معرفی و دانلود PDF کتاب جودو: آموزش گام به گام

عکس جلد کتاب جودو: آموزش گام به گام
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جودو: آموزش گام به گام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جودو: آموزش گام به گام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جودو: آموزش گام به گام

جیمی پدرو قهرمان المپیک و جهان در کتاب جودو: آموزش گام به گام تکنیک‌ها و فنون جامعی را که برای شروع و تسلط در این رشته‌ی ورزشی لازم دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب جودو: آموزش گام به گام:

جودو مجموعه‌ای از فنون منفرد نیست، بلکه ترکیبی پیوسته از حملات واقعی است که فکر و جسم را به تمرکز وا می‌دارد و خود به خود تمامی توان شخص را در ترکیب و اجرای تکنیک‌ها به کار می‌گیرد. در جودو علاوه بر اصل بر هم زدن تعادل حریف، اصول دیگری چون جابجایی بدن، راه رفتن، زمین خوردن، زمین زدن، نگهداشتن، ضربه زدن و... وجود دارد که هر یک به بحث و تعمق جداگانه‌ای نیازمند است.

با توجه به تعدد مسابقات و پیشرفت امکانات سمعی و بصری در سال‌های اخیر و مطالعه دقیقی که حریفان مختلف روی شما دارند، پیدا کردن موقعیت مناسب برای اجرای تکنیک دلخواه، کار مشکلی است. شما نباید در انتظار شانسی مناسب باشید بلکه باید موقعیت اجرای تکنیک را به وجود آورید و بتوانید حریف را وادار کنید تا به شکلی حرکت کند که شما برای اجرای تکنیک یا بدل نمودن به آن نیاز دارید. بزرگترین ویژگی یک جودوکار حرفه‌ای آن است که بتواند مجموعه زیادی از تکنیک‌ها را داشته باشد. مسلط بودن بر این تکنیک‌‌ها برای جودوکاران پیشرفته و مسابقه‌دهنده، امری ضروری برای پیروزی محسوب می‌شود.

جیمی پدرو (Jimmy Pedro) در فصل‌های اولیه‌ی کتاب جودو: آموزش گام به گام (Judo Techniques & Tactics) به مباحثی چون تاریخچه جودو و منشأ آن می‌پردازد و افتادن‌ها، چرخش‌هاى پا، وضعیت ایستادن و گاردگیرى را توضیح و آموزش می‌دهد که متاسفانه، اکثر مکان‌های آموزشی بدون توجه به این اصول، به تدریس و آموزش جودو مشغول هستند.

فصول بعدی این کتاب، در رابطه با پرتاب‌ها، گرفتن‌هاى حریف در خاک و ضربه‌هاى فنى، خفه کردن‌ها و در هم گیر انداختن‌هاى مفصل، بدل‌ها، ترکیب‌ها و رقابت است که برای هر مسابقه دهنده‌ای لازم و ضروری است. در انتهای کتاب نیز فصلی مرتبط با آمادگی جسمانی وجود دارد که لازمه هر ورزشکار موفقی، داشتن آمادگی بدنی در سطح بسیار عالی است.

کتاب جودو: آموزش گام به گام مناسب چه کسانی است؟

تکنیک‌های این اثر همگی ترکیبات قابل اجرایی هستند که برای تمرین و مسابقه مناسب بوده و برای پیشرفت تمامی شاگردان رشته‌ی جودو مفید است.

در بخشی از کتاب جودو: آموزش گام به گام می‌خوانیم:

جودوکار پس از مهارت در ضربات، باید انجام چرخش‌ها را بیاموزد. دانش آموز می‌تواند چرخش از موقعیت نشسته به سمت جلو و عقب را آغاز کند. سر باید هنگام انجام دادن تمام چرخشها صاف باشد. جودوکار چرخش روی شانه‌های چپ و راست را تمرین می‌کند.

اگرچه چرخش کمتر در رقابت استفاده می‌شود، اما اعتمادی که چرخش در ساخت بدن می‌سازد، بر قابلیت جودوکار می‌افزاید. چرخش بیشتر در موقعیتهای دفاع شخصی اتفاق می‌افتد. هنگامی که فردی تعادلش را از دست می‌دهد، می‌تواند از چرخش استفاده نماید تا از مهاجم دور شود و به سرعت روی پایش بایستد. چرخش می‌تواند در زندگی روزمره از مصدومیت جلوگیری کند. برای مثال، اگر زانوی فردی به دلیل وجود چاله یا سطح ناهموار پیچ بخورد، می‌تواند از چرخش برای دوری کردن از قرار دادن وزن بر روی زانو و شکستگی زانو استفاده کند.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: تاریخچه جودو
فصل 2: منشأ جودو
فصل 3: زبان و رسوم جودو
فصل 4: افتادن‌ها و چرخش‌هاى پا
فصل 5: وضعیت ایستادن و گاردگیرى
فصل 6: پرتاب‌ها
فصل 7: گرفتن‌هاى حریف در خاک و ضربه‌هاى فنى
فصل 8: خفه‌کردن‌ها و درهم گیر انداختن‌هاى مفصل
فصل 9: بدل‌ها و ترکیب‌ها
فصل 10: رقابت
فصل 11: آمادگى جسمانى

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جودو: آموزش گام به گام
نویسنده
مترجممحمد حامی
ناشر چاپیانتشارات بامداد کتاب
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۹۹
زبانفارسی
شابک978-600-5796-61-2
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۲۵۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جودو: آموزش گام به گام

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب جودو: آموزش گام به گام

برای دریافت کتاب جودو: آموزش گام به گام و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.