معرفی و دانلود کتاب کاهش استرس در چند دقیقه

عکس جلد کتاب کاهش استرس در چند دقیقه
قیمت:
۲۱۵۰۰ تومان - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کاهش استرس در چند دقیقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کاهش استرس در چند دقیقه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کاهش استرس در چند دقیقه

کتاب کاهش استرس در چند دقیقه اثر جاسمین کرک براید، به شما کمک خواهد کرد تا جلوی ترس و هیجان خود را گرفته و به کامل‌ترین و بهترین شکل ممکن زندگی کنید.

آیا اگر به شما بگویند خونسرد باش و نگرانی‌ها را کنار بگذار، دلتان می‌خواهد به آ‌ن‌ها بگویید دهنتان را ببندید، اگر کار راحتی بود خودتان انجام می‌دادید؟ بی شک شما تنها نیستید، برای حل فشارهای روحی و عصبی راه و روش‌های گوناگونی وجود دارد. کتاب کاهش استرس در چند دقیقه (Stress less: how to stop freaking out and live life to the full) مجموعه‌ای است از راهنمایی‌ها، پیشنهاد‌ها و نقل قول‌ها که در آن جاسمین کرک براید (Jasmin Kirkbride) به شما کمک خواهد کرد برای چیره شدن بر نگرانی‌ها، محکم و نیرومند باشید و هر روز کمی بهتر زندگی کنید.

هرگاه روزگار با شما نمی‌سازد و خلق شما را تنگ می‌کند، روی هر قدمی که به جلو برمی‌دارید، تمرکز کنید و پیش بروید. گامی که به جلو بر می‌دارید کوچک هم که باشد، مسیر درستی است. در هر موفقیت و دستاوردی به خود تبریک بگویید. زندگی کنید و بر ترس‌هایتان چیره شوید. با نگرانی‌ها و دل‌شوره‌هایتان رو در رو شوید و اطمینان داشته باشید از بین خواهند رفت. فشار روحی و عصبی را از پای در آورید و پوزه‌اش را بر خاک بمالید.

زمان می‌برد تا شخص جسور جرئت کند با چیزهایی که از آن‌ها می‌ترسد رو به‌ رو شود، اما شما این شهامت را دارید. آرامش خود را حفظ کنید، مثبت‌‌اندیش باشید و برای زندگی بهتر و آزادتر عادت‌های تازه‌ای را شکل دهید. در این‌ صورت است که می‌توانید بزرگ‌ترین، درخشان‌ترین و خوشبخت‌ترین خویشتنِ خویش باشید.

از سر گذراندن زندگی بدون احساس فشار روحی، نگرانی یا ترس برای هیچ‌کس امری عادی نیست. اگر اوضاع ‌و احوال و شرایط شما را به ستوه آوردند، ممکن است فرسودگی و تنش شما را از پا درآورد و ذهن شما را تیره‌ و تار کند.

تصمیم به رویارویی با نگرانی‌ها می‌تواند هولناک باشد، اما مراقبت از سلامتی و بهداشت روانی نباید هولناک باشد. راه‌های ساده‌ی زیادی وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها از فشار روحی و نگرانی پیش‌گیری و آن را مهار کنید. راهنمایی‌ها و توصیه‌های کتاب حاضر ممکن است باعث نشود یک‌ شبه احساس بهتری پیدا کنید، اما به شما کمک خواهند کرد که فشار روحی را از خود دور کنید و به بهترین شکل زندگی کنید.

جملات برگزیده کتاب کاهش استرس در چند دقیقه:

- من همان هستم که بوده‌ام، و همین مرا یگانه می‌کند.
- نگران بودن درباره‌ی یک مشکل آن را بزرگ‌تر از آنى که هست، نشان مى‌دهد.
- نگرانى عبارت است از به ‌کارگیری تصورتان براى خلق چیزى که نمی‌خواهید.
- ذهن من دستگاه قشنگى است. اگر بخواهد از جریان بیفتد، از نو آن را سیم‌کشی مى‌کنم.
- کاملاً آزادم آدمی باشم که باید باشم.
- من از توفان نمی‌ترسم چون می‌دانم قایقم راچگونه هدایت کنم.

در بخشی از کتاب کاهش استرس در چند دقیقه می‌خوانیم:

حمله‌هایى که با درد همراهند و دل‌نگرانی ایجاد می‌کنند، یک بار، گاه‌گاهی، یا مرتب اتفاق مى‌افتند. نشانه‌هاى آن گوناگون است، اما بسیارى از مردم می‌گویند دچار سرگیجه می‌شوند، نمی‌توانند نفس بکشند و احساس می‌کنند قلبشان به‌ طور غیرعادی مى‌زند و دست‌ها و پاهاىشان سوزن‌سوزن می‌شود و گِز‌گِز می‌کند. دلیلش این است که حمله‌هایى که باعث دل‌نگرانی و اضطراب می‌شوند، واکنشى شدید ایجاد می‌کنند که شخص نمی‌داند چه کند. گاهى چنان شدید است که بعضى احساس می‌کنند مرگشان فرارسیده و به‌ شدت دچار دل‌شوره و نگرانى می‌شوند. واقعیت این است که نگرانی‌ها هر اندازه هم که شدید باشند، هیچ آسیبى به جسم نمی‌زنند و هیچ‌کس از دل‌شوره و نگرانى نمی‌میرد.

بهترین کارى که مى‌توان موقع دچار شدن به حمله‌هاى توأم با درد انجام داد، این است که آرام نفس بکشیم. هوا را به مدت چهار ثانیه وارد ریه‌ها کنیم، دو ثانیه آن را نگه داریم، به‌ مدت شش ثانیه عمل بازدم را انجام دهیم و دو ثانیه صبر کنیم. این کار را تکرار کنیم و هنگام انجام آن عمل شمارش را هم انجام دهیم. آن‌قدر این کار را تکرار کنیم تا درد از بین برود. اگر ممکن باشد می‌توانید بنشینید و یک لیوان آب بنوشید و چیز کم‌شیرینى بخورید. تا زمانى که حالتان بهتر نشده، به چیزى فکر نکنید و راحت باشید.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
بخش نخست: شناخت ترس، فشار روحى و نگرانى
بخش دوم: دلایل نگرانى و فشار روحى
بخش سوم: سر و سامان دادن به افکار منفى
بخش چهارم: نفس کشیدن
بخش پنجم: مراقبت
بخش ششم: خواب
بخش هفتم: آرامش
بخش هشتم: سلامت
بخش نهم: گفتگو کردن و کمک خواستن
نتیجه‌گیری: فکر کردن به آینده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کاهش استرس در چند دقیقه
نویسنده
مترجمعلی هداوند
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۸
زبانفارسی
شابک978-600-8593-69-0
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های جملات قصار
قیمت نسخه الکترونیک
۲۱۵۰۰ ت - 4.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کاهش استرس در چند دقیقه

Foad Abdollahpour
۱۳۹۸/۷/۱۱
مدیریت استرس و سایر موضوعات مرتبط با استرس مانند مقابله با استرس و روشهای کاهش استرس و عوامل استرس زا از جمله بحث‌هایی هستند که در این کتاب به خوبی به آن پرداخته شده و کتابی قوی و علمی در این رابطه هستش
shahrzad izadi
۱۴۰۰/۵/۹
کتاب بسیار خوب و مفیدی است. راهکارهای خیلی خوبی ارائه داده. نکات تازه‌ای رو میگه و تکراری نیست. ترجمه خوب و روانی داره. تشکر از کتابراه عزیز.
ماریا متین
۱۳۹۹/۸/۷
از روی نسخه نمونه زیاد نمیشه به مطالبش پی برد، خیلی کلی گفته...
الناز زارع
۱۳۹۹/۵/۲۳
کنترل استرس خیلی مهمه و در تمام ابعاد زندگی انسان تاثیر گذاره من این موضوع حل کردم
marjan moradi
۱۴۰۰/۵/۲۱
توی این دنیای مدرن واقعا خواندن این کتاب کمک شایانی بهت می‌کنه
محمد اکبرى
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
خوب و آموزنده بود و ادمُ جذبِ گوش دادن میکرد
الهه حسن زاده اول
۱۴۰۰/۱۲/۱۱
این کتاب خیلی عالی بهت راهکار میده واسه کم کردن استرس
فاطمه محمدی
۱۳۹۸/۸/۱۵
وای استرس همیشه عذابم میده...
Man Man444
۱۴۰۰/۱/۱۰
کتاب جامعه وکاربردیه
مشاهده همه نظرات ۹

راهنمای مطالعه کتاب کاهش استرس در چند دقیقه

برای دریافت کتاب کاهش استرس در چند دقیقه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.