معرفی و دانلود کتاب صوتی سیما جان: مجموعه‌ی نامه‌هایی از محمد عاصمی

عکس جلد کتاب صوتی سیما جان: مجموعه‌ی نامه‌هایی از محمد عاصمی
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیما جان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سیما جان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سیما جان: مجموعه‌ی نامه‌هایی از محمد عاصمی

کتاب صوتی سیما جان اثری است در قالب نامه‌نگاری‌های عاشقانه، به قلم محمد عاصمی که توسط انتشارات جیحون منتشر شده است. این کتاب را با صدای نصرالله مدقالچی، یکی از برجسته‌ترین چهره‌های هنر دوبلاژ ایران می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی سیما جان

کتاب صوتی پیش رو دربرگیرنده‌ی 52 نامه‌ی عاشقانه است که محمد عاصمی آن‌ها را خطاب به شخصیتی به‌نام سیما نوشته و او را در تمامی این نامه‌ها با عنوان «سیما جان» خطاب می‌کند. مضامین این نامه‌های پرسوزوگداز، گاه عاشقانه است و گاه اجتماعی. این مجموعه بیش از 50 سال پیش در مجله‌ی امید ایران چاپ شد و بعدها محمود تفضلی-نویسنده و مترجم نامدار- آن‌ها را در قالب یک کتاب جیبی منتشر کرد. این نامه‌ها اکنون به همت انتشارات واوخوان به صورت کتابی صوتی درآمده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته‌ است.

کتاب صوتی سیما جان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر خواندن نامه‌های عاشقانه را دوست دارید، این کتاب پیشنهاد خوبی برای مطالعه‌ی شما به شمار می‌رود. اگر به آمیختگی مفاهیم عاشقانه با مضامین اجتماعی علاقه‌مند هستید، به هیچ‌وجه این کتاب را از دست ندهید.

محمد عاصمی را بیشتر بشناسیم

محمد عاصمی شاعر و نویسنده‌ی ایرانی بود که پس از کودتای 28 مرداد 1332 ناچار به ترک ایران شد و در آلمان سکونت گزید. درکنار کار نویسندگی و شاعری، عاصمی در زمینه‌ی تئاتر هم فعالیت جدی و حرفه‌ای داشت و بارها در تئاتر سعدی روی صحنه رفته بود. او همچنین جزو گردانندگان مجله‌ی کاوه در مونیخ بوده است. در این مجله‌ی فارسی‌زبان که حسین تقی‌زاده -از رهبران سیاسی جنبش مشروطه- آن را بنا نهاد، مطالبی درباره‌ی باستان‌گرایی در ایران چاپ می‌شد.

عاصمی در سال 1342 انتشارات فرهنگی کاوه را در مونیخ تأسیس کرد و در آن به فعالیت در حوزه‌ی چاپ و انتشار آثار نویسندگان ایرانی مهاجر پرداخت. بزرگ علوی، محمدعلی جمالزاده، احسان طبری، محمود تفضلی، پرویز ناتل خانلری، و بسیاری از ادیبان و پژوهشگران دیگر با انتشارات کاوه همکاری کرده‌اند.

در بخشی از کتاب صوتی سیما جان می‌شنویم

پرسیده بودی که آیا آن‌همه شور و التهاب در من مرده است؟ و آن آتش بیدادگر زوال گرفته و خاکستر شده است؟ تو خوب می‌دانی، آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست. من کی می‌توانم بدون رنج و دغدغه زندگی کنم؟ مگر دردهای مرا پایانی‌ست؟ مگر چشمه‌ی رنج‌ها خشکیده‌اند؟ مگر در قلبم زندگی مرده است؟ آیا زندگی بدون رنج میسر است؟ من چنین می‌پندارم که عظمت زندگی در رنج‌های ماست. در میان خنده‌هایم سیما جان، درخشش قطرات معصوم اشک به چشم می‌آید و تو بهتر از همه می‌دانی که مثل شاعر دیگر روزگاران قدیم، در قطرات اشکم نیز خنده‌های پاک سروده می‌شود و میان گریه می‌خندم که چون شمع اندر این مجلس زبان آتشینم هست، اما درنمی‌گیرد. سیمای خوب من! دست‌های پرنوازشت را بر قلب رنجورم بکش. دوستم داشته باش. من و تو همیشه از دردی ناشناخته و مجهول رنج می‌برده‌ایم. درد ما درد عشق عادی نیست و از عشق‌های بی‌تاب و خونین رنگ دارد. عشق به کودکان، عشق به انسان، و بالاتر از همه عشق به عشق‌های پاک و عمیق و دردآلود...

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۴ دقیقه
قسمت اول
۴ دقیقه
قسمت دوم
۴ دقیقه
قسمت سوم
۴ دقیقه
قسمت چهارم
۳ دقیقه
قسمت پنجم
۲ دقیقه
قسمت ششم
۳ دقیقه
قسمت هفتم
۴ دقیقه
قسمت هشتم
۲ دقیقه
قسمت نهم
۴ دقیقه
قسمت دهم
۴ دقیقه
قسمت یازدهم
۳ دقیقه
قسمت دوازدهم
۴ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲ دقیقه
قسمت چهاردهم
۴ دقیقه
قسمت پانزدهم
۴ دقیقه
قسمت شانزدهم
۵ دقیقه
قسمت هفدهم
۷ دقیقه
قسمت هجدهم
۳ دقیقه
قسمت نوزدهم
۳ دقیقه
قسمت بیستم
۴ دقیقه
قسمت بیست و یکم
۶ دقیقه
قسمت بیست و دوم
۴ دقیقه
قسمت بیست و سوم
۳ دقیقه
قسمت بیست و چهارم
۴ دقیقه
قسمت بیست و پنجم
۳ دقیقه
قسمت بیست و ششم
۴ دقیقه
قسمت بیست و هفتم
۳ دقیقه
قسمت بیست و هشتم
۴ دقیقه
قسمت بیست و نهم
۳ دقیقه
قسمت سی‌ام
۴ دقیقه
قسمت سی و یکم
۲ دقیقه
قسمت سی و دوم
۳ دقیقه
قسمت سی و سوم
۴ دقیقه
قسمت سی و چهارم
۳ دقیقه
قسمت سی و پنجم
۷ دقیقه
قسمت سی و ششم
۴ دقیقه
قسمت سی و هفتم
۴ دقیقه
قسمت سی و هشتم
۴ دقیقه
قسمت سی و نهم
۱۳ دقیقه
قسمت چهلم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سیما جان: مجموعه‌ی نامه‌هایی از محمد عاصمی
نویسنده
گویندهنصرالله مدقالچی
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های ادبیات پارسی
قیمت نسخه صوتی
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سیما جان

موسوی
۱۴۰۱/۶/۴
به عنوان اولین نظردهنده‌: برای اولین بار با نوشته‌های آقای عاصمی آشنامیشوم در این نامه‌ها شمارو از دنیای درون به دنیای بیرون از متن جامعه به طبیعت و از زمین به آسمانها می‌برد که با صدای آقای مدقالچی به اوج می‌رسد گرچه نوشته‌ها مر بوط به دهه‌های گذشته است ولی بوی تازگی دارد که همذات پنداری عجیبی و و برای شنونده ایجاد می‌کند احساس نیاز میکنید که شما هم باید نامه‌هایی برای دوستی خیالی بنویسد ناگفته‌های خود را با او درمیان بگذارید
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سیما جان

برای دریافت کتاب صوتی سیما جان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.