معرفی و دانلود PDF کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون

عکس جلد کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون

کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون به قلم پیمان مصلائی، علاوه بر تشریح این بیماری و آثار آن، رژیم درمانی DASH را به شما معرفی کرده و آموزش می‌دهد.

یکی از خطرناک‌ترین بیماری‌های شناخته شده تا به امروز بیماری فشار خون است. به این بیماری قاتل خاموش هم می‌گویند زیرا بسیاری از کسانی که به این بیماری مبتلا هستند هیچ گونه ناراحتی یا علامتی در ظاهر ندارند و از آن بی‌خبر هستند.

فشار خون بالا، عامل بروز بسیاری از بیماری‌ها نظیر سکته، حملات و نارسایی‌های قلبی و نارسایی کلیوی شناخته شده است و سالانه، 900 هزار نفر در سراسر جهان به علت ابتلا به این بیماری، جان خود را از دست می‌دهند. عوارض و اثرات سوء این بیماری بر روی اعضاء حیاتی بدن بر هیچ کس پوشیده نیست لذا شناخت و درمان آن در پزشکی مدرن امروز فوق‌العاده مهم و حیاتی است.

هدف از نگارش این کتاب بررسی روش‌های غیر دارویی درمان فشار خون و عمدتاً تغییر در نحوه تغذیه است چرا که روش‌های دارویی تخصصی بوده و در این کتاب نمی‌گنجد. این بیماری تا آخر عمر همراه فرد بیمار خواهد بود، لذا ضمن استفاده از دارو باید تغییراتی در نحوه زندگی و تغذیه فرد مبتلا ایجاد نمود تا بیماری به بهترین نحو کنترل گردد.

ذکر این نکته ضروریست که کلیه روش‌های مطرح شده در این کتاب و موارد استفاده از آن‌ها ضرورتاً باید با مشورت پزشک‌تان باشد تا بهترین نتیجه حاصل گردد.

این کتاب مخصوص بیمارانی است که فشار خون داشته و یا در وضعیت پیش فشار خون به سر می‌برند و ضمن استفاده احتمالی از دارو تمایل بیشتر به استفاده از روش‌های غیر دارویی در درمان فشار خون دارند. همچنین اطرافیان فرد مبتلا و کلیه کسانی که در حال حاضر سالم هستند نیز با مطالعه این کتاب اطلاعات ارزشمندی به دست خواهند آورد.

روش پیشنهادی در این کتاب، روش DASH (Dietary Approach to Stop Hypertension) یعنی «روش تغذیه‌ا‌ی جهت توقف فشار‌ خون»، می‌باشد. این روش در سال 1997 بنا نهاده شد که بر مبنای تجارب پزشکان متخصص و آمارها، موجب کنترل بسیار خوب بیماری گردیده است. طبیعی است که این روش جدا از درمان‌های دارویی بوده و باید کاملاً با نظر پزشک معالجتان باشد.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
این کتاب برای چه کسانی است؟
فصل 1: فشار خون چیست؟
تقسیم بندی فشار خون
چرا فشار خون بالا خطرناک است؟
کنترل فشار خون
فصل 2: آشنایی با رژیم DASH
اهداف تغذیه ای
رژیم غذایی DASH چگونه است؟
جزئیات بیشتر آیا این رژیم اثرات مفید دیگری نیز دارد؟
نکاتی برای کاهش نمک مصرفی
فصل 3: شروع برنامه تغذیه
راه‌های شروع رژیم غذایی
یک هفته با رژیم غذایی DASH
دستور غذا برای قلب سالم
سخن آخر
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات کلید آموزش
سال انتشار۱۳۹۳
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۶۳
زبانفارسی
شابک978-600-5656-07-7
موضوع کتابتخصص‌های پزشکی، کتاب‌های تغذیه، رژیم و تناسب اندام
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون

برای دریافت کتاب کلید رژیم غذایی برای مقابله با فشار خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.