معرفی و دانلود کتاب صوتی گزیده آثار راسل

عکس جلد کتاب صوتی گزیده آثار راسل
قیمت:
46000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گزیده آثار راسل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گزیده آثار راسل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گزیده آثار راسل

کتاب صوتی گزیده آثار راسل اثر رابرت ادوارد اگنر، شما را با مسائل حیات بشری از نگاه فیلسوف بزرگ جهان برتراند راسل آشنا می‌کند.

پروفسور رابرت اگنر (Robert Edward Egner) در کتاب صوتی گزیده آثار راسل (Bertrand Russell's best) اعتقادات و افکار فیلسوف برجسته جهان برتراند راسل را گردآوری کرده تا مخاطب بتواند با شنیدن آن‌ها با افکار و عقاید این فیلسوف مشهور آشنا شود.

این کتاب شامل 6 فصل با موضوعاتی از قبیل روانشناسی، دین، اخلاقیات، زناشویی و امور جنسی، آموزش و سیاست است. اگنر برای نوشتن این کتاب 41 عنوان کتاب و 7 مقاله از برتراند راسل و همچنین سخنرانی‌های او به هنگام دریافت جایزه نوبل را مورد بررسی قرار داده و به یکی از عقاید آشکار راسل در باب برابری تمام انسان‌ها فارق از نژاد، رنگ و جنسیت نیز پرداخته است.

برتراند راسل (Bertrand Russell)، فیلسوف، جامعه‌شناس، ریاضی‌دان، منطق‌دان، مورخ بریتانیایی بود که در قرن بیستم زندگی می‌کرد. او جایزه‌دار نوبل و یک فعال صلح‌طلب است و جنبش مخالفت با آرمان‌گرایی را در اوایل قرن بیستم هدایت می‌کرد. لرد راسل در سراسر زندگى‏‌اش بر این باور بوده آن‏چه جهان به آن نیازمند است یک امر دیرپاى از مد افتاده است و آن «نگرش عاشقانه یا مهرورزانه به بشریت» است.

راسل در سال 1950، به دلیل "آثار متعدد در حمایت از نوع‌دوستی و آزادی اندیشه"، برنده‌ی جایزه نوبل ادبیات شد. او یک فعال ضد جنگ و مخالف امپریالیسم بود که به خاطر عقاید صلح‌طلبانه‌اش در طول جنگ جهانی اول، از دانشگاه اخراج شد و به زندان افتاد. او مخالف آدولف هیتلر، منتقد تمامیت‌خواهی استالین، معترض درگیری آمریکا در جنگ ویتنام و همچنین از حامیان خلع سلاح هسته‌ای بود. از وی به همراه گوتلوب فرگه و لودویگ ویتگنشتاین، به‌ عنوان بنیان‌گذاران فلسفه‌ی تحلیلی یاد می‌گردد.

در سال 1970 جهان اندیشه یکى از شاخص‏‌ترین اعضاى خود را از دست داد، آن‏‌گاه که لرد راسل با آرامش تمام در سن 98 سالگى بر این جهان چشم فرو بست. گفتنى است از زمانى که تاریخ فلسفه غرب از 600 قبل از میلاد از تالس شروع مى‏‌شود هیچ فیلسوفى با یک چنین شاخصیتى این همه عمر طولانى نمى‌‏داشته. اما میراثى که راسل به جاى گذاشته صرفا براى روشن اندیشى نیست. شاید بزرگ‏ترین هدیه لرد راسل به نوع بشر، جسارت خدشه‌‏ناپذیر و موضع بى‏‌هراسش در مبارزه براى حفظ انسان‌‏هاست. به اعتبارى او همه آراى خود را در یک جمله جمع‌‏بندى کرده است: «انسان بودن خود را به خاطر بسپار و بقیه را فراموش کن.»

در بخشی از کتاب صوتی گزیده آثار راسل می‌شنویم:

به منظور شاد زیستن به انواع بهانه‌ها مى‌آویزیم تا حرمت خویش را حفظ کنیم و خود را برتر بشمریم. ما انسانیم: پس انسان‌ها هدف و غایت آفرینش هستند؛ ما آمریکایى هستیم: پس آمریکا سرزمین مورد عنایت خاص خداوند است؛ ما سفیدپوست هستیم: پس خداوند حام و اعقاب او را که سیاه‌پوست بودند نفرین کرده است؛ ما پروتستان یا کاتولیک هستیم، به همین ترتیب پس کاتولیک‌ها یا پروتستان‌ها، بستگى دارد که کدام‌شان باشیم، مکروه و ناپسندند. ما مرد هستیم: پس زنان موجوداتى غیرعقلانى و غیرمنطقىاند؛ ما زن هستیم: پس مردها وحشى و خشن هستند، ما شرقى هستیم: پس غربیان وحشى و پشمالویند یا ما غربى هستیم: پس شرقى‌ها وامانده و پست هستند، یا ما کار یدى و اجرایى مى‌کنیم، پس تنها رنجبران داراى فرّ و شکوه هستند.

سرانجام فراتر از همه؛ یک یک ما داراى شایستگی‌‌هایی هستیم که کاملاً منحصر به فرد است، ما با یک چنین تأملات و تفکرات آرامش‌بخشى پاى به عرصه زندگى مى‌گذاریم تا با همه جهان بجنگیم. بدون یک چنین پشتوانه‌یى، جسارت و جرأت‌مان چه بسا فروشکسته شود. بدون این دلگرمى‌ها و خودباورى‌ها همان‌طور که روال چنین است احساس حقارت و فرودستى خواهیم کرد، براى این‌که احساس برابرى را از دست مى‌دهیم. اگر مى‌توانستیم احساس کنیم که ما همتاى همسایگان هستیم نه برتر و نه فرودست‌تر، چه بسا زندگى کم‌تر آلوده به نبرد و درگیرى مى‌شد و ما کمتر نیاز به اسطوره‌هاى مستى‌آور داشتیم تا به ما شجاعت ناشى از بى‌خردى و مستى بدهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
24 دقیقه
فصل اول: روانشناسی - قسمت اول
32 دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
37 دقیقه
فصل دوم: دین - قسمت اول
30 دقیقه
فصل دوم - قسمت دوم
30 دقیقه
فصل سوم: امور جنسی و ازدواج - قسمت اول
15 دقیقه
فصل سوم - قسمت دوم
34 دقیقه
فصل چهارم: آموزش - قسمت اول
36 دقیقه
فصل چهارم - قسمت دوم
27 دقیقه
فصل پنجم: سیاست - قسمت اول
34 دقیقه
فصل پنجم - قسمت دوم
35 دقیقه
فصل ششم: اخلاقیات - قسمت اول
35 دقیقه
فصل ششم - قسمت دوم
32 دقیقه
فصل ششم - قسمت سوم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گزیده آثار راسل
نویسنده
مترجممهدی افشار
گویندهاکرم پریمون
ناشر چاپیانتشارات مصدق
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
46000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گزیده آثار راسل

Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۵/۱۲
اندیشه‌های درست و بر پایه خرد و منطق که بسیار بی نظیر است و کمتر مذهبیونی را میتوان یافت که یارای پاسخ به او را داشته باشند. اما به نظر من بسیاری از این اندیشه‌ها در گذشته دور سرزمین ما با سه اصل پندار کردار و گفتار نیک و اینکه نیرویی پاک سرشت و زشت سرشت بر جهان حاکم است و بهتر است برای آسایش انسان در این جهان خاکی همواره یاور نیروی پاک سرشت باشیم به بشریت ارمغان داده شده بود که ما ازان آموزه‌ها غافل هستیم
از خانم پریمون نیز سپاس گذارم
یاغش کاظمی
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
خوانش کتاب، صحیح و خوب است. ولی چنین کتابی با این مفاهیم، یک صدای مردانه می‌طلبید (مثل صدای خود راسل) تا تأثیر بیشتری می‌داشت. گزیده سخنان راسل شاید در زمان خودش خرق عادت بود، ولی امروز برای ما اکثر این سخنان عادی و تکراری است و انسان ایرانی با شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام، از راسل هم جلو زده!
سجاد حسینی
۱۳۹۸/۸/۲۹
کتاب بسیار مفید و مختصر است و از نظر بنده برتراند راسل یکی از مشهورترین و البته محبوب‌ترین فیلسوفان قرن بیستم است و این کتاب بطور مختصر و مبسوط به نظریات ایشون پرداخته و توصیه میکنم حتما مطالعه بفرمایید
reza gh
۱۳۹۹/۸/۲۰
سلام. برای اشنایی با افکار دیگر مکاتب خوب بود. خلاصه و جمع جور با دسته بندی مناسب. این اقای راسل به واسطه تناقض گویی بیشتر با سنت پل مشکل داشته و به نظرم خیلی از تشکیک هایش با اسلام قابل پاسخ گویی است. البته این نظر بنده است.
Amirhossein Foadian
۱۴۰۱/۳/۳
خوب بود ولی برای دوستانی که به عنوان اولین تجربه در خواندن این نوع کتاب‌ها به سمت این اثر می‌روند توصیه نمیشود. برای فهم دقیق تر کتاب ابتدا نیاز به مطالعات مقدماتی در این حوزه میباشد
borzou farshad
۱۳۹۸/۸/۲۴
من راسل را خیلی دوست دارم این کتاب همون طور که خودش میگوید گزیده سخنان و افکارش است ولی تلنگر خوبی برای این است بقیه کتابهاش رو بخونی بسیار اذت بخش و عمیق است
Ehsan Zohuri
۱۴۰۰/۲/۲۵
این کتاب خیلی فلسفی نیست و بیشتر در مورد نظرات اجتماعی، اخلاقی، دینی و سیاسی و روانشناسی جناب راسل هست ولی در کل برای من جالب بود و نکات زیادی ازش آموختم.
حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۴/۱۱
کتاب بسیار خوب و مطالب به خوبی دسته بندی شده و از توضیحات طولانی که بزرگان برای فهماندن نظراتشان به عموم به کار میبرند خبری نیست باید نیز بود و نکات از خلاصه‌ها دریافت.
Aynaz Q
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
من به شخصه همه نظریه‌هایی که تو این کتاب شنیدم رو قبول داشتم👌راسل دیوونه کنندس❤️اما یه ستاره رو برای صدای گوینده که خیلی یکنواخت بود کم کردم
مصطفی دستجردی
۱۳۹۸/۸/۱۴
مفاهیم فلسفی رو به صورت روان ساده تعریف کرده البته دیدگاه جامع فلسفی نیست حتی دیدگاه کاملی از راسل هم نیست بلکه بخشی از نظریات راسل است
فرشاد محبی
۱۳۹۸/۲/۲۳
ای کاش همه مردم ایران مخصوصا نصف این کتاب درک میکردند‌ای کاش
میثم
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
بیشتر سعی داره به اون دسته از آدما که در قفس مذهب اسیر هستند منطق علم یاد بده که بتونن خودشون داوری و انتخاب کنند
سعید فرجی
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
مطالب مهم و گزیده سخنان فلسفی و علمی راسل که بسیار قابل استفاده است به زبانی ساده و با بیان شیوایی ارائه می‌گردد
شکوفه میرزایی
۱۴۰۱/۹/۳
خیلی خیلی عالی بود دیدگاه‌های برتراند راسل در همه‌ی زمینه‌ها مفید و مختصر کاش هنوز این مرد بزرگ بین ما بود
اعظم میرزالو
۱۴۰۰/۱۲/۵
به نظر من راسل خیلی واقعی و حقیقی از دین و فلسفه دیانت گفته.. خوشحالم که با این کتاب آشنا شدم نظرم کاملا خوبه
مشاهده همه نظرات 28

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گزیده آثار راسل

برای دریافت کتاب صوتی گزیده آثار راسل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.