معرفی و دانلود کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ

عکس جلد کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ
قیمت:
۴۳۰۰۰ تومان - 7.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ

تریلری روانشناختی، با موضوع دروغ، خشونت و خیانت؛ کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ رمانی جذاب به قلم لیان موریارتی، نویسنده‌ی پرافتخار اهل استرالیاست. داستان این اثر بر پایه‌ی قتلی خشن در محله‌ای ثروتمندنشین شکل گرفته، و در جهت حل معمای آن پیش می‌رود. گفتنی است که کتاب حاضر یکی از عناوین پرفروش نیویورک تایمز بوده و برنده‌ی جوایزی نیز شده است.

درباره کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ:

لیان موریارتی (Liane Moriarty) در کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ (Big Little Lies)، از خلال روایت داستانی پرکشش و جذاب، خشونتی را برملا می‌سازد که زیر پوست قشر مرفه جامعه‌ی غرب جریان دارد. شخصیت‌های مرکزی این رمان مادرانی‌اند که از یک سو باید فشارهای جامعه‌ی مردسالار را بر دوش تحمل کنند، و از سویی دیگر همّ و غمشان را تماماً معطوف تربیت درست فرزندان خود کنند.

مادلین یکی از این مادران است. او همسر اد، و زن سابق نیتان است. کلوئی فرزند کوچک او و اد و ایبیگل دختر بزرگش محصول ازدواج نخستش است. سلست، یکی از نزدیک‌ترین دوستان مادلین، دیگر کاراکتر اصلی داستان است. او زنی جذاب و فریبنده است و به ظاهر در کنار دو پسر و همسرش زندگی‌ای بی‌نقص دارد. اما آنچه به واقع هر روز زیر سقف خانه‌اش روی می‌دهد، یک فاجعه‌ی به تمام معناست. سومین کاراکتر مرکزی رمان نیز زنی به نام جین است. او رازی تاریک را در سینه حمل می‌کند. دوستی جین با سلست و مادلین، رویداهای داستان را به مسیری جالب توجه هدایت می‌کند.

کانون روایت اما یک قتل است؛ قتلی خشن که نویسنده تا اواخر کتاب، نه قاتل و نه مقتولش را برایمان مشخص می‌کند. کمی که با داستان پیش می‌رویم، چنان از سطح تنش‌های موجود در میان کاراکترهای نه چندان کم‌تعداد کتاب شگفت‌زده می‌شویم، که بی‌اغراق می‌توانیم به هر کدامشان ظن قاتل بودن ببریم. با این حال اما، باز هم در پایان از حقیقت ماجرا به تعجب می‌آییم...

جوایز و افتخارات کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ:

- قرار گرفتن در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز
- برنده‌ی جایزه‌ی Davitt
- برنده‌ی جایزه‌ی Australian Book Industry
- نامزد جایزه‌‌ی General Fiction
- نامزد جایزه بهترین کتاب goodreads در بخش داستان

نکوداشت‌های کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ:

- یک رمان جذاب، با محوریت دروغ‌هایی که برای زنده ماندن به خود می‌گوییم. (amazon)
- اثری که تا مدت‌ها ذهنتان را درگیر خواهد کرد. (Oprah.com)
- در عین دلهره‌آور بودن بسیار طناز است. (Booklist )
- یک کتاب درخشان. (Stephen King)

اقتباس از کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ:

شبکه‌ی پرمخاطب HBO در سال 2017 سریالی جذاب و تماشایی بر پایه‌ی رمان لیان موریارتی تولید کرد که در آن بازیگران بزرگی چون مریل استریپ، شیلن وودلی، نیکول کیدمن و ریس ویترسپون به ایفای نقش پرداخته‌اند. کارگردانی این مجموعه‌ی دو فصلی بر عهده‌ی ژان مارک‌والی بوده است.

کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ مناسب چه کسانی است؟

طرفداران تریلرهای روانشناسانه بی‌تردید شیفته‌ی این رمان خواهند شد.

با لیان موریارتی بیشتر آشنا شویم:

او نویسنده‌ی استرالیایی و متولد سال 1966 است. وی نوشتن را از سال 2004 آغاز نمود. از رمان‌های مشهور او می‌توان به چهار کتابِ «راز شوهر»، «آنچه آلیس فراموش کرد»، «دروغ‌های کوچک بزرگ» و «آخرین سالگرد» اشاره کرد. گفتنی است که آثار او افتخارات ریز و درشت فراوانی را برایش به ارمغان آورده‌اند.

لیان موریارتی به عنوان یکی از پرفروش‌ترین نویسندگان نیویورک تایمز و آمازون، و همچنین، برنده‌ی جوایزی چون Davitt و Australian Book Industry، از جایگاهی قابل توجه در میان داستان‌نویسان معاصر برخوردار است. صاحب‌نظران طنز ظریف موریارتی و توانایی‌های بالایش در شخصیت‌پردازی را، دو عامل مهم در موفقیت رمان‌هایی که نوشته می‌دانند.

در بخشی از کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ می‌شنویم:

اد دم در ایستاده بود. مادلین گفت «سلام». اد گفت: «ابیگیل دیگه بزرگ شده، خودش باید لباس‌هاشو جمع کنه.» شاید به اندازه کافی بزرگ بود، اما مادلین همیشه کارهای خانه را انجام می‌داد. او دقیق می‌دانست که جای لباس‌های مختلف کجاست. از اولین باری که اد ابیگیل را دیده بود، از او انتظار زیادی داشت. تا به حال چند بار این جمله را شنیده بود: «به اندازه کافی بزرگ شده.» او بچه‌های همسن ابیگیل را خوب نمی‌شناخت و به نظر مادلین اینطور می‌آمد که از او انتظار زیادی دارد. درباره کلوئی و فرد وضع فرق می‌کرد. چون او از اول کنار آن‌ها بود و آن‌ها را خوب می‌فهمید. اما ابیگیل را خیلی خوب درک نمی‌کرد. البته ابیگیل را دوست داشت و پدرخوانده‌ی خوب و مهربانی بود. نقشی که از اول بدون گله و شکایتی پذیرفته بود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه (یک)
نمونه (دو)
۲۸ دقیقه
قسمت اول
۳۵ دقیقه
قسمت دوم
۲۰ دقیقه
قسمت سوم
۲۰ دقیقه
قسمت چهارم
۲۴ دقیقه
قسمت پنجم
۲۲ دقیقه
قسمت ششم
۲۹ دقیقه
قسمت هفتم
۲۴ دقیقه
قسمت هشتم
۱۷ دقیقه
قسمت نهم
۲۳ دقیقه
قسمت دهم
۲۹ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۵ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۶ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۹ دقیقه
قسمت چهاردهم
۳۰ دقیقه
قسمت پانزدهم
۳۴ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۹ دقیقه
قسمت هفدهم
۳۰ دقیقه
قسمت هجدهم
۲۸ دقیقه
قسمت نوزدهم
۲۹ دقیقه
قسمت بیستم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۳۲ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۲۳ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۳۰ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۲۷ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۲۸ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۳۶ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۲۴ دقیقه
قسمت سی‌ام
۱۷ دقیقه
قسمت سی و یکم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ
نویسنده
مترجمسحر حسابی
گویندهمریم پاک ذات
ناشر چاپیانتشارات آموت
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۵۰ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۴۳۰۰۰ ت - 7.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ

هانیه ع
۱۴۰۰/۱۲/۱۰
داستان این کتاب در مورد یک قتله! اما چیزی که این داستان رو متفاوت کرده، این هست که توی داستان‌های مشابه همه به دنبال قاتل هستند اما توی این کتاب نه تنها قاتل بلکه مقتول و شیوه قتل هم کاملا نامشخصه!! و تا فصل‌های پایانی شما متوجه نمیشین اون کسی که کشته شده کیه! به نظر من این نگاه متفاوت و جذابی بود برای بیان یک داستان این چنینی...
در این کتاب، آروم آروم داستان روایت میشه و در کنار بیان اتفاقات، مصاحبه و بازجویی از افراد مختلف هم گفته میشه.
به نظر من یکم ریتم داستان کند پیش میرفت و معما و هیجان به خصوصی نداشت اما به طور کلی جذاب بود؛ خصوصا اینکه نویسنده سعی کرده جدا از بیان داستان، اهمیت موضوعاتی مثل خشونت‌های خانگی، جایگاه زنان، وفاداری، مهربونی، تربیت فرزند و نظارت و توجه به اینکه شاهد چه چیزهایی هستند و... رو به مخاطب نشون بده.
من شخصیت پردازی کتاب رو دوست داشتم و میتونم بگم هر کدوم از شخصیت‌ها به نوعی جذاب بودن و خوب توصیف شده بودند و آدم به خوبی با اونها ارتباط برقرار میکرد.
و در آخر بگم صدا و توانایی گوینده من رو مجذوب خودش کرد. واقعا خانم مریم پاک ذات گوینده‌ی فوق العاده‌ای هستن. شخصیت‌های این کتاب خیلی زیاد بود و خانم پاک ذات برای هر کدوم لحن و اجرای متفاوتی داشتن. من که واقعا از هنر ایشون لذت بردم👌🏼
محمد نجفی
۱۴۰۰/۱۰/۱۰
درود دوستان.. با کمال احترام به نظرهای کاربران عزیز عرض میکنم که من نظری کاملا متفاوت با این کتاب دارم.. من هیچ هجیان و مفهوم و نکته جالب تو این کتاب ندیدم... من کار دیگه‌ای از این نویسنده نخودم ولی این کتاب به نظر من‌ی رمان کاملاً مبتدی و عامیانه هست که هر نویسنده تازه کار و بی تجربه میتونه با به نگاه زندگی چند نفر اون رو بنویسه به نظر این حقیر رمانی خوبه که هیجان و نکته‌های آموزشی و اطلاعات عمومی رو در قالب داستان به خواننده بده و این کتاب فاقد تمام اینها بود.
Azadeh Akbari
۱۴۰۱/۱/۲۸
کتاب دروغ‌های کوچک بزرگ» تا پاسی از شب شما را بیدار نگه می‌دارد، وقتی شروع کردید نمی‌توانید آن را زمین بگذارید. نثر ساده و نگاه عمیق این رمان شما را مسحور خواهد کرد. شخصیت‌های «کتاب دروغ‌های کوچک بزرگ» زنان کاملا واقعی‌ هستند، زنانی که ممکن است هر روز با آن‌ها دمخور شوید و به زندگی آرام و زیبایشان غبطه بخورید. ولی واقعیت این است که هرکس دردها، ناامیدی‌ها و شک‌های خود را دارد. همه‌ی ما هر روز دروغ‌های کوچک و بزرگی می‌گوییم تا ظاهر زندگی‌مان را حفظ کنیم.
Zeynab Khazaei
۱۴۰۱/۳/۱۹
با تشکر از خانم پاکزاد عزیز و کتابراه بابت نشر این کتاب.
از نظر من این کتاب یک کتاب بسیار بسیار ساده و سطح پایینی بود، شخصیت‌های کتاب دارای کاراکتر خاصی نبودن و خب اینکه داستان رو نویسنده کشش داده تا در نهایت بگه قاتل و مقتول کی هستند و چه اتفاقی افتاده!!
هیچ هیجانی نداشت، در کل کاملا معمولی و
بود شاید مناسب افرادی باشه که کم یا تازه شروع به مطالعه کردن باشه.
ستاره‌هایی که دادم برای گویندگی عالی خانم پاکزاد بود.
خسته نباشید.
Nahid Ghovanloo
۱۴۰۰/۹/۴
واقعا شگفت‌انگیز و فوق‌العاده بود، هرگز یک داستان جنایی را که البته نمیدونم میشه گفت جنایی یا نه، به این شکل و این روایت نخوانده بودم،، شخصیت‌پردازی عالی بود تا جایی که تک تک افراد را انگار سالهاست میشناسی و میتونی رفتار، گفتار و حتی عکس‌العملهاشون را پیش‌بینی کنی،،، من واقع لذت بردم از این کتاب.
مرجان عسگری
۱۴۰۰/۸/۱۸
داستان خیلی جذاب و قشنگی بود، اتفاقاتی که بین خانواده‌های دانش آموزان یک مدرسه در جریان است و شما را وادار می‌کند تا آخر داستان با آن‌ها باشید اصلا براحتی نمیشه حدس زد که در آخر چه اتفاقی می‌افتد، البته صدای راوی هم به روند داستان بسیار کمک می‌کند، خیلی ممنون خانم مریم پاک ذات
Zohreh Barahooei
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
کتاب خوبی بود اوایلش داستان رو خط کسل کننده‌ای پیش رفت ولی کم کم ماجرا جذاب شد و اینکه واقعا نمیشد اخرشو حدس زد عالی بود در کل این کتاب مشکلات روانی که همه ما فکر میکنیم نداریم رو به تصویر کشیده بود و به نظرم جالب بود.
زاها م
۱۴۰۰/۱۲/۱۵
داستان جالبی بود، نمیشه تو دسته جنایی گذاشتش ولی از نظر معمایی بودن جذاب بود، اینکه در کنارش یه تلنگری هم به والدین در مورد روابطشون و رفتارشون جلوی کودکانشون میزد برای من جالبترش کرد.
مونا مجتبی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
یکی از بهترین کتابهایی بود که خوندم هم پر از نکته‌های آموزنده روانشناسی و رفتار شناسی هم گیرا و هیجان انگیز. واقعا عالی بود و غیر قابل پیش بینی. و از همه بهتر صدا و اجرای بینظیر خانم پاکزاد
احسان حسن زاده امین
۱۴۰۰/۱۱/۲۹
فکر میکردم جالب باشه ولی زیادی در طی رمان درگیر مسائل روزمره میشدی، تنها آخره داستان که معما حل میشد جذاب شد. بنظر جالب بود ولی رمان‌های گیرا تر و جذاب تری هم وجود داره.
هلیا مرتضی زاده
۱۴۰۰/۱۰/۲
من بعد از اینکه این کتاب رو خریدم متوجه شدم سریالشو دیدم ولی کنجکاو شدم بخونم تا ببینم چقدر تفاوت دارن باهم اما در کل عالیه این کتاب و صدای گوینده هم فوق العاده بود.
مجتبی خسروجردی
۱۴۰۱/۱/۲۲
خیلی جالب بود. اینکه بعد مطالعه این کتاب متوجه میشیم دروغهای به ظاهر کوچک ما که در طول روز به دفعات از اونها استفاده میکنیم چه فجایعی به دنبال داره
صو صمیمی
۱۴۰۱/۳/۱۵
اول سریالش رو دیده بودم بعد اومدم سراغ کتاب باغث شد بهتر تصویرسازی ذهنی کنم ولی کاش اول کتاب رو خونده بودم
کتاب خوبیه پیشنهاد میکنم بهتون
نازنین شریفی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
کتابی بود دلنشین و پراز نکته‌های ساده زندگی که هر یک به تنهایی خود دنیایی از شگفتی‌ها خوشی‌ها و غمهای زندگی است خیلی دوسش داشتم
Maryam M
۱۴۰۰/۹/۱۱
لذتبخش بود گوش دادن به این کتاب. روانکاوی شخصیت‌ها، روایت سلیس و روان، تعلیق لذتبخش در داستان، و اجرای فوق العاده 💚
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ

برای دریافت کتاب صوتی دروغ‌های کوچک بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.