معرفی و دانلود کتاب صوتی ضمیر پنهان

عکس جلد کتاب صوتی ضمیر پنهان
قیمت:
۳۳۰۰۰ 23100 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ضمیر پنهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ضمیر پنهان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی ضمیر پنهان

کتاب صوتی ضمیر پنهان اثر بزرگ‌ترین روانکاو قرن بیستم کارل گوستاو یونگ، به بررسی و تحلیل شناخت روان آدمی و کشف درون هر فرد که در زمره‌ مسائل مهم روان‌شناسی و روان‌کاوی در جهان معاصر است، می‌پردازد.

کتاب ضمیر پنهان (The undiscovered self) یا نفس نامکشوف پاسخگوی مسائل بحرانی جهان امروزی است. این اثر موثرترین و پیشگویانه‌ترین کتاب کارل گوستاو یونگ (Carl Gustav Jung) به شمار می‌رود. یونگ تمام تلاش خود را به هدف خودشناسی و خودآزمایی اختصاص می‌دهد. نفس نامکشوف کتابی است که چشم بسیاری از افراد را به زندگی نوین خود که یونگ پدید آورده، باز و بینا می‌کند.

در جامعه‌ ما، هیچ مسئله‌ای مهم‌تر از گرفتاری اسف‌بار فرد در دنیای فراسازمان یافته‌ی امروز نیست. انسان مدرن بسیاری از آزادی‌های خود مثل آزادی سیاسی، مذهبی، اخلاقی و معنوی را تسلیم نیروهای شکست خورده‌ی جامعه توده‌گرا کرده است. یونگ ابتدا فردیت انسان را در جامعه‌ امروزی باز می‌کند، آن‌گاه به دین به عنوان وزنه‌ی تعادل‌بخش ذهنیت جمعی بشر و موقعیت غرب در برابر دین می‌پردازد و موضوع درک فرد از خویشتن و دیدگاه فلسفی و روان‌شناختی زندگی مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

ضمیر پنهان، نفس یا درون کشف ناشده‌ی هر انسان است. آینده پیش روی ماست. چقدر از درون نامکشوف خود آگاهی داریم؟ جهان مدرن چه آینده‌ای در پیش خواهد داشت؟ ذهن پیچیده و روحیات درونی انسان چه مرزهایی را باز خواهد کرد؟ و ده‌ها سوال دیگر که کارل گوستاو یونگ به شیوه‌ای تحلیلی و جامع به آن‌ها در این کتاب پاسخ می‌دهد.

در قسمتی از کتاب صوتی ضمیر پنهان می‌شنویم:

آینده چه به بار خواهد آورد؟ این پرسش از زمان‌های دور و دراز هرچند نه همیشه به یک اندازه ذهن انسان را مشغول کرده است. از نظر تاریخی، بیش تر در اعصارِ تنگناهای مادّی، سیاسی، اقتصادی و معنوی است که نگاه انسان با امیدی نگران کننده به آینده معطوف می‌گردد و این هنگامی است که انتظارات، آرمان شهرها و بینش‌های مکاشفه‌وار چند برابر می‌شود. برای نمونه، می‌توان به انتظارات هزاره گرای روزگار آگوستوس در آغاز عصر مسیحی، یا به دگرگونی‌های روحیِ غرب در پایان هزاره‌ی نخست اندیشید.

امروز، همین که به پایان هزاره‌ی دوم نزدیک می‌شویم، از نو در عصری پُر از خیالات مکاشفه‌وارِ نابودی جهان به سر می‌بریم. معنی این شکاف که نمادش «پرده‌ی آهنین» است و انسان‌ها را به دو نیمه بخش کرده، چیست؟ اگر بمب‌های هیدروژنی به کار گرفته شوند یا اگر تباهیِ معنوی و اخلاقیِ مطلق گرایی دولت در سراسر اروپا گسترش یابد، تمدن ما چه خواهد شد و چه بر سر انسان خواهد آمد؟

دلیلی نداریم که این تهدید را سرسری بگیریم و از آن بگذریم. همه جا در غرب، اقلیت‌های مخرّبی هستند که در پناه انسانیت گرایی و حس عدالت خواهی ما قرار دارند و در عین حال، مشعل‌هایی خانمان سوز در دست گرفته‌اند و هیچ چیز بازدارنده‌ی گسترش عقاید آنان نیست، مگر خردِ انتقادیِ لایه‌ای منفرد از انبوه مردمی که نسبتا هوش مندند و اندیشه‌ای استوار دارند. به هرحال، نباید گستردگی و ضخامت این لایه فکری را بیش از اندازه تخمین زد، چون با توجه به خُلق و خوی ملی، از کشوری به کشور دیگر تفاوت دارد. از نظر منطقه‌ای نیز به آموزش همگانی وابسته است و در معرض نفوذ عواملِ آرام برهم زننده یک خصلت سیاسی و اقتصادی قرار دارد. اگر آرای عمومی را ملاک قرار دهیم، می‌توانیم بر پایه‌ی یک ارزیابی خوش بینانه، حداکثر در حدود 40 درصد رای دهندگان را در نظر گیریم. دیدگاهی نسبتا بدبینانه‌تر نیز ناموجه نخواهد بود، چون موهبتِ خرد و اندیشه‌ی انتقادی یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی انسان نیست و حتی هرجا که به خرد و اندیشه‌ی انتقادی برمی‌خوریم، آن را لغزان و ناپایدار می‌بینیم؛ هرچه بیش‌تر می‌گذرد، گروه‌های سیاسی بزرگ‌تری پدید می‌آیند. توده‌ها بصیرت و اندیشه‌ای را که هنوز در فرد امکان وجود می‌یابد، درهم می‌شکنند، و اگر دولتِ نهادینه یا قانون سالار ضعیف و تسلیم شود، این امر ناگزیر به سلطه‌ی مکتبی و اقتداری منجر می‌گردد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
31 دقیقه
یک: وضع بغرنجِ فرد در جامعه‌ی نوین
21 دقیقه
دو: دین تعادل‌بخش ذهنیت توده
18 دقیقه
سه: موقعیت غرب در برابر دین
47 دقیقه
چهار: درک فرد از خویشتن
28 دقیقه
پنج: رویکرد فلسفی و روان شناختی به زندگی
28 دقیقه
شش: خودشناسی
11 دقیقه
هفت: معنی خودشناسی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی ضمیر پنهان
نویسنده
مترجمابوالقاسم اسماعیل پور
گویندهمهبد قناعت پیشه
ناشر چاپینشر قطره
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی بزرگسالان
قیمت نسخه صوتی
۳۳۰۰۰ 23100 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی ضمیر پنهان

یدالله نخعی زرندی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
یونگ یکی از بزرگترین روان شناس سوئیسی است که بسیار در دنیا طرفدار دارند و ایشان بر این عقیده است که دنیای درون و دنیای برون ادمی بازتاب یکدیگرند و دنیای درون ادمی تغییر نخواهد کرد مگر اینکه دنیای برون ادمی تغییر کند و میگوید ادمی همان چیزی میشود که ان را در درون میپروراند و بر اساس این اصل تمامی را بیماران خود درمان میکرد و معتقد بود که انسان دارای یک ضمیر پنهان بوده که اگر به پرورش ان بپردازد میتواند دست به کارهای بسیار خارق العاده زند و همین ضمیر پنهان است که انسان را یک موجود بسیار پیچیده و ناشناخته میکند و شناخت انسان و صفات ان را بی نهایت مشکل میکند
Leila Shadmani
۱۳۹۸/۵/۲۲
دارم این کتاب رو گوش میدم، هنوز تموم نشده اما خیلی خوب و روان هست و گوینده خوبی هم داره. اول که بعضی نظرات رو دیدم فک کردم واقعا ابهامی در کتاب هست و کتاب سنگینیه اما بعد متوجه شدم اصلا اینطور نیست فقط دوستانی که چنین نظری دادن احتمالا از واژگان یونگ آگاهی نداشتن. دوستان اول کتاب واژگان کلیدی یونگ رو گوش کنید یا بخونید و بعد بیاید سراغ این کتاب تا فهمش براتون راحت باشه. کتابراه جان مثل همیشه عالی هستی ممنون
آرش محمدلواسانی
۱۳۹۸/۱/۱۸
بسیار کتاب خوب و مفیدی است.
از لحاظ اطلاعات سطح بالایی دارد.
اما ترجمه ثقیلی دارد. یهتر بود که کمی عامیانه تر و روان تر ترجمه میشد که باعث نشود ذهن من همواره در حال تجزیه و تحلیل جملات و کلمات باشد، و تمرکز من همیشه بر اصل مطلب و جان مطلب باشد.
با تشکر از کتابراه.
Maziar Mohsenian
۱۳۹۹/۳/۲۱
ترجمه افتضاح و پیچیده است.
جمله‌های بیش از حد طولانی و مفاهیم بی‌دلیل پیچیده شده.
بخاطر ترجمه‌ی بد و استفاده از کلمات من درآوردی و غیر مأنوس قابل درک نیست.
انگار دادن به یک تاریخ نویس اهل سیاست که بازنشسته‌ی بخش بایگانی در ثبت احوال یکی از شهرستان‌های دور افتاده!
پیمان تاجیک
۱۳۹۸/۱/۱۸
در منگنه‌ی حرفای بی‌پناه در انتهای جاده‌ی ابریشم نوری به مکاشفه نشسته است و از هر سو آبی جاریست و به دیدگانت بی‌پناهی را آموزش میدهد
Azardokht Rad
۱۳۹۸/۱/۱۷
یکمشو گوش دادم به نظر کتاب خوبیه و لازمه خونده بشه فقط ترجمه‌اش یکم ثقیله خیلی روان نیست
گوینده یکنواخت میخونه آدم خوابش میگیره
Bahman Naderi
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
کلا بایداسم کتاب رو می‌گذاشت دین یا کمونیست. تنها اشاره‌هایی بسیار کوچک به ضمیر ناخودآگاه یا پنهان شده که در برابر دریایی از نامکشوفات ضمیر نا خودآگاه، قطره‌ای هم حساب نمیشه.
Mahmood shariat
۱۳۹۸/۱/۲۱
تمام اثار یونگ رو باید با تمام وجود سر کشید
Masoud Soltani
۱۴۰۲/۴/۲۳
ترجمه به شدت سنگین و غیرقابل فهمی داره، من کلی از مطالب رو مجبور بودم نگه دارم و تجزیه و تحلیل کنم که البته بخش زیادیش مربوط به سنگین بودن کتاب اصلیه. گوینده خیلی خوب بود
Gh Trs
۱۴۰۱/۱/۶
کتاب‌های یونگ میتواند راه گشای بسیاری از روزانه‌های تاریکی در ابعاد شخصیتی ما شود.
این کتاب با قلمی شیوا و رسا برای افرادی که حتی سواد روانشناسی ندارند هم مفید و کاربردی است
Glenda yousefi
۱۴۰۰/۵/۱۰
با احترام، اصلا با مقدمه‌ی کتاب و نظری که راجع بهش به عنوان کاربردی‌ترین کتاب یونگ داده شده موافق نیستم. کتاب خوبیه اما نسبت به باقی کتابهای یونگ برای من در سطح متوسط بود.
Maryam T
۱۳۹۸/۹/۲۲
کتاب خیلی خوبیه اما به نظرم ترجمه خیلی ضعیفیه که اصلاااااا توصیه نمی‌کنم و گوینده هم بسیار یکنواخت می‌خونه. در کل کار ضعیفیه و از خریدش کاملا پشیمونم!
محمد زمانی
۱۳۹۸/۱/۲۲
کتابهای یونگ. لارنس آشنایی با نوع تفکرات و تا حدودی آشنایی با روانشناسی تحلیلی، توتمها، سمبلها، ادیان گنوسی، وغیره است که برای خواننده عادی مشکل است.
فاطمه فاطمه
۱۴۰۱/۸/۲۸
واقعا از ترجمه ش بدم اومد خیلی جملات رو با کلمات پیچیده بیان کرده من کتابای دیگه‌ی یونگ رو خوندم و گوش کردم و با سبک و نگاه یونگ آشنام ولی این ترجمه افتضاحه
سینا داوری
۱۴۰۱/۱/۱
ترجمه ضعیف و جملات طولانی و مغلق، عدم تسلط گوینده و اشتباه در رعایت قواعد گفتار و اعراب کلمات.....
کاش یه نظارت کیفی بر محتوای نشر شده وجود داشته باشه...
مشاهده همه نظرات 55

راهنمای مطالعه کتاب صوتی ضمیر پنهان

برای دریافت کتاب صوتی ضمیر پنهان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.