قانون باشند.

در بخشی از کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم می‌شنویم:

خشم یک واکنش طبیعی است که گاهی می‌تواند کاملاً هم مفید واقع شود. خشم می‌تواند شهامت گفتن چیزها و انجام کارهایی را به ما بدهد که در حالت عادی از مبادرت به آن‌ها اکراه داریم. با وجود این اکثریت ما گاهی چنان خشمگین شده‌ایم که قادر نبوده‌ایم به‌درستی رفتار کنیم. خشم می‌تواند زبان ما را بند بیاورد و تنها بعد از وقوع رویداد است که به فکرمان می‌رسد در آن هنگام چه باید می‌گفتیم و غالباً همین مسئله بر ناراحتی‌مان می‌افزاید. به‌عبارت‌دیگر، گاهی خشمگین شدن به این معنی است که کنترل وضعیت به‌کلی دستمان خارج می‌شود. همین موضوع ممکن است ما را ضعیف نشان بدهد و بر مشکلاتی که با آن‌ها مواجه هستیم بیفزاید.

آنچه گفتیم به‌طورکلی درمورد همهٔ تظاهرات هیجانی افراطی صادق است. اما خشم بیشترین ارتباط را با عفو و بخشایش دارد. ازاین‌رو، می‌خواهم شما را با روش‌هایی آشنا کنم که به کمک آن‌ها بتوانید خشم خود را سریع‌تر کنترل کنید. آگاهی از این‌که خشم چگونه ایجاد می‌شود، می‌تواند مانع از خشمگین شدن شما شود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
12 دقیقه
بخش اول: درک گذشت و بخشایش / فصل یک: معرفی
18 دقیقه
فصل دو: ماهیت بخشایش، درک فرایند / قسمت اول
28 دقیقه
فصل دو: ماهیت بخشایش، درک فرایند / قسمت دوم
27 دقیقه
فصل سه: دشواری‌های بخشیدن
21 دقیقه
فصل چهار: سفر به سوی بخشایش
15 دقیقه
بخش دوم: گذشت را بیاموزیم / فصل پنج: گفتگوی مجازی با خطاکار
28 دقیقه
فصل شش: هیجانات عاطفی خود را بشناسید
30 دقیقه
فصل هفت: فرایند تغییر دادن احساسات / قسمت اول
33 دقیقه
فصل هفت/ قسمت دوم: با خودگویی خود را ارزیابی کنیم
31 دقیقه
فصل هشت: مواجهه با خشم
19 دقیقه
فصل نه: ایجاد همدلی
27 دقیقه
فصل ده: مراحل تکفین بخشایش
20 دقیقه
فصل یازده: آنجا که بخشایش واقعی میسر نیست

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم
نویسنده
مترجمشهره نورصالحی
گویندهنسرین رضایی
ناشر چاپینشر پیدایش
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های ارتباطات و روابط عمومی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم

مصطفی عزیزی
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
یک کتاب فوق العاده روان و قابل درک و پر از نکات مهم که برای هر شخصی لازم است. نویسنده‌ای که با علم روانشناختی و مسلط کامل بر این موضوع و با کمک از تجربیات تونسته در این کتاب با مخاطبین خاص خودش ارتباط خوبی بر قرار کنه. در نقش یک قربانی در زندگی، من به شخصه کاملا لغت به لغتش را با تمام وجود درک کردم و در فصل چهارم یک تمرین فوق العاده ست که با دقت انجامش دهید. اگر خودمون نخواهیم هیچ کسی نمی‌تونه و اجازه‌ی اینو نداره که مارو عصبی کنه. اگر بدونیم با نبخشیدن و حمل کینه و خشم قدیمی چه ضرری به ذهن و جسم خودمون وارد می‌کنیم هیچ وقت این کارو به تعویق نمی‌انداختیم. من با این کتاب و تمارینش، بخشیدم همه‌ی کسایی که به نوعی به من بی لطفی کردند و منو نابود کردند. بخشیدم شما هم بخشنده باشید. ممنونم از خوانش عالی و ترجمه‌ی فوق العاده. سپاس از کتابراه که این کتاب رو در اختیارم قرار دادید. عالی هستید
Hoori
۱۴۰۲/۴/۱۳
بسیار بسیار کتاب خوبی هست. همه‌ باید حتما در این موضوعات آگاهی پیدا کنیم و حتما باید بدونیم که خشم و کینه چقدر برای جسم و روح و سلامتی خودمون مضر هست و چقدر داریم با این افکار و نبخشیدن انسانها، به خودمون آسیب می‌رسونیم و هرچه زودتر باید خودمونو نجات بدیم یعنی بتونیم ببخشیم تا آزاد بشیم. به شدت پیشنهاد میشه بخونید این کتاب رو🌹
امید افشار
۱۴۰۱/۵/۲۸
با سلام یکی از بهترین و علمی کاربردی‌ترین کتابهایی که تا به حال درباره بخشش شنیدم این کتاب بود بسیار تخصصی موشکافانه و راهبردی با گویندگی بسیار دلنشین و زیبای خانم راوی که لذت شنیدن این کتاب رو دو چندان کرده توصیه میکنم حتما بخرید و استفاده کنید و به دیگران توصیه کنید با تشکر از کتابراه واقعا لذت بردم
مینا
۱۴۰۱/۵/۲۵
این کتاب فوق العاده به من کمک کرد تا بتوانم ببخشم و به آرامش برسم. ممنونم از همه دست اندرکاران🙏🏻
مریم زاهدی
۱۴۰۱/۶/۲۳
بسیار کاربردی و تکنیکی
مروا هستم ✌️
۱۴۰۱/۲/۳
بد نبود، ولی نمیگم عالی بود که بخرید
fereshte sheikh
۱۴۰۰/۹/۷
عالی و کاربردی بود. ممنون از تلاش شما
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم

برای دریافت کتاب صوتی خطاهای دیگران را ببخشیم و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.