معرفی و دانلود کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند

عکس جلد کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند
قیمت:
۵۴۰۰۰ تومان - 9.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند

یک رمان تاریخی و سرگذشت‌نامه‌ای با چاشنی طنز که در آن ایرج پزشکزاد برهه‌ای از زندگی خواجه حافظ شیرازی را با هنرمندی جذابی به‌تصویر می‌کشد. کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند از زبان محمد گلندام، یکی از نزدیکان و هم‌نشینان حافظ در سال‌های عمرش روایت می‌شود.

درباره‌ی کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند

نام ایرج پزشکزاد در اذهان ما ایرانیان اغلب با اثر ماندگار او، دایی جان ناپلئون گره خورده است. اثری که اکنون پیش روی شماست نیز یکی دیگر از آثار درخشان این نویسنده‌ی معاصر است. پزشکزاد در کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند روایت برهه‌ای از زندگی خواجه حافظ شیرازی را با چاشنی طنز بیان می‌کند.

کتاب از زبان محمد گلندام، یکی از دوستان و نزدیکان حافظ روایت می‌شود. وجود او هم مانند بسیاری از کاراکترهای دیگر داستان ناظر به شخصیتی حقیقی در دنیای واقعی است. مبارزالدین محمد مظفر هم از دیگر شخصیت‌های حقیقی‌ایست که در زمانه‌ی حافظ حاکم بخش‌هایی از ایران من‌جمله شیراز بود و در کتاب به او اشاره شده است.

پزشکراد نگارش این بخش از زندگی‌نامه‌ی خواجه حافظ شیرازی را از زبان محمد گلندام و از بهار سال 755 هجری آغاز می‌کند؛ زمانی که حافظ جوانی بیست‌وچند ساله بوده است. محمد گلندام، راوی داستان، در ابتدای کتاب از بلایی که گردانیده شده و خطری که به‌تازگی از جان خواجه دور شده حرف می‌زند. او همین مناسبت را بهانه‌ای می‌کند تا زندگی این شاعر شهیر زمانه‌ی خود و تمامی ادوار زمان را به کمک قلم توانای پزشکزاد به رشته‌ی تحریر درآورد. ایرج پزشکزاد در این کتاب صوتی روایتی جذاب و نمکین را از ابعاد مختلف زندگی شخصی و اجتماعی حافظ در برهه‌ای از زمان ارائه می‌دهد و همچنین به روابط او با دیگر شاعران نامدار همچون عبید زاکانی نیز می‌پردازد.

نشر صوتی آوانامه با همکاری انتشارات قطره این اثر ماندگار را در قالب کتاب گویا منتشر کرده است.

کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب‌های سرگذشتنامه علاقه دارید، و یا می‌خواهید روایتی طنزآلود را از زندگی یکی از بزرگترین شاعران ادبیات پارسی بشنوید، این کتاب صوتی پیشنهادی فوق‌العاده برای شماست.

با ایرج پزشکزاد بیشتر آشنا شویم

این نویسنده‌ی ایرانی در 1306 در یک خانواده‌ی مرفه تهرانی به دنیا آمد؛ پدر وی پزشک و مادرش نیز شاهزاده‌ی قاجار بود. ایرج پزشکزاد در رشته‌ی حقوق تحصیل کرد و برای تکمیل دانش خود به فرانسه رفت. وی پس از اتمام تحصیلات، مدتی در ایران به عنوان قاضی مشغول به فعالیت بود اما پس از پنج سال به وزارت امور خارجه رفت و سمت‌های مختلفی را بر عهده گرفت.

ایرج حرفه‌ی نویسندگی را در اوایل دهه 1330 با نگارش داستان‌های کوتاه و ترجمه‌ی آثار مولیر، ولتر و... آغاز کرد. از میان آثار تألیفی پزشکزاد می‌توان به «حافظ ناشنیده پند»، «دایی جان ناپلئون»، «ادب مرد به ز دولت اوست تحریر شد»، «بوبول» و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند می‌شنویم

همه‌ی گرفتاری‌ها از شب مهمانی کلو فخرالدین شروع شد. به این علت ناگزیرم حکایت این مهمانی شیرین بدعاقبت را که جزئیاتش در خاطرم حک شده، نقل کنم. کلو فخرالدین کلو یا کلانتر محله‌ی دروازه کازرون، یکی از رجال متمول و به‌نام شهر است. ثروتش و جلال و شکوه پذیرائی‌هایش زبانزد خاص و عام شیراز است. از زمان شاه محمود اینجو، پدر شاه شیخ، در زمره‌ی خدمتگزاران خاندان اینجو بوده است. نسبتی هم با این خاندان دارد. به این مناسبت شاه شیخ همیشه به او کمال توجه و علاقه را نشان داده تا آن جا که عمو فخرالدین خطابش می‌کرده است. در حوادث اخیر به رغم این نزدیکی نه تنها شاه شیخ را در فرار تنها گذاشته و در شیراز ماندگار شده، که هنگام ورود امیر مبارزالدین تا جلوی دروازه به استقبال او رفته است. در نتیجه، از سوی سلطان فاتح مورد عفو و طرف احترام قرار گرفته است. از خصوصیات او این است که هیچ‌کس را از خود نمی‌رنجاند. با نظر همه، از سیاه تا سفید موافق است. با شعار همیشگی‌اش: «ما همه فرزندان این آب و خاکیم» به هر دو طرف: به آن‌که معتقد است شب است و آن‌که ادعا می‌کند روز است حق می‌دهد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴۰ دقیقه
قسمت اول
۳۴ دقیقه
قسمت دوم
۳۴ دقیقه
قسمت سوم
۳۰ دقیقه
قسمت چهارم
۲۲ دقیقه
قسمت پنجم
۳۶ دقیقه
قسمت ششم
۲۸ دقیقه
قسمت هفتم
۲۶ دقیقه
قسمت هشتم
۲۶ دقیقه
قسمت نهم
۳۲ دقیقه
قسمت دهم
۲۵ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۵ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۸ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۱ دقیقه
قسمت چهاردهم
۲۹ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۹ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۴ دقیقه
قسمت هفدهم
۲۴ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۸ دقیقه
قسمت نوزدهم
۱۴ دقیقه
قسمت بیستم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حافظ ناشنیده پند
نویسنده
گویندهآرمان سلطان زاده
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های طنز
قیمت نسخه صوتی
۵۴۰۰۰ ت - 9.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند

علی ابجدیان
۱۴۰۱/۹/۱۷
بسیار لذت بردم از قلم جناب پزشکزاد و گویندگی متبحرانه جناب سلطان زاده، فقط تلفظ بعضی لغت‌ها با گویش شیرازی کاملا درست نبود که البته دور از ذهن هم نیست، به عنوان مثال کاکو به معنای برادر در گویش شیرازیcacoتلفظ می‌شود (ضمه کوتاه) و نه cacu (ضمه بلند را معمولا اهالی جنوب تلفظ می‌کنند) و همچنین کولو به معنای کلانتر کل یوcal uoتلفظ می‌گردد، که هنوز هم بعضی از پیرمردهای اصیل شیرازی و محله‌های بافت قدیم از این کلمه به عنوان خطاب استفاده می‌کنند؛ که البته دیگر لفظ محترمانه‌ای نیست. با آرزوی موفقیت 🙏
حجت اله سروشیان
۱۴۰۱/۹/۲۸
با سلام و احترام به نویسنده و گویندگان هنرمند.
ضمن تقدیر ‌و تشکر از نویسنده کتاب حاضر باید اقرار
کرد بسیار هنرمندانه و جذاب نوشته شده و
دست مریزاد به دست اندرکاران که این امکان
را فراهم کرده‌اند که بتوان وقتی را به سرگذشت شیرین عرفا و شعرای کشورمان بگذرانیم و لذت ببریم جای تقدیر دارد. کتاب

جویای را سفارش میکنم این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.
یک سوال از نویسنده دارم و هر کس مطلع است پاسخ دهد... چند درصد از کتاب مستند بود؟
محمد فاتح
۱۴۰۱/۱۰/۱۰
فضای سازی داستانی و تاریخی زندگینامه خواجه حافظ به همراه مولانا عبید زاکانی و جهان ملک خاتون و محمد گل اندام، بسیار زیبا و دل نشین بود، مضامین زیبایی نیز از حکایات سعدی در این داستان گنجانده شده است، البته صدای فوق العاده ارمان سلطان زاده در جذابیت کتاب بی تاثیر نیست، در کلام آخر به یاد نویسنده کتاب... روح دکتر ایرج پزشک زاد شاد باد.
Siavash Ghezelbash
۱۴۰۱/۹/۱۱
در بخش چهارم از کتاب خاتون میگوید برای تصرف شیراز طفل ۷ ساله‌ای را کشتند و چیزی که از همه ما بر می‌آید این است که ساکت نمانیم و از سلطان پرسیده شود در کدام کیش و آیین... من خیلی لذت بردم صحبت‌های بین حافظ و عبید زاکانی به خصوص لطیفه‌هایی که عبید میگفت عالی بود
Sara Sharifi
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
جالب بود ولی لطفا کتابی که قراره ذره‌ای لهجه در خوانش کتاب باشه حتما خواننده کتاب کسی باشه که واقعا مسلط به اون لهجه باشه
وگرنه برای شیرازی‌ها خیلی از کلمات اشتباه تلفظ میشد
یه دوره خاص از زندگی حافظ با زبان طنز
ارزش شنیدن داشت
شهناز اصغری
۱۴۰۱/۹/۲۸
عالی بود. قلم توانای نویسنده با اجرای هنرمندانه توام شده و اثر شیوایی خلق شده است که هر شنونده مشتاقی را به حال و هوای زمانه حافظ می‌برد و می‌نماید که چگونه شاعر گرانمایه با همه سختیهای روزگار روح بلند خود را به پرواز در میاورده است.
هما علیمرادیان
۱۴۰۱/۹/۲۸
اگر به حافظ علاقه مندید این کتاب برای شما بسیار مهیج است؛ همیشه حافظ برای من یاداور شب یلدا و فال‌های گاه و بیگاه بود که خواندن اشعارش حال و هوایم رو عوض میکرد در این کتاب با شخصیتش اشنا شدم نویسنده‌اش عالی و گوینده‌اش بسیااار عالی بود
طاهره شهبازی
۱۴۰۱/۱۰/۴
متنی بسیاز زیبا، شیوا و وزین به قلم ایرج پزشکزاد، با صدای جناب سلطان زاده، درباره‌ی مقطعی از زندگی شمس الدین حافظ، ترکیبی زیبا و دلنشین است. شنیدن آن را به تمامی دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کنم.
شهلا جعفرزاده
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
این اجرا به حق لایق نویسنده‌ای چون ایرج پزشکزاد و شاعری چون حافظ هست. برقرار باشن آقای سلطان زاده که خدمت بزرگی به فرهنگ و ادبیات زبان فارسی کردن!
رضا حجارى
۱۴۰۱/۹/۱۳
اگر مثل بنده از شعر خوانى لذت کی برید این کتاب واقعا واستون دلنشین هست من که بسیار لذت برم جناب سلطان زاده هم که چیزى نیاز نیست بگم همه مى دونن که نابغه هستن
مریم ابراهیمی
۱۴۰۱/۹/۱۳
بسیار عالی مرا که عاشق شعر و ادبیات هستم برد به قرن ۸و مدتی با حافظ همراه شدم و چقدر شرایط جالب بوده و تکراری در کشور ما
غزال ایلخانی‌زاده
۱۴۰۱/۹/۲۹
بسیار لذت بردم از شنیدن این کتاب جذاب با قلم دلنشین جناب ایرج پزشکزاد و کتابخوانی بینظیر جناب آرمان سلطان‌زاده، ممنون.
مریم زینی نژاد
۱۴۰۱/۱۰/۱۱
دانستن اتفاقات و نحوه زندگی در دوران خواجه شیراز جالب و لذتبخش بود
Sanaz Nasiri
۱۴۰۱/۱۰/۴
دوست داشتم ولی خیلی با وقایعی که برای حافظ در واقعیت افتاده فرق داشت
مریم حاجی مهدی
۱۴۰۱/۹/۱۰
زیبا و دلپذیر با صدای زیبای صدا پیشه دلچسبتر بود
مشاهده همه نظرات ۲۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند

برای دریافت کتاب صوتی حافظ ناشنیده پند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.