معرفی و دانلود کتاب صوتی فواید گیاهخواری

عکس جلد کتاب صوتی فواید گیاهخواری
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فواید گیاهخواری

کتاب صوتی فواید گیاهخواری نوشته‌ی صادق هدایت مطرح‌ترین نویسنده‌ی ادبیات معاصر ایران محسوب می‌شود که به تحلیل وجوه منطقی و علمی ضرورت گیاهخواری برای بشریت می‌پردازد و شما را با اندیشه‌ها و سبک زندگی یکی از بزرگ‌ترین چهره‌های ادبی این کشور آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی فواید گیاهخواری:

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) در ایام نوجوانی به گیاه‌خواری روی آورد و زمانی که تنها 25 سال داشت کتاب فواید گیاهخواری (The Benefits of Vegetarianism) را نوشت و با قلم جذاب خود اهمیت گیاهخوار بودن را شرح داد. هدایت در این کتاب از جنبه‌های گوناگون این سبک زندگی می‌گوید و صنعت ظالمانه تولیدات گوشت را مورد انتقاد شدید قرار می‌دهد.

هدایت همه‌ی اعمال منفی بشریت را ناشی از گوشت‌خواری می‌داند و بر این باور است که آنچه انسان‌ها اکنون به صورت روزانه می‌خورند غذا نیست بلکه فریادها و شیون‌های حیوانات زنده‌ای است که ظالمانه به قتل رسیده‌اند، موجوداتی که به آرامی زندگی می‌کردند، زیبا بودند و هیچ اذیتی برای انسان‌ها نداشتند.

نزدیک به یک قرن از انتشار این کتاب می‌گذرد اما همچنان صحبت‌ها و اندیشه‌های صادق هدایت، پیشرو و ساختارشکن محسوب می‌شود. این نویسنده‌‌ی مهم در کتاب حاضر شرح می‌دهد که انسان حیوانی همه‌چیزخوار نیست و زندگی مناسب برای او گیاهخواری است و ادعا می‌کند که تنها با کار گذاشتن گوشت است که جامعه بشریت به آرامش می‌رسد.

هدایت در این کتاب به نام بزرگانی مثل ناصرخسرو، ابوعلی سینا، مولانا، شیخ نجم الدین رازی، شیخ عطار و... اشاره می‌کند و مدعی است که آن‌ها نیز از مصرف گوشت اجتناب می‌کردند.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

او که در سال 1281 در تهران متولد شد، یکی از نوادگان رضاقلی‌خان هدایت طبرستانی نویسنده‌ی کتاب‌های «اجمل التواریخ» و «مجمع الفصحا» بود. صادق تا پایان دبیرستان در ایران حضور داشت اما برای ادامه‌ی تحصیل به فرانسه رفت. هدایت در سال 1309 تحصیلاتش را ناتمام رها کرد و از پاریس به تهران بازگشت و در بانک ملی استخدام شد. در همین دوران بود که با نویسندگان مهمی مثل مسعود فرزاد، بزرگ و مجتبی مینوی آشنا شد و گروه ربعه را به وجود آوردند.

سرانجام این نویسنده‌ی بزرگ با باز گذاشتن شیر گاز در خانه خودکشی کرد. از میان سایر آثار وی می‌توان به بوف کور،سه قطره خون، زنده به گور، وغ وغ ساهاب، حاجی آقا، نیرنگستان، سایه روشن، مازیار، سگ ولگرد و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی فواید گیاهخواری می‌شنویم:

بسیاری از اطبا که تحقیقات زیادی درباره خوراک انسان نموده‌اند، معتقد شده‌اند که گوشت برای بدن انسان لازم نمی‌باشد؛ بلکه مولد بیشتر ناخوشی‌های کشنده شده است؛ چنان که برای معالجه آن‌ها کافی است که از گوشت پرهیز نمایند: مثل نقرس، اسهال، روماتیسم، سرطان، سل، آپاندیسیت و غیره؛ که بخصوص از استعمال گوشت پیدا می‌شود.

این خوراکی را که گمان می‌کردند برای انسان ناگزیر و سودمند می‌باشد امروزه ثابت شده که بی‌فایده‌ترین خوراک‌ها و کشنده سلول‌های بدن است. اگر از کشتار قصابی که شرافت انسانیت را به باد می‌دهد چشم بپوشیم، ولیکن حیوانات از این راه انتقام خود را می‌کشند.

حیواناتی که آزادانه زندگانی می‌کنند، خیلی کم دیده می‌شود که ناخوش بشوند و دندان خراب اصلا در نزد آنان وجود ندارد؛ ولی آنهایی را که انسان اهلی کرده، یعنی مثل خودش نژاد آنان را فاسد نموده، دندان کرم خورده دارند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵ دقیقه
سخن ناشر
۹ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
دیباچه
۱۴ دقیقه
فصل اول؛ فداییان شکم
۱۶ دقیقه
فصل دوم؛ خوراک طبیعی انسان
۱۳ دقیقه
فصل سوم؛ تجزیه‌ی شیمیایی مواد خوراکی
۲۶ دقیقه
فصل چهارم؛ تاریخ گیاه‌خواری
۱۱ دقیقه
فصل پنجم؛ مضرات گوشت
۷ دقیقه
فصل ششم؛ پختن خوراک
۱۸ دقیقه
فصل هفتم؛ اخلاق و گیاه‌خواری
۹ دقیقه
فصل هشتم؛ برتری گیاه‌خواری
۱۰ دقیقه
فصل نهم؛ آزمایش‌های عملی
۵ دقیقه
فصل دهم؛ اقتصاد و گیاه‌خواری
۱۷ دقیقه
فصل یازدهم؛ جواب ایرادات
۶ دقیقه
فصل دوازدهم؛ انجام‌نامه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فواید گیاهخواری
نویسنده
گویندهبهروز رضوی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فواید گیاهخواری

Saro Moradi
۱۴۰۰/۲/۱۴
فکر میکنید اثار اقای هدایت به انزوا میکشاند و اثار‌اش ارزش خواندن ندارد پس حتما این کتاب را بخوانید تا با هم ببینیم درباره‌ی چه شخصی صحبت خواهیم کرد.
شخصی که از درد از اسیب به حیوانات و سلاخی و کشتن انها تا نظریه (دیدگاه) ‌های علمی‌اش که با اثاری از افرادی مانند داروین جمع اوری کرده است و از فواید گیاه خواری سخن میگوید چگونه حماقت مان را درباره‌ی دیدگاه پوچ مان نسبت به این شخص به صورت‌ها میزند
Fereshte Nikseresht
۱۴۰۰/۱۰/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود و به نظر من لازمه که همه بخوننش (من قبل از اینکه بخونمش هم گیاهخوار بودم ولی بازم خوندنش برام خیلی مفید بود)
پ‌ن: از فضای تاریک و تلخ فصل دو نترسید، بعدش اوضاع بهتر میشه و دیگه انقدر سخت نیست😬😅
فاطمه حیدری
۱۴۰۰/۱۰/۱۱
عالی بود مخصوصا با صدای استاد بهروز رضوی. خوانش کتاب انقدر صحیح و با حس و حال هست که آدم رو ترغیب میکنه به کتاب گوش دادن بدون اینکه خسته کننده و یکنواخت باشه و این هنر استاد رضوی هست.
یاسر محمدی
۱۴۰۰/۱/۱۲
خیلی خیلی خوب و بسیار عالی بود، باعث شد که دیدگاه زندگی من عوض شده و به شیوه گیاه خواری روی آورده و نگاهم به زندگی عوض شد
حسن بیگدلی
۱۴۰۰/۵/۲۵
بایدگوش بدید تابدونید مرحوم صادق هدایت تاچه از حد دانایی را داشته که حتی به عرصه‌ی علوم پزشکی هم قدم میگذاره
Shima Rahmani
۱۴۰۰/۱/۱۲
عالی بود همه باید بخونن بنظرم
محمود وفائی نژاد
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
کتاب بسیار ارزنده از شخصیت مبهم آقا صادق هدایت. حتما گوشش بدید. تشکر از کتابراه
آرزو اکرمی فرد
۱۴۰۰/۱/۱۲
عالیه پیشنهاد میکنم
فرخ شعاعی
۱۴۰۱/۱/۴
هدایت رو در این قامت نمی‌شناسم و خیلی برام غریبه است
مهدی جلوداری
۱۳۹۹/۱۲/۹
هه! صادق هدایت؟؟!
کسی که اخرش به خودکشی رسید رو نباید کاراشو دنبال کرد:)
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فواید گیاهخواری

برای دریافت کتاب صوتی فواید گیاهخواری و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.