معرفی و دانلود کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی)

برای دانلود قانونی کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی)

منطق تفسیر قرآن (5) قرآن و علوم طبیعی و انسانی، نوشتۀ دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی، به نیازهای بوجود آمدۀ ناشی از تحولات اجتماعی و مقتضیات نوپدید دانش‌ها (پدید آمدن دانش‌های) نو اشاره دارد که پاسخ‌گویی به آنها، ایجاد رشته‌های تحصیلی جدید و تربیت نیروهای متخصص را ضروری می‌نماید.

معنویت، همواره گمشده انسان در طول تاریخ بوده و این پیام ماندگار انبیای الهی است که در گوش اعصار پیچیده و انسان را به زندگی جاودان دعوت می‌کند. پیامی که در آن به تمامی نیازهای مادی و معنوی انسان و رشد کامل ابعاد وجودی او اندیشیده شده است و معرفتی الهی که می‌تواند همه جنبه‌های زندگی انسان را دگرگون ساخته و زندگی جدیدی را پایه‌ریزی کند.

در این مجموعه کوشیده شده تا با بهره‌گیری از روش‌های نوین فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، پیام الهی خاتم پیام‌آوران، حضرت محمد مصطفی (ص) و پیروان راستین ایشان را در اختیار علاقه‌مندان در هر نقطه خاکی قرار دهد تا سرآغازی باشد برای زندگی الهی و پاک انسان معاصر.

جهانی‌شدن و گسترش سلطه فرهنگی غرب در سایه رسانه‌های فرهنگی و ارتباطی، اقتضا دارد که تمام دانش‌پژوهان و علاقه‌مندان به این مباحث، با اندیشه‌های بلند و ارزش‌های متعالی آشنا شوند و این مهم با ایجاد رشته‌های تخصصی و تولید متون جدید و غنی، گسترش دامنه آموزش و تربیت سازمان‌یافته دانشجویان به سرانجام خواهد رسید.

دانش تفسیر دربردارنده عناصر زیر است:

1. مبانی تفسیر؛ 2. قواعد تفسیر؛ 3. روش‌های تفسیری؛ 4. گرایش‌های تفسیری؛ 5. شیوه‌های تحقیق؛ 6. علوم قرآن؛ 7. توضیح آیات (تفسیر اصطلاحی).

مباحث قرآن و علوم، از سویی در روش‌های تفسیری جای می‌گیرد؛ چرا که یکی از شش روش تفسیر (قرآن به قرآن، روایی، عقلی، اشاری، علمی و اجتهادی جامع)، روش تفسیر علمی قرآن است؛ زیرا از علوم اطمینان‌آور به‌عنوان منبع، قرینه و مستند تفسیر استفاده می‌کند.

از سوی دیگر، مباحث قرآن و علم، جزئی از گرایش‌های تفسیری است؛ چرا که تفسیرهای علمی با توجه به تخصص مفسر رنگ خاصی می‌گیرد. ازاین‌رو، مباحث میان‌رشته‌ای قرآن و علم مانند تفسیرهای تربیتی، اقتصادی، سیاسی، مدیریتی، حقوقی و... شکل می‌گیرد که هر کدام شاخه‌ای از گرایش‌های تفسیری را تشکیل می‌دهد.

البته اگر بتوانیم علوم قرآن را به دو شاخه علوم قرآن سنتی و علوم قرآن جدید (مثل مباحث زبان قرآن و...) تقسیم کنیم، می‌توانیم مباحث میان‌رشته‌ای قرآن و علوم و به‌ویژه مبحث اعجاز علمی آن را جزئی از مباحث علوم قرآن جدید به شمار آوریم.

جامعة المصطفی (ص) العالمیة به عنوان بخشی از این مجموعه که رسالت بزرگ تعلیم و تربیت طلاب غیر ایرانی را بر عهده دارد، تألیف متون درسی مناسب آموزشی را سرلوحه تلاش‌های خود قرار داده و تدوین و نشر متون درسی در موضوعات گوناگون علوم دینی، حاصل این تلاش است.

کتاب منطق تفسیر قرآن (5) قرآن و علوم طبیعی و انسانی، نوشتۀ دکتر محمدعلی رضایی اصفهانی است که توسط مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص) به نشر رسیده است.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌سخن
کلیات
سیر تاریخی تعامل قرآن و علوم
مباحث نظری
قرآن و علوم طبیعی
قرآن و علوم انسانی
قرآن و ریاضیات
منبع‌شناسی قرآن و علم
کتابنامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی)
نویسنده
ناشر چاپی مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات560
زبانفارسی
شابک978-964-195-669-3
موضوع کتابکتاب‌های علوم قرآنی
قیمت نسخه الکترونیک
26000 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی)

Zahra Nayeri
۱۳۹۹/۸/۲۶
خیلی ممنون... کاش فقط امکان pdf کردنش هم وجود داشت..
عیسی طاهری
۱۳۹۹/۱۰/۱
کتاب قابلیت سرچ مطالب را ندارد
مصطفی حلیمی
۱۳۹۸/۷/۳
خیل کتاب مفید است
سمیه خاتمی
۱۴۰۰/۵/۱۸
کتاب بسیار عالی می‌باشد. انشاءالله خدا به ایشان توفیقات بیشتری عنایت نماید.
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی)

برای دریافت کتاب منطق تفسیر (5)، قرآن و علم (علوم طبیعی و انسانی) و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.