معرفی و دانلود کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن: چرا فرزندپروری در این دوره سخت است

عکس جلد کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن: چرا فرزندپروری در این دوره سخت است
قیمت:
۴۹۵۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن: چرا فرزندپروری در این دوره سخت است

کتاب‌های بی‌شماری در زمینه‌ی تأثیر والدین بر فرزندان تألیف شده‌ است. اما کمتر کسانی چنین سوالی پرسیده‌اند: کودکان با تولدشان چه تأثیری بر والدین خود می‌گذارند؟ جنیفر سنیور در کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن ضمن پاسخ به این سوال به ما نشان می‌دهد که چرا فرزندپروری در دنیای مدرن تا این اندازه دشوار است. این اثر افتخارات گوناگونی از جمله «پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز» را از آن نویسنده‌ خود کرده است.

درباره کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن:

اگر نگاهی به آثار تألیف‌ شده در رابطه‌ با فرزندپروری بیندازید، لیستی بلندبالا از کتاب‌هایی را مشاهده می‌کنید که نویسندگان آن‌ها جملگی بر تأثیر تربیت پدر و مادر و شیوه‌ی رفتار آن‌ها بر فرزندشان تمرکز کرده‌اند. در این میان،‌ کمتر کتابی را می‌یابیم که نشان دهد فرزندان چگونه ابعاد زندگی پدر و مادر خود را تغییر می‌دهند و مرزهای شخصی آن‌ها را جابه‌جا می‌کنند. جنیفر سنیور (Jennifer Senior) در کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن (All Joy and No Fun) به ما می‌‌گوید که همه چیز، از ازدواج و کار و سرگرمی گرفته تا دایره‌ی دوستان و آشنایان فرد با تولد فرزند تغییر می‌کند.

بیایید کمی بیشتر منظور نویسنده را دریابیم. می‌دانیم که اگر از پدر و مادرها درباره‎ علت بچه‌دار شدن سوال کنیم، پاسخ بسیاری از آن‌ها به «معنای زندگی» باز می‌گردد. فرزندان اگرچه ممکن است به زندگی روزمره‌مان آسیب بزنند، اما شکی نیست که زندگی بسیاری از ما را معنادارتر می‌سازند. از طرفی دیگر، نمی‌توان کمبود خواب، خستگی، افزایش لباس‌های چرک و افزایش وزن بعد زایمان و غیره را نیز انکار کرد. حالا به این معجون، فشار اقتصادی و نگرانی از این که پدر یا مادر خوبی نباشید را هم اضافه کنید. بنابراین، در مجموع جای تعجب نیست اگر برخی از پدر و مادرها در یک کلام معتقد باشند که بچه بیچاره‌تان می‌کند! و یا با کمی مسامحه و چشم‌پوشی بگویند که فرزند «تربیت فرزند در دوره مدرن» است.

البته لازم است یادآوری کنیم جنیفر سنیور در این اثر به هیچ‌ عنوان بر نکوهش فرزندآوری یا تشویق به آن نپرداخته بلکه بر عواملی تمرکز کرده که فرزندپروری را تا این اندازه دشوار ساخته‌اند. نویسنده در نگارش کتاب خود از معتبرترین منابع در زمینه‌ی جامعه‌شناسی، اقتصاد، روان‌شناسی، علوم اجتماعی و فلسفه بهره گرفته و سپس به سراغ خانواده‌هایی رفته که با تولد فرزند، تغییراتی اساسی در زندگی‌شان به وجود آمده است. در واقع دیگر نه از آن شب‌نشینی‌هایی همیشگی با دوستان خبری هست، نه دیگر می‌توانند هر نوع تفریحی که خود می‌خواهند انجام دهند. گویی کودک مرکز اصلی این جهان است و همه چیز با او تعریف می‌شود. جنیفر سنیور به ما می‌گوید فرزندپروری این‌گونه که آن را می‌شناسیم،‌ قدمتی اندک دارد و این مسأله به همراه تغییرات دنیای مدرن به همراه یکدیگر دست به دست هم داده‌اند تا والدگری را دشوارتر از گذشته سازند.

تربیت فرزند در دوره مدرن اولین بار در سال 2014 منتشر شد. همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، این کتاب پس از انتشار به مدت هشت هفته در فهرست پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز قرار گرفته بود. میترا دانشور اثر حاضر را به فارسی برگردانده و فریبا فصیحی تاش خوانش آن را برعهده داشته است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن:

  • در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز
  • جزو ده کتاب برتر سال 2014 سایت آمازون
  • نامزد جایزه گودریدز در بخش کتاب‌های غیرداستانی در سال 2014

نکوداشت‌های کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن:

  • زیرکانه و مفید... (نیویورک‌تایمز)
  • کتابی سرشار از معانی و بینش‌. (Andrew Solomon)
  • مهم‌ترین کمک کتاب به ما احتمالاً پیوندی‌ست که میان اندوه و شادی برقرار می‌کند. (نیویورکر)

کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن مناسب چه کسانی است؟

کتاب تربیت فرزند در دوره مدرن را بیش از همه به آن دسته از والدینی پیشنهاد می‌کنیم که دغدغه‌ی پرورش صحیح فرزندان خود را دارند. با ذکر این نکته که زنان و مردان جوانی که قصد فرزندآوری در آینده را دارند نیز، می‌توانند به سهم خود مخاطب این اثر باشند.

در بخشی از کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن می‌شنویم:

سؤال این است که چرا چنین لحظاتی، حداقل با کودکان خردسال، اغلب سخت به دست می‌آیند و بسیار شکننده و خیلی زودگذر به نظر می‌رسند؛ انگار که بین دو پرانتز قرار گرفته باشند. بعد از فقط چند دقیقه رقص آرام خیال‌انگیز با ایب، ویلیام با سر به زمین می‌خورد و شروع به جیغ زدن می‌کند. جسی با رقص سامبا سراغش می‌رود و با شوخی و خنده، کنترل اوضاع را به دست می‌گیرد. راهش همین است.

مایلم توضیحی احتمالی پیشنهاد بدهم که چرا این لحظه‌های موهبت‌آمیز بسیار نادر هستند: سال‌های اول زندگی خانوادگی، فعالیت‌های زیادی ندارند که مناسب چیزی باشند که روان‌شناسان آن را «غرقه شدن» می‌نامند. به زبان ساده، غرقه شدن حالتی از بودن است که آنقدر مشغول وظیفه دم دستمان هستیم - و برای این کار از احساس عاملیت و تبحرمان قدرت گرفته‌ایم که به کلی اطراف‌مان را فراموش می‌کنیم؛ انگار زمان متوقف شده باشد. ورزشکاران معمولاً زمانی این احساس را تجربه می‌کنند که در ضربه‌ای غرق می‌شوند یا از مانعی عبور می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۲ دقیقه
متن پشت جلد
۲۰ دقیقه
مقدمه - قسمت اول
۱۷ دقیقه
مقدمه - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
فصل اول: خودمختاری - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم
۱۷ دقیقه
فصل دوم: ازدواج - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
۱۹ دقیقه
فصل دوم - قسمت سوم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت چهارم
۲۱ دقیقه
فصل دوم - قسمت پنجم
۱۸ دقیقه
فصل دوم - قسمت ششم
۱۳ دقیقه
فصل دوم - قسمت هفتم
۱۶ دقیقه
فصل دوم - قسمت هشتم
۱۴ دقیقه
فصل سوم: هدایای ساده - قسمت اول
۲۳ دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
۱۷ دقیقه
فصل سوم - قسمت سوم
۱۵ دقیقه
فصل سوم - قسمت چهارم
۲۷ دقیقه
فصل چهارم: پرورش هماهنگ - قسمت اول
۱۷ دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
۲۶ دقیقه
فصل چهارم - قسمت سوم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم - قسمت چهارم
۱۵ دقیقه
فصل چهارم - قسمت پنجم
۱۷ دقیقه
فصل چهارم - قسمت ششم
۲۱ دقیقه
فصل چهارم - قسمت هفتم
۲۹ دقیقه
فصل چهارم - قسمت هشتم
۱۶ دقیقه
فصل چهارم - قسمت نهم
۱۵ دقیقه
فصل چهارم - قسمت دهم
۲۰ دقیقه
فصل پنجم: نوجوانی - قسمت اول
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - قسمت سوم
۲۰ دقیقه
فصل پنجم - قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
فصل پنجم - قسمت پنجم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم - قسمت ششم
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - قسمت هفتم
۱۲ دقیقه
فصل پنجم - قسمت هشتم
۲۶ دقیقه
فصل ششم: لذت - قسمت اول
۲۹ دقیقه
فصل ششم: قسمت دوم
۱۳ دقیقه
فصل ششم: قسمت سوم
۲۱ دقیقه
فصل ششم: قسمت چهارم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن: چرا فرزندپروری در این دوره سخت است
نویسنده
مترجممیترا دانشور
گویندهفریبا فصیحی تاش
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۲۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی
۴۹۵۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن

محمد حسن رحیمی
۱۴۰۱/۸/۲۵
کتاب خوبی است که به. آموزش نحوه تربیت فرزند در این دوره می‌پردازه ونمونه‌های خوبی ارائه میده هرچقدر دراین مورد مطالعه شود بازهم نیاز به یادگیری احساس میشه
Zahra M
۱۴۰۱/۷/۲۲
کتاب بسیارمفیدی است به نظرم کسانیکه فرزند دارند حتما بخوانند. سپاس
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن

برای دریافت کتاب صوتی تربیت فرزند در دوره مدرن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.