معرفی و دانلود کتاب جعبه ابزار زندگی

عکس جلد کتاب جعبه ابزار زندگی
قیمت:
20000 تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب جعبه ابزار زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جعبه ابزار زندگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جعبه ابزار زندگی

کتاب جعبه ابزار زندگی نوشته‌ی محمدامین دهقانی، همچون پشتوانه‌ای برای شماست که در هر لحظه بتوانید دست به آچار شوید و ابزار مناسب خود را بیابید و از آن برای قدم گذاشتن در مسیر بهبود و پیشرفت در زندگی شخصی و خانوادگی خود استفاده کنید.

درباره کتاب جعبه ابزار زندگی:

این کتاب به بررسی بخش‌های مختلفی از زندگی که به طور معمول هر فردی روزی آن را تجربه می‌کند، می‌پردازد. به عنوان مثال بدون هیچ تردیدی تمام انسان‌های روی زمین در خود این احساس را دارند که می‌خواهند یک زندگی خوب و با امکانات و راحتی خوبی داشته باشند. امروزه برای اینکه بتوانید به امکانات خوبی در زندگی برسید، باید در مرحله اول یک شغل مناسب داشته باشید. شغل‌ها انواع گوناگونی دارند که هرکسی می‌تواند یکی از آن‌ها را انتخاب کند و به آن مشغول شود.

علاوه بر این آن چه که برای هر انسانی مهم تلقی می‌شود، خانواده‌اش است. مفهوم زمان را می‌توان برای رشد در هر چیز و هر کاری نشان داد و برای آن راهکارهایی ارائه نمود. چراکه زمان گوهری ارزشمند است که اگر از میان برود، دیگر قابل برگرداندن نیست. از مفهوم زمان برای رشد محیط خانواده می‌توان این‌گونه استفاده کرد که باید برای فعالیت‌هایی که در حوزه خانواده مورد نیاز است زمانی ارزشمند و خالص بگذارید تا سطح انرژی امور مربوط به خانواده و اعضای خانواده کاهش نیابد.

موضوع دیگری که در این کتاب بررسی می‌شود روش درست تربیت فرزندان و برقراری ارتباط با آن‌ها است. تفاوتی نمی‌کند که فرزند شما در چه سنی باشد، منظور این نیست که برای فرزند کوچکتان وقت بیشتری بگذارید تا بزرگ شود و بعد وقت کمتری برای او بگذارید. فرزند شما در هر سنی که باشد، بهتر است برای او وقت ویژه‌ای داشته باشید؛ اما به تناسب سن او می‌توان مواردی را که هر فرزندی در هر سنی به آن نیاز دارد، مورد توجه قرار داد و به نسبت نیاز فرزند با او وقت گذراند.

شما برای برقراری رابطه با فرزندان و خانواده خود، به وقت کیفی بیشتری نیاز دارید تا وقت کمی. گاهی دیده شده که والدین از اینکه شبانه‌روز کار می‌کنند و برای فرزندان خود امنیت و آسایش و امکانات تأمین می‌کنند، تصور می‌کنند که دارند برای فرزندشان سنگ‌تمام می‌گذارند، بدون اینکه وقت کیفی و باارزشی برای فرزندان خود بگذارند. برای آسایش فرزندان، نه فقط امکانات و شرایط رفاهی مناسب، بلکه یک رابطه خوب و قوی هم نیاز است.

راه‌حل مفید این است که در کنار زحماتی که برای فرزندانتان از لحاظ تأمین امکانات مالی و شرایط زندگی خوب می‌کشید، زمانی ویژه و اختصاصی را برای خود رابطه با فرزندانتان داشته باشید. با آن‌ها بازی کنید، صحبت کنید، از مشکلات و درددل‌هایشان بشنوید و برای آن‌ها راه‌حل بیابید و کمک کنید زمان‌های ارتباطی خوب و خوشی را بدون هیچ درخواستی با فرزندانتان داشته باشید. کتاب جعبه ابزار زندگی در این راه به شما کمک خواهد کرد.

نکته دیگر که در این کتاب به تفصیل مورد بررسی قرار گرفته این است که مشکلات در زندگی گریزناپذیرند، پس با آن‌ها کنار بیایید. برخلاف باور اکثریت، تلخی‌ها و مشکلات موضوعات قابل حذفی نیستند؛ یعنی ما نمی‌توانیم آن‌ها را از زندگی خود حذف کنیم و مدام دنبال اتفاقات خوب و مثبت در زندگی باشیم. بالاخره در برخی از مواقع ممکن است یک اتفاق یا حادثه‌ای رخ بدهد یا مشکلاتی پیش بیاید که اگر واقع‌بین باشید، می‌بینید که راه فراری از آن نیست. توجه و دقت به همین نکته باعث می‌شود ما بتوانیم در مواقعی که یک اتفاقی برایمان می‌افتد، بهتر و اثرگذار‌تر با آن برخورد کنیم و حتی خیلی از عصبانیت‌های ما با دانستن این موضوع حل می‌شود.

مطالعه کتاب جعبه ابزار زندگی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای هر خانه و خانواده‌ای و هر شخصی که می‌خواهد تغییر مسیری در زندگی‌اش ایجاد کند و کیفیت آن را بهبود بخشد، مناسب است و همچون یک جعبه ابزار ضروری به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب جعبه ابزار زندگی می‌خوانیم:

برنامه‌ریزی ما را از فاجعه‌های بزرگی که قابل پیش‌بینی نیستند، نجات می‌دهد. وقتی ما شروع به برنامه‌ریزی‌های این‌چنینی برای فرزندان خود می‌کنیم، اول اینکه اهمیت موضوعات تربیتی و آموزشی و موقعیتی فرزند خود را قبل از آنکه به آن مرحله برسیم، متوجه می‌شویم و می‌فهمیم که با رسیدن به آن شرایط، بسیاری از مشکلات و مسائل برای ما پیش خواهد آمد که باید برای آن‌ها کاری جدی انجام دهیم و نمی‌شود به‌راحتی از آن‌ها عبور کرد. پرسش بسیاری از والدین وقتی در مورد مسائل تربیتی خود در بعد از کارگاه‌ها و دوره‌ها از من می‌پرسند و دنبال جواب آن هستند، از همین موارد است که اگر قبل از رسیدن به این شرایط این‌چنین برای آن موقعیت جدید برنامه‌ریزی می‌کردند، دیگر برای حل عجولانه آن نمی‌خواستند که این‌گونه اقدام کنند. توجه داشته باشید این برنامه‌ریزی زمانی صورت می‌گیرد که فرزند ما هنوز به آن مرحله و شرایط نرسیده است؛ پس ما برای آگاهی از آن موقعیت تلاش می‌کنیم و استرس و عجله‌ای برای حل آن نداریم؛ اما وقتی به آن موقعیت و شرایط می‌رسیم، دیگر فرصت زیادی برای تصمیم‌گیری صبورانه را نداریم و ممکن است به خاطر یک اقدام نادرست و حساب‌نشده، به خانواده و فرزند خود خسارتی وارد کنیم که یا قابل جبران نباشد یا اینکه جبرانش بسیار سخت باشد.

از فواید دیگر چنین برنامه‌ریزی‌هایی برای فرزندان خود، این است که ما با این روش، تیزحس می‌شویم و می‌توانیم مسائلی را که در آینده برای فرزندمان پیش می‌آید، بهتر به دست بیاوریم و بهتر بفهمیم که امکان چه شرایطی برای فرزند ما در آینده وجود دارد. بسیاری از مسائل را زمانی می‌فهمیم که خودمان در مورد موضوع در حال بررسی هستیم؛ برای مثال وقتی در مورد نوجوانی در حال بررسی و جست‌و‌جو هستیم، متوجه می‌شویم این دوره خود از مؤلفه‌های زیادی تشکیل شده است که هرکدام نیاز به آگاهی جداگانه‌ای دارد؛ برای مثال علاوه بر اینکه در نوجوانی به خاطر شرایط سنی جدید، امکان تغییرات فیزیکی در فرزند ما وجود دارد، بسیاری از عواملی که به خاطر شرایط روحی جدید در این سن رخ می‌دهد نیز از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود. به همین دلیل ما با اقدام برای برنامه‌ریزی‌های آینده فرزندان خود، با مسائلی آشنا می‌شویم که به احتمال زیاد از آن‌ها آگاه نیستیم و آن‌ها را نمی‌شناسیم؛ به خاطر همین نمی‌توانیم برای آن‌ها برنامه‌ریزی خاصی نیز انجام دهیم؛ اما اگر این‌گونه برنامه‌ریزی را در طول رشد فرزند خود انجام دهیم، با موارد بسیار زیادی آشنا می‌شویم که هم اهمیت دارد و هم فرصت داریم برای حل آن‌ها یا گذرکردن سالم از آن موقعیت‌ها برنامه‌ریزی‌های خاصی را انجام دهیم.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: شغل
امنیت
آسایش
مهارت
انگیزه
شهرت
فصل دوم: پول
پول
شغل
پیگیری
آموزش
کلاس
فصل سوم: تعارض
ادراک
گفت‌وگو
کوتاه‌آمدن
پیداکردن شباهت
قبول تفاوت
لج‌کردن
بهانه
نوشتن و پیگیری
واقعیت
فصل چهارم: خانواده
گفت‌وگو
عدم تربیت کردن
زمان
تغییر
حل مسئله
فصل پنجم: خشم
خشم
آموزش
عدم مدیریت زمان
بی‌پولی
عدم مسئولیت‌پذیری
خشمگین‌شدن به خاطر یادگیری‌های قبلی
*چه کار کنم که عصبانیتم کمتر شود؟
ترک محل... .
سکوت
نوشیدن آب
راه‌حل پایانی
فصل ششم: فرزند
آموزش
آینه
دستوردادن
دستورات مکرر و پشت‌سرهم
دستورات خارج از حد توان
دستورات حین لذت‌بردن فرزند
برنامه‌ریزی
راه‌های برنامه‌ریزی
مطالعه
فواید برنامه‌ریزی
ریشه‌یابی
چرخه ناقص تربیتی
عمل
زمان‌گذاشتن
فصل شکر‌گزاری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جعبه ابزار زندگی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات پارسیان البرز
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات156
زبانفارسی
شابک978-622-6346-32-0
موضوع کتابکتاب‌های خانواده و روابط، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
20000 ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جعبه ابزار زندگی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جعبه ابزار زندگی

برای دریافت کتاب جعبه ابزار زندگی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.