معرفی و دانلود کتاب صوتی کلیله و دمنه

عکس جلد کتاب صوتی کلیله و دمنه
قیمت:
۵۹۰۰۰ تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کلیله و دمنه

کتاب صوتی کلیله و دمنه نوشته ابوالمعالی نصرالله منشی، داستان جمعی از حیوانات و روابط میان آن‌ها را به تصویر می‌کشد.

کتاب کلیله و دمنه تألیفی از چند اثر هندی است که مهم‌ترین آن‌ها پنجه تنتره به معنی پنج فصل و به زبان سانسکریت است. محتوای این اثر پندآموز، عمدتاً پندهایی در قالب حکایاتی از زبان حیوانات را شامل می‌شود. کلیله و دمنه اسم دو شغال است و بخش زیادی از کتاب به این دو اختصاص دارد.

اصل این کتاب در هند و تقریباً در سال‌های 100 تا 500 قبل از میلاد نوشته شده است. با این وجود در روایات دیگر، برزویه، بزرگ طبیبان پارس در زمان خسرو انوشیروان پادشاه ساسانی را نویسنده این اثر می‌دانند. این کتاب برای اولین بار از زبان سانسکریت به زبان پهلوی ترجمه شد اما اثری از آن در دست نیست با این حال ترجمه‌هایی که از این کتاب در دسترس هستند از شبیه‌ترین و نزدیک‌ترین ترجمه‌ها به زمان منتسب به نوشتن این اثر به وسیله بروزیه است. بعد از حمله عرب‌ها به ایران، این کتاب توسط شخصی به نام ابن مقفع به زبان عربی نیز ترجمه شد.

ترجمه‌های فارسی موجود از این اثر به ترجمه ابوالفضل بلعمی برمی‌گردد که به فرمان نصر بن احمد سامانی به فارسی دری انجام داد و بعد از آن رودکی آن را به صورت منظوم برگرداند. در دوران غزنویان نیز شخصی به نام نصرالله منشی ترجمه‌ای به فارسی از این کتاب چاپ کرد.

کتاب کلیله و دمنه شامل 10 فصل با نام‌های باب شیر و گاو، باب کبوتر و طوق‌دار، باب بوزینه و سنگ‌پشت، باب بی‌تدبیری، باب موش و گربه، باب بوم و زاغ، باب شاه و پنزوه، باب شغال، باب بلاد و برهمنان و باب شاه موشان و وزیرانش است.

در هر باب داستان‌هایی پندآموز و حکمت‌آمیز از زندگی حیوانات که به نوعی نماد برخی از انسان‌ها و شیوه زندگی آن‌ها هستند، آورده شده است. در این اثر با نگاهی دقیق و موشکافانه و ظریف و با استعارات فراوان راهکارهایی انسانی برای زندگی عالمانه و خردورزانه ارائه شده است.

کتاب پیش روی شما توسط مجتبی مینوی تصحیح شده و حورا نژادصداقت آن را تلخیص و گزینش کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی کلیله و دمنه می‌شنویم:

رایِ هند فرمود برهمن را که بیان کن از جهتِ من، مَثَل دو تن که با یکدیگر دوستی دارند و به تضریب نَمّام خاین بنای آن خلل پذیرد و به عداوت و مفارقت کشد.

برهمن گفت: هر گاه که دو دوست به مداخلت شریری مبتلا گردند، هر آینه میان ایشان جدایی افتد.

برهمن در شرح حکمت خود حکایت بازرگانی را نقل می‌کند که مال فراوان داشت. فرزندانش که بزرگ شدند به جای کار کردن و مستقل شدن، چشم به مال پدر دوختند و دست به اسراف دارایی او زدند. پدر آنان را به پندی مفصل در باب خواسته‌های مردم دنیا نصیحت کرد.

پسران بازرگان عِظَتِ پدر بشنودند و منافع آن نیکو بشناخت و برادر مهتر ایشان روی به تجارت آورد و سفر دوردست اختیار کرد و با وی دو گاو بود. یکی را شَنزَبه نام و دیگر را نَندَبه. در میان راه شَنزَبه در باتلاقی افتاد. او را به زحمت بیرون آوردند ولی دیگر توانی برای طی این مسیر نداشت.

پسر گاو را به مردی سپرد تا او را تیمار کند. مرد چندی نگذشته از مراقبت شنزبه ملول گشت و او را رها کرد و به پسر بازرگان هم خبر رسانید که گاوت سَقَط شد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۸ دقیقه
مقدمه
۱۱ دقیقه
باب برزویه طبیب
۲۷ دقیقه
باب شیر و گاو
۲۳ دقیقه
باب بازجست کار دمنه
۳۰ دقیقه
باب کبوتر طوقی، موش، زاغ، لاک‌پشت و آهو
۳۷ دقیقه
باب جغد و کلاغ
۲۲ دقیقه
باب بوزینه و باخه
۱۲ دقیقه
باب زاهد و راسو
۱۳ دقیقه
باب گربه و موش
۱۰ دقیقه
باب پادشاه و فنزه
۲۳ دقیقه
باب شیر و شغال
۱۰ دقیقه
باب تیرانداز و ماده‌شیر
۹ دقیقه
باب زاهد و مهمان او
۳۶ دقیقه
باب پادشاه و برهمنان
۱۶ دقیقه
باب زرگر و سیاح
۲۹ دقیقه
باب شاهزاده و یاران او

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کلیله و دمنه
نویسنده
گویندهمنوچهر زنده دل، ندا پوریان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات پارسی
قیمت نسخه صوتی
۵۹۰۰۰ ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کلیله و دمنه

حمیدرضا پیرمرادیان
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
سلام و درود فراوان
حتماً این کتاب را بخرید و گوش کنید بنده رشته‌ام زبان عربی است و خواندن این کتاب به من لذت وافری می‌دهد
نصرالله منشی واقعاً قلم زیبایی دارد و این کتاب گویی که ترجمه نیست و کتابی به نوشته خود نصرالله منشی است
حتماً شنیدن آن را از دست ندهید که داستان‌های کوتاه و آموزنده زیبایی از زبان حیوانات را برای درس گرفتن ما بیان میکند
علی ایزدی
۱۴۰۰/۵/۲۶
من برخی از متن رو با کتاب تصحیح استاد مرحوم مجتبی مینوی مطابق دادم، برخی جملات حذف شده، و در برخی موارد توضیحات خوبی اضافه شده، حذفیات به فهم متن ضرری نرسانده و اضافه شده‌ها فهم متن را بهتر کرده‌اند. ضمن اینکه کلمات، به خوبی و درستی ادا می‌شوند و صدای خواننده نیز مزید بر لذت است...
Mina Sadeghi
۱۳۹۹/۸/۵
در توضیحش گفته که عبارات عربی و اشعار سخت حذف شده ولی به جای بازافرینی با اصل کلیله مواجه میشوید. روی عکسش هم گفته که روایتی نو و اصیل از ککلیله. به نظر منم صوت و خوانش عالیه. حتی تلخیصش هم خیلی جالبه
مهدی حاتم زاده
۱۴۰۰/۸/۳
بسیار جذاب بود علی الخصوص نثر بسیار شیوای کتاب بسیار جذاب بود فراز و فرود‌های خوانش عالی و به خصوص که با خواننده اجرا شد بی نظیر و تاثیر گذار بود و موزیک‌های متن هم بسیار دلنشین بود
Fatemeh T
۱۳۹۹/۴/۷
صوت و خوانش کتاب عالیه اما متن و کامل نیس و خلاصه است و بعضی حکایات هم نیامده کاش توی توضیحات گفته میشد ک متن کامله یا ن ولی باز هم خیلی خوبه ممنون💐🌸☘
ebi ram
۱۳۹۹/۱۲/۱۹
یه نفر باید باشه حرفهای اینا رو ترجمه کنه.
بهتره فارسی رو پاس بداریم.
بیشتره کلمات استفاده شده عربیه.
خیلی پشیمون شدم.
اصلا خوب نیست.
Behrouz Por
۱۳۹۹/۷/۳۰
سلام بسیار آموزنده است، اگر امکانش باشد به زبان ساده بیان گردد، تا برای کودکان و نوجوانان و عام قابل درک باشد. با تشکر
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۳/۱۳
بسیارعالی، داستانهایش را حفظ بودم چون پدربزرگم در بچگی همیشه برام این کتاب رو میخوند، پندهای بسیار عالی از زبان جانوران، سپاس بیکران
پارسا قبادی
۱۴۰۰/۴/۱۸
بسیار لذت بردم از شنیدن این کتاب ارزشمند که حاوی پیام‌های ارزشی فراوانی است و برای من که کمی از ادبیات پارسی دور شده بودم بسیار سودمند بود.
حسین یزدی دهنوی
۱۴۰۰/۲/۱۹
عالی؛ صدای گوینده خوب‌بود، موزیک پس زمینه خوب بود، از نظر توصیحات هم خیلی خوب بود، واسه من که از ادبیات دور افتاده بودم تجربه قشنگی بود
Mostafa Norouzi
۱۳۹۹/۹/۲
هرشب یکی ازداستان‌های این کتاب مهم را به عنوان قصه شب برای بچه هام پلی میکنم. بچه هام هم مانند من از شنیدن این کتاب لذت میبرند
سعید نوروزی
۱۳۹۹/۶/۱۲
خوانش زیبا ولی بسیاری از قسمت‌ها را حذف کرده و بخش بسیار دیگری را توضیح مختصر درمورد داستان میدهد و میگذرد. واقعا اثر کاملی نیست
Mosio Mosio
۱۳۹۹/۲/۳۱
فوق العاده ست. برای علاقه مندان به ادبیات پیشنهاد میکنم. صدای راویان بسیار زیبا و دلنشین. ممنونم
atiye eghtesadian
۱۴۰۱/۱۰/۲۵
چون متنش برام سنگین بود اصلا باحال حال نکردم من اصلا طبع ادبیات و شعر ندارم کلا دو سه تا اپیزود اولو گوش دادم فقط
golnoosh arefi
۱۳۹۹/۸/۲۴
بسیار عالی اما موزیک بسیار منزجر کننده و گوشخراش که واقعا برای اثری به این زیبایی مناسب نیست.
مشاهده همه نظرات ۴۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کلیله و دمنه

برای دریافت کتاب صوتی کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.