معرفی و دانلود کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر

عکس جلد کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر

کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر نوشته‌ی ابوالفضل بیهقی، روایتی فوق‌العاده و حیرت‌آور درباره‌ی اعدام آخرین وزیر سلطان محمود غزنوی است که به دستور سلطان مسعود غزنوی و به حکم خلیفه‌ی بغداد صورت گرفت.

درباره‌ی کتاب صوتی بردار کردن حسنک وزیر:

حسنک وزیر قسمتی از کتاب «تاریخ بیهقی» است، ابوالفضل بیهقی این شاهکار تاریخی را در طی 20 سال به نگارش درآورد تا بلکه بتواند روایتی معتبر از تاریخ معاصر خودش را ارائه کند و آن را به دست آیندگان برساند تا خطاهای آنان را مرتکب نشوند و تاریخ خویش را به طور دیگری رقم بزنند. حسنک وزیر داستان بر دار ‌کردن یک مرد است اما در اصل نماد کلیه خردمندانی است که با تنگ نظری افرادی که خواهان قدرت‌ و ثروت هستند، سر بر دار داده‌اند. شاید این ایران بود که در آن روزگار با کوته فکری و تنگ‌نظری افرادی بر سر دار شد و بودنش به تاراج رفت.

اردلان ضرغام راوی این اثر جذاب صوتی کوشیده روایتی ناب از داستان مردی داشته باشد که به جرم قرمطی‌گری به اعدام محکوم شد. یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد این کتاب صوتی، طراحی جلد این کتاب توسط ساعد مشکی است که پرنده‌ای بی‌جان را به تصویر کشیده که نشان دهنده‌ی خشک شدن پاها و جسم حسنک وزیر است زیرا بدنش 7 سال بالای دار ماند و او را به پایین نکشاندند و بیهقی بدون هیچ توضیح اضافه‌ای احوال جسم بی‌جان حسنک را با پایانی محزون کننده روایت می‌کند.

این کتاب شما را با نثر قرن چهارم و پنجم آشنا می‌کند و دایره لغات شما را نیز ارتقا می‌دهد. بیهقی در این کتاب قواعد جاری در حکومت سلطان محمود غزنوی را با ظرافت‌های کلامی بی‌نظیری شرح می‌دهد. حسنک وزیر داستانی احساسی و تامل‌برانگیز از تاریخ بیهقی است که به روایت به دار آویختن آخرین وزیر سلطان محمود غزنوی، حسن بن محمد میکالی معروف به حسنک وزیر، به جرم قرمطی گری یا اسماعیلی گرایی می‌پردازد. این کار به فرمان مسعود غزنوی و به فتوای خلیفه‌ وقت بغداد صورت گرفت.

یکی از اصلی‌ترین موضوعاتی که در این کتاب صوتی بیان می‌شود، نحوه‌ی حکومت و تاریخ ساختن سلاطین عباسی و غزنوی است که آن را باظرافت و زیبایی خاصی روایت می‌کند. از دیگر خصوصیات این داستان راوی آن، ابوالفضل بیهقی است زیرا آنچه تاریخ درباره او می‌گوید نشان دهنده‌ی صحت نفس و دقت نظر بالای او در ثبت و ضبط حوادث است و همین موضوع باعث شده داستانش در شش جلدی که از کتاب سی‌جلدی‌اش بر‌ جای مانده، شنیدنی و جذاب شود.

ابوالفضل بیهقی را بیشتر بشناسیم:

ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی، مورخ و نویسنده مشهور ایرانی در دربار غزنوی، در سال 370 هجری شمسی در سبزوار چشم به جهان گشود. شهرت او بیشتر به دلیل نگارش کتاب تاریخی با عنوان تاریخ بیهقی است که اصلی‌ترین منبع تاریخ درباره‌ی حکومت غزنوی است. او در ابتدا در نیشابور به تحصیل پرداخت و بعد از فوت دبیر دیوان شاهی، بونصر مشکان به عنوان دبیر وارد دیوان محمود غزنوی و حکمرانان پس از او شد. سپس صاحب دیوان رسالت شد.

مدتی از عمر خود را به خاطر خشم و بدگمانی امیر در زندان سپری کرد. هنگامی که از زندان آزاد شد شروع به نگارش کتاب تاریخ بیهقی کرد. از 30 جلد کتاب تاریخ بیهقی تنها 6 ‌جلد به یادگار مانده است. این کتاب اهمیت تاریخی بسیاری دارد و بخاطر نثر روان و گویای آن، از منابع باارزش ادبیات نیز به‌ حساب می‌آید. ابوالفضل بیهقی در سال 456 هجری شمسی در غزنین دار فانی را وداع گفت.

شنیدن کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر به چه کسانی پیشنهاد می‌شود:

زمانی که اسم داستان‌های تاریخی به میان می‌آید، همه‌ به یاد متون خشک و سنگین می‌افتند که خواندن یا شنیدن آن‌ها سخت و گاهی غیرممکن است. اما اگر اندکی در جهان تاریخ جستجو کنیم، خیلی زود درمی‌یابیم که داستان به آن پیچدگی هم نیست و بسیاری از کتب تاریخی زبانی شیرین و جذاب دارند.

کتاب صوتی حاضر نیز یکی از همین داستان‌هاست که به شما کمک می‌کند تا هم با تاریخ آشتی کنید و هم بتوانید از گذشته درس عبرت بگیرید و آینده‌ی بهتری برای خود را بسازید.

در قسمتی از کتاب صوتی بردار کردن حسنک وزیر می‌شنویم:

«چون حسنک را از بست به هرات آوردند، بوسهل زوزنی او را به علی رایض، چاکر خویش سپرد. و رسید به او از انواع استخفاف، آنچه رسید که چون بازجستی نبود، کار حال او را انتقام‌ها و تشفی‌ها رفت. و به آن سبب مردمان زبان بر بوسهل دراز کردند که زده و افتاده را توان زد، مرد آن مرد است که گفته‌اند: «العفو عند القدرة» به کار تواند آورد. و چون امیر مسعود از هرات قصد بلخ کرد، علی رایض حسنک را به بند می‌برد و استخفاف می‌کرد و تشفی و تعصب و انتقام می‌بود. هرچند می‌شنودم از علی، پوشیده مرا وقتی گفت: «که هرچه بوسهل مثال داد از کردار زشت در باب این مرد، از ده، یکی کرده آمدی.» و بسیار محابا رفتی. و به بلخ در امیر می‌دمید که ناچار حسنک را بر دار باید کرد. و امیر بس حلیم و کریم بود. جواب نگفتی...»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۰ دقیقه
قسمت اول
۱۰ دقیقه
قسمت دوم
۴ دقیقه
قسمت سوم
۱۲ دقیقه
قسمت چهارم
۱۱ دقیقه
قسمت پنجم
۱۱ دقیقه
قسمت ششم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر
نویسنده
گویندهاردلان ضرغام
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر

اعطم صفری
۱۴۰۱/۱/۲۲
خوب بود ولی خیلی کم بود و فقط داستان بر دار کردن بود و مابقی زندگی حسنک وزیر اصلا نبود توقع داشتم کمی از خصوصیات او هم بود که باعث تغییر سبک زندگی و سرنوشت او شد
مریم رضایی
۱۴۰۰/۵/۱۰
داستان که جایی برای نظر دادن نمی‌ذاره. ولی بر خلاف نظر بعضی از دوستان، من صدا و نحوه اجرای راوی و بسیار پسندیدم. بسیار با وقار و با احساس.
اسداله رضایی
۱۳۹۹/۷/۸
تعجب میکنم ازبرخی. راوی بسیارمسلط وشیوا وشایسته متن دلخراش حسنک خواندودرمقایسه با خوانش محموددولت آبادی همین متن. خوب ازعهده کاربرآمد لذت بردم. درود
طاهره قدرتی
۱۳۹۹/۳/۸
با این که خوندن کتابهای تاریخی یکم کسل کننده است ولی خوندن این روایت از تاریخ بیهقی شیوه خاصی برخورداره توصیه می‌کنم اطلاعات تاریخی خوبی می‌گیرین
نریمان نوروزی
۱۴۰۱/۱/۳۰
سلام و عرض ادب ازکسانی که زحمت این کتاب را کشیده‌اند متشکر و سپاسگذارم مخصوصا راوی بسیار بزرگوار بابت صدای دلنشینش
mina shoaa
۱۳۹۹/۴/۱۸
متن کتاب خیلی خلاصه و موجز بود. راوی هم به شکل نامطلوبی خوانش آن را انجام دادند.
عرفان محرم زاده
۱۳۹۹/۳/۱۸
نحوه بیان راوی خیلی مسخره هست و ارزش این اثر رو خیلی پایین میاره
Kimia Abbasloo
۱۳۹۹/۳/۱۵
گوینده به سبک خیلی مسخره‌ای کتاب رو میخونه
مجید بیات جوزانی
۱۳۹۹/۴/۱۰
راوی اشتیاق ادمو برا شنیدن داستان کور میکنه
Ellli Nemati
۱۴۰۰/۱۱/۱۰
صدا و لحن و گویش راوی رو دوست نداشتم
Melika Mansoorian✨
۱۳۹۹/۵/۲۵
متاسفانه لحن راوی خوب نیست
ali payani
۱۳۹۹/۳/۱۸
راوی بسیار لحن بدی داره
مشاهده همه نظرات ۱۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر

برای دریافت کتاب صوتی داستان بر دار کردن حسنک وزیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.