معرفی و دانلود کتاب صوتی فشار خون

عکس جلد کتاب صوتی فشار خون
قیمت:
۴۰۰۰۰ تومان - 7.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فشار خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فشار خون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فشار خون

کتاب صوتی فشار خون اثر آلن روبین، حاوی تازه‌ترین اطلاعات در این زمینه است و به زبانی ساده و قابل فهم و با چاشنی طنز روایت می‌شود. فشار خون بالا می‌تواند سلامتی افراد را شدیداً به خطر بیندازد. این کتاب راهنمای کوچکی است که به شما نشان خواهد داد، چگونه می‌توان با ایجاد تغییرات ساده‌ای در شیوه‌ی زندگی، فشار خون را کاهش داد.

دکتر الن ال. روبین (Allen Rubin) سی سال از عمر خود را به مطالعه و درمان فشار خون بالا گذرانده است. کتاب‌های تغذیه در دیابت به زبان آدمیزاد و تیروئید به زبان آدمیزاد از پرفروش‌ترین‌ها بوده و موفقیت زیادی کسب کرده‌اند. دکتر روبین از سال 1973 در سن فرانسیسکو به درمان بیماری‌های غدد درون‌ریز مشغول است و از طریق کلاس درس، سخنرانی و مقاله،‌ به آموزش پزشکان و دانشجویان پزشکی و افراد غیر متخصص می‌پردازد.

کتاب فشار خون (High blood pressure for dummies) شما را با جدیدترین پیشرفت‌های پزشکی و دارویی مرتبط با فشار خون نیز آشنا می‌کند. فشارخون For Dummies، که توسط پزشکی متخصص با ده‌ها سال تجربه نوشته شده، همان چیزی است که برای داشتن زندگی سالم به آن نیاز دارید. مدیریت فشار خون را یاد بگیرید و بدانید که چگونه می‌شود با به کارگیری راهکارهایی بسیار ساده، کنترل فشار خون را به دست گرفت. زندگی سالم از کاهش مصرف نمک و قهوه گرفته تا ترک سیگار و... .

اگر سن شما بیش از 30 سال است و به یاد نمى‌آورید که آخرین بارى که فشار خون‌تان را اندازه گرفته‌اید چه زمانى بود، ممکن است شما هم یکى از میلیون‌ها نفرى باشید که دچار پرفشارى خون هستند. پزشکان معمولاً از اصطلاح "پُرفشارى خون" یا "هیپرتانسیون" براى مواردى که فشار خون بالا است استفاده مى‌کنند. این پُرفشارى خون ممکن است هیچ‌گونه علامت و مشکلى براى چندین سال براى فرد ایجاد نکند، اما بالاخره در نهایت منجر به عوارض وخیمى مانند بیمارى قلبى و سکته مى‌گردد.

فشار خون یعنی فشار خونی که در شریان‌ها یا سرخرگ‌های بدن شما جریان دارد. برای این که خون در رگ‌ها جریان یابد به مقداری فشار نیاز دارد. فشار خون بالا سر و کله‌اش پیدا می‌شود اگر دیواره‌های این لوله، یا سرخرگ‌ها، قابلیت انعطاف طبیعی خودشان را از دست بدهند و سفت شوند و به موازات آن‌ها، رگ‌های کوچک‌تر نیز منقبض، یا تنگ‌تر شوند. فشار خون را در میلی‌مترهای جیوه اندازه‌گیری می‌کنند. حقیقت این است که هر چه فشار خون شما بالا باشد، طول مدت زنده ماندن شما کوتاه‌تر است. افرادی که فشار خونشان بالاست همیشه ریسک داشتن سکته مغزی و یا سکته قلبی را یدک می‌کشند. اگر درمان این فشار مدت طولانی پشت گوش انداخته شود، پرفشاری خون می‌تواند در کار کلیه‌ها اخلال کند و حتی برای بینایی شما ایجاد زحمت کند. و باز می‌تواند موجب شود که قلب شما خارج از اندازه معمول بزرگ شود و کار آنی خود را با این کار از دست بدهد.

در قسمتی از کتاب صوتی فشار خون می‌شنویم:

«طبق آمار سازمان بهداشت جهانی، بیش از پنجاه میلیون بزرگسال در ایالات متحده و 15 تا 25 درصد جمعیت سایر نقاط جهان به فشار خون بالا (که پزشکان دوست دارند به آن افزایش فشار خون 1 بگویند) مبتلا هستند. به عبارت دیگر، اگر شما به اتفاق سه نفر در اتاقی باشید، احتمالاً یکی از میان شما چهار نفر دچار فشار خون بالاست. یک مشکل عمده‌ این است که، در یک سوم موارد، شخص از این مسئله بی‌اطلاع است. به طور کلی فشار خون بالا، تا ده سال یا بیشتر، یعنی تا زمانی که دیگر خرابی‌هایش را به بار آورده، هیچ‌گونه علامتی ندارد. به همین خاطر، هم قاتل خاموش لقب گرفته است».

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
۶ دقیقه
مقدمه
۲۴ دقیقه
فصل اول: آشنایی با پرفشاری خون
۲۴ دقیقه
فصل دوم: مفهوم پرفشاری خون ثانویه
۴۲ دقیقه
فصل سوم: نگاهی به پیامدهای پزشکی
۳۳ دقیقه
فصل چهارم: غذا و پرفشاری خون
۳۵ دقیقه
فصل پنجم: اجتناب از سم: تنباکو، الکل و کافئین
۲۸ دقیقه
فصل ششم: کاهش فشار خون با ورزش
۳۱ دقیقه
فصل هفتم: درمان پرفشاری خون با دارو
۱۷ دقیقه
فصل هشتم: باورهای غلط درباره‌ی پرفشاری خون

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فشار خون
نویسنده
مترجممهرک ایروانلو
گویندهدانیال معنوی
ناشر چاپیانتشارات آوند دانش
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۵۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی سلامت، بهداشت و تغذیه، تخصص‌های پزشکی
قیمت نسخه صوتی
۴۰۰۰۰ ت - 7.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فشار خون

محمد آل مردان
۱۴۰۱/۲/۱۵
کتاب خوبیه و روشهایی که میگه واسه کسی که فشارخون بالا داره مناسب هستش. ولی نام داروهایی که میگه قدیمی هستن و از سال 1400 شمسی و یا 2022 میلادی داروهای کامل تری اومده. وراوی خیلی عالی و واضح قرائت میکنه
ممنون از کتابراه
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فشار خون

برای دریافت کتاب صوتی فشار خون و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.