معرفی و دانلود کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان

عکس جلد کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان
قیمت:
۳۹۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان

کرامت موللی روانکاوِ برجسته‌ی ایرانی است. او در کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان، اصول پایه‌ای آموزه‌های فروید را با عطف توجه به خوانش لکان از آنها بیان داشته است. به جرئت می‌توان گفت که این اثر بهترین کتاب تألیفی درباره‌ی روان‌کاوی در زبان فارسی است.

درباره کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان:

نگاهی به کتاب‌های روانشناختی منتشرشده در ایران، نشان می‌دهد که در میان رویکردهای جدی و مهمِ علم روانشناسی، روان‌کاوی فرویدی بیش از همه مورد توجه مخاطبین عام فارسی‌زبان بوده است. با این همه، خود این رویکرد، یا به عبارت دقیق‌تر، خود این دستگاه فکری، چه در شکل تئوریک و چه در شکل بالینی، چنان که باید و شاید مورد اقبال جامعه‌ی علمی ایران قرار نگرفته است. این امر بی‌شک نشان از بسیاری تناقض‌ها و شکاف‌ها در سطوح گوناگون جامعه‌ی ما دارد؛ اما جز آن، بیانگر برخی از خصائص بنیادین روان‌کاوی به مثابه‌ی یک ایده نیز، هست.

از آنچه گفتیم، به ضرورت تألیف آثار فارسی معتبر در باب روان‌کاوی پی می‌بریم. می‌گوییم «تألیف»، زیرا بازار کتاب از آثار ترجمه‌ای درباره‌ی فروید و فرویدی‌ها پُر است. این امر البته به خودی خود بد نیست؛ اما وفور ترجمه، هرگز جای خالی آثار تألیفی را پر نمی‌کند. ما برای فهم فروید، چاره‌ای جز تطبیق دادن اندیشه‌های او با فضای فرهنگی خودمان نداریم. زیرا در غیر آن صورت، حاصل تلاش‌ها و مطالعاتمان، به قول جناب سعدی، علمی بی‌عمل خواهد بود. مگر نه این است که مدعای روان‌کاوی پرداختن به عمیق‌ترین لایه‌های روح و روان آدمی‌ست؟ و مگر جز آن است که عمیق‌ترین لایه‌های روح و روان آدمی، بر پایه‌ی گفته‌ی شاگرد یاغی فروید، کارل گوستاو یونگ، خصلتی قومی - فرهنگی دارد؟ پس چگونه می‌توان از فروید و لکان حرف زد، بی‌آنکه از کاربرد یا عدم کاربرد آرای ایشان در بستر فرهنگِ خودی آگاه بود؟ و چطور می‌توان از این امر آگاه شد، بی‌آنکه درباره‌ی آن نوشت و تألیف کرد؟

با این ملاحظات، باید به ارزش تلاش اشخاصی چون کرامت موللی در راستای آشناسازی هر چه دقیق‌تر ایرانیان با روان‌کاوی پی برده باشیم. کتاب مبانی روانکاوی فروید - لکان او یکی از بهترین آثار در زمینه‌ی شرح روان‌کاوی است، و مطالب آن، بی‌اغراق چیزی کم از آثار مشابه در جهان غرب ندارد.

او در کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان، که مخاطب آن هم عموم مردم و هم روان‌‌شناسان‌اند، فروید را از دریچه‌ی چشمان لکان فرانسوی به ما نمایانده است. چنانکه می‌دانیم، شعار لکان «بازگشت به فروید» بود. اما این بازگشت، به تعبیر لکان‌شناسِ برجسته‌ی معاصر، اسلاوی ژیژک، نه بازگشت به عینِ آموزه‌های فرویدی، بلکه رجعت به هسته‌ی انقلاب فرویدی بود. انقلابی که، باز هم به تعبیر ژیژک، خود فروید نیز از گستره‌اش ناآگاه بود. کرامت موللی در اثر خود، به خوبی نسبت میان پساساختارگراییِ زبان‌محور را با روان‌کاوی نشان می‌دهد، و معنای نهفته‌ در این حکم لکانی را که «ناخودآگاه ساختاری چون ساختار زبان دارد»، بر ما آشکار می‌سازد.

جان کلام اینکه کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان اثری بی‌اندازه ارزشمند است؛ نخست از این حیث که از معدود تألیف‌های ارزشمند با موضوع روان‌کاوی در زبان فارسی است. و دوم آنکه حاوی مطالبی روشنگر در باب نسبت لکان با فروید است.

کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به روان‌کاوی مخاطبین اصلی این کتابند.

با کرامت موللی بیشتر آشنا شویم:

دکتر کرامت موللی روانکاو و نویسنده‌ی ایرانی است. او علاوه بر فعالیت بالینی در اروپا، سابقه‌ی عضویت در انجمن روانکاوی Le Mouvement du Coût Freudien را نیز در کارنامه دارد. موللی همچنین آثاری به زبان فرانسه در باب روانکاوی فروید و لکان به رشته‌ی تحریر درآورده است. او همچنین مترجم آثار غربی به زبان پارسی‌ست.

از کتاب‌های اوست: «ذهن و زمان، واژگان فروید، واژگان لکان، مبانی روان‌کاوی.»

در بخشی از کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان می‌شنویم:

برای وصف این ماهیت دریغ‌آمیز ذکر حکایتی خالی از فایده نخواهد بود. می‌گویند روزی کژدم می‌خواست به آن سوی رودخانه نقل مکان کند، ولی به علت عدم آشنایی به فن شنا و ترس از غرق شدن، ناچار شد که به لاکپشت روی آورد و از وی بخواهد که او را بر پشت حمل کرده، به آن سوی رودخانه برساند. لاکپشت که موجودی نیکوکار بود از تقاضای کژدم خوشحال شد و فکر کرد که بدین‌وسیله می‌تواند به او خدمتی کند. با این حال کژدم را به خوبی می‌شناخت و می‌دانست که نمی‌تواند به او اعتمادی کامل داشته باشد. هم از این رو، خطاب به او گفت: حاضرم به تو یاری کرده، تو را به آن سوی رودخانه برسانم. ولی یک مسئله ذهن مرا به خود مشغول کرده است و آن اینکه اگر در میانه‌ی آب هوس نیش زدن بر تو غالب شد، در آن صورت من خواهم مُرد...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۴ دقیقه
بخش نخست - فصل اول: لکان یا بازگشت به فروید - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل اول: لکان یا بازگشت به فروید - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل دوم: رانش یا تابعیت از غیر - قسمت اول
۲۲ دقیقه
فصل دوم: رانش یا تابعیت از غیر - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
فصل دوم: رانش یا تابعیت از غیر - قسمت سوم
۳۴ دقیقه
بخش دوم - فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت اول
۲۹ دقیقه
فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت سوم
۲۷ دقیقه
فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت چهارم
۲۹ دقیقه
فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت پنجم
۳۴ دقیقه
فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت ششم
۱۴ دقیقه
فصل اول: ساحت رمز و اشارت - قسمت هفتم
۲۹ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت دوم
۳۳ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت سوم
۲۵ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت چهارم
۳۴ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت پنجم
۲۶ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت ششم
۲۶ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت هفتم
۳۳ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت هشتم
۲۲ دقیقه
فصل دوم: حیث خیالی - قسمت نهم
۳۳ دقیقه
فصل سوم: امر واقع - قسمت اول
۳۰ دقیقه
فصل سوم: امر واقع - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
فصل سوم: امر واقع - قسمت سوم
۱۲ دقیقه
فصل سوم: امر واقع - قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
مؤخره

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان
نویسنده
گویندهفریاد موسویان
ناشر چاپینشر نی
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان

Pirouz Na
۱۴۰۱/۳/۲
نویسنده خیلی نظرات خودش رو هم اضافه و اعمال کرده که واقعا بدردبخور نیستن.
خیلی سعی کرده که بازی کنه با کلمات، طوری که مفاهیم ساده رو حتی، بسیار ثقیل بیان میکنه.
حسن پورمحمد
۱۴۰۱/۲/۲۲
در این کتاب به خوبی مبانی رفتارهای انسان در طول زندگی از دیدگاه فروید به عنوان بنیانگذار علم روانپزشکی در زیرشاخه‌های پزشکی، بیان شده است
مصطفی عاشوری
۱۴۰۰/۱۲/۲۰
خوانش کتاب خیلی عالیه! در مورد خود کتاب نمیتونم نظر بدم چون واسه من خیلی سنگینه دارم سعی میکنم بفهممش
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان

برای دریافت کتاب صوتی مبانی روانکاوی فروید - لکان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.