معرفی و دانلود کتاب صوتی اتاق تاریک

عکس جلد کتاب صوتی اتاق تاریک
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اتاق تاریک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی اتاق تاریک

کتاب صوتی اتاق تاریک نوشته تنسی ویلیامز، مجموعه‌ای از چند داستان کوتاه، جذاب و شنیدنی است که همه به نوعی بیانگر سرگذشت واقعی خود نویسنده هستند.

در این کتاب هر اتفاقی که برای تنسی ویلیامز رخ داده، واقعی یا خیالی می‌شنوید. او در داستان‌های خود در کنار خیال‌پردازی‌هایش، زندگی را درست به همان صورت که تجربه یا خیال کرده، به تصویر می‌کشد. لحن روایتگر او در داستان‌هایش به آن‌ها جذابیت دوچندان داده است.

با تنسی ویلیامز بیشتر آشنا شویم:

تنسی ویلیامز (Tennessee Williams) در 26 مارس 1911 در کلمبوس می‌سی‌سی‌پی به دنیا آمد. پدرش فروشنده دوره‌گرد کفش بود که خیلی در خانه حضور نداشت. تنسی به دلیل ابتلا به بیماری دیفتری در دروان کودکی، جوان نیرومندی نبود و به همین علت بسیار مورد تحقیر و توهین پدرش قرار می‌گرفت. خواهرش به نام رز که به اختلال اسکیزوفرنی دچار بود بعد از عملی که روی مغزش انجام شد کاملاً روانی و تا آخر عمر در بیمارستان روانی بستری شد.

به عقیده بسیاری از منتقدان و مورخان، تنسی بیشتر ایده‌های داستان‌هایش را از خانواده از هم پاشیده خود گرفته و اثر زندگی و تجربه‌هایی که از سر گذرانده، به طور مستقیم در کارهایش دیده می‌شود.

او به دانشگاه میزوری کلمبیا رفت و از سال 1929 تا 1931 در آنجا به تحصیل پرداخت و هم‌زمان در کلاس‌های روزنامه‌نگاری شرکت کرد. او در همین زمان، مقالات، داستان‌ها، نمایش‌نامه‌ها و شعرهایش را برای مسابقات نویسندگی فرستاد. تنسی مجبور شد در سال سوم دانشکده، آن را رها کند و به کار در کارخانه کفش مشغول شود.

ویلیامز در سال 1939 برای نمایش‌نامه نبرد فرشتگان موفق به دریافت هزار دلار از بنیاد راکفلر برای کمک‌هزینه تحصیلی شد. او با نمایش‌نامه باغ‌وحش شیشه‌ای که در سال 1944 منتشر شد به شهرت رسید. وی برای نوشتن این نمایش‌نامه از روابط حاکم بر خانواده خودش الهام گرفت. این نمایش‌نامه در زمستان 1944 - 1945 در شیکاگو به روی صحنه رفت و مورد اسقبال قرار گرفت و همچنین جایزه حلقه منتقدان نمایش نیویورک را به عنوان بهترین نمایش فصل دریافت کرد.

در سال 1947 با نوشتن نمایش‌نامه تراموایی به نام هوس به موفقیت تازه‌ای دست یافت. او نمایش‌نامه‌های گربه روی شیروانی داغ را در سال 1955 و پرنده شیرین جوانی را در سال 1959 نوشت.

تنسی ویلیامز تا سال 1959 موفق به دریافت دو جایزه پولیتزر، سه جایزه حلقه منتقدان نمایش نیویورک، سه جایزه دونالدسون و یک جایزه تونی شد. در اوایل دهه پنجاه، با اقتباس‌های سینمایی که از دو نمایش‌نامه باغ‌وحش شیشه‌ای و تراموایی به نام هوس او ساخته شد، بیش از پیش نزد مردم به شهرت و محبویت رسید. در سال 1974 برنده جایزه ادبی سنت لوئیس از کتاب‌خانه سنت لوئیس شد و در سال 1979 به تالار مشاهیر تئاتر آمریکا راه پیدا کرد. او در فوریه سال 1983 درگذشت.

شنیدن کتاب صوتی اتاق تاریک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به داستان کوتاه و ادبیات غرب از این اثر لذت فراوان خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی اتاق تاریک می‌شنویم:

ما در آپارتمانی سه طبقه در خیابان مِی‌پل در سنت لوئیس زندگی می‌کردیم. در محله‌ای که یک گاراژ شبانه‌روزی داشت، یک خشکشویی که مال چینی‌ها بود و یک سیگارفروشی که در واقع کارش دلالی بود. من شخصیتی غیرعادی بودم. یکی که آمده بود تا برای بدترین تغییر یا مصیبتی آماده باشد، چون شاعری بودم که در انبار کالا کار می‌کرد.

خواهرم لورا می‌توانست حتی سخت‌تر از من رده‌بندی شود. او هیچ قدم مثبتی در این دنیا برنداشت، جز ایستادن کنار آب با پاهایی که گویی سرد‌تر از آنی بودند که بتوانند حرکتی بکنند. کاملاً مطمئنم که اگر مادرم او را با خشونت به جلو هل نمی‌داد، هرگز حتی یک میلی‌متر هم از جایش تکان نمی‌خورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱ دقیقه
شناسنامه
۱۹ دقیقه
مقدمه
۴۵ دقیقه
شباهت جعبه‌ی ویولن به تابوت
۳۰ دقیقه
تصویر دختری در شیشه
۲۶ دقیقه
کاری از تولستوی
۲۲ دقیقه
چیزی در مورد او
۲۵ دقیقه
تمام‌شده
۱۶ دقیقه
شن
۱۲ دقیقه
اتاق تاریک
۱۰ دقیقه
کیف منجوق‌دوزی‌شده
۱۹ دقیقه
تارک دنیا و مهمانش
۳۰ دقیقه
مادرجون

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی اتاق تاریک
نویسنده
مترجمملیحه بهارلو
گویندهرامین ناصرنصیر
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۴ ساعت و ۱۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی اتاق تاریک

saeed keikha
۱۳۹۹/۲/۱
کتاببه که تا نخونی واقعا متوجه جذابیتش نمی‌شی به نظر من که کتاب جالبی بود پیشنهاد می‌کنم بخونین. مرسی کتابراه
ا ا
۱۴۰۰/۱۱/۱۱
صدا و اجرای راوی عالی بود، چیزی که در مورد تمام داستان‌ها نمیتوانم بگویم
سودابه کلهر
۱۴۰۱/۶/۱۰
همه چیز بسیاااااار عاااااالی بود 👏🏻👌🏻
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی اتاق تاریک

برای دریافت کتاب صوتی اتاق تاریک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.