معرفی و دانلود کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد

عکس جلد کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد
قیمت:
59000 تومان - 10.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد

چطور می‌توان خوب زندگی کرد و خوب از دنیا رفت؟ ایدیت هال در کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو، با استفاده از حکمت این فیلسوف بزرگ به این سؤال شما پاسخی دقیق و فلسفی می‌دهد. با شنیدن این کتاب درمی‌یابید که چطور می‌توان با کمک حکمت ارسطویی زندگی خود را در جهت مثبتی تغییر دهید.

درباره کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو:

ارسطو که از فیلسوفان مهم مغرب زمین بود، وقتی 18 سال بیشتر نداشت، به آکادمی افلاطون وارد شد و در مدت‌زمان کمی توانست پیشرفت چشمگیری کند و به مدت چهار سال به «اسکندر مقدونی» نیز تدریس کرد.

ارسطو در زمینه‌های مختلفی مثل فیزیک، متافیزیک، شعر، ادبیات، زیست‌شناسی، منطق، علم بیان، سیاست، دولت و اخلاق مطالعات فراوانی داشته و آثار زیادی در این زمینه‌ها به رشته تحریر درآورده است. او به همراه سقراط و افلاطون جزو بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین فلاسفه یونان باستان به شمار می‌آید. دیدگاه خاص ارسطو به فلسفه با نام «دانش هستی» شناخته می‌شود.

کتاب شیوه ارسطو (Aristotle’s Way) به این سؤال مهم پاسخ می‌دهد که چگونه حکمتی باستانی قادر است زندگی انسان مدرن را تغییر دهد و به‌عنوان یک راهنمای عالی به شما کمک می‌کند که خوب زندگی کنید. با شنیدن کتاب حاضر جذب حکمت این فیلسوف بزرگ می‌شوید و در این امر دچار حیرت می‌شوید که او چطور توانسته با نثری جذاب و روشن فلسفه‌ای عملگرا و هدف‌گرا برای قرون بعد از خود تنظیم کند.

شاید بعد از اتمام این کتاب شخصیت و نگاهی جدید و متفاوت پیدا کنید اما مطمئن باشید که این تفاوت تحولی مثبت را در زندگی‌تان به همراه خواهد داشت. ایدیت هال سعی کرده شیوه‌ای را به شما شرح دهد که در آن با استفاده از نقد و تحلیل فلسفه‌ی ارسطویی، زندگی پربارتری را به شما پیشنهاد کند. کتاب صوتی شیوه ارسطو همچنین به شما این پیام را می‌رساند که تفکرات کهن دقیقاً آن چیزی است که ما امروز به آن نیاز داریم.

نکوداشت‌های کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو:

- کتاب جدید هال راه میان‌بری برای خواننده‌اش برای جستجوی شادی باز می‌کند. هال توضیح می‌دهد که گفتن آن بسیار ساده‌تر از انجام آن است. اما ارسطو برای کمک به اینجا آمده است. (نقد کتاب نیویورک‌تایمز)

- هال برخی از پیچیده‌ترین ایده‌های این فیلسوف را به شکلی قابل‌دسترسی توضیح می‌دهد و یادداشت‌های خود را در مورد همه چیز از قدرت اجتماع گرفته تا درک اهداف شما و اینکه چرا هنگام تصمیم‌گیری باید همیشه با شخص ثالث مشورت کنید، توضیح می‌دهد. (تایم - مجله خبری هفتگی و روزنامه آنلاین آمریکایی)

- هال با زبانی شفاف نخ‌هایی را که از این طیف وسیع مطالب بیرون کشیده است، به طور ماهرانه‌ای می‌بافد و تبدیل به درس‌هایی می‌کند که مستقیماً به معضلات زندگی مدرن مربوط می‌شوند. (The American Scholar - فصلنامه ادبی)

- روایتی روشن... غیرفنی اما عمیقاً بنیادی... آیا خوشبختی می‌تواند از فضیلت ناشی شود؟ این کتاب پرجنب‌وجوش استدلال خوبی را به شکل مثبتی ارائه می‌کند. (Kirkus Review - مجله نقد کتاب آمریکایی)

- این کتاب جذاب و هیجان‌انگیز است. رویکردی به اندیشه عمل‌گرایانه ارسطو. این کتاب یک مقدمه مفید برای ایده‌های یکی از مهم‌ترین فیلسوفان تاریخ جهان است. (پابلیشرز ویکلی - مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

- این کتاب با نثری زنده شما را به دنیای حکیمانه، عملی و خودمختار ذهن ارسطو دعوت می‌کند. تقریباً همه آنچه دانشمندان روانشناسی در مورد خوشبختی کشف کرده‌اند، توسط ارسطو 23 قرن پیش پیش‌بینی شده بود. شما پس از اتمام این کتاب زیبا نسبت به قبل از شروع آن، کمی متفاوت خواهید بود. (سونیا لیوبومیرسکی - استاد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا)

- راهنمایی فوق‌العاده زنده و شخصی برای شناخت فلسفه ارسطو. بخوانید و شکوفا شوید. (سارا بیکول - نویسنده انگلیسی)

کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو مناسب چه کسانی است؟

اگر به مباحث فلسفی و کتاب‌های خودیاری علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند برای شما مفید و لذت‌بخش باشد.

با ایدیت هال بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده و دانشمند برجستهٔ انگلیسی در سال 1959 متولد شد. او تابه‌حال در حوزه‌های ادبیات یونان باستان و تاریخ فرهنگی تحقیقات فراوانی به عمل آورده است. ایدیت هال (Edith Hall) همچنین به‌عنوان استاد دانشگاه در مرکز مطالعات یونانی کالج کینگ لندن تدریس می‌کند. وی همچنین در دانشگاه آکسفورد، مدیریت بخش بایگانی نمایش‌های درام یونان و روم را به عهده داشته است. همچنین هال توانسته برنده جایزه تحقیقات هومبولت برای تحصیل در تئاتر یونان باستان شود.

در بخشی از کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو می‌شنویم:

یکی از مسائلی که با افراد بسیار ثروتمند در ارتباط است، مسلماً سیاست است. ارسطو ثروت را مسئلهٔ خاصی نمی‌داند. ثروت هم مثل هر چیز دیگری که ممکن است داشته باشیم برای استفاده کردن است و از هر چیزی می‌توان درست یا نادرست استفاده کرد. ارسطو به‌صراحت می‌گوید که درست استفاده کردن از ثروت با سخاوت در ارتباط است.

ثروتمندانی که هیچ‌وقت به بیچارگان کمک نمی‌کنند، هیچ‌وقت سعادتمند نخواهند شد. چون زندگی آن‌ها منطبق بر رذیلت خساست است نه فضیلت سخاوت. انسان سخاوتمند همچنین حواسش است که به گیرندهٔ درست کمک کند و البته در زمانی درست. این فرد بیشتر ذهنش را مشغول این مسئله می‌کند تا مشغول مسئلهٔ کسب ثروت.

ارسطو می‌پذیرد که انسان بافضیلت باید مطمئن شود که پولش از راه درستی به دست آمده است. ولی از آنجایی که انسان سخاوتمند اعتباری برای خود ثروت قائل نیست، امکان ندارد که آن را از منابع غیراخلاقی تأمین کند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
2 دقیقه
تقدیر و تشکر
3 دقیقه
گاه‌شمار زندگی ارسطو
18 دقیقه
مقدمه / بخش یک
21 دقیقه
مقدمه / بخش دو
25 دقیقه
مقدمه / بخش سه
14 دقیقه
فصل یکم: سعادت
23 دقیقه
فصل یکم / بخش دو
11 دقیقه
فصل یکم / بخش سه
19 دقیقه
فصل دوم: بالقوه
16 دقیقه
فصل دوم / بخش دو
22 دقیقه
فصل دوم / بخش سه
22 دقیقه
فصل سوم: تصمیم‌ها
14 دقیقه
فصل سوم / بخش دو
17 دقیقه
فصل سوم / بخش سه
21 دقیقه
فصل چهارم: ارتباط‌ها
19 دقیقه
فصل چهارم / بخش دو
23 دقیقه
فصل چهارم / بخش سه
17 دقیقه
فصل پنجم: خودشناسی
15 دقیقه
فصل پنجم / بخش دو
20 دقیقه
فصل پنجم / بخش سه
23 دقیقه
فصل پنجم / بخش چهار
10 دقیقه
فصل پنجم / بخش پنج
19 دقیقه
فصل ششم: مقاصد
16 دقیقه
فصل ششم / بخش دو
17 دقیقه
فصل ششم / بخش سه
17 دقیقه
فصل هفتم: عشق
21 دقیقه
فصل هفتم / بخش دو
12 دقیقه
فصل هفتم / بخش سه
17 دقیقه
فصل هشتم: اجتماع
21 دقیقه
فصل هشتم / بخش دو
23 دقیقه
فصل هشتم / بخش سه
21 دقیقه
فصل نهم: فراغت
21 دقیقه
فصل نهم / بخش دو
14 دقیقه
فصل نهم / بخش سه
22 دقیقه
فصل دهم: میرایی
22 دقیقه
فصل دهم / بخش دو
17 دقیقه
فصل دهم / بخش سه
16 دقیقه
فصل دهم / بخش چهار
17 دقیقه
فصل دهم / بخش پنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو: چطور حکمتی کهن می‌تواند زندگی‌مان را تغییر دهد
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندهدادبه دادمهر
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی تاریخی، فلسفی و اجتماعی، کتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه صوتی
59000 ت - 10.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو

Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۱۱/۲۳
همیشه دوست داشتم مفهوم زندگی و بصورت شاداب زندگی کردن از طریق فلاسفه قدیم، مخصوصاً سقراط استاد افلاتون و یا ارسطو که در مدرسه افلاتون به درجه استادی رسید، طوری که در جوانی استاد اسکندر مغدونی شد.
فلاسفه قدیم مغرب زمین درک مفهوم واقعی زندگی و اینکه چطور حکمتی کهن میتواند زندگی انسان را تغییر دهد و
از همه نظر مورد توجه بنده بوده که بدانم در چند هزار سال پیش هدف از زندگی نحوه تغییر آن و لذت بردن از زندگی و شاد زندگی کردن چگونه بوده است. لذا این کتاب بهترینه و از خوندنش لذت خواهید برد.
گیتی
۱۴۰۲/۴/۹
کتاب با محتوا درمورد فلسفه عرفان راه سعادت که ارسطو شاگرد افلاطون بوده و راه مسیر سعادت و خوشبختی وارامش در آن زمان نشان داده حتما مطالعه شود صدای گوینده رسا با اقتداراست برای رسیدن به آرامش وسعادت باید این کتاب‌های فلسفی عرفانی خواند
مجید ابراهیمی
۱۴۰۲/۶/۱۷
گوش دادن این کتاب برای همه لازم است بخصوص آن‌ها که می‌خواهند زندگی اصولی داسته باشند
حسن حسن نیای چهارده
۱۴۰۱/۱۰/۹
کتابی در محتوا و کامل
مشاهده همه نظرات 4

راهنمای مطالعه کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو

برای دریافت کتاب صوتی شیوه‌ی ارسطو و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.