معرفی و دانلود کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی

عکس جلد کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی
قیمت:
۸۰۰۰ تومان - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی

کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی نوشتۀ مری فیلادلفیا مری‌فیلد، تکنیک سایه روشن در نقاشی و طراحی سه‌بعدی به شکل‌های مختلف را همراه با تصاویر به شما می‌آموزد و کمک می‌کند تا این فن را به طور حرفه‌ای یاد بگیرید.

درباره‌ی کتاب سایه روشن:

به نقل از مری فیلادلفیا مری‌فیلد: فرم از طریق سایه‌روشن ممکن می‌شود؛ بدون نور و سایه تمامی اشیاء مسطح به‌نظر می‌رسند. کتاب سایه‌روشن (hand book of light and shade) نخستین کتابی است که هنرجویان را با مبانی و دستورالعمل‌هایی آشنا می‌سازد که لازمۀ طراحی صحیح خطوط کلی و پرسپکتیوی اشیاء مختلف است.

تاریخ‌شناس هنر از این کتاب به مثابه کتاب مرجع یاد کرده، مری فیلادلفیا مری فیلد (Mary Philadelphia Merrifield) به وضوح قوانین سایه روشن را با استفاده از تأثیرات نور روزمره، نور خورشید، شمع یا نور مصنوعی بر اجسام هندسی به اثبات رساند. توضیحات ساده وی همراه با تصاویری از مکعب، منشور، هرم، استوانه، کُره، بیضی و مخروط است.

در حال حاضر «رویکردی کلاسیک به طراحی سه‌بُعدی از کتاب‌های مفید و کاربردی» محسوب می‌شود، سایه‌روشن هنرجویان مبتدی و حرفه‌ای را با دیدگاه‌های مفید به‌منظور طراحی کارآمد و تأثیرگذار آشنا می‌کند.

کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای تمام علاقه‌مندان و هنرجویان نقاشی و طراحی بسیار کاربردی و سودمند است.

در بخشی از کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی می‌خوانیم:

در صورتی که بیش از یک نور مصنوعی وجود داشته باشد اشیاء سایه‌های زیادی به تعداد نورهای موجود خواهند داشت و از آنجایی که این سایه‌ها یکدیگر را به‌طور متناوب قطع می‌کنند، تشخیص شکل حقیقی آن‌ها و در نتیجه نشان دادن سایه‌ها نیز بسیار مشکل می‌شود. همین مشکل البته با درجه‌ای کمتر در هنگام روز رخ می‌دهد، و این زمانی است که نور از بیش از یک پنجره می‌تابد. به‌هرحال در مورد دوم نور به نسبت بیشتری منتشر می‌شود. تأثیرات نورهای درهم ادغام شده برای افراد عادی محسوس نیست.

اشیایی که تحت این شرایط دیده می‌شوند خواستار آرایشی واضح و قابل فهم از سایه‌روشن هستند و همچنین وسعت تأثیر آن به‌منظور بازنمودهای تصویری بسیار ضروری است.

از این‌رو به این نکته پی می‌بریم که وقتی اشیاء در سایه‌روشن نمایش داده می‌شوند باید تنها توسط یک منبع نور روشن شوند. اکنون باید دربارۀ وضعیت نور صحبت کنیم.

زمانی که منبع نور خورشید است همواره در بالای سرمان قرار دارد و در نتیجه سایه‌ها به طرف پایین قرار می‌گیرند. این حالت که حالتی طبیعی است قابل قبول‌ترین و مناسب‌ترین وضعیت نور است و نقاشان از آن تقلید می‌کنند، بدین صورت که در کارگاه‌های هنری خود پنجره‌های پایین‌تر را می‌بندند و تنها از پنجره‌های بالایی نور را دریافت می‌کنند. در نتیجه در فضای باز، آسمان روشن‌ترین بخش خواهد بود و در فضای درونی خانه روشن‌ترین نور روی کف اتاق خواهد افتاد.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
مطالب مقدماتی
درس 1: اصول کلی
درس 2: نوری که اشیاء و سایه‌هایشان تحت تأثیر آن دیده می‌شوند
درس 3: مکعب
درس 4: مکعب (ادامه از قبل)
درس 5: مکعب (ادامه از قبل)
درس 6: مکعب (ادامه از قبل)
درس 7: مکعب (ادامه از قبل)
درس 8: پرسپکتیو فضایی
درس 9: منشور و صفحات مایل
درس 10: هِرَم
درس 11: استوانه
درس 12: کُره
درس 13: بیضی یا اشکال تخم‌مرغی‌شکل
درس 14: مخروط
درس 15: پرسپکتیو سایه‌ها
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی
نویسنده
مترجمفریناز صابریان
ناشر چاپیانتشارات برگ نگار
سال انتشار۱۳۸۵
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۴
زبانفارسی
شابک978-964-7352-11-5
موضوع کتابکتاب‌های آموزش نقاشی
قیمت نسخه الکترونیک
۸۰۰۰ ت - 1.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی

برای دریافت کتاب سایه روشن: رویکردی کلاسیک به طراحی سه بعدی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.