معرفی و دانلود کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

عکس جلد کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی
قیمت:
۶۶۰۰۰ تومان - 12.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

عرفان شرقی با آموزه‌های خود به دنبال رساندن انسان‌‌ها به شادی و آرامش است. در کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی با زندگی پاراهامسا یوگاناندا، استاد شهیر یوگا، از زبان خود او آشنا می‌شوید. این کتاب در فهرست صد کتاب برتر عرفانی در قرن بیستم قرار دارد، به بیش از پنجاه زبان ترجمه شده و پرفروش‌ترین کتاب آمازون در زمینه عرفان شرقی-هندی است.

درباره کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

یوگا هنر و ورزشی برخاسته از آموزه‌های عرفانی شرقی است که هدف از آن رسیدن به آرامش درون و شفافیت ذهن است. یوگی‌ها اساتید هنر یوگا هستند. و پاراهامسا یوگاناندا یکی از شناخته‌شده‌ترین یوگی‌ها است. کتاب سرگذشت یک یوگی (Autobiography of a Yogi) خودزندگینامه این استاد بزرگ است.

در این کتاب پاراهامسا یوگاناندا با زبانی صریح و شفاف از تجربیات الهام‌بخش زندگی خود می‌گوید: از کودکی جالب‌توجهش، برخورد با افراد مقدس و اساتید معنوی در جوانی، جستجوی آموزگاری برای خویش، ده سال آموزش دیدن توسط یک استاد بزرگ یوگا، سی سال زندگی و تدریس یوگا در آمریکا و همچنین دیدار با ماهاتما گاندی، رابیند رانات تاگور و برخی دیگر از شخصیت‌های معنوی و عرفانی شرق و غرب.

کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی نه‌تنها روایتی زیبا از زندگی عجیب و جالب نویسنده آن است، بلکه مقدمه‌ای عمیق نیز بر دانش باستانی یوگا و سنت مراقبه در آن ارائه می‌کند. روایت کتاب بسیار الهام‌بخش، سرگرم‌کننده، طنزآمیز و مملو از افراد خارق‌العاده است. داستان شگفت‌انگیز زندگی پاراهامسا یوگاناندا در این کتاب بستری برای نگاهی نافذ و فراموش‌نشدنی به اسرار غایی زیست انسانی فراهم کرده است. همین امر است که کتاب سرگذشت یک یوگی را تبدیل به اثری بسیار شاخص در حوزه خود می‌کند.

با شنیدن این کتاب صوتی با قوانین ظریف اما دقیقی آشنا می‌شویم که در پس اتفاقات معمولی رومزه و اتفاقات غیرمعمولی که به آن‌ها معجزه می‌گوییم، قرار دارند. داستان زندگی پاراهامسا یوگاناندا آن‌چنان جذاب است که خواننده را تا انتها همراه خود می‌کند تا با نظریات او درباره‌ اسرار زندگی انسانی آشنا شود.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

- حضور در فهرست صد کتاب برتر عرفانی قرن بیستم
- ترجمه به بیش از پنجاه زبان دنیا
- پرفروش‌ترین کتاب آمازون در زمینه عرفان شرقی-هندی

نکوداشت‌های کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

- استیو جابز یک کتاب را همه عمر با خود حمل می‌کرد: سرگذشت یک یوگی. او این راهنمای مراقبه و عرفان را ابتدا در نوجوانی و سپس در زمان حضور در هند خوانده بود و هر سال یک بار آن را دوباره می‌خواند. (هافینگتون پست)

- داستان‌های شگفت‌انگیز زندگی پاراهامسا یوگاناندا برای خواننده الهام‌بخشند و از ابتدا تا انتهای کتاب او را سرگرم می‌سازند. (مجله یوگا)

- خواندن این کتاب برای همگان از علاقه‌مندان تازه‌کار یوگا گرفته تا افراد با تجربه در این زمینه ضروری است. (یوگی تایمز)

کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به عرفان شرقی و هندی و نیز علاقه‌مندان به ورزش یوگا از کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی آموخته و لذت زیادی خواهند برد.

با پاراهامسا یوگاناندا بیشتر آشنا شویم

پاراهامسا یوگاناندا (Paramahansa Yogananda) از مشهورترین اساتید یوگای جهان و یکی از مهم‌ترین معرفی‌کنندگان یوگا به غرب است. او در طول زندگی خود افراد بسیاری را با مراقبه، یوگا و هنر زندگی متعادل معنوی و عرفانی آشنا کرد. او موسس انجمن خودشناسی بود که آموزه‌های او را در سرتاسر جهان منتشر می‌کرد. از یوگاناندا تالیفات زیادی باقی مانده است که کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی پرفروش‌ترین آن‌ها است. مطالعه‌ آثار او میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان با مراقبه در یوگا و حقایق مشترک میان ادیان مختلف جهان آشنا ساخته است.

در بخشی از کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی می‌شنویم

برای آخرین بار به آمارمیتر، یکی از همکلاسی‌هایم، که قصد داشت تا هیمالیا همراهی‌ام کند، گفتم: «پیش از آنکه درس شروع شود، به بهانه‌ای کلاس را ترک کن. درشکه‌ای بگیر. توی کوچه‌ی ما جاییکه هیچ یک از افراد خانواده‌ام نتوانند تو را ببینند، بیا و آنجا بایست.»

روز بعد را برای عظیمت‌مان انتخاب کرده بودیم. می‌بایست اقدامات احتیاطی را به جا می‌آوردیم، چون برادرم آناتا چشم از من برنمی‌داشت. او مصمم بود هرگونه برنامه‌ی فرارم را که معتقد بود دست از سرم برنمی‌دارد، خنثی کند.

آن طلسم همچون مخمری معنوی با زبانی خاموش، درونم سرگرم کار بود. امیدوار بودم درمیان برف‌های هیمالیا استادی را بیابم که چهره‌اش اغلب در مشاهداتم پدیدار میشد. اکنون خانواده‌مان ساکن کلکته بود، زیرا پدر برای همیشه به آنجا انتقال یافته بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۱ دقیقه
یادداشت مترجم
۴ دقیقه
زندگی و مرگ یک یوگی
۲۰ دقیقه
چرا این کتاب را صوتی کردم
۴۲ دقیقه
فصل اول: پدر و مادر و نخستین سال‌های زندگیم
۲۳ دقیقه
فصل دوم: مرگ مادر و طلسم عارفانه
۲۱ دقیقه
فصل سوم : قدیسی با دو جسم
۴۱ دقیقه
فصل چهارم: گریز نافرجامم به هیمالیا
۲۵ دقیقه
فصل پنجم: قدیس عطرآگین
۳۲ دقیقه
فصل ششم: سوامی ببر آسا
۱۷ دقیقه
فصل هفتم: قدیس پرنده
۲۶ دقیقه
فصل هشتم: عالیجناب جاگادیش چاندرابوس دانشمند بزرگ هند
۲۵ دقیقه
فصل نهم: سرسپرده مسرور و رویای کیهانی او
۳۳ دقیقه
فصل دهم: دیدار استادم شری یوکتشوار
۲۷ دقیقه
فصل یازدهم: دو پسرک بی پول در برینداوان
۴۹ دقیقه
فصل دوازدهم: سال‌هایی که در معبد استادم گذشت: بخش اول
۵۹ دقیقه
فصل دوازدهم: سال‌هایی که در معبد استادم گذشت: بخش دوم
۲۳ دقیقه
فصل سیزدهم: قدیس همیشه بیدار
۲۵ دقیقه
فصل چهاردهم: تجربه آگاهی کیهانی
۳۲ دقیقه
فصل پانزدهم: ربودن گل کلم
۱۸ دقیقه
فصل شانزدهم: فریفتن ستارگان
۱۸ دقیقه
فصل هفدهم: ساشی و سه یاقوت کبود
۱۷ دقیقه
فصل هجدهم: افضل معجزه گر
۱۱ دقیقه
فصل نوزدهم: استاد در برابرم ظاهر می شود
۱۵ دقیقه
فصل بیستم: به کشمیر نمی رویم
۲۸ دقیقه
فصل بیست و یکم: به کشمیر می رویم
۱۹ دقیقه
فصل بیست و دوم: دل تندیس سنگی
۱۸ دقیقه
فصل بیست و سوم: دانشنامه ام را گرفتم
۲۶ دقیقه
فصل بیست و چهارم: به نظام رهبانیت پیوستم
۱۵ دقیقه
فصل بیست و پنجم: برادر آنانتا و خواهر نالینی
۲۱ دقیقه
فصل بیست و ششم: علم کریا یوگا
۲۵ دقیقه
فصل بیست و هفتم: تاسیس مدرسه یوگا در رانچی
۱۲ دقیقه
فصل بیست و هشتم: نوزایی کاشی
۱۶ دقیقه
فصل بیست و نهم: رابیندرانات تاگور و من
۳۶ دقیقه
فصل سی‌ام: قانون معجزات
۲۶ دقیقه
فصل سی و یکم: گفت و شنود با مادر مقدس
۲۰ دقیقه
فصل سی و دوم: رامای جان باخته به حیات باز می گردد
۲۱ دقیقه
فصل سی و سوم: باباجی
۳۸ دقیقه
فصل سی و چهارم: تجلی قصری در هیمالیا
۲۹ دقیقه
فصل سی و پنجم: زندگی راهبانه لاهیری ماهاسایا
۲۹ دقیقه
فصل سی و ششم: توجه باباجی به غرب
۲۳ دقیقه
فصل سی و هفتم: به آمریکا میروم
۱۶ دقیقه
فصل سی و هشتم: قدیسی در باغ گل سرخ
۲۶ دقیقه
فصل سی و نهم: قدیسه کاتولیک با زخم های مسیح
۲۶ دقیقه
فصل چهلم: بازگشتم به هند
۲۸ دقیقه
فصل چهل و یکم: چکامه ای در جنوب هند
۳۹ دقیقه
فصل چهل و دوم: آخرین روزها در کنار استادم
۵۸ دقیقه
فصل چهل و سوم: رستاخیز شری یوکتشوار
۵۶ دقیقه
فصل چهل و چهارم: همراه با ماهاتما گاندی در واردها
۱۷ دقیقه
فصل چهل و پنجم: مادر شادان بنگالی
۳۲ دقیقه
فصل چهل و ششم: عارفه ای که هیچ گاه لب به غذا نمی زند
۱۳ دقیقه
فصل چهل و هفتم: به غرب باز میگردم
۱۲ دقیقه
فصل چهل و هشتم: معبدی در کالیفرنیا
۱۴ دقیقه
فصل چهل و نهم: سالهای 1940 تا 1951

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سرگذشت یک یوگی
نویسنده
مترجمگیتی خوشدل
گویندهبیتا خداداد
ناشر چاپینشر پیکان
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۶۶۰۰۰ ت - 12.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

somayyeh sabouhi
۱۴۰۱/۶/۴
در این کتاب دو نکته قابل بیان است: یکی در رابطه با پلورالیسم دینی و دیگری درباره‌ی خرقه.
نکته‌ی اول: پلورالیسم دینی
برخی از کلمات یوگاناندا اشاره به برابری ادیان مختلف داشت؛ او آن جا که ویژگی‌های زندگی لاهیری ماهاسایا را برمی‌شمرد به این مطلب اشاره کرد که استادش پیروان ادیان مختلف را یک‌سان و را
می‌نگریست تمامی آن‌ها به کریا یوگا مشرف می‌ساخت.
برای استاد یا شاگرد تفاوتی نداشت که شاگردان آن‌ها هندو یا مسیحی یا بودا یا مسلمان باشند. آن‌ها معتقد بودند که باید تعصبات دینی را از میان برداشت و همه را به یک آیین یعنی طریقت کریا یوگا دعوت کرد. انسان فقط به خدا تعلق دارد و خدا خودش را در تمام آیین‌ها و ادیان نشان داده است و کریا یوگا می‌تواند انسانِ اسیرِ جسم را از تعلقات رهانیده راه‌گشای او تا سیمای جوهر جاودان باشد.
نکته‌ی دوم: خرقه
از بعضی کلمات یوگاناندا معلوم شد که به دست استادش جامه‌ی خرقه پوشیده است. او در صومعه‌ی سرامپور توسط استاد یوکتشوار لباس ابریشم سفید رنگی دریافت کرد و ملزم شد آن را به عنوان خرقه‌ی ترک دنیا دور تنش بپیچد. یوکتشوار حتی رفتن شاگردش به غرب را پیش‌بینی کرد و از او خواست تا خرقه‌ی ابریشمی را به عنوان نماد با خود به غرب ببرد.
لباس خرقه در مورد برخی صوفیان مسلمان هم مطرح است، اساساً گویا خرقه‌پوشی یکی از ویژگی‌های صوفیان است. مستحسنات صوفیه در عرفان اسلامی از جمله خرقه‌پوشی رسوم و اعمالی بوده است که صوفیان آن‌ها را پسندیده و برای سالکان مقرر داشته‌اند. این امور اجتهاد صوفیان است و به عنوان مرام‌نامه آنان تلقی می‌شد.
پگاه یزدی
۱۴۰۱/۶/۲۳
واقعا سعادتمندم که برای دوم این کتاب بر سر راهم قرار گرفت، یکبار این کتاب رو متنش رو مطالعه کردم و اونقدر برام عمیق و پر معنا بود که واقعا انگار سفری پر از رمز و راز رو با نویسنده آغاز کردم، برای بار دوم این کتاب این بارصوتی به طرز خاصی خودش به سراغم اومد اونم با صدای عزیزی که واقعا ارادت زیادی این نسبت بهشون دارم، امیدوارم بار در راه این سفر اونچه رو که باید از حقیقت درک کنم با کمک پروردگار و خود نویسنده درک کنم 🙏🏼
Soheil M
۱۴۰۱/۷/۳
با سلام
این یک کتاب عالی و خاص است که پر از معانی ژرف و نکته‌های عمیق می‌باشد و می‌تواند مسیر را درس راه باشد... با ظرافت و عشق بخوانید و گوش کنید... (درودهای بیکران بر پاراماهانسا یوگاناندای بزرگ و عزیز...)
و با تشکر فراوان از مترجم گرانقدر و ارجمند خانم گیتی خوشدل
و درود و سپاس فراوان از سرکار خانم بیتا خداداد فرهیخته و گرامی
ارکیا اهنی
۱۴۰۱/۵/۲۹
کتاب بسیار مفید و عالی، ولی بنده با اطلاعاتی که از این کتاب فهمیدم یوگا و مدیتیشن بهترین روش برای رفع بیماریهای جسمی و روحی و ارتقای سطح آگاهیست البته به نظر بنده بایستی اطلاعات بیشتری در مورد رسومات باستانی و اعتقادات مذهبی بدست آورد تا از وهم و خیال و..... سوا کرد.
Mahsa Parsae
۱۴۰۱/۶/۱۹
این کتاب نگاه ژرفی به معنویت داره که درک کاملش به تأمل و تفکر زیادی نیاز داره صد حیف که معدود انسان‌هایی به این درجه از درک هستی میرسند و شکر که انسانی با این درک از هستی این کتاب رو نوشت و خدا در تقدیرم قرار داد که این کتاب رو بخونم
شبنم حسینی
۱۴۰۱/۷/۵
من این کتاب بی نظیر رو قبلا خونده بودم و الان که دارم صوتیش رو هم گوش می‌کنم خیلی برام لذت بخشه. مقدمه‌ای که خانم خداداد در مورد خودشون و تصمیم شون برای صوتی کردن این کتاب و سفرشون گفتن خییییلی برام قابل لمس و ارزشمند بود.
مریم رجبی
۱۴۰۱/۵/۳۱
با سلام و تشکر از کتابراه همیشه همراه. این کتاب فوق العاده عالی هست و پر از نکات آموزنده برای کسانی که اهل مراقبه و در جستجوی خدا و حقیقت زندگی هستند می‌باشد. به همه شنیدن آن را توصیه میکنم.
Sobhan Rezaei
۱۴۰۱/۶/۳
کتاب دنیای جدیدی را به روی ما باز می‌کند، راههای زیادی برای رسیدن به خدا وجود دارد.
برای من به شخصه حال و هوای زندگی مردم در آن سالها جالب بور
زویا عنبری
۱۴۰۱/۵/۲۴
این کتاب حاوی مضامین عمیق معنوی ست که درقالب یک داستان روان و دلنشین نوشته شده بالاخص باصدای زیباوآسمانی خانم بیتاخداد عزیز، شنیدنی تر وگوشنوازتر گردیده🙏💞🌺
مهناز جهانیان
۱۴۰۱/۶/۶
خوشحالم که اولین تجربه شنیدن کتاب با این اثر ارزشمند و‌صدایی به زلالی آب برایم رقم خورد سپاس بیکران از خانم خداداد🙏🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌹
میترا نیکبخت
۱۴۰۱/۶/۱۳
متن، دوبله و موسیقی‌های کتاب واقعا عالی بود. به هر کسی که در جستجوی خداست توصبه میکنم حتما این کتاب رو بخونه
ارس بهراد
۱۴۰۱/۶/۱۱
کتابی خواندنی اما بشدت ضد باورهای مذهبی اسلام وتبلیغ تناسخ وهندویسم. صدای نا مناسب خواننده برای همچین اثری ازاردهندس
مریم تنگستانی
۱۴۰۱/۷/۵
عالی وبی نظیر خیلی وقت بود منتظر نسخه صوتی بودم، خوشحالم که رسید...
افسانه بهمن زیاری
۱۴۰۱/۶/۱۶
کتاب فوق العاده فقط با دقت به تمام کلمات جملات و مفاهیم باید گوش کرد
حسن زارع
۱۴۰۱/۵/۲۷
پر بار‌ترین کتاب زندگیم.
برای یک بار که شده این کتاب رو بخونین
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی

برای دریافت کتاب صوتی سرگذشت یک یوگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.