معرفی و دانلود کتاب خواب شبانه

عکس جلد کتاب خواب شبانه
قیمت:
26000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب خواب شبانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خواب شبانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خواب شبانه

جودی میندل در کتاب خواب شبانه به گونه‌ای مؤثر و کارآمد، والدین به ویژه مادران را در مدیریت رفتار با کودک یاری می‌دهد. این کتاب به منظور اطلاع‌رسانی راجع به مسایل پزشکی، درمان‌ها و روش‌هایی برای اطلاعات شخصی شما طراحی شده و برای یاری رساندن به کسانی است که می‌خواهند خدمات آگاهانه‌تری راجع به مسائل پزشکی و سلامت خود دریافت کنند.

مادر شدن فوق‌العاده است، یک احساس زیبا و یک تجربه بی‌نظیر اما سخت. ممکن است قبل از باردار شدن وقتی با مادران دیگر برخورد می‌کردیم و می‌دیدیم که چقدر خسته‌اند و از بی‌خوابی رنج می‌برند، فکر می‌کردیم مادر شدن چقدر مشکل است!!! اما زمانی نوبت خود ما هم می‌رسد و لازم است که اطلاعاتمان را راجع به این موضوع افزایش دهیم تا شاید این تجربه زیبا، دلپذیرتر گردد. کتاب خواب شبانه (Sleeping through the Night) می‌تواند علاوه بر کمک به حل مشکلات خواب در تربیت صحیح کودکان نیز مفید واقع شود. 

کتاب خواب شبانه شامل 5 بخش است. در بخش اول به مقدمه‌ای بر خواب و اختلالات خواب، مراحل خواب، مقدار خواب مورد نیاز کودک و مدیریت رفتار والدین پرداخته شده است. 

در بخش دوم، روش‌هایی که منجر به ایجاد عادات خوب خواب برای کودک می‌شود، دلایل مقاومت کودک هنگام خواب و راه حل‌هایی برای مواجهه با آن، دلایل اصلی مشکلات خواب، آموزش خواب کودک، خواب روزانه کودک، مشکلات خواب روزانه و راه حل‌های آن و مزایا و معایب خوابیدن کودک با والدین در اتاق مشترک یا تختخواب مشترک مورد بررسی قرار گرفته است. 

در بخش سوم، سؤالات رایج والدین هنگام آموزش خواب کودک، راه‌هایی برای خواب کافی والدین، مشکلات خواب دوقلوها، مشکلات خواب کودک برای والدین مجرد و آپارتمان‌نشین، تغییر در عادات خواب کودک هنگام دندان در آوردن، بیماری، مسافرت، مناسبت‌های ویژه مانند تولد، وضعیت‌های جدایی و طلاق و مرگ افراد خانواده، توصیف شده است. 

در بخش چهارم، به دیگر مشکلات رایج خواب از جمله خروپف، خرناس و آپنه (قطع تنفس در خواب)، سندرم مرگ ناگهانی کودک، پاراسمنیا (کودکانی که در نیمه شب با ترس بیدار می‌شوند)، صداهای نامفهوم و زیر لب سخن گفتن، ترس‌های شبانه، کابوس، دندان قوروچه و تکان دادن بدن و حرف زدن در خواب اشاره شده است. 

در بخش پنجم، موضوع خواب والدین و مشکلات و اختلالات خواب آن‌ها از قبیل بی خوابی، خروپف، آپنه، سندرم پاهای پرتکان (RLS) و خواب آلودگی مفرط روزانه (نارکولپسی) بررسی شده است. 

دقت کنید که تمام جملات کتاب خواب شبانه به طور کلی است و ممکن است در بعضی کودکان متفاوت و یا کاملاً برعکس باشد. 

جودی‌ ای میندل (Jodi A. Mindell) مشاور والدین و دستیار مدیر مرکز خواب در بیمارستان کودکان فیلادلفیا می‌گوید: "کودکان پنج، شش ساله نسبت به بچه‌های کوچکتر برای به رختخواب رفتن بیشتر تعلل می‌کنند که می‌تواند ناامید کننده و خسته کننده باشد".

در بخشی از کتاب خواب شبانه می‌خوانیم:

لیزا و جان دیگر فکرشان به جایی نمی‌رسد. هرشب دو ساعت طول می‌کشد تا پسر 15 ماهه‌شان، اتان (Ethan) را بخوابانند. تازه بعد هم حداقل 2 بار در طول شب بیدار می‌شود و باید دوباره او را بخوابانند. لیزا و جان مکرر درباره این‌که چه باید بکنند، مجادله می‌کنند و در این هنگام هر دو خسته‌تر از آن هستند که بتوانند کاری بکنند. 

سناریوی مذکور موقعیتی است که اغلب والدین نوزادان و نوپایان با آن مواجه می‌شوند. در واقع، این وضعیت آن‌قدر رایج است که درست بعد از پرسیدن سؤالاتی از قبیل "دختر است یا پسر" و "اسمش چیست" اولین سؤالی که والدین با تجربه‌تر از والدین تازه کار می‌پرسند، این است "شب خوب می‌خوابد". مطالعات فراوان نشان می‌دهد که تقریباً 25 درصد همه بچه‌های کوچک به نوعی اختلال خواب دارند. بیشتر این مشکلات مربوط به خواباندن و خوابیدن در طول شب است. 

خواب و کمبود خواب موضوع بسیار مهمی در پرورش کودک است. کودکان "خوب" خواب خوبی دارند ولی بیشتر کودکان خوب نمی‌خوابند. تا وقتی همه خواب کافی دارند، والدین می‌توانند در طول روز به همه چیز و همه کار بپردازند. اما وقتی شما ساعت 4 صبح بیدار می‌شوید و با کودکی جیغ‌زنان مواجه می‌شوید که این بار سومی است که در آن شب بیدار می‌شود از عصبانیت دیوانه می‌شوید. چنین وضعیتی هرکسی را به ستوه می‌آورد. 

یکی از موضوعات مرتبط با خواب که به‌ خوبی قابل درک است این است که افراد زیادی دچار اختلالات خواب هستند. تقریباً 25 تا 30 درصد از بزرگسالان دچار نوعی اختلال خواب، مانند بی‌خوابی یا آپنه (قطع تنفس هنگام خواب) انسدادی هستند. و بیشتر بزرگسالان خواب خیلی کمی دارند. نوزادان و نوپایان هم دچار اختلالات خواب می‌شوند. بعضی از این اختلالات بسیار جدی هستند مانند آپنه. کنار آمدن با بیشتر این اختلالات مشکل است، مانند اختلالات در زمان خواب، یا بیداری مکرر شبانه.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
سخن مترجم
بخش اول: اساس خواب
فصل اول: "کمک، کودکم نمی‌خوابد" مقدمه‌ای بر خواب و اختلالات خواب
فصل دوم: "خواب چیست" "آیا فرزندم به قدر کافی می‌خوابد" "تا کی فرزند یک ساله‌ام خواب صبحگاهی دارد؟"
فصل سوم: " لطفاً خوب باش" مدیریت رفتار
بخش دوم: ایجاد عادات خوب خواب
فصل چهارم: خواب در چند ماه اول زندگی
فصل پنجم: اتاق خواب، زمان خواب شبانه و کارهایی که قبل از خواب باید انجام داد
فصل ششم: مقاومت کودک هنگام خواب و بیداری شبانه
فصل هفتم: خواب روزانه
فصل هشتم: خوابیدن کودک با والدین
بخش سوم: مراحل رسیدن به موفقیت
فصل نهم: آیا درست عمل می‌کنیم؟
فصل دهم: " چه کنم اگر ... " مواجهه با موقعیت‌های سخت
فصل یازدهم: تغییر در عادات خواب کودک
بخش چهارم: دیگر مشکلات رایج خواب
فصل دوازدهم: خروپف و خرناس: آپنه (قطع تنفس در خواب)
فصل سیزدهم: کودکانی که نیمه شب با ترس بیدار می‌شوند: پاراسمنیا
فصل چهاردهم: صدا‌های نامفهوم و زیرلبی سخن گفتن: دیگر مشکلات رایج خواب
بخش پنجم: "من چی "، خواب بزرگسالان و مشکلات خواب آن‌ها
فصل پانزدهم: "حالا من نمی‌توانم بخوابم! ": والدین چگونه می‌توانند به قدر کافی بخوابند؟
فصل شانزدهم: " خیلی خسته‌ام ":اختلالات خواب رایج در بزرگسالان

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خواب شبانه
نویسنده
مترجممنصوره علم پور
ناشر چاپیانتشارات نظری
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات184
زبانفارسی
شابک978-600-289-194-5
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
26000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خواب شبانه

ریحانه قربانی
۱۳۹۸/۵/۱۳
عالی عالی عالی، بهترین و کاملترین کتابی که درباره خواب خوندم و تا حالا به چندین نفر هم معرفی کردم
سهیلا زارع
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
بنظرم یه قسمتهایی توصیه شده از یه سری روش مستبدانه برای مستقل شدن کودک در خواب استفاده بشه☹️
معصومه لطفی
۱۴۰۰/۲/۱۴
محتوای کتاب بسیار مفید و دانستن آن برای هر مادر ضروری است
hadis mansouri
۱۳۹۷/۹/۵
خیلی عااالی بود😊
مریم گلکاری
۱۴۰۲/۴/۱
خوب بود بنظرم مفید هست
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب خواب شبانه

برای دریافت کتاب خواب شبانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.