معرفی و دانلود کتاب بدون دلار خوشبخت باش

عکس جلد کتاب بدون دلار خوشبخت باش
قیمت:
۳۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بدون دلار خوشبخت باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بدون دلار خوشبخت باش و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بدون دلار خوشبخت باش

مریم کمالی در کتاب بدون دلار خوشبخت باش، قصد دارد تا ما را به درک بیشتری نسبت به خداوند برساند. گرچه ما انسان‌ها در تغییر دادن افکار و عقاید دیگران ناتوانیم و بارها در قرآن به این نکته اشاره شده که هیچ‌کس قادر به تغییر دیگری نیست، مگر اینکه خودشان بخواهند.

پس ما هم تا خودمان نخواهیم، تغییر نمی‌کنیم تا خودمان نخواهیم پیشرفت کنیم، هیچ‌کس قادر به تغییر دادن ما نیست. پس باید یاد بگیریم به جای متهم کردن دیگران دولت و شرایط اقتصادی خودمان را مقصر و مسبب تمام بدبختی‌ها بدانیم.

به دنبال گرانی‌ها و نابسامانی‌های اخیر جامعه و نگرانی‌های مردم از گرانی اجناس و بالا رفتن نرخ دلار، مریم کمالی با مطالعاتی که در کتب مختلف از جمله قرآن داشته، تصمیم به نوشتن کتاب بدون دلار خوشبخت باش را گرفت و خواست به مردم بگوید که اگر ایمان‌تان به خداست و او را منبع رزق و روزی می‌دانید، دیگر این همه نگرانی معنی ندارد. درست است تحمل فشار وارده بر مردم کار سختی است، مخصوصا برای اقشاری که درآمدی ندارند. ولی ما باید با تغییر دیدگاه، با توکل به خدا و سپردن همه امورمان به او به آرامش قلبی برسیم و با رسیدن به آرامش قلبی راه‌های پیشرفت و موفقیت برایمان هموار می‌شود.

خدا بارها در قرآن گفته الا به ذکرالله تطمئن القلوب با یاد خدا دل‌ها آرام می‌گیرد. شما حرکت و تلاش‌تان را بکنید خودش راه را برایتان می‌گشاید درهای نعمت و روزی را به رویتان باز می‌کند. خدا تنها منبع رزق و بی‌نهایت است و برای کسی که او را باور دارد هیچ کمبود و محدودیتی وجود ندارد اگر ما واقعا به او ایمان داریم چرا مانند قحطی زدگان به دنبال احتکار اجناسیم؟؟ یا چرا رنگ و رویمان پریده که از این بعد با این همه گرانی چه کنیم؟ مگر روزی ما دست دلار و سکه است؟ اگر ما به قدرت خدا ایمان داریم و او را تنها منبع رزق و روزی می‌دانیم با این تفاسیر و با این درکی که از خدا داریم اگر روزی تمام منابع جهان هم تمام شود او از وجود خود همه چیز را دوباره می‌آفریند برای درک این مطلب مثال‌های زیادی در قرآن آمده که به چند تا از آن‌ها اشاره می‌کنیم مثل زنده شدن مردگان بعد از مرگ و طراوت و سر سبزی درختان بعد از زمستان. در آیه 50 سوره روم پس به آثار رحمت خدا بنگر که چگونه زمین را بعد از مرگش زنده می‌کند در حقیقت اوست که مردگان را زنده می‌کند و او بر هر چیزی تواناست.

در بخشی از کتاب بدون دلار خوشبخت باش می‌خوانیم:

خوشبختی تنها داشتن یک حس خوب است. در کودکی فکر می‌کردم که فقط هر کس از نظر مالی در رفاه است خوشبخت است ولی چنین نیست تازه به این درک رسیدم که خوشبختی فقط یک حس رضایتمندی‌ست!

خیلی از افراد را می‌شناسم که با داشتن مال و ثروت زیاد زندگی ناآرامی دارند و احساس خوشبختی نمی‌کنند پس می‌شود با اینکه از نظر مالی در رفاه نباشی، احساس خوشبختی بکنی و خوشبخت باشی.

وقتیکه خوشبختی را در زندگیت حس کردی خود به خود وضعیت مالیت هم خوب می‌شود. از نظر من خوشبختی یعنی ایمان داشتن به وجود و قدرت خدا، اگر کسی بداند و ایمان داشته باشد که خدا در تک تک لحظه‌هایش حضور دارد و منتظر یاری رساندن به بنده‌اش است دیگر احساس ناامنی و ترس و بدبختی نمی‌کند.

اگر می‌خواهی خوشبخت باشی در گذشته سیر نکن در حال زندگی کن از امروز تصمیم بگیر شاد و آرام باش نگران گرانی و دلار و وضعیت نابهنجار اقتصادی نباش اگر کسی که واقعا به خدا توکل کند و به وجود او ایمان داشته باشد. می‌داند که او در هر وضعیتی انسان را رها نمی‌کند و تنها نمی‌گذارد و همواره با اوست جایگاه خدا با بالا و پایین رفتن دلار و گرانی در ارتباط نیست او همیشه و همه جا حضور دارد و نگهبانت است. خدای زمان گرانی همان خدای ارزانی ست اگر کسی که به منبع روزی وصل باشد، از هیچ چیز واهمه ندارد. کافیست به وجودش ایمان بیاوری و مطمئن باش که کمکت می‌کند فقط باید بخواهی که راه را به تو نشان دهد و وجودت را از غیر خدا پاک کنی باید. کینه‌ها، نفرت‌ها، بد خلقی‌ها، حسادت‌ها را از وجودت بزدایی باید کلام خود را و قلب خود را پاک کنی. غیبت نکنی نفرین نکنی و همه بدی‌ها را از خود دور کنی و به همه محبت کنی حتی به دشمنت!

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
حس ناب خوشبختی...
مراحل رسیدن به خوشبختی...
چگونه بر ترس‌هایمان غلبه کنیم؟؟
چگونه مشکلات خود را حل کنیم؟؟
هنر چگونه خواستن...
قایق خوشبختی...

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بدون دلار خوشبخت باش
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کتاب ریرا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۵۶
زبانفارسی
شابک978-600-8935-70-4
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بدون دلار خوشبخت باش

دانیال کمالی
۱۳۹۷/۱۲/۵
کتاب فوق العاده زیبا. به دوستان پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید. پشیمون نمیشید
Alireza Yahyazadeh
۱۳۹۸/۱/۴
کتاب خیلی خوندنی هستش، تو این روزا خیلی خوبه برای خوندن
Immortal 🌿⁦🧘🏻‍♂️⁩🔥
۱۳۹۸/۶/۱۱
خانم نویسنده! عنوان کتابت با فروختنش تو یه جوب نمیره!
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب بدون دلار خوشبخت باش

برای دریافت کتاب بدون دلار خوشبخت باش و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.