معرفی و دانلود کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3)

عکس جلد کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3)
قیمت:
۲۰۰۰۰ تومان - 4.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3)

کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3) نوشته‌ی ادوارد پی. جونز، یکی از تحسین برانگیزترین رمان‌های قرن 21 است که توانسته برنده چندین جایزه ادبی همچون جایزه پولیتزر و دوبلین شود. داستان این رمان درباره دوران برده‌داری سیاهان در مزارع سفیدپوستان آمریکایی‌ست و قصه حول این جریان تاریخی اتفاق می‌افتد. این کتاب صوتی در سه بخش ضبط و منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3):

ادوارد پی. جونز نویسنده نامزد جایزه کتاب ملی رمانی را در سال 2004 منتشر کرد که از آن به عنوان بهترین رمان چاپ شده در آمریکای قرن 21 یاد می‌کنند. کتاب صوتی دنیای آشنا (The Known World) یک اثر تاریخی است که در ویرجینیا ایالات متحده اتفاق می‌افتاد و موضوع اصلی آن بردگی سیاه پوستان و برتری و زورگویی سفیدپوستان به آنان است.

رمان دنیای آشنا داستان یک کشاورز سیاه پوست به نام هنری تاونسند را به تصویر می‌کشد که قبلا برده و سازنده چکمه بوده اما به خاطر اتفاقاتی غیرقابل پیش‌بینی می‌تواند در ویرجینیا صاحب مزارع و بردگان خود شود. او پیش از این زیر نظر ارباب خود ویلیام رابینز، قدرتمندترین مرد منچستر کانتی ویرجینیا، تعلیم می‌دیده و حالا که خود به قدرتی رسیده است همچون ارباب سفیدپوست خود با سیاهان برخورد می‌کند.

اما سرانجام وقتی مرگ به طور غیر منتظره‌ای به سراغ ارباب سیاه پوست می‌آید، همسر او کلدونیا نمی‌تواند املاک را حفظ کند و هرج و مرج و شورشی بزرگ در مزرعه اتفاق می‌‌افتد. کتاب دنیای آشنا به خوبی توانسته تاریخ و حماسه را در هم بیامیزد و نگاهی اخلاقی به موضوع برده‌داری داشته باشد.

بسیاری از منتقدان معتقدند که رمان دنیای آشنا شاهکاری جاه طلبانه، شجاعانه و درخشان است که به شما درک عمیق‌تری از جهان برده‌داری ارائه می‌دهد. همچنین نیویورک تایمز این کتاب را به خاطر درهم آمیختن و لایه لایه بودن داستان‌ها ستود و آن را شایسته تقدیر فراوان دانست.

علاوه بر این نویسنده کتاب دنیای آشنا را از زبان دانای کل و سوم شخص روایت می‌کند و همین ویژگی باعث می‌شود که مخاطبان بدون هیچ تعصب و قضاوتی داستان را دنبال کنند و نتیجه شخصی خود را از آن داشته باشند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3):

- برنده جایزه پولیتزر برای داستان (2004)
- برنده جایزه کتاب آنیسفیلد-ولف (2004)
- برنده جایزه ادبی بین المللی دوبلین (2005)
- فینالیست جایزه کتاب ملی برای داستان (2003)
- برنده جایزه داوران منتقدان کتاب برای داستان (2003)
- نامزد جایزه هرستون / رایت میراث برای اولین داستان (2004)
- در سال 2009، وب سایت The Millions از 48 منتقد، نویسنده و ویراستار نظرسنجی کرد. این هیئت کتاب دنیای آشنا را به عنوان دومین رمان برتر از سال 2000 به بعد انتخاب کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3):

- شاهکاری که سزاوار داشتن جایگاهی در ادبیات آمریکاست. (تایم)
- جذاب و تکان دهنده! یک رمان پیچیده و خوب. (Baltimore Sun)
- جونز کتابی با پیچیدگی‌های اخلاقی فوق العاده نوشته است. (نیویورکر)
- خیره‌کننده! اولین رمان جونز بسیار مورد تحسین قرار گرفت. (نیویورک تایمز)
- نفس‌گیر و جذاب... خواندن این کتاب بسیار ضروری است. (Entertainment Weekly)
- یک کتاب قوی، پیچیده و جسورانه از نویسنده‌ای با عطوفت بالا. (پیتر ماتیسن، نویسنده آمریکایی)

ادوارد پی. جونز را بیشتر بشناسیم:

او داستان نویسی آمریکایی است که با نوشتن اولین رمان خود با نام «دنیای آشنا» موفق شد برنده جایزه پولیتزر و جایزه ادبی بین‌المللی دوبلین شود. ادوارد پی. جونز (Edward P. Jones) اولین مجموعه داستان خود با نام «گمشده در شهر» (ترجمه ی فارسی با عنوان «یکشنبه بعد از روز مادر) را نوشت که توانست برنده جایزه پن همینگوی شود و در لیست کوتاه جایزه کتاب ملی نیز قرار بگیرد.

همچنین سومین رمان خود با نام «همه بچه‌های خاله هاگار» را در سال 2006 نوشت که نامزد جایزه پن فاکنر در سال 2007 شد.

کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3) برای چه کسانی مناسب است؟

زمانی مرد سفیدپوست محبوبی در جورجیا نزدیک والدوسا زندگی می‌کرد؛ مردی ثروتمند با برده‌ها و زمین و پول و تاریخچه‌اش. این مرد موریس هالکانی دچار سودایی نابود کننده بود، به ویژه روزهای بارانی. سوار اسبش می‌شد؛ مادیانی که فقط روزهای بارانی سوارش می‌شدو می‌راند و می‌راند تا به آرامش می‌رسید؛ آرامشی که قطعا دوام نداشت اما این تنها چاره‌ی موریس بود.

نزدیک والدوسا جورجیا مرد سیاه پوست خوبی بود؛ نام خانوادگی او هم کالهانی بود؛ البته همه‌‌‌ی برده‌های موریس نام خانوادگی او را داشتند. وقتی بو و موریس پسر بچه بودند مثل دو برادر نزدیک بودند و هر قوت موریس سودا زده می‌شد، سراغ بو می‌رفت چون هیچ وقت از او نمی‌پرسید که چرا اینگونه رنج می‌کشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۵۱ دقیقه
فصل نهم: ایالات زبان، خواستگاری فروتنانه، چرا اهالی جورجیا باهوش‌تر هستند - بخش یک
۵۱ دقیقه
فصل نهم: ایالات زبان، خواستگاری فروتنانه، چرا اهالی جورجیا باهوش‌تر هستند - بخش دو
۶۰ دقیقه
فصل دهم: دادخواستی نزد دادگاه محترم، زمین تشنه، آیا واقعا قاطرها از اسب‌ها باهوش‌ترند؟
۴۵ دقیقه
فصل یازدهم: قاطری برمی‌خیزد، از جسدها و بوسه‌ها و کلیدها، شاعری آمریکایی از لهستان و مرگ و میر می‌گوید
۷۰ دقیقه
فصل دوازدهم: یکشنبه، با نومکینزی در میسوری، یافتن عشقی گمشده

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3)
نویسنده
مترجمشیرین معتمدی
گویندهرضا حبیبی
ناشر چاپینشر شورآفرین
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۳۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۰۰۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3)

فاطمه خجسته
۱۴۰۱/۲/۴
خیلی قشگنه
اگر به رمان‌هایی مربوط به برده داری و چگونگی تسلط سفیدپوستان به سیاهپوستان و... علاقمند هستید یکی دیگه از روایت‌های به این سبک هست.
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3)

برای دریافت کتاب صوتی دنیای آشنا (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.