معرفی و دانلود کتاب صوتی گرتی شلخته

عکس جلد کتاب صوتی گرتی شلخته
قیمت:
۶۰۰۰ تومان - 1.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گرتی شلخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گرتی شلخته و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی گرتی شلخته

یک داستان کودکانه‌ی زیبا و آموزنده درباره‌ی مسئولیت‌پذیری. لوری مورتنسن در کتاب صوتی گرتی شلخته داستان دو خواهر را تعریف می‌کند که تصمیم می‌گیرند نگه‌داری از یک خوکچه‌ی هندی را بر عهده بگیرند. آن‌ها عاشق حیوان خانگی‌شان هستند؛ اما طولی نمی‌کشد که همه‌چیز تغییر می‌کند.

درباره‌ی کتاب صوتی گرتی شلخته

دو خواهر بازیگوش به‌نام‌های اِما و اولیویا به همراه مادرشان و البته حیوان خانگی‌شان شخصیت‌های اصلی کتاب صوتی گرتی شلخته (Dirty Gertie) هستند. این دو خواهر یک روز در حال رد شدن از کنار مغازه‌ی حیوانات خانگی بودند که چشمشان به یک خوکچه‌ی هندی بامزه می‌افتد و از مادرشان خواهش می‌کنند تا صاحب آن حیوان دوست‌داشتنی شوند. مادر خواهش دخترها را قبول می‌کند؛ اما به یک شرط: این که مسئولیت نگه‌داری از خوکچه را تمام و کمال بر عهده بگیرند.

اِما و اولیویا شرط مادرشان را می‌پذیرند و با خوکچه‌ی هندی به خانه برمی‌گردند. گرترود نامی است که دخترها برای حیوانشان انتخاب می‌کنند. آن‌ها باید هر روز از گرترود مراقبت کنند، به او غذا بدهند و تمیز و پاکیزه نگه‌اش دارند. اما این دو خواهر حسابی بازیگوش هستند و مدام فراموش می‌کنند وظایفشان را دقیق و به‌موقع انجام دهند. آنقدر که گرترود تبدیل به گرتی کثیف می‌شود!

مامان می‌گوید اگر از گرتی مراقبت نکنند، باید خانه‌ی جدیدی برای او پیدا کنند. اما اِما و اولیویا در عین حال که از مسئولیت‌های نگه‌داری از گرترود خسته و کلافه شده‌اند، خوکچه‌شان را دوست دارند و حسابی به حضور این عضو جدید خانواده عادت کرده‌اند. آیا آن‌ها می‌توانند مادرشان را راضی کنند که از این تصمیم منصرف شود تا بتوانند خوکچه را نگه دارند؟ آیا این دو خواهر مسئولیت‌پذیری را یاد خواهند گرفت؟

لوری مورتنسن (Lori Mortensen) این داستان زیبا و آموزنده را نوشته، فاطمه خانلری آن را به زبان فارسی ترجمه کرده و نشر صوتی آوارسا این اثر را در قالب کتاب گویا منتشر کرده است.

کتاب صوتی گرتی شلخته برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید به کودکان 5 تا 8 سال خود مفهوم مسئولیت‌پذیری را از خلال قصه‌گویی آموزش بدهید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با لوری مورتنسن بیشتر آشنا شویم

لوری مورتنسن نویسنده‌ی بیش از 100 کتاب جایزه‌گرفته برای کودکان است. او بیشتر در حوزه‌ی نگارش کتاب‌های مصور فعالیت دارد و چنان که خودش می‌گوید، کتاب‌ها از کودکی تا همین حالا بهترین دوستان او هستند.

در بخشی از کتاب صوتی گرتی شلخته می‌شنویم

وقتی اِما و الیویا با حیوون خونگی جدیدشون به خونه برگشتن، قفسش رو توی اتاق خوابشون گذاشتن. بعد کف قفس رو با روزنامه‌های پاره‌پوره پر کردن و بهش آب و غذا دادن. تمام اون روز دو خواهر از شادی بالا و پایین پریدن چون نمی‌تونستن باور کنن که یک دوست جدید به خانواده‌شون اضافه شده.

چند وقتی گذشت و بچه‌ها به حضور گرتی کنار خودشون خیلی عادت کرده بودند. تماشا کردن رفتار‌های بامزه‌ش درحالی که داشت هویج می‌خورد خیلی سرگرم‌کننده بود. همین‌طور وقتی که بیرون از قفس می‌ذاشتنش تا توی اتاق بازی کنه، از حرکات تند و دوییدنش به این‌طرف و اون‌طرف لذت می‌بردند. البته بچه‌ها! اضافه کنم که نگه داشتن گرتی چالش‌های زیادی هم داشت. مثلاً بعضی وقت‌ها با پاهاش از توی قفسش آشغال پرت می‌کرد یا غذاش رو همه‌جای اتاق می‌ریخت. همین‌طور فضله‌هایی که موقع بازی بیرون از قفس به‌جا می‌ذاشت بوی خیلی بدی داشت و همه جا رو کثیف می‌کرد. حموم کردنش و تمیزکاری‌های قفسش هم دردسرهای خودش رو داشت. برای همین بچه‌ها دیگه کم‌کم داشتن از انجام مسئولیت‌های اون کلافه می‌شدن.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۱ دقیقه
گرتی شلخته

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی گرتی شلخته
نویسنده
مترجمفاطمه خانلری
گویندهمبینا چیت سازان، سامره فضلی
ناشر صوتی آوارسا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک، کتاب داستان کودک
قیمت نسخه صوتی
۶۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی گرتی شلخته

مسلم مومنی
۱۴۰۱/۱۰/۲۷
خیلی کوتاه بود کاش بیشتر می‌شد که بچه رو بشد خوابوند
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی گرتی شلخته

برای دریافت کتاب صوتی گرتی شلخته و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.