معرفی و دانلود کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست

عکس جلد کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست
قیمت:
۱۹۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست

کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست رمانی جذاب و انسان‌دوستانه به قلم نویسنده و فیلمساز ایتالیایی، سیلوانو آگوستی است. در این داستان زیبا به شرح یک سفر عجیب به سرزمینِ بی‌نقصِ رویاها گوش خواهید سپرد؛ سرزمینی که در آن خبری از جنگ و نزاع نیست؛ مردم در برابری و برادری زندگی می‌کنند؛ و برای برقراری نظم در خیابان‌ها، هرگز نیازی به حضور نیروهای پلیس نیست!

درباره کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست:

آرمانشهرها مکان‌های خیال‌انگیزی هستند که در کار نویسندگان و متفکران گوناگون، عمدتاً به عنوان نمونه‌ای ایده‌آل از تبلور زندگی انسانی وصف گشته‌اند. شمار داستان‌هایی که درباره‌ی آرمانشهرها یا همان یوتوپیاها نوشته شده فراوان است؛ با این حال تمام این داستان‌ها با یکدیگر متفاوتند؛ زیرا هرکدامشان از یک ذهنیت منحصربه‌فرد سرچشمه گرفته‌اند؛ ذهنیتی که طبعاً برداشتی خاص خود از شکل جامعه‌ی ایده‌آل دارد.

رمان نفسم آکنده از رویاست (Lettere dalla Kirghisia) یکی از جذاب‌ترین رمان‌های یوتوپیاییِ معاصر است.سیلوانو آگوستی (Silvano Agosti) در این اثر ماجرای مردی را روایت می‌کند که گذارش به طور اتفاقی به سرزمینی آکنده از عشق و امنیت و آسایش می‌افتد. این سرزمین البته محلی انسانی‌ست، اما به طور کل با هر آنچه ما انسان‌ها تا به حال دیده‌ایم متفاوت است، و محل جغرافیایی آن نیز برای هیچ‌کس مشخص نیست.

راوی داستان که از کشف بزرگ خود هیجان‌زده و بی‌تاب گشته، تصمیم می‌گیرد تا مشاهدات خود را از آنچه سرزمینِ رویاها می‌نامدش، در قالب نامه‌هایی بر روی کاغذ آورد. مشکل اما این است که این مشاهدات آنچنان برای مخاطبین نامه‌های راوی عجیب و غیرعادی به نظر می‌رسد که بسیاری‌شان ترجیح می‌دهند او را دروغگویی بی‌شرم، و یا در بهترین حالت، یک خیالبافِ عاری از عقل سلیم بدانند.

اما این واکنش‌ها ابدا راوی داستان را از ادامه دادن به گزارشات خود دلسرد نمی‌کند. او با شور و شوقی فراوان از شهری می‌نویسد که بیمارستان‌ها و زندان‌هایش همواره خالی‌ست؛ آدم‌هایش بیش از سه ساعت در روز کار نمی‌کنند؛ صدای فریاد و ناسزا در خیابان‌هایش به گوش نمی‌رسد، و هر نوع زیبایی در آن مورد تحسین همگان قرار می‌گیرد. آری، او تا آنجا که ممکن است با بیان شیوای خود «سرزمین رویاها» را توصیف می‌کند. باور یا عدم باور به امکان وجود چنین سرزمینی، تصمیمی‌ست که اتخاذش بر عهده‌ی من و شما و دیگر مخاطبین نامه‌های اوست.

کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست مناسب چه کسانی است؟

دوست‌داران داستان‌های یوتوپیایی، و طرفداران آثاری با درونمایه‌ی اجتماعی از گوش سپردن به این اثر لذت خواهند برد.

با سیلوانو آگوستی بیشتر آشنا شویم:

وی متولد سال 1938 و اهل کشور ایتالیاست. هفده ساله بود که از مدرسه حرفه‌ای دیپلم گرفت؛ مدتی به لندن سفر و حدود یک سال در این شهر بزرگ زندگی کرد. پس از آن نیز از کشورهایی چون لبنان، لیبی و فرانسه و هند و آمریکا دیدن کرد. حرفه‌ و علاقه‌ی اصلی‌اش فیلمسازی‌ست، اما رمان‌ها و داستان‌های کوتاه قابل تأمل نیز به رشته‌ی تحریر درآورده است.

در بخشی از کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست می‌شنویم:

دوستان عزیز، وصف سفر من به سرزمین رویاها واکنش‌های منحصربه‌فردی میان شما برانگیخت. پیام‌هایتان برخی آکنده از وجد بود و برخی دیگر، حاکی از ناباوری. مخصوصا نسبت به این موضوع که در چنین سرزمین دلنوازی، کشتی اقتصاد با بادبان‌های برافراشته پیش می‌رود و هر کس، حال فعالیتش هرچه می‌خواهد باشد، با حفظ دستمزد کامل حداکثر سه ساعت در روز کار می‌کند؛ باور کنید مشکل است تصور کنیم آرامش افراد در اینجا، به آن سبب است که هم نیازهایشان رفع می‌شود، و هم فرصت دارند به خوبی زندگی کنند.

امروز درخواست کردم از مدرسه‌ای بازدید کنم. فکر می‌کردم همانطور که میان ما مرسوم است، قدم می‌گذارم به ساختمان بزرگی که به فضاهای درسی متعددی تقسیم شده است. اما مرا به ده‌ها پارک بردند پر از بچه و جوانانی که می‌خواستند بازی کنند...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
مقدمه ناشر
۲ دقیقه
درباره نویسنده
۷ دقیقه
نامه اول: سرزمین رویاها - سوم ژوئیه
۱۳ دقیقه
نامه دوم: سرزمین رویاها - بیستم ژوئیه
۸ دقیقه
نامه سوم: سرزمین رویاها - دوم اوت
۸ دقیقه
نامه چهارم: سرزمین رویاها - هشتم اوت
۱۱ دقیقه
نامه پنجم: سرزمین رویاها - چهاردهم اوت
۹ دقیقه
نامه ششم: سرزمین رویاها - هجدهم اوت
۸ دقیقه
نامه هفتم: سرزمین رویاها - بیست و دوم اوت
۷ دقیقه
نامه هشتم: سرزمین رویاها - بیست و ششم اوت
۶ دقیقه
نامه نهم: سرزمین رویاها - بیست و هشتم اوت
۱۳ دقیقه
نامه دهم: سرزمین رویاها - سی‌ام اوت

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست
نویسنده
مترجمرضا قیصریه
گویندهامیر جلیلی
ناشر چاپیانتشارات چراغو
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۳۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۹۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست

برای دریافت کتاب صوتی نفسم آکنده از رویاست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.