معرفی و دانلود کتاب صوتی کافه پری دریایی

عکس جلد کتاب صوتی کافه پری دریایی
قیمت:
30000 تومان - 3.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه پری دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کافه پری دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کافه پری دریایی

کتاب صوتی کافه پری دریایی نوشته‌ی میترا الیاتی، هشت داستان کوتاه را در برمی‌گیرد که به موضوعات واقع‌گرایانه‌ای درباره‌ی زندگی شهری می‌پردازد و تلاش می‌کند با پرهیز از ساختار روایی پیچیده، قصه‌ای جذاب ارائه دهد و در این زمینه بسیار موفق عمل می‌کند. در این مجموعه داستان از عشق‌ها، رفاقت‌ها و سختی‌های زندگی خواهید شنید.

درباره‌ی کتاب کافه پری دریایی:

داستان‌های این مجموعه‌ی شنیدنی و جذاب را می‌توان در حوزه‌ی ادبیات شهری در نظر گرفت؛ یعنی شما با نویسنده‌­ای روبه‌رو هستید که از شهر، تصاویر ناشناخته و متفاوتی ارائه می‌دهد. البته میترا الیاتی در کنار ادبیات شهری سعی دارد به مسائلی مانند مهاجرت، خیانت، عشق و نوستالژی نیز بپردازد.

داستان نخست رفاقت نام دارد و دوستی و خیانت موضوع اصلی آن است. نکته‌ی مهم این قصه، دیالوگ‌هایی به شمار می‌آید که میان شخصیت‌ها رد و بدل می‌شود. در ادامه، داستان نرد را می‌شنوید که راوی آن زنی است که در منهتن با شوهر آمریکایی خود زندگی آرامی دارد تا این‌که پدرش برای دیدار با داماد خارجی می‌آید.

قصه‌ی سوم یکی از موفق‌ترین‌های این مجموعه است و بالابر نام دارد؛ میترا الیاتی به رابطه­‌ی احساسی استاد و شاگردی می‌پردازد که استاد احساس پدریِ شدیدی نسبت به شاگرد خود دارد.

نویسنده در داستان بعدی، آسمان خیس، زنان را محور اصلی قرار می‌دهد و ماجرای نابود شدن زندگی زنان یک خانواده را در سه نسل نشان می‌دهد و نابرابری‌های جنسیتی را بررسی می‌کند.

داستان پنجم این مجموعه‌ی شنیدنی زیر باران محسوب می‌شود و موضوع اصلی آن طلاق است. این قصه دیالوگ‌نویسی، زبان و فضاسازی بسیار خوبی دارد و میترا الیاتی به زیبایی از اشیا به صورت استعاری برای پیش برد روایت خود استفاده می‌کند.

در ادامه نیز داستان نامه به یک دوست قدیمی را می‌شنوید؛ این قصه درباره‌ی زنی است که شوهرش با دوست صمیمی او وارد رابطه می‌شود. داستان هفتم خاطره‌­ی سه­ شنبه‌­ی برفی نام دارد و می‌توان آن یادبودی از نازنین نظام شهیدی در نظر گرفت که شاعری ایرانی است و میترا الیاتی توانست با این داستان، اسم او را بر سر زبان‌ها بیندازد.

بالاخره نوبت به داستان پایانی این مجموعه رسید؛ کافه پری دریایی بدون شک یکی از بهترین و زیباترین قصه‌هایی محسوب می‌شود که الیاتی تاکنون نوشته است. ماجرای آن بسیار ساده به شمار می‌آید و در ظاهر درباره‌ی کافه‌ای است که مردم می‌خواهند آن را تعطیل کنند اما به صورت استعاری به برهه‌ای از تاریخ ایران می‌پردازد. هر کدام از شخصیت‌ها هم نماینده‌ی قشر خاصی از جامعه هستند و نویسنده شما را با روایت شیرین و جذاب خود به فکر فرو می‌برد.

با میترا الیاتی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ایرانی در سال 1329 به دنیا آمد و در سال 1354 فعالیت‌های ادبی خود را با سرودن شعر نو آغاز کرد. الیاتی از سال 1375 به ادبیات داستانی رغبت پیدا کرد و توانست نام خود را با نوشتن مجموعه داستان مادمازل کتی در سال 1380 بر سر زبان‌ها بیندازد. این مجموعه داستان به استقبال خوبی میان مخاطبان ایرانی روبرو شد.

کتاب صوتی کافه پری دریایی مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های ایرانی علاقه دارید، مطمئن باشید از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهید برد.

در بخشی از کتاب صوتی کافه پری دریایی می‌شنویم:

همه‌چیز طبق نقشه‌ی من پیش می‌رفت؛ یخ روزهای اولی آشنایی پدرم با دامادش به سرعت شکست. تام فارسی نمی‌دانست، پدرم هم یک کلمه انگلیسی بلد نبود، شده بودم دیلماجشان. ضمن این که کار زیادی به ترجمه‌ی درست حرف‌هایشان نداشتم.

تخت نرد را به سرعت از پدرم یاد گرفت و شدند رقیب هم. حالا دیگر از راه نرسیده نمی‌نشست پای بازی فوتبال. روزنامه هم نمی‌خواند. عصرها که از کار برمی‌گشتیم می‌نشستند به نرد و نردشان ساعت‌ها طول می‌کشید. چه بارها که تام من را از زیر دوش کشیده بود بیرون تا کرکری‌های پدرم را ترجمه کنم. پدرم هم دست کمی از او نداشت! درست وسط آشپزی صدایم می‌کرد که این را دیگر از کجا پیدا کرده‌ای، جرزن بالفطره است.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
6 دقیقه
رفاقت
11 دقیقه
نرد
12 دقیقه
بالابر
10 دقیقه
آسمان خیس
14 دقیقه
زیر باران
16 دقیقه
نامه به یک دوست قدیمی
6 دقیقه
خاطره‌ی سه‌شنبه‌ی برفی
11 دقیقه
کافه پری دریایی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کافه پری دریایی
نویسنده
گویندهمریم ایلخان، علی لرستانی
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱ ساعت و ۲۶ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 3.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کافه پری دریایی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کافه پری دریایی

برای دریافت کتاب صوتی کافه پری دریایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.