معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی خانوادگی

عکس جلد کتاب صوتی زندگی خانوادگی
قیمت:
43000 تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی خانوادگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زندگی خانوادگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی خانوادگی

آخیل شارما در کتاب صوتی زندگی خانوادگی، داستان خانواده‌ای هندی را روایت می‌کند که با سودای زندگی‌ای بهتر به آمریکا سفر می‌کنند، غافل از اینکه آنچه در آن سرزمین به انتظارشان نشسته، جز ناگواری و مصیبت نیست. گفتنی است که این اثر جذاب در سال 2014، از سوی نشریه‌ی نیویورک تایمز یکی از ده رمان برتر سال لقب گرفت، و یک سال بعد نیز، جایزه فولیو را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورد.

درباره کتاب صوتی زندگی خانوادگی:

با توجه به پوشش‌های خبری گسترده درباره‌ی شمار قابل توجه مهاجرانی که هر ساله از کشورهای عقب‌مانده از توسعه و یا درگیر جنگ به سرزمین‌های اروپای غربی و یا آمریکا سفر می‌کنند، عجیب نیست که اخیراً به آثاری که ذیل گونه‌ی ادبیات مهاجرت جا می‌گیرند، چنین توجه فراوانی می‌شود. (ادبیات مهاجرت اصطلاحی است که عمدتاً در بحث درباره‌ی دسته‌ای خاص از آثار داستانی به کار می‌رود که روایتشان معطوف به دشواری‌های گوناگون در زندگی اقوام مهاجر، خصوصاً مهاجران آسیایی و یا آفریقایی‌تبار در کشورهای غربی است.) به واقع نیز برخی از این آثار درخور توجهی که برمی‌انگیزند هستند. کتاب زندگی خانوادگی (Family Life) از آخیل شارما (Akhil Sharma) یکی از همین دسته آثار است.

این رمان که نخستین بار در سال 2014 به انتشار رسید، توانست طی مدت زمانی کوتاه نام خود و خالقش را بر سر زبان‌ها اندازد. شارما گفته که طرح اصلی داستان برگرفته از زندگی و تجربیات خودش به عنوان مهاجری هندی در کشور آمریکا بوده است. با وجود این نمی‌توان کتاب او را اثری زندگینامه‌ای نامید، چرا که بار دراماتیک آن بیش از بار رئالیستی‌اش است.

رمان از زبان پسربچه‌ای هندی روایت می‌شود. او که در آغاز داستان با برادر و مادر خود در دهلی ساکن است، بی‌صبرانه منتظر است تا همراه ایشان، در آمریکا به پدر خانواده ملحق شود. ورود آنها به این کشور در ابتدا امیدوارکننده و آکنده از هیجان است. زرق‌وبرق آمریکا در چشم پسر نوجوانی که تا پیش از آن اوج لذت و سرگرمی‌اش در کریکت بازی کردن در زمین‌های خاکی دهلی خلاصه می‌شده، بسیار خوب توسط نویسنده به تصویر کشیده شده است.

با این حال، خیلی زود معلوم می‌شود که زندگی قرار نیست برای این پسر و خانواده‌اش بر وفق مراد پیش رود. نخستین مصیبت سانحه‌ای است که برای فرزند بزرگ خانواده (برادر راوی) رخ می‌دهد؛ اما طولی نمی‌کشد که درمی‌یبایم این تنها تراژدی‌ای نیست که در طول داستان گریبان خانواده‌ی میشرا را می‌گیرد...

افتخارات کتاب صوتی زندگی خانوادگی:

- برنده جایزه فولیو
- برنده جایزه ادبی دوبلین
- نامزد جایزه DSC
- یکی از ده کتاب برتر سال 2014 از سوی نیویورک تایمز

نکوداشت‌های کتاب صوتی زندگی خانوادگی:

- داستانی فراموش‌نشدنی. (NPR)
- دردناک و صادقانه... (Publishers Weekly)
- اثری زیبا و دلنشین. (New York Times Book Review)
- رمانی که مهم‌ترین عنصر حاضر در تمام آثار بزرگ را دارد: حقیقت‌! (Molly Langmuir)

کتاب صوتی زندگی خانوادگی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های واقع‌گرا با تم اجتماعی، بی‌تردید این رمان را باب سلیقه‌ی خود خواهند یافت.

با آخیل شارما بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی هندی - آمریکایی به سال 1971، در شهر پرجمعیت دهلی به دنیا آمده و از سن هشت سالگی تا امروز ساکن کشور آمریکاست. به گفته‌ی خودش، برای نوشتن بهترین اثرش، یعنی رمان زندگی خانوادگی، حدود سیزده سال زمان صرف کرده است. شارما با انتشار این کتاب توانست برنده‌ی جایزه‌ی صد هزار یورویی جشنواره بین‌المللی ادبیات سالانه ایرلند شود و از این طریق به زندگی خود که تا پیش از آن به سختی می‌گذشت، سروسامانی دوباره دهد. وقتی پس از دریافت این جایزه از وی پرسیدند اولین کاری که می‌خواهد با صد هزار یورویش بکند چیست، با هوشمندی و طنزی هندی‌مآب جواب داد: خریدن کفش!

در بخشی از کتاب صوتی زندگی خانوادگی می‌شنویم:

بالاخره روز امتحان رسید. توی مترو من نشستم و بیرجو جلویم ایستاد. یکی از کتاب‌های امتحانی او را روی پایم گذاشته بودم و لغاتش را چک می‌کردم. بیشتر کلماتی را که از او می‌پرسیدم بلد نبود و وحشت کردم.

«بیرجو، قشنگ معلومه که اصلاً آماده نیستی.»

همانطور که سوال‌ها را می‌پرسیدم و پدر و مادر تماشا می‌کردند، صدایم آرام و آرام‌تر شد. از بیرجو معنی کلمه‌ای را پرسیدم که حدس زد باید یک‌جور پیاز باشد. وقتی که معنی کلمه را به او گفتم، چشمکی زد که پدر فهمید و سرزنشش کرد که «حواستو جمع کن.» مادر گفت: «نگران نباش عزیزم. به موقعش یادت میاد.»

امتحان، صبح در سالن بزرگی واقع در ساختمان مدرسه‌ای با نمای خاکستری و سفید برگزار شد که به نظر می‌رسید پارکینگ ماشین باشد. در حین امتحان، من و پدر و مادر، دورتادور محوطه‌ی زمین بسکتبال که با فنس فلزی محصور شده بود قدم می‌زدیم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
33 دقیقه
قسمت اول
23 دقیقه
قسمت دوم
31 دقیقه
قسمت سوم
29 دقیقه
قسمت چهارم
25 دقیقه
قسمت پنجم
30 دقیقه
قسمت ششم
26 دقیقه
قسمت هفتم
25 دقیقه
قسمت هشتم
24 دقیقه
قسمت نهم
28 دقیقه
قسمت دهم
26 دقیقه
قسمت یازدهم
19 دقیقه
قسمت دوازدهم
22 دقیقه
قسمت سیزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی زندگی خانوادگی
نویسنده
مترجمسمیه نصرالهی
گویندهامیرحسین احمدآبادی
ناشر چاپیانتشارات مهرگان خرد
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
43000 ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی زندگی خانوادگی

نیکی نیک بر
۱۴۰۱/۲/۲۱
متأسفانه خیلی بی سر و ته... متوجه نشدم چرا تمام داستان درباره‌ی بیماری برادرش بطور حوصله برنده‌ای صحبت کرد و به یکباره با گفتن خیلی کوتاه در مورد موفقیت خودش،، داستان رو تمام کرد!!!
بهاره محمدی اسفه
۱۴۰۰/۱۲/۲۷
داستان سرراست و خوبی بود و تا حدی وضع جامعه مهاجر هند را در آمریکا نشان می‌داد.
روایت بسیار بود. صدایی بی احساس که گویی گزارش می‌خواند و اوایل دایم نفس کم می‌آورد.
Sh.a A A
۱۴۰۱/۳/۲۴
سلام ممنون از معرفی این کتاب عالی، شنیدنی بود، ممنون کتابراه 🙏
مشاهده همه نظرات 3

راهنمای مطالعه کتاب صوتی زندگی خانوادگی

برای دریافت کتاب صوتی زندگی خانوادگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.