معرفی و دانلود کتاب قیام ساحره آیریس

عکس جلد کتاب قیام ساحره آیریس
قیمت:
۱۶۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب قیام ساحره آیریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قیام ساحره آیریس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قیام ساحره آیریس

کتاب قیام ساحره آیریس به قلم کامیار یزدان پناه، داستان ناگفته‌ای از هزاره‌ی پیش از میلاد مسیح و قیام جادوگری خبیث به اسم آیریس است که بین‌النهرین و فلات ایران را به سوی انگاره‌های تاریک و سیاه و آیین شیطانی سوق می‌دهد.

در بخشی از کتاب قیام ساحره آیریس می‌خوانیم:

با صدای درب طویله بیدار شد و دستش روی خنجر بود که دید سام با کوزه‌ای به داخل آمده است، ‌ «... مقداری شیر است، ‌ آن را از همسایه قرض گرفته‌ام...» آیریس تحت تاثیر مهمان‌نوازی سام قرار گرفت و مقداری از شیر را خورد و گفت: «بقیه را برای خانواده‌ات ببر» سام گفت: «برای آن‌ها هم برده‌ام، این برای توست!» آیریس شیر را تا قطره آخر نوشید.

از جایش بلند شد و گفت: «باید کاری را برایم انجام دهی!» سام سعی کرد با دقت گوش کند، «باید این شایعه را در شهر منتشر کنی که تا ساعاتی دیگر فرستاده‌ی خدایان برای نازل کردن عذاب و ویرانی بر شهر فرود می‌آید... باید مردم آماده‌ی دیدن چیزی باشند که برایشان مهیا کرده‌ام!» سام که نوجوان زرنگی بود بلافاصه آن جا را ترک کرد تا خواسته‌ی آیریس را انجام دهد.

آیریس منتظر ماند تا تنش در شهر به وجود آید و دل‌ها آماده‌ی قیام شود. ساعاتی بعد بالای پشت بام رفت، همانطور که ایبلم گفته بود نامش را صدا زد تا از از زمین فاصله گرفته و در هوا معلق شود، ‌ کمی بعد خود را در ارتفاع بیست متری نسبت به پشت بام و در هوا معلق دید، تا همان لحظه چند نفر او را دیده بودند، با تمرکز بر فراز شهر حرکت کرد تا همه او را ببینند و اندکی بعد در مقابل معبد توقف کرد و صبر کرد تا مردم تجمع کنند.

باد، ردای سیاهش را در هوا حرکت می‌داد، ایبلم ابرهای بارانی را بر فراز شهر آورده بود و همزمان با رسیدن آیریس بر فراز معبد، در نزدیکی ظهر، تاریکی بر شهر حاکم شد تا همه این‌ها، ‌ماورایی بودن آیریس را نزد مردم باورپذیر کند.

هزاران نفر در مقابل آیریس با سرهای بالا و نگاه به او، تجمع کردند و همه جا پر از زمزمه بود: «چگونه ممکن است یک انسان پرواز کند؟ او قطعا فرشته است!»، «زمان مجازات فرا رسیده است...»، ‌ «قربانی کافی ندادیم و این سزای گناهان ماست»، «شبیه به فرشتگان عذاب است که در صحیفه‌های نوح و ادریس خوانده بودیم!»، «حتی برای مجازاتمان شمشیر و کمان از جهنم آورده است!»، «کاش پسرم را بجای تقدیم به خدایان، از عیلام فراری نمیدادم!» و...

فهرست مطالب کتاب

خلاصه‌ای از داستان
فصل اول: طلوع سایه‌ها
فصل دوم: رقص با شیاطین
فصل سوم: الهه‌ی مرگ
فصل چهارم: محراب خونین
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قیام ساحره آیریس
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات یوشیتا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۳۶
زبانفارسی
شابک978-622-99986-0-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۶۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قیام ساحره آیریس

Ali Azizi
۱۳۹۹/۱/۲۴
رمان خوبی بود. خلاقیت عالی و تسلط خوب بر داستان وجود داشت. اسامی شخصیت‌ها مناسب انتخاب شده. زبان نوشتاری کتاب نه به صورت عامیانه و نه به زبان خیلی ادبی نگاشته شده که به نظرم یکی از نکات قوت کتاب است. اول و وسط داستان خوب پیش رفت اما آخر داستان از مسیر خارج شد‌ که از جذابیت داستان کم کرد یک سری به و جملات کلیشه‌ای کار رفته بودکه ربطی به داستان نداشت من یکی در میان حملات را جا مینداختم که زودتر تموم بشه. در مجموع جزو رمان‌های خوب بود (و نه عالی) چون می‌تونست بهتر باشه ولی اخرشو خراب کرده بودید. کتاب را به خوانندگان رمان فانتزی توصیه میکنم.
موسی بلاغی
۱۳۹۹/۲/۱
حتما این کتاب را بخوانید. عالی بود. در این کتاب سعی شده بود با دیدگاهی اسلامی به تاریخ کابالا نگاهی بیندازد. از لحاظ نوشتار داستانی، به خوبی برای نسل نوجوان آماده شده بود. فراز‌ها و فرود‌های نسبتا خوبی داشت و به خوبی توانسته بود آنچه را که می‌خواهد بیان کند. البته آغاز خوبی نداشت. شاید هم نمی‌شد از بهتر این آغازی را ایجاد کرد. صحنه‌های مذهبی هم به خوبی طراحی شده بود. البته از نقاط ضعف کتاب، می‌توان به محاورات اندک شخصیت‌ها اشاره کرد. ولی در مجموع امتیاز 100\90 را به آن میدهم.
farshiid kh
۱۳۹۹/۲/۱۷
ساختار نوشتاریش خسته کننده بود و اینکه اطلاعات نویسنده درمورد زرتشت و دین زرتشت بسیار محدود و کم بود طوری ک بیان شده بود ب زرتشت وحی شده درصورتی ک یک باور کاملا اشتباه درمورد زرتشته ولی کل داستان موضوع جالبی داشت و نویسنده داستان‌های شاهنامه و ادیان و تخیلات خودش رو خوب ب هم ربط داده بود خسته نباشید
مجتبی رضوی زادگان
۱۳۹۹/۲/۱۸
کتاب خوبی بود خدا پدر ایریس را بیامورزه شر هرچه کاهن مفت خور بود از سر مردم کم کرد. البته آقای نویسنده خودمون هستیم آسمون و ریسمون را به هم دوخته بودی فقط افسانه‌های اسیکمو ها. قبایل آموزن و سایرین اگر تنگ کتاب زده بودید دیگه جنسمان کامل می‌شد.
Samane R
۱۳۹۹/۱/۱۴
بنظرم اولش خوب شروع نشد، اما خوب پیش رفت. من خیلی کنجکاو بودم این رمان رو بخونم چون اطلاعات زیادی در مورد ایران باستان نداشتم با اینکه شوش همسایه‌ی شهر ماست و بارها و بارها زیگورات رو از نزدیک لمس کردم اما نمی‌دونستم که اونتش نپیریش خدایی که پرستش می‌شده از جنیان بوده!
محمد ارباب سرجو
۱۳۹۹/۲/۱۶
داستان و رمان خوبی بود ولی چون آخرش خوب تموم نشد به نظرم داستان ورمانی که نفهمیدم آخرش چی میشه ارزش خوندن نداره همه چیز خوب بود به جز آخرش که سرنوشت حکومت زرتشت وایریس مشخص نشد
محمد امین یاری
۱۳۹۹/۲/۱۳
داستان خوبی بود البته تا قبل زرتشت اینجور که شد پیش خودم گفتم حتما نویسنده این داستان عوض شده! یک ستاره برای این و یک ستاره برای پایان عجیبی که داشت (در صورتی که ادامه نداشته باشد) کم میکنم.
Iman Nedaei
۱۳۹۹/۱/۱۹
کتاب خوبی بود و محتویاتش در حد عالی ولی انتظار داشتم اخر کتاب بهتر از این‌ها تموم بشه مثل اینکه اخرای کتاب نویسنده محترم حوصله نوشتن یا وقتش رو نداشته با عجله کارش رو تموم کرده
sarina jame
۱۴۰۱/۲/۲۶
یه کتابی هستش که بد و خوب هر نوع حکومتی و عریان جلو چشت میزاره فقط باید یاد گرفت از این کتاب فقط کاشکی کتاب راه کتاب‌های مشابه رو معرفی کنه بسیار عالی میشه
Mohammad Rostami
۱۴۰۰/۷/۲۰
داستان جذابی بود تا قبل از ورود زرتشت به داستان، ‌ای کاش قبل از نوشتن این کتاب یکم در مورد آیین زرتشت تحقیق شده بود. چون زرتشت پیامبر آیین زرتشتی بود نه اسلام😐
Amir afshar
۱۴۰۰/۳/۱۴
من که خیلی خوشم اومد، جوری با تاریخ واقعی تلفیقش کرده بودن که آدم خیال میکنه این اتفاقها واقعا رقم زده و اتفاق افتاده. در کل کتاب خوبی بود برای خوندن.
فاطمه کیارستمی
۱۴۰۰/۱/۵
مطالعه تاریخی درستی در رابطه با نوشتن این کتاب صورت نگرفته و بسیاری از نکات تاریخی که در حد اطلاعات عمومی هم هست در این کتاب نادیده گرفته شده. پیشنهاد نمیکنم
Hs Ss
۱۳۹۹/۱۲/۱۳
سلام. ببخشید یک سوال دارم.
این داستان تخیلی بود یا واقعی؟!
شاید هم واقعی بوده ولی به دلیل استفاده زیاد از آرایه مبالغه به تخیلی شباهت پیدا کرده.
امیررضا شمس
۱۳۹۹/۵/۷
در هر لحظه‌ای که داشتم این کتاب رو مطالعه می‌کردم شوق من بیشتر و بیشتر می‌شد تا مطالعه رو ادامه بدم واقعا عالی عالی عالی بود
Naz Dashti
۱۳۹۹/۲/۱۷
کتاب خوبی بود ولی چرا آخرش اینجوری تموم شد؟!امیدوارم که نویسنده ادامه‌اش رو بنویسه....
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب قیام ساحره آیریس

برای دریافت کتاب قیام ساحره آیریس و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.