معرفی و دانلود کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1)

عکس جلد کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1)
قیمت:
26000 تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1)

کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1) نوشته‌ی ادوارد پی. جونز، یکی از تحسین برانگیزترین رمان‌های قرن 21 است که توانسته برنده چندین جایزه ادبی همچون جایزه پولیتزر و دوبلین شود. داستان این رمان درباره دوران برده‌داری سیاهان در مزارع سفیدپوستان آمریکایی‌ست و قصه حول این جریان تاریخی اتفاق می‌افتد. این کتاب صوتی در سه بخش ضبط و منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1):

ادوارد پی. جونز نویسنده نامزدِ جایزه کتاب ملی، رمانی را در سال 2004 منتشر کرد که از آن به عنوان بهترین رمان چاپ شده در آمریکای قرن 21 یاد می‌کنند. کتاب صوتی دنیای آشنا (The Known World) یک اثر تاریخی است که در ویرجینیا ایالات متحده اتفاق می‌افتاد و موضوع اصلی آن بردگی سیاه پوستان و برتری و زورگویی سفیدپوستان به آنان است.

رمان دنیای آشنا داستان یک کشاورز سیاه پوست به نام هنری تاونسند را به تصویر می‌کشد که قبلا برده و سازنده چکمه بوده اما به خاطر اتفاقاتی غیرقابل پیش‌بینی می‌تواند در ویرجینیا صاحب مزارع و بردگان خود شود. او پیش از این زیر نظر ارباب خود ویلیام رابینز، قدرتمندترین مرد منچستر کانتی ویرجینیا، تعلیم می‌دیده و حالا که خود به قدرتی رسیده است همچون ارباب سفیدپوست خود با سیاهان برخورد می‌کند.

اما سرانجام وقتی مرگ به طور غیر منتظره‌ای به سراغ ارباب سیاه پوست می‌آید، همسر او کلدونیا نمی‌تواند املاک را حفظ کند و هرج و مرج و شورشی بزرگ در مزرعه اتفاق می‌‌افتد. کتاب دنیای آشنا به خوبی توانسته تاریخ و حماسه را در هم بیامیزد و نگاهی اخلاقی به موضوع برده‌داری داشته باشد.

بسیاری از منتقدان معتقدند که رمان دنیای آشنا شاهکاری جاه طلبانه، شجاعانه و درخشان است که به شما درک عمیق‌تری از جهان برده‌داری ارائه می‌دهد. همچنین نیویورک تایمز این کتاب را به خاطر درهم آمیختن و لایه لایه بودن داستان‌ها ستود و آن را شایسته تقدیر فراوان دانست.

علاوه بر این نویسنده کتاب دنیای آشنا را از زبان دانای کل و سوم شخص روایت می‌کند و همین ویژگی باعث می‌شود که مخاطبان بدون هیچ تعصب و قضاوتی داستان را دنبال کنند و نتیجه شخصی خود را از آن داشته باشند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1):

- برنده جایزه پولیتزر برای داستان (2004)
- برنده جایزه کتاب آنیسفیلد-ولف (2004)
- برنده جایزه ادبی بین‌المللی دوبلین (2005)
- فینالیست جایزه کتاب ملی برای داستان (2003)
- برنده جایزه داوران منتقدان کتاب برای داستان (2003)
- نامزد جایزه هرستون / رایت میراث برای اولین داستان (2004)
- در سال 2009، وب سایت The Millions از 48 منتقد، نویسنده و ویراستار نظرسنجی کرد. این هیئت کتاب دنیای آشنا را به عنوان دومین رمان برتر از سال 2000 به بعد انتخاب کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1):

- شاهکاری که سزاوار داشتن جایگاهی در ادبیات آمریکاست. (تایم)
- جذاب و تکان دهنده! یک رمان پیچیده و خوب. (Baltimore Sun)
- جونز کتابی با پیچیدگی‌های اخلاقی فوق‌العاده نوشته است. (نیویورکر)
- خیره‌کننده! اولین رمان جونز بسیار مورد تحسین قرار گرفت. (نیویورک تایمز)
- نفس‌گیر و جذاب... خواندن این کتاب بسیار ضروری است. (Entertainment Weekly)
- یک کتاب قوی، پیچیده و جسورانه از نویسنده‌ای با عطوفت بالا. (پیتر ماتیسن، نویسنده آمریکایی)

ادوارد پی. جونز را بیشتر بشناسیم:

او داستان‌نویسی آمریکایی است که با نوشتن اولین رمان خود با نام «دنیای آشنا» موفق شد برنده جایزه پولیتزر و جایزه ادبی بین‌المللی دوبلین شود. ادوارد پی. جونز (Edward P. Jones) اولین مجموعه داستان خود با نام «گمشده در شهر» (ترجمه ی فارسی با عنوان «یکشنبه بعد از روز مادر) را نوشت که توانست برنده جایزه پن همینگوی شود و در لیست کوتاه جایزه کتاب ملی نیز قرار بگیرد.

همچنین سومین رمان خود با نام «همه بچه‌های خاله هاگار» را در سال 2006 نوشت که نامزد جایزه پن فاکنر در سال 2007 شد.

کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1) برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اهل خواندن رمان‌های آمریکایی باشید و تاریخ این کشور و سرنوشت سیاه پوستان و بردگان برایتان جذاب باشد، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1) می‌شنویم:

خداوند در انجیل به مردان فرمان داد همسر اختیار کنند و جان اسکیفینگتون اطاعت کرد. او همواره سعی داشت متواضعانه و مطیعانه در پناه خدا زندگی کند اما در بیست و شش سالگی می‌ترسید در این حد نباشد؛ اولا او مشتاق چیزهای دنیوی بود و می‌دانست بیش از آنکه خدا می‌پسندد، در خدمت مال قیصر است.

هر صبح که برمی‌خاست به خدا می‌گفت: من کامل نیستم؛ کامل نیستم اما هنوز تکه گلی هستم در دست‌های تو. من را به راهی ببر که می‌خواهی. پروردگارا من را شکل بده و کمکم کن در چشم‌های تو کامل باشم.

تا پیش از آن غروب پاییزی 1840 در اتاق نشیمن کلانتر گیلی پترسون خدا ایده اختیار کردن همسر را به فکر او ننداخته بود. اسکیفینگتون که دوسال معاون پترسون بود، در بیست سالگی به همراه پدرش به منچستر آمده بود؛ به شهر و استانی در قلب ویرجینیا که پدرش یک بار فقط در بچگی دیده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
71 دقیقه
فصل اول: روابط، گرمای خانواده، هوای طوفانی
61 دقیقه
فصل دوم: هدیه ازدواج، اول شام بعد صبحانه، دعای پیش از قربانی
61 دقیقه
فصل سوم: یک مرگ در خانواده، خدا کجا می‌ایستد؟ ده هزار شانه - بخش یک
65 دقیقه
فصل سوم: یک مرگ در خانواده، خدا کجا می‌ایستد؟ ده هزار شانه - بخش دو
105 دقیقه
فصل چهارم: کنجکاوان مرزهای جنوب، عزیمت بچه‌ای، آموزش هنری تامسنت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1)
نویسنده
مترجمشیرین معتمدی
گویندهرضا حبیبی
ناشر چاپینشر شورآفرین
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۶ ساعت و ۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
26000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1)

Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۴/۱۳
اگر به موضوع نژاد پرستی و تاریخ آن علاقه من هستید، پیشنهاد می‌کنم
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1)

برای دریافت کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 1) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.