معرفی و دانلود کتاب دویی گربه کتابخانه

عکس جلد کتاب دویی گربه کتابخانه
قیمت:
23400 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دویی گربه کتابخانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دویی گربه کتابخانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دویی گربه کتابخانه

کتاب دویی گربه کتابخانه به قلم ویکی مایرون و برت ویتر، داستان بچه‌گربه‌ای به نام دویی را به تصویر می‌کشد که با هدف به دست آوردن سرپناه، به کتابخانه‌ای در اسپنسر آیووا می‌رود.

مدیر کتابخانه که ویکی مایرون (Vicki Myron) نام دارد، آن گربه را می‌یابد. مایرون مادری تنهاست که با سختی‌های بسیاری مانند سرطان سینه، مرگ اعضای خانواده و همسری الکلی دست به گریبان است.

دویی از همان لحظات اولیه حضورش در کتابخانه قلب تمام کارکنان را تسخیر می‌کند و نوزده ‌سال تمام همراه لحظات تلخ و شیرین آن‌ها‌ ‌می‌شود. او با مایرون بازی می‌کند، ‌ذهن او را می‌خواند و با حس ششم بسیار قوی‌ای که دارد می‌تواند بفهمد چه کسی در لحظه، ‌بیشتر از بقیه به او نیاز دارد.

یک حیوان تا چه اندازه می‌تواند برای دیگران تلنگری به حساب آید؟ یک گربه زندگی چند نفر را می‌تواند تحت‌تأثیر قرار دهد؟ چطور ممکن است که یک بچه گربه بتواند کتابخانه‌ای کوچک را به محل ملاقات و جاذبه‌ای توریستی تبدیل کند، به شهری قدیمی در آمریکا الهام ببخشد، منطقه‌ای را با هم متحد کند و سرانجام در سرتاسر دنیا به شهرت برسد؟ ویکی مایرون و برت ویتر (Bret Witter) در کتاب دویی گربه کتابخانه (Dewey: the small-town library cat who touched the world) پاسخ این سؤالات را خواهند داد.

در بخشی از کتاب دویی گربه کتابخانه می‌خوانیم:

من و جودی تنها افرادی نبودیم که دویی به کمکشان شتافته بود. مدرسۀ راهنمایی اسپنسر آن‌سوی خیابان و رو به‌ روی کتابخانه بود و معمولاً حدود پنجاه دانش‌آموز بعد از مدرسه نزد ما می‌آمدند. در روز‌هایی که مانند طوفان بر سرمان نازل می‌شدند، دویی به آن‌ها توجهی نمی‌کرد، مخصوصاً به آن‌هایی که بیش از بقیه سر و صدا می‌کردند، اما معمولاً با آن‌ها کنار می‌آمد.

بین دانش‌آموزان دوستان زیادی داشت، هم پسر هم دختر. آن‌ها او را نوازش می‌کردند و با او بازی می‌کردند، مثلاً مداد‌ها را هل می‌دادند تا به زمین بیفتند و شگفتی دویی را هنگام ناپدید شدن مداد‌ها تماشا می‌کردند. دختری خودکاری را از انتهای آستین پالتوی خود تکان می‌داد. دویی دنبال خودکار به درون آستین می‌رفت و بعد به این نتیجه می‌رسید که گرما و تاریکی آن جا را دوست دارد و گاهی برای یک چرت، همان جا دراز می‌کشید.

بیشتر بچه‌ها بعد از ساعت پنج و زمانی که والدینشان از سر کار برمی‌گشتند، به خانه می‌رفتند. چند نفری از آن‌ها تا ساعت هشت آن جا می‌ماندند. اسپنسر از برخی مشکلات مصون نبود، از الکلی‌ها و افراد بی‌مسئولیت و سوء استفاده‌گر، اما بیشتر مراجعه‌ کنندگان ما فرزندان کارگران بودند. آن‌ها فرزندانشان را بسیار دوست داشتند، اما ناچار بودند چند جا کار کنند یا اضافه‌کاری کنند تا دخل‌ و خرجشان یکی شود.

این والدین که فقط لحظه‌ای به کتابخانه می‌آمدند برای نوازش کردن دویی وقت کمی داشتند. یک روز کاری طولانی‌ را گذرانده بودند و باید پیش از خواب غذایی آماده و خانه‌شان را تمیز می‌کردند، اما فرزندانشان ساعت‌ها با دویی وقت می‌گذراندند، او آن‌ها را سرگرم می‌کرد و دوستشان داشت. تا وقتی‌که مادر یکی از پسر‌ها زانو زد و همان‌طور که با ملایمت سر دویی را نوازش می‌کرد گفت: «ممنونم دویی.» متوجه نشده بودم این کار دویی تا چه اندازه مهم و ارتباطش با بچه‌ها تا چه حد عمیق است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: سردترین صبح
فصل دوم: موجودی بی‌نظیر به کتابخانه اضافه می‌شود
فصل سوم: دویی ریدمور بوکس
فصل چهارم: روزی در کتابخانه
فصل پنجم: علف گربه و کش‌های پلاستیکی
فصل ششم: مونتا
فصل هفتم: گرند اونیو
فصل هشتم: بهترین دوستان یک گربه
فصل نهم: دویی و جودی
فصل دهم: دور از خانه
فصل یازدهم: قایم‌باشک
فصل دوازدهم: کریسمس
فصل سیزدهم: یک کتابخانه عالی
فصل چهاردهم: فرار بزرگی دویی
فصل پانزدهم: گربۀ محبوب اسپنسر
فصل شانزدهم: گربۀ کتابخانه‌ای معروف آیووا
فصل هفدهم: دویی در دنیای نوین
فصل هجدهم: گربه‌ای میان کتاب‌ها
فصل نوزدهم: بدغذاترین موجود دنیا
فصل بیستم: دوستان جدید دویی
فصل بیست‌ و یکم: چه چیز ما را خلاص می‌کند؟
فصل بیست‌ و دوم: دویی به ژاپن می‌رود
فصل بیست‌ و سوم: خاطرات مامان
فصل بیست‌ و چهارم: رژیم دویی
فصل بیست‌ و پنجم: جلسه
فصل بیست‌ و ششم: عشق دویی
فصل بیست‌ و هفتم: عشق به دویی
فصل پایانی: آخرین افکار آیووا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دویی گربه کتابخانه
نویسنده،
مترجماطلسی خرامانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات280
زبانفارسی
شابک978-600-461-329-3
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
23400 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دویی گربه کتابخانه

آرش آزاد
۱۳۹۸/۱۱/۱۷
این روزها دلم خیلی گرفتست شاید مثل خیلیها؛ اول که عکس روی جلد را دیدم راستش احساس کردم مربوط به کودکان است ولی وقتی موضوع را خواندم اشک از چشمم سرازیر شد گویی کسی گوشم را کشیدو گفت هنوز قلب لطیفی هم هست و همان قلوب مهربان مرا باخود همراه کردند یک لحظه کوتاه و فقط یک لحظه کوتاه به خاطرم آمد که روزی من هم انسان بودم، از ترجمه کننده کتاب و از شما که این کتاب را در اپلیکیشن خود عرضه کردید کمال سپاس را دارم.
لولیتا پروانه
۱۳۹۹/۱/۴
عالی فوق العاده اس حس دلپذیر و بی‌نظیری در کل کتاب وجود داره و خوندنش خیلی آرامش بخش و دلپذیر و آموزنده اس سراسر احساسات خوب و زیبا، در ضمن با حیوانات (بندگان بی‌زبان خداوند) مهربان باشیم! ممنونم‌ کتابراه عزیز.
Hayedeh H
۱۴۰۱/۱/۲۲
نوشتن کتابی چنین تاثیرگذار از موضوعی چنین ساده واقعا تحسین برانگیزه
من با این کتاب هم خندیدم و هم گریستم
دویی هرگز فراموشت
نمیکنم
ممنون کتابراه و مترجم عزیز
منتظر قسمت دوم هستیم.
Mostafa Hedayati
۱۳۹۸/۱۱/۱۶
کتاب جالبیه و اینکه نشون میده یه حیوون خونگی چه قابلیتهایی داره شگفت اوره!!!
پگاه فرهنگ مهر
۱۳۹۹/۲/۵
خود کتاب هم به اندازه عکس دویی روی جلد بانمک و دوست داشتنی هست. با حیوانات مهربان باشیم.
طهورا نظری
۱۴۰۲/۱/۳
کتاب قشنگی بود. من خیلی از دویی خوشم اومد. کتاب خوبی است. ممنون از نویسنده.
mahsana banoo banoo
۱۴۰۰/۵/۱۴
داستان ساده و روانی داره ولی با اینحال من خیلی دوستش داشتم. عالی بود
بهادری
۱۴۰۲/۱/۲۹
خیلی دوس داشتم این کتاب و بخونم
الکترونیکی خریدمش
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب دویی گربه کتابخانه

برای دریافت کتاب دویی گربه کتابخانه و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.