معرفی و دانلود PDF کتاب زیست شناسی سلولی

عکس جلد کتاب زیست شناسی سلولی
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زیست شناسی سلولی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زیست شناسی سلولی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زیست شناسی سلولی

کتاب زیست شناسی سلولی نوشته‌ی جعفر وطن دوست، با بیانی واضح، ساده و مختصر و با توجه به پیشرفت‌های روزافزون در زمینه‌ی علوم سلولی و مولکولی، به تکنیک‌ها و پیشرفت‌های این حوزه می‌پردازد.

زیست‌شناسی سلولی (Cell biology) به عنوان علمی که به بررسی و شناخت سلول از جنبه‌های مختلف می‌پردازد، منشأ بسیاری از علوم دیگر زیست‌شناسی است. لذا یادگیری عمیق آن به درک بسیاری از مفاهیم زیست‌شناسی و علوم مرتبط کمک شایانی می‌کند. مطالب این کتاب کاملاً واضح، ساده و مختصر هستند و از طرفی با توجه به پیشرفت‌های روزافزون در زمینه‌ی علوم سلولی و مولکولی، تا حد امکان بر این تکنیک‌ها و پیشرفت‌ها نیز تأکید دارند.

زیست‌شناسان موجودی را زنده می‌دانند که سه ویژگی خاص را دارا باشد. ساختاری سازمان یافته از غشاء دو لایه و متابولیسم سلولی جهت تولید انرژی داشته باشد. همچنین واجد اسیدهای نوکلئیک بوده و قادر به انتقال خصوصیات به نسل بعد باشد. کوچک‌ترین ساختاری که هر سه ویژگی بالا را داراست سلول نام دارد. بنابراین سلول خود به تنهایی می‌تواند یک موجود زنده باشد.

تمامی موجودات زنده از سلول ساخته شده‌اند. سلول‌ها واحدهای غشادار کوچکی هستند که با محلول‌های غلیظ شیمیایی پر شده‌اند و با قدرت خارق‌العاده‌ای که دارند رشد می‌کنند و تقسیم می‌شوند و بدین ترتیب تکثیر می‌یابند. تک سلولی‌ها، ساده‌ترین شکل حیات‌اند. موجودات پیچیده‌تر، مثل ما انسان‌ها، مجموعه‌های متشکل از انواع مختلف سلول هستند که هر نوع سلول آن‌ها کارهای ویژه‌ای انجام می‌دهند و این سلول‌های متنوع توسط سیستم‌های ارتباطی پیچیده‌ای هماهنگ می‌شوند.

در بخشی از کتاب زیست شناسی سلولی می‌خوانیم:

سلول‌های ماهیچه‌ای برای وظیفه انقباض ویژگی یافته‌اند و این ویژگی در ساختار و عمل، ماهیچه را به عنوان نمونه اصلی برای مطالعات حرکات سلولی و نیز در سطح مولکولی مطرح ساخته است. در مهره داران سه تیپ متفاوت سلول ماهیچه‌ای وجود دارد. ماهیچه اسکلتی که مسئول تمام حرکات ارادی است، ماهیچه قلب که خون را از قلب پمپ می‌کند و ماهیچه‌های صاف که مسئول حرکات غیر ارادی از قبیل حرکات معده، روده، مجرای ادرار و عروق خونی می‌باشند.

در هر دو نوع ماهیچه‌های صاف و اسکلتی عناصر انقباضی اسکلت سلولی در یک آرایش بسیار منظم که منجر به یک الگوی مخطط عرضی می‌شوند، وجود دارند. فرم توصیف شده‌ی ماهیچه‌های اسکلتی ما را در درک موجود از انقباض ماهیچه‌ای و دیگر حرکات سلولی وابسته به اکتین در سطح مولکولی هدایت می‌کند.

ماهیچه‌های اسکلتی دستجاتی از فیبرهای ماهیچه‌ای (میوفیبر) متشکل از سلول‌های بزرگی هستند که در طی نمو از ادغام تعداد زیادی سلول‌های انفرادی به وجود آمده‌اند. قسمت اعظم سیتوپلاسم این سلول‌های میوفیبر، از میوفیبریل‌ها تشکیل شده که دستجاتی استوانه‌ای از دو نوع رشته‌های ضخیم میوزینی (با قطری حدود 15 نانومتر) و رشته‌های نازک اکتینی (با قطری حدود 7 نانومتر) هستند. هر میو فیبریل از واحدهای انقباضی بنام سارکومر تشکیل شده که باعث ظاهر خط خطی ماهیچه اسکلتی و صاف است.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: کلیات
فصل دوم: ابزارها و تکنیک‌های زیست سلولی
فصل سوم: ماکرومولکول‌های زیستی
فصل چهارم: غشاء سلولی
فصل پنجم: اسکلت سلولی
فصل ششم: اندامک‌های سلولی
فصل هفتم: چرخه سلولی
فصل هشتم: سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زیست شناسی سلولی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات مرندیز
سال انتشار۱۳۹۵
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۳۵۵
زبانفارسی
شابک978-600-106-450-0
موضوع کتابکتاب‌های زیست شناسی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زیست شناسی سلولی

نگین اسماعیلی
۱۴۰۱/۱/۴
من این کتاب رو برای دانشگاه میخواستم تقریبا کل انقلاب رو زیر و رو کردم ولی نسخه چاپی رو پیدا نکردم و تونستم با قیمت خیلی مناسب از کتابراه خریداری کنم
Eisa Nasirr
۱۳۹۹/۱/۲۷
کتاب لودیش را هم اضافه کنید و قسمتی را برای کتابهای دانشگاهی اختصاص بدهید بویژه کتابهای ارشر و دکتری
سارا عرب
۱۳۹۸/۱۰/۷
کتاب جهت مفاهیم پایه خوب می‌باشد
زیبا واعظی
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
سلام
کتاب خیلی کاربردی برا دانش آموزان رشته تجربی
شیلا گلدسته
۱۴۰۰/۸/۲۷
کتاب برای جاافتادن مفاهیم پایه مناسب است
سینا قدیری
۱۳۹۹/۶/۱۳
من هیچ آگاهی از زیست شناسی ندارم برای من کتاب قابل فهم است؟
aub pasandi
۱۳۹۹/۲/۵
کتاب خوبیه برای مطالب پایه
Goli Zs
۱۴۰۱/۱/۱۶
این کتاب واسه آزمون استخدامی خوبه؟
محمد جواد سرفرازی
۱۴۰۰/۷/۲۸
کامل و جامع و دارای تفسیر عالی
Mohamadreza Chahi
۱۳۹۸/۵/۱۴
مناسب و پایه‌ای خوبه
مشاهده همه نظرات ۱۰

راهنمای مطالعه کتاب زیست شناسی سلولی

برای دریافت کتاب زیست شناسی سلولی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.