معرفی و دانلود PDF کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی

عکس جلد کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی
قیمت:
۹۰۰۰۰ تومان - 16.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی

کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی نوشتۀ سیده فریده هادوی، تلاش می‌کند تا شما را با اصطلاحات و واژگان خاص این رشته آشنا کند و رویکرد برخی از مکاتب فلسفی جهان و دین اسلام را در مورد آن برایتان شرح دهد.

دربارۀ کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی:

هر علم و دانشی زبان و اصطلاحات خود را دارد و آشنایی با آن‌ها یا به تعبیری ترمینولوژی / اصطلاح‌شناسی آن علم، برای آموختن و فهم عمیق و دقیق مباحث و موضوعات مطروحه ضروری است.

از آن‌جایی که تربیت بدنی و ورزش یک علم بین رشته‌ای است و علاوه بر مفاهیم خاص و تخصصی خود، با سایر علوم اجتماعی (جامعه‌شناسی، فرهنگ، سیاست، حقوق و اقتصاد) نیز در تعامل است، اهمیت آشنایی با مفاهیم این حوزه دوچندان می‌شود.

علاوه بر این چهار حیطۀ ورزش تربیتی، ورزش همگانی، ورزش قهرمانی حرفه‌ای نیز با ادبیات خاص خود این نیاز را ملموس‌تر می‌کنند. کتاب حاضر تلاش دارد تا اهالی علم و ادب ورزش را به زبانی مشترک نزدیک کند.

ممکن است در ذهن شما این پرسش مطرح شود که آیا واقعاً برای ورزش کردن لازم است با واژه‌های پیچیده و علمی آشنا شوید؟ یا اینکه فکر کنید که اگر شما فقط قصد دارید ورزش کنید و از اوقات خود لذت ببرید، چه لزومی دارد وارد مباحث علمی شوید؟ این‌ها نمونه‌هایی از چالش‌های ذهنی بسیاری از افراد جامعه است که به نوعی با ورزش ارتباط دارند.

در پاسخ باید گفت که ممکن است برای گروهی از افراد جامعه که صرفاً به عنوان شرکت‌کننده در ورزش صبحگاهی، حرکات مربیان و متخصصان ورزشی را انجام می‌دهند آشنایی با این مفاهیم تخصصی ضرورتی نداشته باشد، اما در مقام مدیر، مربی و دانش‌آموختۀ حوزۀ علوم ورزشی و تربیت بدنی آگاهی از مفاهیم بنیادی حوزۀ ورزش امری ضروری به نظر می‌رسد و پاسخ به این پرسش‌ها در متون مربوط به اصول و مبانی ورزش و تربیت بدنی نهفته است.

اصول و مبانی هر حوزه‌ای به مثابۀ یک ساختمان است که اگر نباشد یا سست باشد، هر چه بسازید، بعد از مدت کوتاهی فرو می‌ریزد. بنابراین با دیدگاهی مثبت بپذیریم که آشنا شدن با برخی از مفاهیم اساسی بسیار ارزشمند است، مشروط بر اینکه به زبانی ساده و کاربردی باشد.

کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای مدیران و مربیان حوزۀ ورزش و دانش‌آموختگان علوم ورزشی و تربیت بدنی بسیار کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی می‌خوانیم:

اصول کلی آموزش در حوزۀ ورزش و تربیت بدنی بر مبنای آموزش کاربردی و تحقق فرایند یاددهی – یادگیری است. آموزش دانش‌آموزان در کلاس‌های درس تربیت بدنی (در حیطۀ تربیتی)، آموزش مربیان در کلاس‌های مربیگری فدراسیون‌های ورزشی (در حیطۀ همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای) و بالاخره، آموزش معلمان و مربیان در کلاس‌های دانش‌محور در دانشکده‌های علوم ورزشی، همه باید بر اساس این اصل کلی پایه‌گذاری شوند؛ زیرا حوزۀ ورزش، حوزه‌ای ویژه است که صرفاً دانش نظری، پاسخگوی نیازهای موجود در آن نیست.

ورزش حوزه‌ای است که اساساً تجلی‌گاه فرایند دوسویۀ آموزش دادن و آموختن (فرایند یاددهی - یادگیری) است. با توجه به این اصل، یکی از متداول‌ترین طبقه‌بندی‌های معتبر در زمینۀ آموزش یعنی طبقه‌بندی حوزۀ یادگیری بلوم و همکاران، در راستای تحقق هرچه بهتر این اصل ارائه می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل 1: معانی و مفاهیم اصول و مبانی ورزش و تربیت بدنی
فصل 2: اصول و مبانی آموزش ورزش و تربیت بدنی
فصل 3: مبانی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، حقوقی و اقتصادی ورزش و تربیت بدنی
فصل 4: رویکرد مکاتب فلسفی جهان و دین اسلام به ورزش و تربیت بدنی
مراجع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات حتمی
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۱۰۹
زبانفارسی
شابک978-600-355-341-5
موضوع کتابکتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۹۰۰۰۰ ت - 16.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی

برای دریافت کتاب اصول، مبانی و فلسفه‌ی علوم ورزشی و تربیت بدنی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.