معرفی و دانلود کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی

برای دانلود قانونی کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی

کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی نوشته‌ی رونالد داینستمن، بازی‌هایی را برای کودکان دبستانی ارائه می‌دهد که فعال، مفرح، ایمن، و جامع هستند.

کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی (Games for motor learning) کمک خواهد کرد که دانش‌آموزان مهارت‌های حرکتی خود را بر‌اساس یک مدل نظری صحیح توسعه دهند. دانش‌آموزان شما ممکن است در مورد این نظریه نگران نباشند، اما خنده و هیجان آن‌ها در بازی‌ها به توسعه مهارت‌های آن‌ها کمک می‌کند. این اثر یک پیشنهاد بی‌نظیر برای دانش‌آموزان و معلمان است.

بسیاری از هدف‌های اساسی تربیتی در بازی‌ها وجود دارد و از این روش به صورت آموزش مستقیم و غیرمستقیم به هدف‌های اساسی تربیتی هم‌چون جسمی، عقلانی، اجتماعی، عاطفی و اخلاقی می‌توان رسید. ورزش در زندگی کودکان نقش اساسی و مهمی دارد. بچه‌ها از بازی کردن و ورزش لذت می‌برند و فرصت خوبی برای بیان عواطف و احساسات خود پیدا می‌کنند. کودک باید لذت شرکت در بازی را بر اساس توانایی‌اش تجربه کند.

بدون شک بخش مهمی از بهترین سنین تربیت‌پذیری، زمان کودکی و نوجوانی است و باید برای این دوره برنامه‌ها و طرح‌هایی که متناسب با استعداد آن‌ها و مبتنی بر تعلیم و تربیت صحیح باشد، ارائه داد. از مهم‌ترین مسائلی که در تعلیم و تربیت جدید بدان توجه می‌شود، بازی است؛ اما متاسفانه گاهی اوقات معلمان، مربیان و خصوصا والدین به دلیل عدم درک صحیح از این شیوه تربیتی مناسب که می‌تواند با برنامه علمی و عملی خود، فکر، ذهن و بدن کودک را متاثر سازد، توجه کمتری نموده و آن را اتلاف وقت می‌دانند. آنان توجه کمتری به این موضوع دارند که با بازی نکردن، فرزند را از بسیاری از موقعیت‌های یادگیری که برای رشد و تکامل جسمی و ذهن او ضروری و حیاتی است و بدون اغراق مساوی با تمام زندگی اوست، محروم می‌کنند.

رونالد داینستمن (Ronald Dienstmann) مربی تربیت بدنی در شهر تاپسفیلد از ایالت ماساچوست است. او از بیست و پنج سالی که تدریس می‌کند، ده سال را در سِمَت سرمربی بوده است. آقای داینستمن برزیلی است و مدت ده سال با استادی از برزیل که در آموزش شنا به کودکان شهره است، کار کرده است. او همراه این استاد برزیلی روی مقوله ارتباط بین آموزش و هیجانات، همچنین تئوری طرح‌واره آموزش مهارت‌های حرکتی که به شکل گرفتن این کتاب منجر شده، تحقیق کرده است.

در بخشی از کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی می‌خوانیم:

اگر بر مشارکت تاکید داریم، نه بر رقابت، به این دلیل است که می‌خواهیم دانش‌آموزان‌ همراه با فعالیت بدنی، تجربه‌ای ‌مفرح نیز داشته باشند؛ اما، باید مراقب باشیم که میل طبیعی بچه‌ها برای رقابت کردن را انکار نکنیم. هدف ما ریشه‌کن کردن این ویژگی انسانی نیست، بلکه فراهم آوردن محیطی است که در آن بتوان رفتارهای مشارکتی را ایجاد کرد و پرورش داد.

هنگامی که پس از مدرسه در اطراف زمین بازی تاپسفیلد رانندگی می‌کردم، کودک 10 ساله‌ای ‌را ‌دیدم که لباس ورزشی پوشیده و با شور و اشتیاق در حال انجام شنای سوئدی روی زمین و تمرینات ورزشی بود؛ به یاد آوردم که در ابتدای روز، این کودک از دانش‌آموزانی بود که پس از یک جلسه کامل بازی ”همه برای یکی“، باشگاه را با نشاط ترک کرده بود. هدف بازی، نگه‌داشتن یک توپ بادی پلاستیکی‌ شوت شده، در هوا است؛ در حالی‌که بازیکن یک میدان موانع را کامل طی کرده و با دویدن به سمت مبداء، باز می‌گردد، در نقطه‌ تعیین شده، کل گروه یک امتیاز دریافت می‌کنند. گروه‌ها رضایت‌مندی خود را از بهبود رکورد‌های پیشینشان با کف‌زدن دسته جمعی، در آغوش گرفتن، پریدن و فریاد زدن نشان می‌دهند. نمی‌توانم احساس بالا بردن حس جمعی را در آن‌ها تشریح کنم.

به بعضی از بچه‌ها، حتی در سن 10 سالگی، فشارهایی را برای پیروزی وارد می‌کنند، که مانند فشارهایی است که به ورزشکاران حرفه‌ای ‌وارد می‌شود. این بچه‌ها شانس شرکت در ورزش‌های پس از مدرسه را در محیطی قابل قبول دارند. اگرچه در تربیت بدنی تاکید بر رقابت و قوی‌ترین، سریع‌ترین یا بهتر بودن برای بسیاری از بچه‌ها با تجربه شکست همراه بوده است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه ناشر
مقدمه مترجم
جدول شناخت فعالیت‌ها
بخش 1: نظریه راهنمایی تمرین
فصل 1- نظریه طرح‌واره، یادگیری مشارکتی و پژوهش مغز
فصل 2- یادگیری مشارکتی
فصل 3- پژوهش مغزی در هیجانات و یادگیری
بخش 2: بازی‌ها و فعالیت‌های رشد حرکتی
فصل 4- فعالیت‌ها و بازی‌های انتقالی
فصل 5- بازی‌ها و فعالیت‌های دست‌ورزی
فصل 6- فعالیت‌ها و بازی‌های پایداری
فصل 7- فعالیت‌ و بازی‌های حرکتی ترکیبی
فصل 8- داستان‌های تعطیلات من

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی
نویسنده
مترجمالهه عرب عامری، علی پشابادی، لیلا رشیدی رستمی، فاطمه کیهانی
ناشر چاپیانتشارات بامداد کتاب
سال انتشار۱۳۹۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۵۶
زبانفارسی
شابک978-600-5796-62-9
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب علمی و آموزشی کودک
قیمت نسخه الکترونیک
۳۹۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی

عادل آتشین
۱۴۰۱/۴/۱۹
منبعی بی نظیر از بازیها و نحوه‌ی فعالیتها در رشد حرکتی که بسیار مهم و حیاتی ست و شما را از چند رفرنسی درمیاره
عالیه آقاااا،،،، ازم لایکو میگیره👍
یاسمن تقی زادگان
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
این کتاب عالیه، فوق العاده کاربردی
Parastoo Khosravi
۱۴۰۱/۶/۱۱
خیلی خوب و کاربردی
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی

برای دریافت کتاب بازی‌هایی برای یادگیری حرکتی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.