معرفی و دانلود کتاب صوتی بلوغ پسران

عکس جلد کتاب صوتی بلوغ پسران
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلوغ پسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بلوغ پسران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی بلوغ پسران

کتاب صوتی بلوغ پسران نوشته امی میدلمن و کیت گران والد، راهنمایی‌هایی را درباره این دوره به نوجوانان ارائه می‌دهد و به بسیاری از سؤالات آن‌ها درباره بلوغ و نشانه‌ها و حالات آن پاسخ می‌دهد.

بلوغ دوره‌ای مهم و هیجان‌انگیز است که طی آن برای بزرگسال شدن تغییرات زیادی در زندگی‌تان رخ می‌دهد. به علاوه بدنتان نیز دستخوش تغییر می‌شود. برای مثال، اکنون روابط شما با دوستان و پدر و مادرتان با چند سال قبل متفاوت است و افراد با شما به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند. همچنین دیدگاه شما همچون گذشته نیست، البته پرسش‌های زیادی در ذهنتان وجود دارد.

نوجوانان باید تلاش کنند با تغییراتی که در بدن و شیوه تفکرشان روی داده کنار بیایند. همچنین والدین باید این موضوع را درک کنند که فردی که جلویشان می‌ایستد و طالب استقلال است، دیگر پا به دنیای بزرگسالی گذاشته و آن پسربچه روزهای پیشین نیست. برای درک بهتر و بیشتر این دوران و تفاوت‌های آن و برای اینکه این دوران به خوبی سپری شود، باید نسبت به آن آگاهی کسب کنید.

با شنیدن کتاب بلوغ پسران (Boys guide to becoming a teen) یاد می‌گیرید که چگونه با نگرانی‌های معمول پسران همچون آکنه، تغییرات خلق‌وخو و نوسان وزن مواجه شوید و نیز متوجه می‌شوید که داشتن رژیم غذایی سالم و فعالیت فیزیکی برای شما بسیار اهمیت دارد. این کتاب همچنین موضوعاتی را مورد بحث قرار می‌دهد که شما یا دوستان‌تان با آن مواجه می‌شوید از جمله اینکه چگونه در مقابل اصرار سایر کودکان برای نوشیدن الکل، سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر و... مقاومت کنید.

امی میدلمن (Amy B Middleman) و کیت گران والد (Kate Gruenwald Pfeifer) در این کتاب به شما کمک می‌کنند تا بدانید که طی دوران بلوغ چه تغییراتی در ذهن و بدن‌تان روی می‌دهد. می‌توانید پاسخ بسیاری از سؤالات خود در مورد بلوغ را در این کتاب بیابید. سؤالات خود را از والدینتان و یا افراد بزرگسال دیگر بپرسید. از پرسیدن سؤالات خود خجالت نکشید، بدانید که تمامی بزرگسالان روزی هم‌سن شما بوده‌اند و این تغییرات را تجربه کرده‌اند.

شنیدن کتاب صوتی بلوغ پسران به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای نوجوانان پسر و همچنین والدین آن‌ها برای آشنایی بیشتر با دوران بلوغ بسیار مفید و کاربردی است.

در بخشی از کتاب صوتی بلوغ پسران می‌شنویم:

چرا پسران اغلب از موضوع احساسات دوری می‌کنند؟ برخی پسران دوست ندارند احساساتشان را بیان کنند. اغلب، جامعه این عقیده را در ذهن افراد می‌گنجاند که شایسته نیست پسران و مردان در مورد احساسات خود صحبت کنند و آن‌ها همواره باید قدرت و اعتماد به نفس خود را نشان دهند. داشتن قدرت و اعتماد به نفس، ویژگی‌هایی خوب و پسندیده است ولیکن پسران و مردان نیز گاهی اوقات عصبی، ناراحت، مضطرب و تنها می‌شوند و نیاز دارند احساسات خود را نشان دهند.

داشتن احساس و توانایی بروز آن نماینگر حد بالای قدرت و اعتماد به نفس فرد می‌باشد. براساس زمان و موقعیت، فرد در هر لحظه نسبت به لحظه بعدی احساسات متفاوتی را تجربه می‌کند. گاهی اوقات شاد هستید و لحظه‌ای دیگر غمگین و حتی گاهی مضطرب می‌شوید. وقتی به سن نوجوانی می‌رسید باید بدانید که خلق‌وخوی شما نسبت به گذشته بیشتر تغییر می‌کند. شاید در یک لحظه شاد باشید و چند دقیقه بعد به خاطر موضوعی بی‌اهمیت عصبانی شوید.

طی بلوغ در بدن مواد شیمیایی به نام هورمون تولید می‌شود. هورمون‌ها فرایندهای بدن از جمله خلق‌وخو را کنترل می‌کنند. در نتیجه خلق‌وخوی شما نسبت به گذشته بیشتر تغییر می‌کند البته تغییرات دیگری نیز در زندگی‌تان رخ می‌دهد. تغییر مقطع، گروه دوستی، ارتباط شما با والدینتان و غیره زندگی شما را پیچیده‌تر می‌کنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۳ دقیقه
مقدمه
۱۴ دقیقه
فصل اول - به دوره بلوغ خوش آمدید
۲۰ دقیقه
فصل دوم - تغذیه، ورزش و وزن متناسب
۹ دقیقه
فصل سوم - قد شما
۲۱ دقیقه
فصل چهارم - پوست، مو و دندان
۹ دقیقه
فصل پنجم - دستگاه تولیدمثل داخلی و خارجی
۴ دقیقه
فصل ششم - نعوظ
۲۱ دقیقه
فصل هفتم - احساسات شما
۲۰ دقیقه
فصل هشتم - روابط با دیگران
۱۰ دقیقه
فصل نهم - رابطه با جنس مخالف چیست؟

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی بلوغ پسران
نویسنده،
مترجممحبوبه رمضان زاده
گویندهعلیرضا اوحدی
ناشر چاپیانتشارات کتاب درمانی
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه صوتی
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی بلوغ پسران

آزاده احمدی
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
من یه پسر دوازده ساله دارم.. بنظرم لازمه این دسته از کتاب‌ها رو هر چند وقت یکبار بخونیم تا نکات مهم برامون تکرار بشن چون ممکنه فراموش کنیم
حسام قاسمی
۱۳۹۹/۱۱/۸
منکه خیلی اطلاعات خوبی گرفتم حتما بلوغ پسران رو دانلود و خریداری کنید
Faeze Rahbar
۱۳۹۹/۳/۲۰
این کتاب عالی بود و حتما حتما حتما بخونیدش
ماجده محمدی
۱۴۰۰/۱/۱۹
جالب و واضح ٬ به اندازه‌ی سنشون بیان میکنه
Mostafa Sajed
۱۴۰۰/۱/۵
عالی بنظر من ارزش دانلود رو داره
پارسا بای
۱۴۰۰/۱۱/۵
اطلاعات خوبی داشت
مشاهده همه نظرات ۶

راهنمای مطالعه کتاب صوتی بلوغ پسران

برای دریافت کتاب صوتی بلوغ پسران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.