معرفی و دانلود کتاب صوتی عصیان

عکس جلد کتاب صوتی عصیان
قیمت:
40000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عصیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی عصیان

کتاب صوتی عصیان سرگذشت سربازی است که بعد از بازگشت به خانه به باورها و اصول اخلاقی خود شک می‌کند. یوزف روت روایت تبدیل شدن یک مومن معتقد به فردی عاصی را به زیبایی توصیف کرده و تحسین منتقدان بسیاری را به دست آورده است.

درباره کتاب صوتی عصیان:

چه چیزی در انتظار سربازی است که بعد از پایان جنگ به خانه برمی‌گردد؟ شاید بتوانیم درباره سربازی که کشورش پیروز شده حدس بزنیم، اما بیشتر ما نمی‌دانیم سربازان شکست خورده چه چیزی را تجربه می‌کنند. کتاب عصیان (Rebellion) سرگذشت یکی از هزاران سرباز اتریشی است که بعد از جنگ جهانی اول، با پایی قطع شده و تنها یک مدال افتخار به خانه برمی‌گردد. آندریاس پوم با وجود شکست سنگین کشورش در جنگ همچنان یک وطن پرست سرسخت است. پوم برخلاف همرزمانش ایمان خود به عنوان یک مسیحی را حفظ کرده و در موقعیت‌های مختلف با دزدان، افراد بی‌ایمان و ولگردهای خیابانی که باعث آزار دیگران هستند درگیر می‌شود. اما این مرد مومن و پایبند به اخلاق، در پی یک درگیری خیابانی دستگیر شده و به زندان می‌افتد. اینجاست که زندگی آندریاس پوم متحول می‌شود.

مردی که تحمل سال‌ها جنگ نتوانسته بود شکی در باورهای او به وجود بیاورد، در زندان با چهره‌ای از دنیا رو به رو می‌شود که برای او تاکنون ناشناخته بود. پایه‌های اعتقادات پوم به لرزه می‌افتند، چون دنیا دیگر برای او مکانی پر از عدل، برابری، دوستی و نعمت نیست. اینجاست که آندریاس پوم متوجه می‌شود چگونه همه چیز را از دست داده و تا به حال در طرف اشتباه تاریخ می‌جنگیده. از این نقطه آندریاس پوم دیگر همان مرد مومن و بااخلاق گذشته نیست، بلکه شخصی است که سر به عصیان برداشته و از ایجاد هیچ آشوبی هراس ندارد.

کتاب عصیان که اولین بار در سال 1924 منتشر شد، پر از شخصیت‌های ترسناک، جذاب و مضحکی است که توجه هر خواننده‌ای را به سمت خود جلب می‌کند. استقبال از این کتاب در ادبیات غرب به حدی بود که موسسه‌های انتشاراتی انگلیسی زبان تصمیم می‌گیرند تمام کتاب‌های او را ترجمه کنند و آثار یوزف روت به این ترتیب در دنیای ادبیات ماندگار می‌شوند...

نکوداشت‌های کتاب صوتی عصیان:

- «داستان روت از منطق کاملا اروپایی و سر راست قصۀ پریان پیروی می‌کند، منطقی که باعث می‌شود همه‌ چیز اجتناب‌ناپذیر و در عین‌حال کابوس‌وار به نظر برسد. اگر روت را یکی از زوایای چهارگوشی حساب‌ کنید که رئوس دیگرش کافکا، روبرت موزیل و اشتفان تسوایگ هستند خیلی به خطا نرفته‌اید.» (نیکلاس لِزارد، گاردین)

- «رمان عصیان در سادگی مالیخولیایی‌اش یادآور آثار چخوف؛ و در معنایی کلی‌تر در تکان‌دهنگی‌اش و گُنگ‌بودن چیزها یادآور آثار کافکاست.» (نیویورک‌تایمز)

- «کتاب عصیان پرتره‌ای از خرده‌ریزهای به‌ جامانده از جامعه‌ای متلاشی‌ شده را در کمال سادگی به تصویر می‌کشد، اما با وجود این سادگی تا مدت‌ها بعد از خواندنش به فکر خواننده خطور می‌کند.» (گاردین)

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی عصیان:

میشائیل هانکه از کارگردانان برجسته‌ی آلمانی در سال 1993 یک فیلم تلویزیونی براساس این رمان ساخت.

کتاب صوتی عصیان برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب صوتی برای افرادی که از ادبیات آلمان و اروپای شرقی لذت می‌برند، ضروری است.

یوزف روت را بیشتر بشناسیم:

یوزف روت (Joseph Roth) متولد 1894 در اتریش بود که شاید گمنام‌ترین نویسنده مهم یهودی در قرن حاضر باشد. سرنوشت روت مانند سایر یهودی‌های قرن بیستم تحت تاثیر سیاست‌های هیتلر قرار گرفت. پس از به قدرت رسیدن هیتلر آثار او در کشورش ممنوع الچاپ شدند و او تن به تبعیدی خودخواسته داد. بیشتر شهرت روت در اروپا به خاطر کتاب «ایوب و مقاله یهودیان سرگردان» است. در ایران نیز کتاب‌های «مارش رادتسکی، اعترافات یک قاتل، ایوب و افسانه میگسار قدیس و هتل ساوی» او به فارسی ترجمه شده‌اند. یوزف روت در سال 1939 و در آستانه‌ی 45 سالگی از دنیا رفت. شاید این از خوشبختی او بود که آنقدر زنده نماند تا فجایع رخ داده در طول جنگ جهانی دوم را مشاهده کند.

در بخشی از کتاب صوتی عصیان می‌شنویم:

صبح روز بعد احضاریه دادگاه به دست صاحب مجوز آندریاس پوم رسید. احضاریه مهر دولتی داشت با قابی سفید با چاپ سنگی بر روی زمینه‌ی گرد و قرمز. و با اینکه آدرس دستی و باعجله نوشته شده بود و شلوغی و شتاب‌زدگی در دادگاه‌ها خبر می‌داد، نشان از تشریفاتی کند و طولانی داشت که مشخصه ادارات ماست.

نامه احضاریه‌ای بود از شعبه دوم قضایی که به پرونده‌های کیفری فوری و بی‌اهمیت می‌پرداخت. برای اولین بار از آندریاس پوم با عنوان متهم نام برده شده بود. کلمه‌ای که اگر از طرف دادگاه استفاده میشد، کم و بیش به معنای مجرم بود. در احضاریه جز آن، روز دقیق دادگاه ذکر شده بود؛ با مهری قرمز و گرد که کمی کم‌رنگ و ناواضح بود و همچنین امضای ناخوانای قاضی که گویای این بود که مقام رسمی موقتا نمی‌خواهد شناخته شود.

آندریاس چندین بار نامه دادگاه را خواند. با این امید ساده‌لوحانه و بی‌حاصل که میان خطوط آن سند چیزی پیدا کند؛ چیزی خوب یا بد. چیزی که از نگرش قاضی خبر بدهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
17 دقیقه
بخش اول
11 دقیقه
بخش دوم
17 دقیقه
بخش سوم
16 دقیقه
بخش چهارم
12 دقیقه
بخش پنجم
18 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
26 دقیقه
بخش هشتم
12 دقیقه
بخش نهم
9 دقیقه
بخش دهم
9 دقیقه
بخش یازدهم
12 دقیقه
بخش دوازدهم
8 دقیقه
بخش سیزدهم
16 دقیقه
بخش چهاردهم
15 دقیقه
بخش پانزدهم
10 دقیقه
بخش شانزدهم
17 دقیقه
بخش هفدهم
15 دقیقه
بخش هجدهم
18 دقیقه
بخش نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی عصیان
نویسنده
مترجمکیوان غفاری، سینا درویش عمران
گویندهمجید آقاکریمی
ناشر چاپینشر بیدگل
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۴۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
40000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی عصیان

فرنوش رنجبری
۱۴۰۱/۱۱/۱۱
این داستان یکی از عجیب‌ترین و خوندنی‌ترین هاست؛ در حین مینیمال بودن پر از پیچیدگی‌های خاص خودش هست…واقعا مخاطب رو درگیر میکنه…اینکه ارزش وجودی هر نفری در زندگی چطور براش معنا میشه؟! اون چیه که به یک فرد «احساس» ارزشمند بودن میده.
Sima Eb
۱۴۰۱/۷/۳۰
کتاب خوب و دلنشینی بود، به خوبی میشد با داستان همراه شد. صدای راوی هم بسیار زیبا بود.
قاسم ملک محمودی
۱۴۰۱/۵/۸
کتاب به حدی مرا جذب کرد که حتی لحظه‌ای از گوش فرا دادن به آن دست نکشیدم تا پایان جذابش.
farid ghasemi
۱۴۰۱/۱۲/۹
کتاب خوب و روانی بود و به موضوعات عمیقی در عین سادگی میپرداخت
Samira Noorishirazi
۱۴۰۱/۱/۲۳
کتاب خاصی است
از آن کتاب‌هایی که حسابی من را جذب می‌کند
غزال ایلخانی‌زاده
۱۴۰۱/۱/۲۶
من خیلی این کتاب رو دوست داشتم، خیلی خیلی جالب بود.
علی عاملی
۱۴۰۱/۷/۱۱
عالی بود
لذت بخش جذاب
مشاهده همه نظرات 7

راهنمای مطالعه کتاب صوتی عصیان

برای دریافت کتاب صوتی عصیان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.