معرفی و دانلود کتاب صوتی بامداد خمار

عکس جلد کتاب صوتی بامداد خمار
قیمت:
۵۴۰۰۰ تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بامداد خمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بامداد خمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بامداد خمار

کتاب صوتی بامداد خمار نوشته‌ی فتانه حاج سید جوادی، داستان عشق نافرجام دختری به نام محبوبه از خانواده‌ای فرهیخته و ثروتمند به شاگرد نجاری است، روایتی جذاب که تمام سلول‌های وجودی شما را با درگیری‌های بین عقل و دلِ شخصیت اصلی همراه می‌کند.

خلاصه‌ی کتاب صوتی بامداد خمار:

بامداد خمار (Drunkard Morning) درباره‌ی پیرزنی به نام محبوبه است که سال‌های پایانی عمر خود را سپری می‌کند، برادرزاده‌ی او که دختری زیبا و احساسی به نام سودابه است و شباهت بسیار زیادی به عمه‌ی خود دارد در شرف ازدواجی عجولانه و عاطفی است. پدر و مادر سودابه که با ازدواج او مخالف هستند و گمان می‌کنند سرنوشت او هم همانند عمه‌اش می‌شود، از محبوبه خواهش می‌کنند که داستان غم‌انگیز زندگی خود را روایت کند تا درس عبرتی برای سودابه شود و پس از آن بتواند به درستی تصمیم بگیرد.

محبوبه داستان عشق و عاشقی خودش را که در نخستین سال‌های حکومت رضاشاه در ایران رخ داده است را روایت می‌کند؛ داستان درباره‌ی عشق دختری از خانواده‌ای بافرهنگ و باسواد به شاگرد نجاری به اسم رحیم است. محبوبه از اصرارهای خودش و مخالفت‌های خانواده‌اش برای این ازدواج سخن می‌گوید و آنچه بر سر این ازدواج آمده است را برای سودابه شرح می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی بامداد خمار:

«دیدی ای دل که غم یار دگر بار چه کرد***چون بشد دلبر و با یار وفادار چه کرد»

فتانه حاج سید جوادی (Fattaneh Haj Seyed Javadi) این رمان محبوب و جذاب را با بیتی از حافظ شیرازی آغاز کرده است. نویسنده در این کتاب پرطرفدار و درخشان ادبیات معاصر ایران که به چاپ 61 نیز رسیده است، روابط اجتماعی مثل عشق، مرگ، نفرت، پیچیدگی‌های روابط انسانی و... که همیشه از موضوعات و دغدغه‌های زندگی ما هستند را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد. او در مصاحبه‌ای گفته است که عنوان کتاب را از این بیت از سعدی «به راحت نفسی، رنج پایدار مجوی، شب شراب نیرزد به بامداد خمار» برگزیده است. این کتاب محبوب و ماندگار به چند زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. نویسنده در این کتاب از طرح داستان در داستان اطاعت کرده و با مهارت خود توانسته پیوستگی اصلی داستان را حفظ کند.

نقدها و جنجال‌های رمان بامداد خمار:

این کتاب مورد نقدهای بسیاری از سوی نویسندگان و خوانندگان در سال‌های ابتدایی انتشارش قرار گرفت. ادامه‌ی این نقدها در موفقیت و فروش بالای کتاب تاثیر به سزایی گذاشت زیرا هم روشنفکران و هم اشخاصی که به آثار خلاصه و کوتاه عادت داشته و هم علاقمندان به ادبیات و رمان‌های عامه‌پسند، از سر کنجکاوی این اثر پرحاشیه را خوانده‌اند.

برخی این کتاب را رمانی مردسالارانه به حساب آوردند و عقیده داشتند که این اثر به حفظ ارزش‌هایی که زنان را از داشتن نقش تاثیرگذار در جامعه باز می‌دارد، یاری می‌رساند. اینکه سودابه برای انتخاب و تصمیم‌گیری درباره‌ی مهم‌ترین مسئله‌ی زندگی‌اش باید پای داستان غم‌انگیز عمه‌اش بنشیند تا درس عبرت بگیرد، شعور و قدرت تصمیم‌گیری سودابه را به عنوان یک انسان زیر سوال می‌برد. هم‌چنین افرادی این کتاب را توهین به طبقات پایین جامعه به شمار آوردند و عقیده داشتند نویسنده با این داستان فرهنگ و اصالت هر انسانی را برابر با ثروت و اشرافی‌گری قرار داده است.

بسیاری نیز باورد دارند که این کتاب برای جوانان خصوصا دختران امروزی بسیار مناسب است تا برای بزرگ‌ترین تصمیم زندگی خود، دقت فراوانی به خرج دهند و تفاوت‌های خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی را موضوعی کم‌رنگ و بی‌اهمیت به حساب نیاورند.

فتانه حاج سید جوادی را بیشتر بشناسیم:

فتانه حاج سید جوادی با نام هنری پروین در سال 1324 در شهر کازرون به دنیا آمد. در دوره‌ی نوجوانی و جوانی تحصیل در رشته زبان انگلیسی را برگزید. او از کودکی به نویسندگی علاقه فراوان داشت اما در سن پنجاه سالگی دست به نگارش زد و پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب سال 1374، به نام «بامداد خمار» را روانه بازار کرد. اثر دیگر این نویسنده‌ی درخشان اما کم‌کار کتاب در خلوت خواب است که در سال 1377 به چاپ رسید.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی بامداد خمار می‌شنویم:

«بهار بود. نسیم بهاری بود. بوی شب بوها در گلدان بود. گل‌های شوخ‌چشم و زرد و بنفشه بود. صدای ساییده شدن برگ درخت‌های چنار در اثر باد بهاری بود و آواز قمر بود. آواز قمر.»

«خندید و من خوشحال شدم. دندان‌هایش ردیف و سفید و محکم بود. مثل این که مشکل فقط دندان‌های او بود که کمتر از دندان‌های پسر عطاالدوله نبودند. قربان قدرت خدا بروم. این شاگرد نجار در این دکان کوچک چه‌قدر زیباتر از پسر محترم و زیبای شازده‌خانم می‌نمود. یا شاید به چشم من این‌طور بود. الحق که جای او این نبود. جای او در کاخ پادشاهی بود.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
۴ دقیقه
تیتراژ
۳۲ دقیقه
مقدمه
۳۶ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۲۷ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت اول
۳۲ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت سوم
۲۶ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت چهارم
۳۰ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت پنجم
۲۳ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت ششم
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت هفتم
۳۰ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت هشتم
۱۵ دقیقه
فصل اول - بخش دوم - قسمت نهم
۳۶ دقیقه
فصل اول - بخش سوم - قسمت اول
۳۹ دقیقه
فصل اول - بخش سوم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل اول - بخش سوم - قسمت سوم
۳۴ دقیقه
فصل اول - بخش سوم - قسمت چهارم
۳۴ دقیقه
فصل دوم - بخش اول - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش اول - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت اول
۲۹ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت سوم
۳۲ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت چهارم
۴۴ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت پنجم
۳۳ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت ششم
۱۹ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت هفتم
۲۹ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت هشتم
۲۰ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم - قسمت نهم
۲۳ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم - قسمت اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم - قسمت سوم
۱۰ دقیقه
فصل دوم - بخش سوم - قسمت چهارم
۲۶ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت چهارم
۳۱ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت پنجم
۲۹ دقیقه
فصل سوم - بخش اول - قسمت ششم
۳۵ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم - قسمت اول
۱۵ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم - قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بامداد خمار
نویسنده
گویندهشیما درخشش
ناشر چاپینشر البرز
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱۸ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۵۴۰۰۰ ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بامداد خمار

یگانه مظلومی
۱۴۰۰/۱/۱۷
دختری ۱۶ساله هستم
این کتاب واقعا عالیه
من در آستانه ازدواج با کسی بودم که عاشقش بودم
پدر و مادرم ناراضی بودند به این ازدواج
که روزی پدرم پیشنهاد داد برم مشاوره و رفتم مشاور ازدواج
بعد کلی حرف زدن خانم مشاوربهم پیشنهاد دادن این کتاب رو بخونم
تا چشمم باز بشه
خانم مشاور خیلی تاکید کرد این و
کتاب بخونم
و منم از کتابراه خریدم وخوندم وقتی خوندمش چشمم باز شد وفهمیدم
که زندگی با یه پسری که سربازی هم نرفته
و۱۹ سالشه، شهرستان زندگی میکنه و وضعیت مالی خوبی هم نداره چه عاقبتی داره
وقت دیدم نسبت به ازدواج تغییر کرد جواب منفی به کسی که دوست داشتم دادم
و الان خوش حالم که خودمو تو دام چنین آدمی ننداختم
خیلی خیلی کتاب خوبی بود
حتما بخرید و گوش بدید
🌸با تشکر از گوینده و نویسنده داستان🌸
hamiddada ziarati
۱۳۹۹/۷/۱۳
درود و دست مریزاد میفرسم بر نویسنده و راوی و همت والای شما عزیزان توصیه میکنم شدیدا که تمامنوجوانان وجوانان بخوانند و عبرت بگیرند وتقاضامندم ازاین دست کتب بیشتر وبیشتر بصورت صوتی در اختیار همگان قرار بدین شب سراب هم لطف کنین بزارین هرچند اصلا بپای قلم خانم حاجسید جوادی نمیرسه اما همونم درس داره ک ب عاشقی عاشقی بلد نباشه آخروعاقبتش همین میشه.... در کل بیمعرفتی دیدم تشکر نکنم ازتون واقعا ممنون منو بردین بیسو چند سال قبل برقرار باشید حمید دادا...
Aafsan Saeedikia.m
۱۴۰۰/۱/۴
لذت بردم و از هنر گوینده که با چندین صدا قصه را تعریف میکرد بیشتر ارزش شنیدن داشت و ممنون از کتابراه با کتابهای خوبش من دو بار با فاصله یکسال گوش کردم و باز به اندازه بار اول لذت بردم بهترین قسمتش انتقام محبوب از مادر شوهرش بود من باهاش همزاد پنداری کردم و حظ کردم کاش همه بتونن جلوی زورگوییها و رو بایستند حقشان بگیرن این کتاب کمی گرون بود من در تخفیف خریدم ولی ارزشش رو داره توصیه میکنم بخونین قشنگه
R D
۱۴۰۱/۳/۲۲
با اینکه با دیدگاه نویسنده موافق نبودم ولی نویسنده آنقدر خوب نوشته که میتوان این کتاب را بارها و بارها خواند و هرگز سیر نشد. تنها پیشنهادی که میتونم بکنم این هست که موسیقی بین فصول رو کوتاهتر و از نظر والیوم آرامتر کنند. امیدوارم نظرم رو گروه آوانامه ببینند. اینهمه موسیقی لازم نیست و موسیقی اصلا با تناسبی داستان نداشت و میشه گفت کار خانم درخشش کمی خدشه دار شد. امیدوارم انتقادم به گوش گروه آوانامه برسه چون تو خیلی از کارهاشون همین کار رو کردند.
مسعود معتمد
۱۴۰۰/۶/۱
این کتاب در فصل اول و نیمه اول فصل دوم فوقالعاده بود ولی نیمه دوم فصل دوم بسیار اغراق آمیز بوده که حتی خواننده را از ادامه منصرف میکند و اما فصل سوم هم میانه هستش. اما در کل در مورد رحیم و خانواده‌اش بسیار سیاه نمایی مشمئز کننده دارد. به نظر من بسیار میتوانست بهتر باشد. محبوبه و خانواده‌اش یک از و خانواده خود راضی ساده لوح میباشد. ما موارد مشابه داشتیم اما پدر به هیچ وجه اینگونه در حق دختر ظلم نمیکند و مادر هم مثل شمر دختر را رها نمیکند به نظر من رحیم آخرین ظالم بعد پدر و مادر و خواهر محبوبه بود. این کتاب به درد آقایان نمیخورد
م. خ.
۱۳۹۹/۳/۱
هر رمانی نمیتونه منو جذب کنه، ولی این بامداد خمار یه چیز دیگه است دوبار کتابشو خوندم واینبار صوتیشو گوش کردم نویسنده قشنگ همه صحنه‌ها وماجرا‌ها رو جز به جز توصیف کرده که مارا غرق در خود میکند اما ایرادی که به نظرم رسید البته به سلیقه من، من از تغییر تن صدای گوینده در نقش‌های مختلف شخصیت‌های رمان خوشم نمی‌اومد ودوست داشتم همه رو به یه صدا میخوند وبه اصطلاح دوبله نمیکرد
Zahra Fatemi
۱۴۰۰/۴/۹
فضای داستان آن قدر عالی تداعی شده بود که حس میکردم در تک تک لحظات داستان حضور دارم و احساسات هر لحظه در من شکل میگرفت...
داستانی تلخ، اندوهبار، پند آموز و در نهایت دلنشینی که در کنار موضوع اصلی به مظلومیت دختران و زنان زمان‌های قدیم اشاره داشته و شنونده را به تفکر وا میدارد،
نویسندگی عالی و حرفه‌ای و در نهایت گویندگی بی نظیر، این کتاب رو به یک کتاب فوق العاده تبدیل کرده است.
نرگس بهزادی
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
این کتاب فوق العاده ست. چقدر از دوران دبیرستان باهاش اشک ریختم و بار دوم همراه با مامانم از اول خوندمش
Farideh Nosrati
۱۴۰۰/۱۱/۲۲
سلام خدمت کتابراه و کتابراهیان عزیز، کاش عاقبت رحیم و مادرشم میگفت... راستش محبوبه دختری خیره سر بنظرم اومد که بسیار لجباز و فقط بفکرخواسته‌های خودش بوده وبخاطرهمین از سرنوشتش ناراحت نشدم چون طبق گفته‌ی خودش حقش بوده یجورایی، اما جاهایی ازش حرصم میگرفت که نشسته بودو تحمل میکرد اون همه حقارتو وقتی پدری مثل بصیرالملک داشته.... وزودتر از اینها میتونسته رحیموترک کنه و نکرده...
میلاد غلامی
۱۴۰۰/۱۱/۶
ویژگی‌های مثبت:
روان بودن
پرهیز از اضافه گویی
توصیف‌های به اندازه
پشتیبانی پدر از دختر
صدا و توانایی تغییر لحن گوینده
احترام پدر و عمو به دختر و زنان و نظرات آن‌ها
مناسب و آموزنده برای جوانان کم سن و عاشق پیشه
ویژگی‌های منفی:
خوب پنداشتن همسر دوم
تعریف بیش از حد از اعیان و بیشعور پنداشتن رعایا
ازدواج فقط به دلیل داشتن آقا بالاسر (زن آبله روی منصور)
مونا حاجی زاده
۱۴۰۰/۹/۱۸
حدود سی سال پیش اولین رمان زندگیم بامداد خمار و خوندم مثه خیلی از هم دوره‌ای هام، الان دوباره شروع کردم به گوش کردن صوتیش ولی واقعاا نتونستم با صدای گوینده ارتباط برقرار کنم، مثلا صدای مادر محبوبه تو هشتاد سال پیش مثه یه خانوم تو این دوره صحبت میکنه (مثه مامان سودابه). شایدم سطح توقعم بالا رفته با رمان چراغ هارا من خاموش میکنم با صدای خانوم شبنم مقدمی که بینظیییییییر بود.
فلورا علاء
۱۴۰۰/۹/۱۱
خیلی تعریف این کتاب رو از بچگیام شنیده بودم ولی چون کتابش خیلی قطور بود همیشه تنبلی میکردم بخونم مرسی از اپلیکیشن فوق العاده کتابراه که این فرصت رو در اختیار من قرار داد تا فایل صوتی این کتاب بینظیر رو گوش کنم.
به شدت لذت بردم هم از خوده کتاب هم خوانش عالیه خانم شیما درخشش در کل به هرکی که نخونده و یا گوش نکرده این کتابو توصیه میکنم حتماً غافل نشین ازش فوق العادس
آنه شرلی
۱۳۹۹/۹/۱۷
کتاب در مورد دختری از خانواده مرفه و اصیل است که درگیر عشقی میگردد که بر کل زندگی خانواده اثر می‌گذارد داستان در زمان رضاخان اتفاق افتاده است اما در مورد موضوعات سیاسی چیزی گفته نمی‌شود و بیشتر به جنبه‌های اجتماعی می‌پردازد رابطه پدر و مادر خانواده و حرمت بین آن‌ها را خیلی دوست داشتم. کتاب بیشتر مناسب نوجوانان و جوانان است. صدای گوینده عالی است
Zahra Amini
۱۳۹۹/۹/۱۵
فقط میتونم بگم فدق العاده بود. چه موضوع داستان چه صدا و هنرنمایی گوینده، و چه موسیقی همه و همه بسیار جذاب و عالی بودند. بین کتابهای بسیاری که خوانده‌ام میتوانم بگویم این کتاب و کتاب ترانه مرغ اسیر از کتابراه انقدر منو جذب و فکرم رو درگیر نکرد. چقدر با این کتاب و کتاب ترانه مرغ اسیر گریه کردم. ممنون از کتابراه و گویندگی بی نظیر خانم درخشش
فاطمه نامجو
۱۳۹۹/۶/۳۱
رمان خوبی بود صدای گوینده عالی بود بسیار هنرمندانه صداهای شخصیت‌ها را اجرا میکرد
هدف کتاب رعایت کفویت مالی اجتماعی فرهنگی در ازدواج و بیان اهمیت ان بود اما خیلی ناراحت کننده بود نویسنده به طبقه اشراف به چشم ادمهای بافرهنگ و بی نقص و به طبقه ضعیف از نظر مالی به چشم رعیت‌های بی فرهنگ و بد دهن و فرودست نگاه کرده
مشاهده همه نظرات ۳۲۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بامداد خمار

برای دریافت کتاب صوتی بامداد خمار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.