معرفی و دانلود PDF کتاب کلید امنیت اطلاعات

عکس جلد کتاب کلید امنیت اطلاعات
قیمت:
18000 تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب کلید امنیت اطلاعات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کلید امنیت اطلاعات و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کلید امنیت اطلاعات

کتاب کلید امنیت اطلاعات به قلم احمد ولی نتاج و رضا خلیلی، چند نرم‌افزار از خانواده امنیت اطلاعات را معرفی کرده و به شما کمک می‌کند تا فایل‌های مهم‌تان را در فضایی مانند گاوصندوق نگهداری کنید.

آیا شما برای حفاظت از اسناد و اطلاعات مهم داخل کامپیوترتان کاری انجام می‌دهید؟ اگر پاسخ‌تان منفی است، هر چه زودتر دست به کار شوید تا بعداً برایتان پشیمانی به وجود نیاید که آن زمان پشیمانی سودی نخواهد داشت.

برنامه‌های زیادی وجود دارند که شما ازطریق آن‌ها می‌توانید به مخفی کردن، قفل گذاری روی اطلاعات، رمزنگاری متن‌ها و... بپردازید. هر نرم‌افزاری خوبی و بدی‌هایی دارد. قبل از نگارش کتاب، اکثر نر‌افزارهای کاربردی این حوزه تست گردیده و سعی شده با انتخاب بهترین نرم‌افزارها، بهترین بازدهی برای شما فراهم شود.

همه‌ی شما اسناد زیادی دارید که نباید در دسترس همگان باشد. بنابراین کسانی که می‌خواهند اطلاعات سری خود را از دسترس دیگران مخفی کنند، کسانی که می‌خواهند گاوصندقی در کامپیوتر خود ایجاد و اطلاعات با اهمیت خود را در آن قرار دهند، کسانی که می‌خواهند روی برخی پوشه‌های کامپیوتر خود قفل گذاری کنند، کسانی که می‌خواهند متن ارسالی به دیگران را رمزنگاری نموده و سپس برای طرف مقابل بفرستند، کسانی که می‌خواهند کامپیوتر خود را به مرکز تعمیرات ببرند یا آن را به فروش برسانند، برای حفظ امینت اطلاعاتشان می‌توانند از این کتاب استفاده کنند.

موضوعات مورد بحث در کتاب کلید امنیت اطلاعات:

- رمزنگاری فایل‌های متنی
- رمزگذاری روی فایل‌ها و پوشه‌ها
- پاکسازی غیر قابل بازیابی اطلاعات
- ساخت گاوصندوق امنیتی در کامپیوتر
- تبدیل فلش مموری به کلید گاوصندوق
- مخفی کردن گاوصندوق در یک فایل دیگر

در بخشی از کتاب کلید امنیت اطلاعات می‌خوانیم:

نرم‌افزار ساده، کم حجم و در عین حال قدرتمند Plain Sight نرم‌افزاری با روش کار بسیار آسان است که با آن می‌توانیم به بهترین نحو، اطلاعات محرمانه و ارزشمندمان را از دید کاربران غیر مجاز مخفی نگه داریم. به کمک این نرم‌افزار می‌توانیم اطلاعات خود را با هر فرمتی که باشد، در هر فایلی به هر فرمتی دیگر پنهان کنیم. همچنین این نرم‌افزار بر خلاف دیگر نرم‌افزارهای مشابه این امکان را به ما می‌دهد تا پس از پنهان‌سازی اطلاعات درون یک فایل، بدون هیچ مشکلی به اجرای فایل اولیه پرداخته و محتویات آن را مشاهده کنیم از دیگر قابلیت‌های این نرم‌افزار ایجاد یک فایل کلید برای گشایش فایل‌های مخفی شده است به طوری که حتی وقتی فایل مورد نظر شما که حاوی اطلاعات محرمانه است در اختیار افراد دیگر قرار بگیرد و بتوانند پنهان شدن اطلاعات در این فایل را تشخیص دهند، بدون در اختیار داشتن کلید آن قادر نخواهند بود اطلاعات را بازیابی کنند.

این نرم‌افزار، از یک محکم کاری دیگری نیز برای بالا بردن امنیت استفاده می‌کند. فرض کنیم اطلاعات مورد نظرمان را در یک فایل موسیقی پنهان و کلید آن را در بخشی از هارد دیسک خود ذخیره کرده‌ایم و به خاطر یک بی‌احتیاطی یا آلوده شدن رایانه به ویروس یا نفوذ یک هکر به سیستم تمام اطلاعات هارد دیسک در اختیار افراد غیر مجاز و البته حرفه‌ای قرار گرفته است.

با فرض این که این افراد فایل موسیقی که حاوی اطلاعات محرمانه ماست را پیدا کنند و پس از آن نیز با جستجو میان فایل‌های ما، کلید مورد نظر برای استخراج اطلاعات را نیز پیدا کنند، باز هم نمی‌توانند اطلاعات محرمانه ما را از فایل موسیقی استخراج کنند چرا که این نرم‌افزار برای چنین شرایطی نیز راه حل مطمئنی را در نظر گرفته است و آن راه حل چیزی نیست جز استفاده از یک پسورد برای استخراج فایل‌های مخفی شده!

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
فصل اول: ساخت گاو صندوق امنیتی با نرم‌افزار Steganos Privacy Suit
نصب و آشنایی با محیط نرم افزار Steganos Security Suit
ایجاد یک گاو صندوق الکترونیکی (فضای امن برای ذخیره اطلاعات
ورود به گاو صندوق و تنظیمات مربوط به
ایجاد پسوردی قوی و مطمئن
مخفی کردن یک گاو صندوق در قالب یک فایل
دسترسی به یک گاو صندوق مخفی شده
تبدیل کردن حافظه فلش به کلیدی برای باز کردن گاو صندوق
تبدیل حافظه فلش یا CD / DVD به گاو صندوق
رمزگذاری روی فایل‌ها و پوشه‌ها
مدیریت پسوردها
پاکسازی غیرقابل بازیابی اطلاعات
فصل دوم: جلوگیری از دسترسی به پوشه‌ها با نرم افزار Folder Guard
نصب نرم افزار
تنظیم نوع دسترسی به یک پوشه
تنظیم نحوه نمایش اطلاعات یک پوشه
قرار دادن پسورد برای دستیابی به یک پوشه
چگونه پوشه محافظت شده را به حالت عادی برگردانیم؟
فصل سوم: مخفی کردن اطلاعات با نرم‌افزار ساده Plain Sight
معرفی و آشنایی با نرم‌افزار
مخفی سازی اطلاعات در قالب یک فایل دیگر
بازیابی فایل مخفی شده
فصل چهارم : رمزنگاری متن‌ها با نرم‌افزار ساده BC Text Encoder
آشنایی با نرم‌افزار
رمزنگاری یک متن
رمزگشایی یک متن رمزنگاری شده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کلید امنیت اطلاعات
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات کلید آموزش
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات97
زبانفارسی
شابک978-600-274-016-8
موضوع کتابکتاب‌های هک و امنیت، کتاب‌های آموزش شبکه
قیمت نسخه الکترونیک
18000 ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کلید امنیت اطلاعات

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کلید امنیت اطلاعات

برای دریافت کتاب کلید امنیت اطلاعات و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.