معرفی و دانلود کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

عکس جلد کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد
قیمت:
۳۳۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد داستانی خیالی است که عوامل تعیین‌کننده‌ی شکوفایی و سقوط اقتصاد کشورها را بررسی می‌کند. این اثر جوایز و افتخاراتی از جمله پرفروش‌ترین نیویورک‌تایمز را برای پیتر شیف و اندرو شیف به دنبال داشت و به زبان‌های مختلفی در سراسر جهان ترجمه شد.

درباره‌ی کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

طی قرن‌های گذشته دانشمندان با پیشرفت‌های شگفت‌انگیز خود دنیا را به لرزه درآورده‌اند: ورود اولین سفینه به ماه، حل مشکلات باروری که مشکلی چند هزارساله برای نوع بشر بود، ساخت اینترنت، دستکاری ژن‌ها و بسیاری موارد دیگر که احتمالا از آن‌ها بی‌خبریم. با وجود این همه تحولات بزرگ، هنوز مسائلی وجود دارد که برای عامه‌ی مردم ناشناخته و برای اندیشمندان مورد بحث است و اقتصاد در صدر تمام آن‌ها قرار دارد. پیتر شیف و اندرو شیف، دو برادر که سال‌ها تجربه‌ی مطالعه و فعالیت در امور مالی را داشتند با توجه به این نکته سعی کردند پلی میان مردم و این علم بسازند که کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد (How an Economy Grows and Why It Crashes) نتیجه‌ی آن است.

برادران شیف معتقدند دلیل این جدایی و اختلافات را باید در دو مشکل بزرگ جستجو کرد:

اول ناتوانی اقتصاددانان در توضیح دستاوردهای خود. زمانی که دانشمندان علم ریاضی و فیزیک موفق شده‌اند یک سفینه را میلیون‌ها مایل دورتر از کره‌ی زمین بر سطح یکی از قمرهای سیاره زحل فرود بیاورند، آن‌ها حتی نمی‌توانند به موفقیت‌هایشان اشاره‌ای کوچک داشته باشند. اما چرا؟ چون چنین رهاورد ملموس و قابل مشاهده‌ای وجود ندارد!

دوم نداشتن درک صحیح جریان تغییرات. یک سال قبل از بحران بزرگ اقتصادی آمریکا در 2008، اقتصاددان‌های انگشت‌شماری باور داشتند که در آینده با مشکلی سخت روبه‌روییم. بعد از رسیدن سیل ورشکستگی‌ها این گروه باز هم از ارائه‌ی راهکاری درست ناتوان بودند و به عقیده‌ی نویسندگان کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد، ایده‌هایشان بیشتر از هر چیز مضحک و روح‌انگیز بود!

پیتر شیف و اندرو شیف در توصیف وضعیت رقت‌برانگیز نظریه‌پردازان اقتصادی تا این حد پیش می‌روند که می‌گویند: «اگر سطح مهارت مهندسان سازمان ناسا در پیش‌بینی وقایع به اندازه‌ی اقتصاددانان بود، احتمالا امروز شاهد وضعیت بسیار متفاوتی بودیم. نه فقط ماهواره‌های پرتاب شده به فضا، بلکه تمام موشک‌ها قبل از اینکه در مدار مدنظر قرار بگیرند منفجر می‌شدند، در نقطه یا سقوط می‌کردند یا اصلا حتی از کره‌ی زمین دور نمی‌شدند!» به نظرتان ادعایی اغراق‌آمیز است؟ پس به سال 2007 فکر کنید.

خب با وجود همه‌ی این گفته‌ها، چرا باید کتابی درباره‌ی اقتصاد تهیه کنید؟ چه دلیل منطقی‌ای برای گذراندن وقت با ایده‌های اقتصادی وجود دارد وقتی تمام دانشمندان دنیا نمی‌توانند درباره‌ی جهت جریانات مالی جهان به توافق برسند؟ قبل از هر چیز توجه شما را به این نکته جلب می‌کنیم که کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد نه یک کتاب نظریه، بلکه اثری تاریخی است که در قالب داستان موانع شکوفایی علم اقتصاد را بررسی می‌کند. همچنین هدف اصلی برادران شیف نه آموزش اقتصاد، بلکه ایجاد علاقه‌ی عامه‌ی مردم نسبت به مسائل اقتصادی است.

نبود زبانی مشترک بین متخصصان با سایر گروه‌های جامعه یکی از اصلی‌ترین دلایل بی‌علاقگی آن‌ها و در نتیجه عبث ماندن تلاش از دانشمندانی است که سعی دارند مخاطبان را با خود همراه کنند. پیتر شیف (Peter Schiff) و اندرو شیف (Andrew Schiff) با بهره‌گیری از ادبیات داستانی سعی در زدودن این بی تفاوتی دارند، چرا که ناآگاهی امروز قطعا به تصمیم‌های اشتباه آینده منجر می‌شود. پس اگر از اقتصاددان‌ها ناامید شده‌اید و می‌خواهید زاویه نگاه خاص خودتان را نسبت به اقتصاد و تغییرات آن پیدا کنید، ‌ کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد را از دست ندهید.

جالب است بدانید این کتاب براساس «یک کمیک اقتصادی: چرا یک اقتصاد رشد می‌کند و چرا رشد نمی‌کند» نوشته‌ی ایروین شیف، پدر این دو نویسنده نوشته شده است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

- برنده‌ی جایزه بین‌المللی کتاب getAbstract در سال 2010
- پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز در سال 2010
- برنده‌ی جایزه‌ی کورین برای بهترین کتاب کسب‌وکار سال 2011

کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد مناسب چه کسانی است؟

تمام افرادی که قصد دارند شناخت دقیقی از علم اقتصاد به دست بیاورند مخاطبان این اثر هستند.

در بخشی از کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد می‌شنویم

روزی روزگاری سه مرد به نام‌های Able، Baker، Charlie در جزیره‌ای دورافتاده به تنهایی زندگی می‌کردند. جزیره جای خشک و بد آب و هوا و به دور از یک هوای دلپذیر بود، جزیره‌ای که هیچگونه امکانات رفاهی نداشت. بدتر از همه این که انتخاب غذا نیز بسیار محدود بود، فهرست غذا فقط شامل یک نوع غذا بود: ماهی.

خوشبختانه جزیره پر بود از یک نوع ماهی عجیب که هر کدامشان به قدی بزرگ بودند که برای غذای روزانه یک نفر کافی بود. جزیره جایی متروک بود که هیچ یک از روش‌های پیشرفته ماهیگیری به آن جا نرسیده بود. بهترین کاری که آن‌ها می‌توانستند بکنند این بود که در آب بپرند و با دست خالی ماهی‌های لیز را بگیرند. با استفاده از این روش ناکارا روزانه هر نفر می‌توانست یک ماهی بگیرد که فقط برای زنده ماندن اوتا روز بعد کافی بود. از خواب بیدار شدن، ماهی گرفتن، غذا خوردن و دوباره خوابیدن، کل فعالیت‌های اقتصادی جزیره را تشکیل می‌داد. زندگی خاصی نبود ولی انتخاب دیگری نیز وجود نداشت...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
مقدمه‌ مترجم
۲ دقیقه
یادداشت نویسنده
۲۸ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
تولد یک اندیشه
۲۳ دقیقه
توزیع ثروت
۱۴ دقیقه
انواع اعتبار
۱۳ دقیقه
توسعه اقتصادی
۲۴ دقیقه
موفیقت‌ نیازمند همکاری است
۲۱ دقیقه
پس‌انداز را در خزانه نگهدار
۱۸ دقیقه
زیرساخت‌‌ها و تجارت
۱۲ دقیقه
تولد دولت
۲۶ دقیقه
دولت خلاق می‌شود
۱۵ دقیقه
کوچک شدن ماهی‌ها
۱۸ دقیقه
کشتی نجات اقتصاد
۱۴ دقیقه
رشد‌ بخش خدمات
۱۰ دقیقه
ورشکستگی بانک ماهی
۲۴ دقیقه
ساخت بیش از حد مسکن
۲۴ دقیقه
بحران بازار مسکن
۲۲ دقیقه
گام‌زدن روی ثروت
۱۸ دقیقه
انتشار اسکناس ماهی و تورم
۱۲ دقیقه
کلام پایانی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد
نویسنده،
مترجمحمیدرضا ارباب
گویندهمیلاد فتوحی
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های اقتصاد
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

امیررضا طاهرشمس
۱۴۰۱/۸/۱۰
اسم کتاب رو داخل‌ی داستان توضیح میده که به نظرم خوب بود ولی واسه شروع کسی که میخواد بدونه اقتصاد چطوری کار میکنه عالیه
آرمو آقاجانیان
۱۴۰۱/۶/۲
به سهولت اقتصاد کلان توصیف شده و دید نسبتاً خوبی داده می‌شود
حسین
۱۴۰۱/۸/۲
نویسنده اقتصاد امریکا رو بسیار جالب و قابل فهم روایت کرده
amir azimmehr
۱۴۰۱/۷/۲۳
تعریف کلیات اقتصاد به زبان ساده.... توصیه میکنم
محمود حسینی
۱۴۰۱/۷/۲۰
درود نسبتا خوب بود جهت آگاهی کلی از اقتصاد خرد و کلان
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد

برای دریافت کتاب صوتی چگونگی رشد و فروپاشی اقتصاد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.