معرفی و دانلود کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن

عکس جلد کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن

کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن مجموعه اشعار محمدعلی سجادی، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و تهیه کننده سینما و حاصل سفر او به فرانسه است که با صدای زیبا و دل‌نشین مسعود رایگان روایت می‌شود.

این اثر دربردانده‌ی شعرهایی بهم پیوسته با موضوع سفر در پنج فصل است. سجادی این شعرها را سال 86 به نگارش درآورده. فصول پنج‌گانه‌ این اثر با اینکه در موضوع و فضا مشترک‌اند و صاحب وحدت درونی‌اند، ولی در عین حال هرکدام استقلال‌ زبانی‌ جدایی دارند.

محمدعلی سجادی چندین مجموعه داستان و شعر نوشته و فیلم‌های سینمایی اثیری، مخمصه، شوریده، تردست، جنایت، شیفته و... را کارگردانی کرده است.

محمدعلی سجادی درباره کتاب چقدر مانده به رسیدن می‌گوید: در خرداد ماه سال 86 برای ساختن فیلمی به نام «فرانسوا» به فرانسه رفتم. تا به حال به این کشور سفر نکرده بودم و فقط در فیلم‌ها و عکس‌ها و تابلوها این کشور را دیده بودم. قرار بود با دیدن فضا و مکان و آدم‌ها در لیون و نیس، فیلم‌نوشتی کار کنم. برداشتی آزاد از رمان چشم‌هایشِ زنده یاد بزرگ علوی. ولی در شروع نوشتن فیلم، مسیر نوشتنم تغییر کرد و به سوی این شعرها چرخید. خانه‌ای در وسعت دشت، مجاور و همنشین فضایی سبز که گویی بیمارستان مسئولین را بغل کرده بود. آن درخت بلند و کهن‌سال، آن آهوان و آن پرندگان و آن نیمکت‌ها و مسئولین و…، در ترنی که از نیس به طرف پاریس می‌رفتم، همه چیز را می‌دیدم و می‌نوشتم. کلمات همین‌طور می‌گفتند مرا بنویس. نمی‌دانستم که در آخر قرار است بشود این همه کلمه و سپس بشود این کتاب.

فصل‌های کتاب هرکدام به نوعی می‌گویند که چگونه نوشته شده‌اند. لحن ناظرِ فصل‌ اول با نام «بهت زده‌ی سکوت» هراس مرا در برابر طبیعت سبز لیون و سکوتِ سبزش به تصویر می‌کشد. پس از ملاقات با پسرعمویم در پاریس، موزه‌ لوور جذاب‌ترین بخش این سفر بود که نتوانستم همان‌جا، در جا مثل فصول قبل به نگارش درآورم. نخواستند که بنویسمشان! پیش از تصویر‌برداری سایاب، در مرحله‌ی پیش تولید «یادآوری درتهران» را هم نوشتم که همزمان شد با کار روی فیلم نوشته‌ فُرود، که در زمستان با نوشتنش بهاری شدم، هرچند با ساخته نشدنش هنوز بغض در گلویم مانده!

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
13 دقیقه
بهت زده‌ی سکوت
6 دقیقه
ترانه‌های نیس
30 دقیقه
لحظه لحظه‌ی رفتن
15 دقیقه
تنهایی پاریسی
12 دقیقه
در تهران یادآوری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن
نویسنده
گویندهمسعود رایگان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۱۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های شعر پارسی
قیمت نسخه صوتی
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن

Mehdi Tehrani
۱۳۹۸/۳/۱۳
صدای رایگان جزو صداهای ماندگار هست‌مثل‌مرحوم‌شکیبایی‌ ممنون از این تلاش برای همکاری با اقای رایگان👏👏👏
مصطفی فرخ پور
۱۳۹۹/۱/۱۳
محشره... واقعا عالیه ارامش صدای اقای رایگان عالیه
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن

برای دریافت کتاب صوتی چقدر مانده به رسیدن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.