معرفی و دانلود کتاب صوتی سیاه چمن

عکس جلد کتاب صوتی سیاه چمن
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه چمن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیاه چمن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیاه چمن

کتاب صوتی سیاه چمن اثر امیرحسین فردی، ماجرای روستایی به نام سیاه چمن است که مردم آن مورد ظلم خان و ارباب ستمگر و زورگو قرار گرفته‌اند و برای نجات خود و در جریان انقلاب دست به کارهایی می‌زنند که داستان را جذاب و شنیدنی می‌کند.

سیاه چمن اولین رمانی است که درباره تاثیر انقلاب اسلامی بر زندگی مردمان یکی از محروم‌ترین نقاط ایران نوشته شد. چیزی که در سیاه چمن روایت می‌شود، تصویر غریب و بیگانه‌ای نیست. این رمان روزگارانی را روایت می‌کند که بساط ظلم خان‌ها و ارباب‌ها پهن بوده و انقلاب آن را شکست داد و به داستان‌ها سپرد. امیرحسین فردی داستانش را با لحنی روان و ساده روایت می‌کند. داستان با فراز و فرودهای واقعی و ماجراهای به یادماندنی‌اش، مخاطب را با خود همراه می‌کند. زمان وقوع حوادث در داستان امیرحسین فردی به بهار سال 1358 برمی‌گردد.

داستان رمان سیاه چمن در یکی از روستاهای جنوب کهنوج رخ می‌دهد؛ سیف الله خان، ارباب روستا دستور می‌دهد که بردن گله‌ها به سیاه چمن ممنوع است، گوسفندان خانواده خیرمحمد به این خاطر یکی یکی تلف می‌شوند. این ماجرا باعث درگیری‌هایی شدیدی میان پسران سیف الله خان و خیرمحمد می‌شود.

نویسنده در روایت داستان سیاه چمن، به جزئیات زندگی این روستاییان بی‌اهمیت نیست و پرداختن به موضوعی حساس و انقلابی، او را از توصیف طبیعت و جلوه‌های زیبای آن دور نمی‌کند. اما سیاه چمن فقط انقلاب آدم‌ها نیست، انقلاب دره‌ها و کوه‌هایی است که صدای پای گله‌های مردمان روستا را انتظار می‌کشیدند و سیستم ناعادلانه و ستمگرانه ارباب و رعیتی، هوای پاکشان را آلوده و کثیف کرده بود.

سیاه چمن روایت‌گر مبارزات سیاسی مردم در زمان سقوط پهلوی است. کتاب دربردانده‌ی چندین بخش است که به مخاطب کمک می‌کند تا با داستان همراه شود و او را به سمت و سوی راوی داستان می‌کشاند. در شروع داستان شرح کامل و جامعی از خفقان آن دوران و شرایط حاکم بر فضای سیاسی و اجتماعی در ایران به مخاطب داده می‌شود. امیرحسین فردی با قرار دادن مخاطب در بطن مشکلات و مصائبی که در آن دوران گریبان گیر مردم بود آغاز می‌کند و سعی می‌کند تا اتفاقات حاضر در رمان را به وقایع عظیم آن زمان و وقوع انقلاب در ایران گره بزند.

در واقع جامعه‌ای که امیرحسین فردی در رمان سیاه چمن روایت می‌کند نمونه‌ای از تلاش مردم ایران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی در ابعاد کوچک‌تر است. او از ناآگاهی در شخصیت‌ها شروع می‌کند و در پایان به کمال و رشد جامعه می‌رسد، کمالی که باعث بروز حس عدالت‌ورزی و عدالت‌خواهی در میان جوامع می‌شود. به بیان دیگر به وجود آمدن این رشد در هاله‌ای از آگاهی‌ها در این داستان شرح داده می‌شود. محتوی داستان شامل مجموعه‌ای از اتفاقاتی است که در بیشتر آثار نوشته شده در زمان انقلاب وجود دارد، داستان ساده اما دربردانده‌ی محتوی غنی از فضایل اخلاقی است.

امیرحسین فردی به مدت 24 سال سردبیر و مدیر مسئول «کیهان بچه‌ها» بود و تاکنون داوری جشنواره‌های مختلفی را برعهده داشته است. او از سال 1358 مشغول نوشتن در حوزه کودک و نوجوان است و تاکنون جوایز مختلفی هم به دست آورده است.

در قسمتی از کتاب صوتی سیاه چمن می‌شنویم:

خیرمحمد در حالی که هنوز چوب دستی بر فراز سرش بود، از جا کنده شد و در میان دود، انگار پری که باد او را می‌برد، به عقب پرتاب شد و به دیواره کپر برخورد و درمیان صداهایی همچون درهم شکستن اشیا بر زمین افتاد. صدای شیون و فریاد بچه‌ها برخاست. بی‌بی و امان داد به طرف او دویدند. بی‌بی سریع از جا جست. با دو دوست محکم روی کاسه زانوهای لاغر و استخوانی‌اش کوبید و از حال رفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
21 دقیقه
بخش اول
22 دقیقه
بخش دوم
25 دقیقه
بخش سوم
22 دقیقه
بخش چهارم
24 دقیقه
بخش پنجم
26 دقیقه
بخش ششم
24 دقیقه
بخش هفتم
23 دقیقه
بخش هشتم
22 دقیقه
بخش نهم
23 دقیقه
بخش دهم
21 دقیقه
بخش یازدهم
22 دقیقه
بخش دوازدهم
26 دقیقه
بخش سیزدهم
21 دقیقه
بخش چهاردهم
17 دقیقه
بخش پانزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیاه چمن
نویسنده
گویندهشهین دخت نجف زاده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی انقلاب و دفاع مقدس، کتاب‌های انقلاب و دفاع مقدس
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیاه چمن

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیاه چمن

برای دریافت کتاب صوتی سیاه چمن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.