معرفی و دانلود کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا

عکس جلد کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا

کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا نوشته ترینا پالاس، قصه کوتاهی از زندگی یک کرم کوچک پروانه را روایت می‌کند که به تازگی سر از پیله خود بیرون آورده و در پی چیستی زندگی و شناخت خود است.

این کرم پروانه با نام راه‌راه از درختی که بر روی یکی از شاخه‌های آن زندگی می‌کرده و از برگ‌هایش می‌خورده پایین می‌آید و به این درک می‌رسد که ارزش زندگی چیزی بیشتر از خوردن و بزرگ‌تر شدن صرف است و از خود می‌پرسد ارزش زندگی را چگونه می‌توان یافت؟

پروانه و کرم‌های درون داستان به نوعی نماد و نماینده انسان‌ها هستند. کرم‌هایی که تنها به فکر خوردن و بزرگ‌تر شدن هستند مصداق آن دسته از انسان‌هایی می‌باشند که فقط در پی داشتن سرپناه و آب باریکه‌ای برای گذران زندگی‌اند.

آن دسته از کرم‌هایی که زحمت بالارفتن از ارتفاع را به خودشان می‌دهند نماد افرادی هستند که در مقایسه با دسته اول چیزهای بیشتری از زندگی می‌خواهند و دوست ندارند به آرامش دروغین و سکون رضایت بدهند. این‌ها سؤالاتی دارند که در پی یافتن پاسخشان می‌روند، با این حال یا به هدف نمی‌رسند و یا اگر هم برسند، کمی بعد به پوچی هدفشان پی می‌برند.

دسته دیگری از کر‌م‌ها که از گروه جدا می‌شوند و در پی معنای دیگری از زندگی می‌روند مصداق آن دسته از کسانی هستند که به دنبال دنیای بامعناتر و بزرگ‌تر، آشفتگی و دردسر را به جان می‌خرند و در پی سؤالات حل نشده خود می‌روند اما همانند دسته دوم با رسیدن به مشکلات مأیوس و تسلیم نمی‌شوند. هدف نهایی آن‌ها در زندگی دست یافتن به حقیقت است.

کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی (Hope for the flowers) با وجود داستانی کودکانه متن بسیار محکمی دارد. ترینا پالاس (Trina Paulus) در این اثر به بیان ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها و به طور کلی ارزش‌گذاری در زندگی می‌پردازد و در حقیقت هم این کتاب صوتی چیزی بیشتر از خود زندگی است. این کتاب صوتی روایتگر قصه دو کرم است که به دنبال کرم‌هایی که به طرف ارتفاع می‌روند، حرکت می‌کنند تا به مقصد برسند. در واقع راهی که گله می‌رود را دنبال می‌کنند تا ببینند چه پیش می‌آید و هیچ‌کس این سؤال را از دیگری نمی‌پرسد که این گله به کجا می‌رود و چرا او همراهشان می‌رود.

در میانۀ داستان یک نفر از بین آن‌ها هوشیار شده و به این فکر می‌کند که دوست ندارد در پی گله برود و زندگی شاید جای دیگری باشد. داستان کتاب چیزی بیشتر از زندگی و بیانگر مسابقه بزرگی است که در عصر کنونی در سراسر جهان وجود دارد، این موضوع که چه کسی پولدارتر، زیباتر، بالاتر و مشهورتر است؟ نوعی از فرهنگ گله‌ای را به نمایش می‌گذارد که امروزه بسیار در جهان باب شده است.

شنیدن کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب اثری متفاوت برای همه انسان‌هاست به جز آن‌هایی که مأیوس شده و وانهاده‌اند. با این حال ممکن است حتی آن‌ها هم یواشکی از این کتاب صوتی لذت ببرند.

در بخشی از کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا می‌شنویم:

این بار کرم راه‌راه خیلی سریع‌تر پیش رفت. از آنجایی که مدتی را بیرون گذرانده بود، بسیار قوی‌تر و بزرگ‌تر شده بود. از همان اول عزم جزم کرد که به قله برسد. خصوصاً از چشم در چشم شدن با خزندگان دیگر اجتناب می‌کرد. او می‌دانست که چنین تماسی تا چه حد می‌تواند مهلک باشد. سعی کرد به کرم خاکستری فکر نکند. خودش را منضبط کرد که نه احساس کند و نه حواسش پرت شود.

کرم راه‌راه از نظر دیگران منضبط نبود، بلکه بی‌رحم بود. حتی بین بالاروندگان هم خاص بود. او خودش فکر نمی‌کرد بر علیه کسی است. اگر قرار بود به قله برسد، او فقط کاری را می‌کرد که باید می‌کرد. اگر کرم ابریشمی از او گله می‌کرد. جواب می‌داد: «اگر تو نمی‌توانی موفق شوی، من مقصر نیستم. زندگی خشن است. نو تصمیم خودت را بگیر.»

سپس یک روز به هدفش نزدیک شد. کرم راه‌راه خوب پیش رفته بود. اما وقتی بالاخره نور از بالا قله را آشکار کرد، او دیگر خسته شده بود. در این ارتقاع تقریباً هیچ حرکتی دیده نمی‌شد. همه با همه مهارت‌هایی که یک عمر بالا رفتن یادشان داده بود، در جای خودشان قرار گرفته بودند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۱ دقیقه
مقدمه
۴ دقیقه
فصل اول
۷ دقیقه
فصل دوم
۶ دقیقه
فصل سوم
۷ دقیقه
فصل چهارم
۸ دقیقه
فصل پنجم
۴ دقیقه
فصل ششم
۳ دقیقه
فصل هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا
نویسنده
مترجمزهره زاهدی
گویندهفرزانه فائزی
ناشر چاپیانتشارات پندار تابان
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۴۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا

Capoeira Kiev
۱۳۹۹/۳/۳
اسمش را می‌زاشتید کرم و پروانه بهتره. حداقل اخرش یک نتیجه گیری خوب می‌زاشتید. و جالب و زیبا توضیح می‌دادید که معنای داستن نیست. نه اینکه یک اسم بزرگ مثل در تکاپوی معنا و بعد اخر داستان بدون هیچ نتیجه گیری. از کتاب گویا بعید هست. کتاب گویا مثلا یک برند معروف هست. اینکه محصولات بی‌کیفیت تولید برندش و را خراب می‌کند. من فقط برای اسم کتاب گویا خریدم. ولی متاسفانه دیگه به کیفیت اهمیت نمی‌ده. فقط به کمیت اهمیت می‌ده. که محصولات بیشتری تولید کنه. این داستان بدون یک نتیجه گیری بیشتر برای کودکان خوب است. یک نتیجه گیری عالی می‌شد اخر داستان بشه. که مثلا زندگی مثل این است. با اسم نتیجه گیری. حتی من هم دکتر نیستم. می‌تونم یک نتیجه گیری خوب بسازم. بعد سازنده چه طور این کار را نکرده. من فکر کنم مردم حوصله این داستان‌ها را دیگه ندارند. مگر اینکه روی داستان کار شود. و چکیده مطالب و نکات کلیدی را در اخر داستان به شکل نتیجه گیری ارایه شود.
مژگان درفشی
۱۴۰۰/۱/۸
کتاب فوق العاده‌ای بود. طبیعت همیشه الهام بخش انسان بوده و هست. نویسنده با زبانی گویا و فریبا انسان را به تکاپویی برای معنا میکشاند.
mahsa oraee
۱۳۹۹/۸/۶
من اولین بار این کتابو رایگان خونده بودمش انقد عالی بود کدوباره خریدم و اصا هم پشیمون نیستم. ادم ر ب خود باوری میزسونه.
امید افشار
۱۴۰۰/۱/۱۶
داستانی ساده و فوق العاده آموزنده ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۴

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا

برای دریافت کتاب صوتی چیزی بیشتر از زندگی: در تکاپوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.