معرفی و دانلود کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست

عکس جلد کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست

کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست نوشته‌ی محمدرضا شرفی خبوشان، داستانی پیرامون قیام پانزده خرداد سال 42 است و قصه‌ی پسر نوجوانی را به تصویر می‌کشد که بر اثر اتفاقاتی به این واقعه پیوند می‌خورد. این رمان موفق شد جایزه بهترین اثر جشنواره داستان انقلاب در بخش رمان نوجوان و اثر برگزیده جشنواره سراسری داستان اشراق شود.

درباره کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست:

داستانی عاشقانه و تاریخی پیرامون حوادث مهم 15 خرداد سال 42 که یکی از وقایع مهم در پیروزی انقلاب اسلامی بوده است. کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست با فضایی ابهام آلود آغاز می‌شود و مشخص نیست که راوی داستان کجاست و از چه کسی سخن می‌گوید. اما به مرور با پسری نوجوان آشنا می‌شوید که در یکی از روستاهای کوچک نزدیک ورامین زندگی می‌کند و پس از دیدار دختری عرب در محل زندگی خود، دل به او می‌بازد.

رمان موهای ‌تو خانه ماهی‌هاست در زمان حال و گذشته در رفت و آمد است و داستان به صورت موازی و همزمان پیش می‌رود. حتی اشاره‌هایی نیز به قیام امام حسین (ع) در سال 61 هجری قمری می‌شود اما در انتها این پسر نوجوان در مسیری قرار می‌گیرد که او شاهد کشتار مردم معترض ورامین به دست نیروهای شاهنشاهی می‌شود.

این کتاب علاوه بر حال و هوایی عاشقانه، می‌تواند از دریچه‌ای جدید و با روایتی کمتر شنیده شده، به ماجرای قیام پانزده خرداد بپردازد و به خاطر حجم کم داستان، محمدرضا شرفی خبوشان بیشتر بر روی توصیفات و شیوه داستان‌گویی خود تمرکز کرده است.

از قیام 15 خرداد سال 42 چه می‌دانید؟

یکی از وقایع مهم تاریخی که نقطه عطفی برای پیروزی انقلاب اسلامی بود، قیام 15 خردادماه است که در آن روز مردم شهرهای تهران، ورامین و قم علیه بازداشت امام خمینی (ره) دست به اعتراض زدند.

حکومت پهلوی که به خاطر سخنرانی‌های انتقادی آیت الله خمینی عصبانی شده بود، به خانه امام حمله کرد چون نمی‌خواست که بیش از این، فردی علیه لایحه انجمن‌های ایالتی و ولایتی و انقلاب سفید محمدرضا شاه صحبت کند.

این تظاهرات که با کفن پوشی مردم ورامین شهرت پیدا کرده، با زد و خورد شدیدی بین ماموران حکومتی و مردم پایان گرفت و تعدادی از افراد نیز کشته شدند.

محمدرضا شرفی خبوشان را بیشتر بشناسیم:

یکی از برندگان جایزه ادبی جلال آل احمد در سال‌های اخیر، محمدرضا شرفی خبوشان نام دارد. او در سال 1357 به دنیا آمد و در رشته زبان و ادبیات فارسی تحصیل کرده است. در کارنامه ادبی خبوشان می‌توان انواع قالب‌های ادبی را مشاهده کرد که هرکدام سبک و مخاطب خاص خود را دارند.

او از دوران نوجوانی و جوانی خود شروع به نوشتن کرد اما نخستین مجموعه شعرش با نام از واژه‌های تهی در سال 1382 منتشر شد و پس از آن به خاطره نگاری و داستان‌نویسی از رزمندگان دفاع مقدس پرداخت. اما سرانجام اولین مجموعه داستانی‌اش با نام بالای سر آب‌ها در سال 1388 به چاپ رسید.

محمدرضا شرفی خبوشان تاکنون چندین جشنواره ادبی را داوری کرده و همچنین دبیر علمی دوازدهمین دوره جایزه ادبی جلال بوده است. برخی از مهم‌ترین آثار این نویسنده ایرانی عبارتند از: «طعم خوش واژه‌ها و یادداشت‌های بی‌اهمیت یک شاعر شهرنشین (مجموعه شعر سپید)، نامت را بگذار وسط این شعر (مجموعه شعر سپید)، یحیی و یاکریم (رمان نوجوان)، عاشقی به سبک ونگوگ (رمان)، بی‌کتابی (رمان)»

جوایز و افتخارات محمدرضا شرفی خبوشان:

- بهترین اثر برگزیده کتاب سال دفاع مقدس در سال 1389 برای کتاب بالای سر آب‌ها
- بهترین اثر برگزیده رمان نوجوان جشنواره داستان انقلاب برای کتاب موهای تو خانه ماهی‌هاست
- نامزد جایزه کتاب سال جلال آل احمد، قلم زرین و شهید غنی پور برای کتاب عاشقی به سبک ونگوگ
- نامزد جایزه قلم زرین و کتاب سال دفاع مقدس در بخش شعر برای کتاب نامت را بگذار وسط این شعر
- کتاب سال جمهوری اسلامی ایران و جایزه‌ی جلال آل‌احمد و تقدیرشده در جایزه‌ی شهید غنی‌پور برای رمان بی‌کتابی

کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب مخصوص رده سنی نوجوان نوشته شده اما جوانان نیز می‌توانند از شنیدن آن لذت ببرند.

در بخشی از کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست می‌شنویم:

- اینجا اومدی چیکار؟
- منم اومدم نی ببرم.
- تو؟ خوب نیست دختر بیاد اینجا. با کی اومدی؟

به من گفت که از غاضریه اومده؛ پرسیدم: غاضریه کجاست؟ گفت: می‌فهمی! گفتم: فقط برای نی اومدی؟ گفت: غروب می‌فهمی. گفتم: با کی اومدی؟ گفت: تنها.

نی‌ها را باد بهم زد؛ صورتش را ندیدم اما خودش گفت که دختر است. دختر بود، من از صدایش فهمیدم. چون همان اول که دیدمش، یک پارچه، یک ملافه و یک کرباس سفید دیدم که بالای نی‌های سرم تکان می‌خورد. بعد فهمیدم سر دارد، تن دارد. ترسیده بودم اول؛ لای آن نی‌ها با آن جوری که باد می‌خورد و تکانش می‌داد، آدم بزرگ‌ها را هم می‌ترساند چه برسد به من. تازه باد یک دفعه آمد؛ نمی‌دانم باد کجا بود که آمد؛ انگار آمده بود که نی‌ها را تکان بدهد؛ انگار با تکان نی‌ها بود که می‌شد دیدش.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
بخش اول
۱۰ دقیقه
بخش دوم
۱۷ دقیقه
بخش سوم
۱۰ دقیقه
بخش چهارم
۹ دقیقه
بخش پنجم
۲۹ دقیقه
بخش ششم
۷ دقیقه
بخش هفتم
۶ دقیقه
بخش هشتم
۱۱ دقیقه
بخش نهم
۴ دقیقه
بخش دهم
۶ دقیقه
بخش یازدهم
۹ دقیقه
بخش دوازدهم
۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۱۲ دقیقه
بخش چهاردهم
۹ دقیقه
بخش پانزدهم
۱۴ دقیقه
بخش شانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست
نویسنده
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات شهرستان ادب
ناشر صوتی قناری
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی نوجوان، کتاب داستان و رمان نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

راهنمای مطالعه کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست

برای دریافت کتاب صوتی موهای تو خانه ماهی‌هاست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.