معرفی و دانلود کتاب صوتی کلود ولگرد

عکس جلد کتاب صوتی کلود ولگرد
قیمت:
۳۵۰۰۰ تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلود ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کلود ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کلود ولگرد

کتاب صوتی کلود ولگرد نوشتۀ ویکتور هوگو، دربارۀ کارگر فقیری است که او را با نام کلود ولگرد می‌شناسند. او در اثر فشار بیکاری برای سیرکردن شکم خود و خانواده‌اش دست به سرقت می‌زند و به زندان می‌افتد و در آنجا ناخواسته مرتکب قتل و محکوم به اعدام می‌شود. این کتاب صوتی به صورت مشترک با همکاری کتابراه و ماه‌آوا تولید شده است.

رمان کلود ولگرد (Claude Gueux) دو نیمه دارد. نیمه اول از زبان نویسنده (دانای کل) و نیمه دوم از زبان کلود روایت می‌شود که بیشتر دربردارنده احساسات، عواطف و ترس‌های او است.

این اثر بدون حس انسانی و حس روانشناسی فردی است. زندانی، وقتی که به طرف سکوی اعدام می‌رود، احساس خود را بیان می‌کند تا به گفته خود، راه فراری بر اضطراب خویش پیدا کند و به این امید نیز که داستانش روزی به کار دیگران آید. کلود به زبان زرگری مخصوص زندان‌ها توجه نشان می‌دهد، به کشف نوشته‌های کنده شده روی دیوارهای سلولش می‌پردازد و از قبل زمان مرگش را تجسم می‌کند.

ویکتور هوگو (Victor Hugo)، نه تنها از راه سیاسی بلکه بیشتر از راه هنر به مبارزه پرداخته است، این را با دو کتاب‌اش به نام‌های آخرین روز یک محکوم و کلود ولگرد اثبات کرده است، او یک نویسنده متعهد است که سعی کرده شنونده را به فکر فرو دارد. وی اعدام را قتل دیگری معرفی می‌کند، قتلی قانونی.

هوگو در این رمان، بیش از سایر آثارش بر نقاط ضعف دولت و حکومت خود دست گذاشته است. همه را محکوم کرده و به تازیانه‌ی انتقاد کشیده است؛ سران مملکت، قضات و وکلا، رؤسا و مدیران، سران مجلس و مسئولین شورا، و حتی پلیس و ارتش همه و همه را مقصر دانسته است.

ویکتور هوگو، شاعر، داستان‌نویس و نمایشنامه‌نویس پیرو سبک رومانتیسم فرانسوی است. او به عنوان یکی از بهترین نویسندگان فرانسوی شهرت جهانی دارد. آثار او به بسیاری از اندیشه‌های سیاسی و هنری رایج در زمان خویش اشاره کرده و بازگو کننده تاریخ معاصر فرانسه است.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی کلود ولگرد می‌شنویم:

«این اشخاص‌اند که در کمال خونسردی و بی‌اعتنایی و به حکم قانون و مقررات و تشریفات و به خاطر خیر و صلاح عمومی مرا خواهند کشت، آه؛ ای خدای بزرگ!»

«دریغا؛ در این امر به هیچ وجه گناه از شخص من نیست، بلکه از نفس مسموم فردی محکوم به اعدام است که همه چیز را پژمرده و فاسد می‌سازد.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۱ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۱۴ دقیقه
بخش سوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم
۱۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۳ دقیقه
بخش ششم
۲۰ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۶ دقیقه
بخش نهم
۲۰ دقیقه
بخش دهم
۱۷ دقیقه
بخش یازدهم
۱۲ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۸ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۰ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۲ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۰ دقیقه
بخش شانزدهم
۳۱ دقیقه
بخش هفدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کلود ولگرد
نویسنده
مترجممحمد قاضی
گویندهمیلاد تمدن
ناشر چاپیانتشارات نگاه
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۴۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۵۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کلود ولگرد

نورا یلدایی
۱۴۰۱/۱۰/۱۳
شنیدن تلخ‌ترین حقایق بشری با صدای میلاد تمدن و از قلم ویکتور هوگو تأثیری صد چندان بر ذهن و روان آدم به جا می‌گذاره.. این کتاب مملو از تعریض و اشاره ست به زخم‌ها و دردهایی که حکومت‌های ناصواب با اتخاذ سیاست‌های جاهلانه و انتخاب مکتب‌های فکری ضد بشری بر دل آحاد مردم به جا می‌گذارن و نتیجه دردناک این سیاست‌ها بوسه زدن سرهای نازنین مردمِ بعضاً متفکر و درستکار بر تیغه گیوتین هست. در جای دیگری از کتاب نویسنده به این موضوع می‌پردازه که هنوز روستاها و قصبه‌هایی در فرانسه وجود دارند که مردم وحشی هستند و از دیدن صحنه اعدام یک انسان یا همون قتل حکومتی لذت میبرند.. چقدر ناامید کننده ست که نگارنده این کتاب حدود ٢٠٠ سال پیش رفتاری رو وحشیانه قلمداد می‌کنه که شوربختانه هنوز عده‌ای در کشور ما با گرفتن بچه‌ها به دوششون در خیابان به تماشای اون صحنه می‌ایستند.. و ضمناً باید شجاعت ویکتور هوگو رو تحسین کرد که اینطور بی پروا و جسورانه بر ضد سیاست‌های نادرست حکومت وقت خودش تاخته و اونها رو به باد انتقاد گرفته.. یک عالِم متفکر که هنرش، دغدغه‌اش و دغدغه‌اش هنرش هست.. ممنون از کتاب راه نازنین بابت کمک به ایجاد بستر فرهنگ کتابخوانی در کشور.
Aynaz Q
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
وقتی کتاب از ویکتور هوگو شروع میکنی، میدونی پشیمون نمیشی.
توصیف حواس و جزئیات فوق العاده بود👌
تشکر ویژه از رضا عمرانی عزیز😍
foad ansary
۱۴۰۰/۲/۱۷
کلود ولگرد جالب بود ولی داستان بعدی که در مورد محکومیت یک اعدامی بود کشش چندانی نداشت.
Homayon 420
۱۳۹۹/۷/۹
بینظیر بود ممنون و تشکر فراوان از صدای فوق العاده آقای میلاد تمدن
مریم مهدی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۲۳
خیلی تلخ و غم انگیره. ادم دلش میگیره. ولی کلام و قلم نویسنده شاهکاره
محمدباقر بختیاری
۱۴۰۰/۲/۲۷
نگارش ادبی بالایی دارد ارزش چند بازخواندن را دارد
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کلود ولگرد

برای دریافت کتاب صوتی کلود ولگرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.