معرفی و دانلود کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک

عکس جلد کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک
قیمت:
۴۰۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک

«تولد تمدن در خاور نزدیک» نوشته هنری فرانکفورت(۱۹۵۴-۱۸۹۷)، باستان‌شناس هلندی است.

این کتاب به ابعاد کمتر شناخته شده‌ای می‌پردازد و جنبه‌های انسان‌شناسانه‌ای دارد که نویسنده با دقت بسیار و بررسی مدارک متعدد پیش رویمان قرار می‌دهد. مطالعه این کتاب به آنچه پیشتر درباره این تمدن‌ها می‌دانستیم، رنگ و بو و عمق تازه‌ای می‌بخشد و مسائلی فراتر از صرفا تاریخ و سیمای فرهنگی این مناطق را آشکار می‌سازد.

بیان تمام جزئیات تولد تمدن در خاور نزدیک به تحقیقاتی چند برابر کتاب حاضر نیاز دارد. ما در این کتاب به نوآوری‌های حائز اهمیت اجتماعی و سیاسی پرداخته‌ایم که تغییرات بزرگِ خاور نزدیک از آنان ریشه گرفت. این نوآوری‌ها، تقریبا به صورت مستقیم سرچشمه ظهور نخستین جوامع متمدن محسوب می‌شوند. با این همه، مطالعات اندکی درباره آنها صورت گرفته و بیشتر به تغییرات در زمینه تکنولوژی و هنر، ظهور مذهب و اختراع خط پرداخته شده است.

در کتاب حاضر، گسترش تکنولوژی و هنر، تا جایی که شرایط سیاسی و اجتماعی را آشکار کنند، بررسی شده‌اند؛ اما ما نکوشیده‌ایم درباره آنها با ذکر جزئیات بحث کنیم و در چارچوب کاملا کنترل شده واژه «تمدن» مطالعه خود را پیش برده‌ایم. درست است که اصطلاحات «تمدن» و «فرهنگ» در گفتار عمومی هم‌معنی تلقی می‌شوند و از این رو خط تمایز مشخصی میان آنها وجود ندارد، اما برای اولویت در استفاده از آنان دلایل ریشه‌شناختی وجود دارد. کسانی که درباره زندگی انسان‌های بدوی مطالعه می‌کنند، واژه «فرهنگ» را ترجیح می‌دهند که تلویحا به چیزی نامعقول و بی‌اساس اشاره دارد، چیزی که رشد و گسترش یافته، نه اینکه ساخته شده باشد. از سویی دیگر، واژه «تمدن» بیشتر مورد نظر کسانی است که در وهله اول، بشر را Homo Politi به حساب می‌آورند و درک درست از عنوان کتاب ما تنها در این صورت میسر است.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار مترجم
پیش‌گفتار
فصل 1: بررسی تمدن‌های باستانی
فصل 2: دوره پیش تاریخ در خاور نزدیک باستان
فصل 3: شهرهای بین‌النهرین
فصل 4: مصر، پادشاهی دو سرزمین
موخره: تاثیر بین‌النهرین بر مصر در اواخر هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تولد تمدن در خاور نزدیک
نویسنده
مترجمسحر قدیمی
ناشر چاپیانتشارات دنیای اقتصاد
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۷۶
زبانفارسی
شابک978-600-8004-16-5
موضوع کتابکتاب‌های تاریخ ایران
قیمت نسخه الکترونیک
۴۰۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک

غلامرضا صادقی
۱۳۹۵/۱۱/۲۹
به نام خدا
کتاب ارزشمندی است در زمینه مطالعات بین النهرین به علاقمندان توصیه مطالعه این اثر را می‌نمایم
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک

برای دریافت کتاب تولد تمدن در خاور نزدیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.