معرفی و دانلود کتاب صوتی رفیق دن کامیلو

عکس جلد کتاب صوتی رفیق دن کامیلو
قیمت:
44000 تومان - 8.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رفیق دن کامیلو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رفیق دن کامیلو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی رفیق دن کامیلو

داستان‌نویسی که جهان‌بینی‌اش را با زبانی طنز نشان می‌دهد! کتاب صوتی رفیق دن کامیلو نوشتهٔ جوانینو گوارسکی، ماجراهای دو شخصیت کاملاً متفاوت را با زبانی طنزآمیز روایت می‌کند که هرکدام نماینده‌ای از یک طرز تفکر خاص هستند.

درباره کتاب صوتی رفیق دن کامیلو:

جوانینو گوارسکی جزو آن دسته از نویسندگانی است که عنصر طنز، آثارش را به شهرتی جهانی رسانده است. او نتیجهٔ تجربه‌هایش در حوادث مختلف سیاسی و اجتماعی کشور ایتالیا را در قالب داستان برای شما به تصویر می‌کشد و مجموعه کتاب‌های دن کامیلو نیز از چنین ویژگی برخوردار است.

گوارسکی که در ابتدا روزنامه‌نگار بود، ستون‌نویس یکی از روزنامه‌ها بود و مطالبش در آنجا منتشر می‌شد. این ستون‌ها داستان کشیشی به اسم دُن‌کامیلو را تعریف می‌کردند که در موقعیت‌های مختلف واکنش‌های متفاوتی از خود نشان می‌داد. بعدها این مطالب به مجموعه کتاب‌هایی تبدیل شدند که در سراسر جهان محبوبیت پیدا کردند.

کتاب رفیق دن کامیلو (Comrade Don Camillo) نیز یکی از این کتاب‌ها است که شخصیت‌های اصلی آن یک کشیش و یک کمونیست هستند. آن‌ها به‌عنوان نماینده و نماد دو دیدگاه و جهان‌بینی کاملاً متضادند که در جامعهٔ بعد از جنگ ایتالیا وجود داشتند. این دو شخصیت سرسختانه در برابر هم قرار گرفته‌اند و هر یک مصرانه از حقانیت خود دفاع می‌کنند.

کتاب حاضر دارای بخش‌های مختلفی است که هر یک از آن‌ها اسم جداگانه و ماجرای خاص خود را دارند. داستان هر بخش به‌قدری مستقل است و ساختار کاملی دارد که می‌توان آن‌ها را به‌عنوان داستان‌های کوتاهی در نظر گرفت. تفاوتی که در این اثر با سایر آثار مجموعه دن کامیلو دارد، به مکان وقوع داستان‌هایش برمی‌گردد. بیشتر داستان‌های این مجموعه در یک دهکده در ایتالیا رخ می‌دهند، اما مکان وقوع داستان‌های کتاب صوتی رفیق دن کامیلو سرزمین‌های گوناگون اتحاد جماهیر شوروی است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی رفیق دن کامیلو:

- تکرارنشدنی، بامزه و سرگرمی خالص. (روزنامهٔ آبزرور)
- جذاب و مسحورکننده ... طنزآمیز و خردمندانه. (روزنامهٔ Edinburgh Evening News)

کتاب صوتی رفیق دن کامیلو مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات ایتالیا و داستان‌های کوتاه طنز علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی رفیق دن کامیلو می‌تواند برایتان جذاب و لذت‌بخش باشد.

جوانینو گوارسکی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، روزنامه‌نگار، کاریکاتوریست و طنزنویس ایتالیایی در سال 1968 به دنیا آمد. او در سال 1943 به ارتش فراخوانده شد و بعد از سال‌ها فعالیت در آنجا نهایتاً افسر توپخانه شد. جوانینو گوارسکی (Giovannino Guareschi) با آثار طنزی که از اواخر دهه 1940 شروع به نگارش آن‌ها کرد، به شهرت رسید.

از دیگر آثار وی از مجموعه دُن کامیلو کتاب‌های «دنیای کوچک دن کامیلو»، «دن کامیلو و پسر ناخلف»، «دن کامیلو بر سر دوراهی» و «دن کامیلو و شیطان» هستند. برخی از داستان‌های مستقل او نیز رمان‌های «شوهر مدرسه‌ای» و «پرواز کارلوتا و عشق» هستند که به فارسی ترجمه شدند. گوارسکی در نهایت در سال 1968 بر اثر حمله قلبی در 60 سالگی از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی رفیق دن کامیلو می‌شنویم:

دن کامیلو چشمانش را به‌طرف آسمان گرفت و گفت: «یا مسیح! شنیدی؟ از میون تمام حوزه‌های کمونیست عالم، تنها همین یه حوزه پیش‌نماز معتبر داره که اونم باید بره به جهنم. هر چیزی محدودیت‌های خودش رو داره. وقتی که یه تیغ خودتراش به عنوان کج بیل به کار برده بشه، چنین وسیله‌ای به سلاح خطرناکی هم تبدیل میشه.»

پپونه داشت چانه‌اش را می‌تراشید که خون فراوانی از آن به راه افتاد. آخر چطور یک سناتور کمونیست با به همراه آوردن یک کشیش در ظاهر و کسوت یک عضو فعال و با سابقهٔ حزبی به روسیه می‌توانست حواس جمع و آرامش خاطر داشته باشد؟ مخصوصا که این هیولای جاسوس واتیکان خودش را به عنوان مسئول و رهبر حوزه هم جا زده بود.

در حالی که پپونه داشت چانه‌اش را پنبه‌کاری می‌کرد، دن کامیلو توانست پرونده‌هایی را که برای مطالعه از چمدان هم‌اتاقی‌اش درآورده بود، سر جایش بگذارد و گفت: «رفیق... اگه اون پرونده اونقدر محرمانه است، بهتره دیگه حرفش رو نزنیم.»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
24 دقیقه
تب طلا
15 دقیقه
انتقام دُن کامیلو
22 دقیقه
دُن کامیلو در لباس مبدل
29 دقیقه
عملیات رندلا
20 دقیقه
استراحت اجباری
21 دقیقه
حوزهٔ فضا
20 دقیقه
سیاست در شاهراه
31 دقیقه
مامور مخفی مسیح
27 دقیقه
باران آمد که بند نیاید
19 دقیقه
سه ساقهٔ گندم
20 دقیقه
حوزه اعتراف می‌کند
23 دقیقه
در قعر جهنم
29 دقیقه
قهوهٔ رفیق نادیا
28 دقیقه
یکی مانده به آخرین موج
25 دقیقه
حکایت بی‌پایان

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی رفیق دن کامیلو
نویسنده
مترجمغلام علی لطیفی
گویندهمهدی محرمی
ناشر چاپیانتشارات فرهنگ معاصر
ناشر صوتی واوخوان
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۳ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
44000 ت - 8.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی رفیق دن کامیلو

ماندانا ناظمی
۱۴۰۱/۳/۵
من قبلا یکی از کتابهای دن کامیلو رو خونده بودم به نظرم این کتاب جذابیت اون رو نداشت شاید دلیلش فرق بین کتاب خواندن و گوش کردن باشه
Monir Naghikhani
۱۴۰۱/۴/۱۷
سرگرم کننده است ولی از آن سری کتابهایی که من دوست دارم نبود، با سپاس فراوان.
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب صوتی رفیق دن کامیلو

برای دریافت کتاب صوتی رفیق دن کامیلو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.