معرفی و دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری

عکس جلد کتاب صوتی فواید گیاهخواری
قیمت:
۲۲۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فواید گیاهخواری

کتاب صوتی فواید گیاهخواری نوشته‌ی یکی از چهره‌های ممتاز قرن اخیر، صادق هدایت، به بررسی و تحلیل جنبه‌های علمی و منطقی گیاه‌خوار بودن می‌پردازد و شما را با نظرات، تفکرات و سبک زندگی تاثیرگذارترین نویسنده‌ی ایرانی آشنا می‌کند.

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در نوجوانی به فردی گیاه‌خوار تبدیل شد، او در این کتاب جذاب در مورد دیدگاه‌های اخلاقی گیاه‌خوار بودن از جوانب مختلف و فیزیولوژی بدن افراد صحبت می‌کند و صنعت ظالمانه تولیدات گوشت و نکته‌های مهم آن را مورد بررسی قرار می‌دهد و مزایا و محاسن گیاه‌خواری را بیان می‌کند.

صادق هدایت تمامی خلقیات منفی و زشت انسان‌ها را ناشی از خوردن گوشت حیوانات می‌داند، حیوانات و موجودات زنده‌ای که ظالمانه در کشتارگاه سلاخی می‌شوند و خوراک انسان‌ها می‌شوند. او عقیده دارد که آنچه افراد، روزانه به خورد خود می‌دهند، طعام نیست، بلکه فریادهای موجودات زنده‌ای است که بی‌رحمانه کشته شده‌اند، موجوداتی که زندگی زیبایی داشتند، آواز سر می‌دادند، شیهه می‌کشیدند و هیچ کاری به انسان‌ها نداشته‌اند.

بزرگ علوی درمورد گیاهخواری صادق هدایت می‌گوید: «یک بار دیدم که در کافه لاله‌زار یک نان گوشتی را که به زبان روسی بولکی می‌گفتند، به این قصد که لای آن شیرینی است، گاز زد و ناگهان چشم‌هایش سرخ شد، عرق به پیشانی‌اش نشست و داشت قی می‌کرد که دستمالی از جیبش بیرون آورد و لقمه نجویده را در آن تف کرد.»

صادق هدایت پیشگام داستان نویسی نوین ایران را بیشتر بشناسیم؟

صادق هدایت در سال 1281 در تهران چشم به جهان گشود. او یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی از مردان مشهور دوران ناصری و صاحب آثاری مانند «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود.

او در شش سالگی به مدرسه‌ی علمیه‌ تهران رفت و به تحصیل پرداخت، دوره دبیرستان را نیز در مدرسه دارالفنون سپری کرد. او در سال 1309 تحصیلاتش را در پاریس ناتمام گذاشت و به تهران برگشت، پس از مدتی در بانک ملی مشغول به کار شد. در همین سال‌ها بود که با نویسندگان برجسته‌ای مانند بزرگ علوی، مسعود فرزاد و مجتبی مینوی ملاقات کرد و با همکاری یکدیگر گروه ربعه را تشکیل دادند.

او در نوجوانی به گیاه‌خواری روی آورد و درباره‌ی آن هم کتابی به نام فواید گیاه‌خواری (The Benefits of Vegetarianism) را به نگارش درآورد. او عقیده داشت اگر کسی بخواهد از جنگ دست بکشد اول باید دست از کشتن و خوردن حیوانات بردارد.

در نهایت صادق هدایت در سال 1330 در خانه‌ی خود به زندگی‌اش با باز گذاشتن شیر گاز پایان داد، او اولین نویسنده‌ی درخشان ایرانی است که دست به خودکشی زد. از دیگر آثار صادق هدایت عبارت‌اند از: بوف کور، زنده به گور، داش آکل، حاجی آقا، وغ وغ ساهاب و ترجمه‌های کتاب‌های بی‌نظیری مانند گروه محکومین، مسخ، کلاغ پیر، دیوار و...

در قسمتی از کتاب صوتی فواید گیاهخواری می‌شنویم:

«بیدادگری انسان درباره‌ی حیوانات، جنایتی که نسبت به آنان مرتکب می‌شوند و زیر دست‌آزاری، دلیل بر فساد احساسات و پستی اخلاق اوست. در اثر جور و ستمی که نسبت به آنان می‌نماید، باخونسردی بی‌اندازه جلو جانور دوپا می‌گوییم: ای انسان غدار خونخوار! آیا هیچ فکر کرده‌ای که اگر در روی زمین مخلوقی همان قدر باهوش و شریر و ده مرتبه زورمندتر از انسانی وجود داشت، آیا هیچ تصور کرده‌ای که در مقابل این شخص توانا و افسار سرخود که سرنوشت تو به دست او بود، مجبور می‌شدی سر تمکین فرو آورده، مانند اسب و الاغ و گوسفند و غیره مزه‌ی اسارت شرمگین بارهای گران، شناعت و درشتی و بالاخره طویله و سلاخ‌خانه را بچشی؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۲۰ دقیقه
دیباچه - فصل اول: فداییان شکم
۲۷ دقیقه
فصل دوم: خوراک طبیعی انسان - فصل سوم: تجزیه‌ی شیمیایی خوراک طبیعی
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: تاریخ گیاه خواری
۲۱ دقیقه
فصل پنجم: مضرات گوشت - فصل ششم: پختن خوراک
۲۲ دقیقه
فصل هفتم: اخلاق و گیاه خواری
۲۷ دقیقه
فصل هشتم: برتری گیاه خواری - فصل نهم: آزمایش‌های عملی - فصل دهم: اقتصاد و گیاه‌خواری
۲۲ دقیقه
فصل یازدهم: جواب ایرادات - فصل دوازدهم: انجام نامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فواید گیاهخواری
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه صوتی
۲۲۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فواید گیاهخواری

nilouphar samaee
۱۳۹۹/۱/۷
من ۱۸ سال پیش با خوندن این کتاب تصمیم به گیاهخواری گرفتم و تا الان ادامه دادم و این بهترین انتخاب زندگیم بوده. دوستانی که علاقمندن اثرات علمی گیاهخواری رو بدونن پیشنهاد می‌کنم سایت دکتر ذرین آذر رو سرچ کنن که از هر لحاظ کامله. من بارها آزمایش کامل دادم و هیچ کمبودی نداشتم و هر بار دکترا از اینکه در همه چیز بدنم حد ایده آله تعجب کردن. دانش پزشکی امروز ثابت کرده اگه تو این رژیم همه مواد گیاهی به طور متعادل استفاده بشه تمام نیازهای بدن برطرف میشه. بر خلاف تصور عوام با کمی مطالعه و خلاقیت میشه خوشمزه‌ترین غذاهای گیاهی رو درست کرد و لذت طعم گوشت هرگز قابل مقایسه نیست با لذت روحی نگرفتن حق زندگی از هزاران موجود زنده. صادق هدایت بدلیل ذهن باز و بسیار جلو تر از زمان خودش برای منافع یه عده مشکل ایجاد می‌کرده و به همین دلیل با نسبت دادن مسائلی مثل افسردگی به اون سعی در ترسوندن جوونا از خوندن آثارش داشتن. زندگی بر اساس شعور و دانش هرگز منجر به افسردگی نخواهد شد. چون آگاهی باعث میشه ما بفهمیم چه شانس بزرگی داشتیم که در این مرحله از تکامل حیات زندگی می‌کنیم و قدر زندگی رو بیشتر خواهیم دونست.
سحر واحدی
۱۳۹۹/۱/۷
کاش بعد تجربه یا تحقیق نطر می‌دادیم... من گیاهخوارم و تازه طعم سلامتی و زندگی رو دارم میچشم. آمار گیاهخواری در کشورهای اروپایی و امریکایی رو به افزایشه و جالب اینجاست که جامعه پزشکی اونها هم دارن به این سمت میرن و برای سلامت بیماران و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها این سبک زندگی رو پیشنهاد میکنن... الان پزشکان در بحث بیماری کرونا یکی از روشهایی که برای قوی کردن سیستم ایمنی مطرح میکنن سبک زندگی گیاهخواریه... چرا مردم کمی فکر یا تحقیق نمیکنن. میوه درخت رو اگر نچینی درخت با سخاوت اون رو خودش زمین میریزه تا انسان مصرف کنه... میوه محصول یه درخته. ما درخت و ریشه‌اش رو نمیکنیم. و اگر میوه رو نچینی خراب میشه رو درخت. چه استدلالیه که چیدن میوه و گیاهان رو رو با کشتن حیوان جاندار که سیستم عصبی داره مقایسه میکنید؟ مقایسه میکنید با حیواناتی که از مادرشون جدا میشن و میان سر سفره من و شما... این کتاب میتونه تلنگری باشه برای همه ما که لااقل در موردش فکر کنیم. تحقیق کنیم و تجربه.
Ali Akbarian
۱۴۰۰/۱/۹
من سالها پیش با کتاب کیمیاگر پایلو کویلیو درگیر کتابخوانی شدم
در ان‌روزها چیزی که بشدت مورد توجه من بود حجم دانش کویلیو در مورد اسلام اعراب داستان‌های پارسی
و حوزه‌های مرتبط درکتاب بود
بعد که این کتاب روخوندم دیدم در حدود بیش از نیم قرن پیش صادق هدایت چه حجم از عظیمی از اطلاعات رو گرد اوری کرده
شما فقط یه لیست از اسامی و استناد‌های کتاب دقت کنید در زمانی که خبری از سرچ اینترنت نبود تنها راه مطالعه و مطالعه بود
الحق که صادق هدایت از بهترین نویسندگان تاریخ ادبیات پارسی میباشد
در مورد کتاب و پدیده گیاه خواری با توجه به سموم موجود در مواد غذایی
شیوع عظیم سرطان
وضیعت اقتصادی
این کتاب برای هر انسان دانایی راهی برون رفت از بیماری به سلامتی میباشد
حتی اگر صددرصد هم شما رو گیاه خوار نکند
بی گمان با خواندن این کتاب میلتان به مصرف گوشت حیوانات کم خواهد شد
صدای آرمان سلطان زاده عزیز هم
که همیشه حق مطلب رو ادا کرده
توصیه میکنم این کتاب رو بخونید
و به دوستانتان هدیه بدهید
Hemmat .N
۱۳۹۹/۱/۷
مسئله «گیاه خواری» از اموری است که از دیدگاه‌های مختلف: اخلاقی، اجتماعی، فلسفی، زیست شناختی، مردم شناختی، ادبی و.. قابل بحث و بررسی است. آنچه امروز بیشتر بر آن تأکید می‌شود، غیر از توجه به رژیم‌های غذایی و سلامت جسمانی، رویکرد اخلاقی و فلسفه اخلاق موضوع است که در آن گرفتن جان هر ذیجانی را با اهداف تغذیه و التذاذ جسمی مذموم دانسته و نه تنها این حق را برای هیچ کس دیگری قایل نیست بلکه در این راستا مکاتب و نحله‌های فرهنگی و اجتماعی برای مبارزه با آن بوجود آمده است. از نگاهی دیگر، گروه‌های دیگری با توجه به حق حیات و‌جایگاه انسان، طبیعت را عاملی در خدمت او و با هدف استفاده درست و منطقی از آن دانسته که این حق را خالق هستی با هدف رشد و تعالی به او بخشیده و منع کردن انسان از این نوع تغذیه به نوعی جفا به حیات او ندانند.! و علمای علوم تغذیه و زیست شناسی ساختمان بدنی انسان را متناسب با «گوشت خواری» میدانند. پس انسان موجودی گوشت خوار و گیاه خوار می‌تواند باشد و تصمیم او در این زمینه امری فردی و شخصی است.
محمد شریعتی
۱۳۹۹/۲/۲۱
در این که شکم بارگی و شکم پرستی اعمالی زشت و قبیح هستند و سرشت انسان رو آلوده می‌کنند بحثی نیست، همچنین در این که سهم زیادی از خلق و خوی انسان تحت تاثیر غذای اون هست هم بحثی نیست ‌اما در مورد محتوای کتاب، اینطور برداشت میشه که از یک پزشک بخوایم یه ساختمان بسازه! منظورم اینه که کسی باید در مورد رژیم غذایی و خوب یا بد بودنش نظر بده که متخصص اون حیطه باشه، نه هر کسی که از راه می‌رسه؛ حتی اگه اون شخص از معتبرترین و بهترین منابع استفاده کرده باشه، باز هم خیلی موارد رو نمی‌دونه یا نادیده می‌گیره... ‌این کتاب مربوط به سال ۱۳۰۶ هستش (اونطور که داخل کتاب گفته شده) و قطعا تا امروز تغییرات زیادی صورت گرفته و اطلاعات گسترده‌ای به دست اومده... شاید یکی از معتبرترینش هرم غذایی یا بشقاب غذایی هستش که خیلی‌ها اون رو می‌شناسن و می‌دونن که سهم بزرگ و مهمی از اون رو گوشت فراگرفته و قطعا گوشت یکی از مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن هستش (نه مهم‌ترین) و از طرفی گیاه خواری چیزی نیست که به سادگی بشه انجامش داد و این روزها متخصصین تغذیه برای گیاه خواری روش‌ها و انواع مختلفی دارند که وقتی سراغشون برید متوجه می‌شید که بحث «فقط» گیاه خواری یا «فقط» میوه خواری یا... نیست و انسان باید غذاش، غذای کاملی باشه که از هرم غذایی انتخاب میشه (به عنوان یه پرستار بخش خیلی کوچکی از این اطلاعات رو می‌دونم و اگه قصد تغییر رژیم غذایی به هر علتی رو دارید باید سراغ متخصصش برید؛ هم از نظر داشتن علم کافی بر بدن و مواد غذایی هم از نظر بروز بودن اون علم) ‌در مورد صوت هم بنظرم یه جاهایی خیلی کم مخصوصا آخر جملات صوت کم می‌شد و سخت می‌شد شنیدش، نمی‌گم این عیبه بلکه خوبه چون همراه با احساسات هستش اما شاید تنظیمش خوب نبوده
mohsen ebi
۱۳۹۹/۱/۸
کتاب خوب و جالبی بود, شاید اگه بخوایم تمام قد به سمت گیاهخواری بریم برای من یکم ناراحت کننده باشه ولی خوندن نظر دیگران باارزشه و اینکه واسه جوامع امروزی که اگه گوشت تو غذا نباشه اون رو بی‌ارزش تلقی می‌کنن و کله پاچه خدای اونهاست تا چیزای دیگه! اگه تو جمع و تفریحی, گوشت و سیگار و قلیون و شراب و اصلا امثالهم نباشه تفریح نبوده! این کتاب, کتاب خوبیه. کتاب صوتیش هم عالی تهیه شده. من گیاهخوار صرف نیستم ولی خوردن گوشت زیاد رو دوست ندارم و حداقل تو خودم این مطلب هدایت رو درک می‌کنم که من از دسته نخستی‌ها و میمون نماها هستم و غذای عمده بشر در ابتدا تغذیه از گیاهان بوده. از نگاه من این کتاب گوشتخواری رو مذمت نمی‌کنه بلکه بدن انسان رو برای گوشتخواری در این حجم کامل نمیدونه. چنین مطلبی در کتاب رایگان فرگشت انسان اقای شروین وکیلی هم اومده.
Jafar Riyahi
۱۳۹۹/۱/۷
سلام اولا دیدگاه هر انسانی صرف نظر از درست و یا غلط بودن آن و یا اینکه شخصیت آن انسان چطور بوده و سرنوشت ان چه شده همیشه باید محترم باشد و اگر نقدی هست هم بایستی منصفانه و منطقی انجام شود. مشکل صادق هدایت و امثال ایشان نیست، مشکل ما از انجایی شروع میشود که (مبدأ) خود را فراموش میکنیم. گوشخواران و و مطلق گیاهخواران مطلق اصولا هر کار و هر چیز مطلق دیگری بجز ذات پروردگار هر کدام از یک طرف بوم افتاده‌اند هیچ راه روشن و منطقی و عقلانی جز، راه وسط و تعادل وجود ندارد به همان اندازه که گیاهخواری مطلق ممکن است برای انسان ضرر داشته باشد به همان اندازه هم زیاده روی در خوردن گوشت ضرر دارد. البته که هر دو گروه در انتخاب خود محترم و ازاد هستند که انچه میپسندند برنامه ریزی کنند و بخورند ولی منطقی نیست که برای اثبات ادعاهای خود دلایل عجیب و غریب بتراشند. فراموش نکنیم که یکی از دلایل خلقت جانوران و حیوانات خدمت رسانی و سوددهی آنان به انسانهاست. اما این به آن معنا نیست که حیوانات پیش خداوند هیچ ارزشی ندارند و تنها منفعت انسانها ملاک است! بلکه ما انسانها هم در برابر بهره برداری از حیوانات به رعایت احترام ذاتی و حق حیات آن‌ها مکلف هستیم. در عین حالی که این حیوانات برای رفع نیاز بشر خلق شده‌اند ولی کشتن حیوانات بصورت تفریحی و برای سرگرمی پذیرفتنی نیست. لطفا در خصوص رعایت حقوق حیوانات در ادیان مختلف بیشتر مطالعه و تحقیق کنید.... در قرآن هم که به صراحت آمده که: دام‌هایی را برای شما که در آن‌ها سودهاست آفرید و از آن‌ها میخورید و میآشامید (اشاره به محصولات لبنی و گوشتی) و در جای دیگر میفرماید از آن‌ها بعنوان وسیله نقلیه خود و اثاثیه خود بهره میبرید و در آخر میگوید چرا بابت این نعمت‌ها شکرگزار نیست
تکتم اصغری
۱۳۹۹/۱/۱۱
نمی دونم چرا برخی این همه دلیل و تحقیق علمی و بی‌طرفانه و غیر مغرضانه را درباره گیاهخواری نمی‌بینند و نمی‌خوانند و تحقیق نمی‌کنند. بعد میگویند این انتخاب شخصی من هست که حیوانات را پرورش بدهم و بعد با زجر بکشم و بخورم و بپوشم. انتخاب شخصی من هست که حیوانات راپرورش بدهم و گرمایش زمین را ایجاد کنم. را حیوانات پرورش بدهم و محیط زیست را نابود کنم فقط برای انتخاب شخصی خودم! بحث سلامت هم که اصلا بهتره واردش نشویم. چون متاسفانه هرچی مقاله به اصطلاح علمی درباره درست بودن گوشتخواری وجود داره یک اسپانسر داره که وابسته به صنعت دام و تخم مرغ و لبنیات و این جور اصناف هست. به امید کمی تفکر و احساس عمیق تر
یلدا میرزانیا
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب بسیار خوبیه. دو سال پیش خوندم. صادق هدایت آدم خیلی روشنی بود. برای جامعه اون موقع خیلی آدم آگاهی بود. شاید یکی از دلایل خودکشیش هم همین بود‌. مردم بی‌سواد و خرافه پرست اون موقع اصلا معنی حرفهاشو نمیفهمیدن. از کامنت‌ها فهمیدم همین الان هم خیلی‌ها نمیفهمن ایشون رو... روحش شاد باشه❤
امیر حسینی
۱۳۹۸/۱۰/۸
این کتاب فقط یه اثر ادبی یا فلسفیه. در صد سالی که گذشته، علم روش‌های خیلی بهتری برای اصلاح تغذیه ارائه داده. برای اثبات خوب یا بد بودن یه رژیم غذایی اونم برای یه عده‌ی خاص (مثلا صرف نظر از کودک و نوجوان در حال رشد و مادر باردار و شیرده و سالمند بودن) به ده‌ها مقاله و تحقیق علمی احتیاجه.
رژیم اگر
گیاهخواری، همه مواد مغذی توش گنجونده بشه می‌تونه رژیم خیلی خوبی باشه. ولی به این معنی نیست که گیاهخواری تنها رژیم غذایی سالمه. در هر حال عقیده‌ی هرکس در جای خود محترمه.
مایا سرافراز
۱۳۹۹/۱/۷
کرونا =خفاش انفلانزای مرغی=مرغ انفلانزای خوکی=گوشت خوک جنون گاوی=گوشت گاو من یک گیاهخوارم و هیچ مشکل جسمی برام پیش نیومده تو این چندسال هربار هم ازمایش دادم نسبت به قبل که گوشتخوار بودم کاملا رفع شده کلسترول و فشار خون و... انقدر به طبیعت اسیب زدین به حیوونا رحم نکردین که سیل زلزله سونامی دارن انتقامشونو میگیرن امیدوارم که طبیعت مارو ببخشه که انقدر ازارش دادیم🙏🏻
Sadra Rastegar
۱۳۹۹/۱/۷
خیلی جالبه. به نظر شما گیاهان موجود زنده نیستند؟ شماهایی که حرف از احساسات و عاطفه میزنید، یکم تو زندگی خودتون واکاوی کنید ببینید تا حالا دل چند نفرو شکستین؟ تا حالا چند بار برای حسادتتون زندگی به باد دادین؟ صادق هدایت نویسنده محترمیه همونطور که شمایی که گیاهخواری یا منی که گوشتخوار محترمیم ولی تو کامنتا میشه دید حتی شماهایی ک حرف از عاطفه و گیاهخواری میزنید برای ارضای یک سری احساس پوچ، تعصبانه دیگران رو نادون میدونید و میگید دلیل افسردگی و خودکشی صادق هدایتم همین بوده. واقعا جالبه که خیلی از ما یا حتی من هنوز نمیدونیم داریم با زندگیمون چ میکنیم اون وقت برا بقیه فتوا میدیم. رو خودمون بیشتر کار کنیم.
لولیتا پروانه
۱۳۹۹/۱/۷
کتاب بسیار عالیست، مسئله کاملا روشنه و لجبازی یک‌ عده تعجب آوره و اسف بار صادق هدایت نابغه ایی بسیار روشن و دور اندیش و ژرف اندیش بوده از زمان خودش و طبق خواندن کامنتها از زمان حال بسیار جلوتر بوده و هست! علت خودکشی ایشون هم افسردگی ناشی از رنج بردن از جهل و خرافه پرستی و بی‌سوادی مردم دورانش بوده که بیشتر از هر چیزی خود مردم بابت اون رنج بردن و آسیب دیدن و تا امروز هم ادامه دارد ولی حیف که متوجهش نیستن.
پرویز پایکار
۱۳۹۹/۴/۴
شمایی که اینجا نظراتِ مخالف با تغذیهء انسانیِ توصیه شده در این کتاب درج فرموده اید، چند نفرتون این کتاب رو با دقت و همراه با تفکر و با داوریِ اخلاق و وجدان و خرد و احساس تا تهش خوانده اید؟
اگر خوانده اید و اینچنین بر ضد اخلاق و وجدان و به نفع شکمبارگی هایتان دُرفشانی می‌کنید باید بگم که چه هستید،
موجودات ترسناکی و اگر هم بر کتابِ نخوانده رد می‌نویسید باید علاوه بر ترسناک بودنتان یک چیز دیگر هم بِهِتان گفت که دلِ آدم خنک شود، و حیف که اینجا جایش نیست! هَدِمَ اللهُ امثالکم!
علی ساعدی
۱۳۹۹/۳/۲۶
کتاب اصلا خوب نیست. فواید گیاهخواری رو اصلا بیان نکرده. فقط دلش برای حیوانات سوخته. نویسنده داستانهای کوتاهش خوبه هر چند در بعضی اغراق و دروغ زیاده ولی این کتاب متأسفانه اصلا کتاب خوبی نیست. در ضمن علم بشری فواید گوشت خواری و رسانیدن پروتئین‌های لازم رو خیلی برتر از کیاهان دونسته. هنگامی که قوم بنی اسرایئل طلب عدس، پیاز، سیر و باقلا و... کردند بشون گفتند که آیا شما غذای بهتر (که بلدرچین و یک غذای دیگری شاید قارچ) را با غذای کمتر فایده (گیاهان) میخواهید تبدیل کنید؟؟ و در مقام سرزنش اونا براومده بود...
مشاهده همه نظرات ۱۰۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فواید گیاهخواری

برای دریافت کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.