معرفی و دانلود کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول

عکس جلد کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول
قیمت:
۲۳۰۰۰ تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول

کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول اثر عبداللطیف طسوجی، مجموعه‌ای از افسانه‌ها و قصه‌های قدیم ایران و هند و سرزمین‌های عربی است که در آن، احوال و آداب و رسوم مردم ایران و هند و عرب آمده و سرشار از حکایت‌های آموزنده و نکات پندآموز و اخلاقی است. 

دو شاهزاده برادر، به نام‌های شهریار (یا شهرباز) و شاه زمان، مورد خیانت زنان خود قرار می‌گیرند شاه زمان ترک پادشاهی کرده و راهی دیار برادر می‌شود و شهریار هم به انتقام خیانت همسرش هر شب دختری را به نکاح در می‌آورد و بامداد دستور قتلش را می‌داد. تا اینکه دیگر دختری در شهر نمی‌ماند و وزیر شهریار که دو دختر به نام‌های شهرزاد و دنیا زاد داشت و به شدت نگران این قضیه بود به پیشنهاد شهرزاد وی را به عقد پادشاه درمی‌آورد. شهرزاد همان شب به شهریار می‌گوید که خواهری دارد که هر شب با قصه‌های او به خواب می‌رود و درخواست می‌کند که همان شب خواهرش را به قصر بیاورند تا برای بار آخر برایش قصه بگوید. دنیا زاد می‌آید و شهرزاد قصه‌گویی را آغاز می‌کند، شهریار هم که مسحور این قصه شده بود مهلت می‌دهد که فردا شب ادامه قصه را بشنود و بنابراین کشتن شهرزاد را موکول به بعد می‌کند و این قصه‌گویی‌ها هرشب ادامه پیدا می‌کند...

کتاب هزار و یک شب (One Thousand and One Nights) با زبان‌های متعددی منتشر شده است و یکی از کتاب‌های کهن و باارزش است و بهترین یادگاری می‌باشد که از آداب و رسوم قدیم مشرق زمین باقی مانده. قصه‌ها و حکایت‌های این کتاب را دختری به نام شهرزاد برای پادشاهی به نام شهریار روایت می‌کند. شخصیت‌های اصلی این کتاب علاءالدین، شهرزاد قصه‌گو و شهریار که این دو به همراه هم قهرمان‌های اصلی این کتاب هستند. 

در قصه‌ها و ماجراهای این کتاب، همه‌ی مردم جامعه، از پادشاهان، بازرگانان، زنان و غلامان گرفته تا مردم کوچه و بازار، وجود دارند. حتی قصه‌هایی از زبان حیوانات نیز در این کتاب آمده است؛ به همین علت، این کتاب در دل همه‌ی مردم جا باز کرده است. بعدها، این اثر به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی نیز ترجمه شد و مردم دیگر جهان هم با این کتاب ارزشمند آشنا شدند. 

اکثر ماجراهای ‌هزار و یک شب در بغداد و ایران می‌گذرد و داستان‌های آن را از ریشه ایرانی دانسته‌اند که تحت تاثیر آثار هندی و عربی بوده است. اینکه داستان‌های هزار و یک‌ شب مشخص و روشن باشند و تعداد آن‌ها دقیقا هزار و یک باشد چندان واقعی به نظر نمی‌رسد. نسخه کنونی فارسی را عبدالطیف طسوجی در زمان محمد شاه و پسرش ناصرالدین شاه به فارسی درآورد و به چاپ سنگی رسید. 

«هزار و یک شب» نامی است که از زمان ترجمه طسوجی در دوره قاجار شهرت یافته و نام قدیم آن هزار افسان بوده است. نخستین ترجمه هزار و یک شب به زبان‌های اروپایی در قرن شانزدهم میلادی به دست آنتوان گالان به فرانسوی درآمد و در سال 1704 میلادی منتشر شد. سر ریچارد برتون نخستین ترجمه انگلیسی این کتاب را در 1885 عرضه کرد. بورخس همه آثارش را مدیون هزار و یک‌ شب می‌دانست و تاثیر آن بر بسیاری از نویسندگان معروف جهان از جمله جیمز جویس انکار ناپذیر است. 

عبداللطیف طسوجی، نویسنده، مترجم و از فاضل‌های دوره فتحعلی شاه بود. علم ادبی او در زمان خودش به قدری بوده که لغت‌نامه برهان قاطع را اصلاح کرد. در سال 1259 به دستور شاهزاده بهمن میرزا ترجمه هزار و یک‌ شب از عربی به فارسی را شروع می‌کند. محمدعلی‌خان اصفهانی، متخلص به سروش، هم او را در این راه و در تبدیل اشعار عربی به فارسی همراهی کرد. سرانجام در سال 1261 برای اولین بار در چاپخانه سنگی تبریز هزار و یک شب چاپ می‌شود و تا به امروز هم از همان نسخه طسوجی استفاده می‌شود. 

فهرست مطالب کتاب صوتی

۲ دقیقه
شناسنامه
۴ دقیقه
مقدمه
۱۳ دقیقه
آغاز داستان - حکایت شهرباز و برادرش شاه زمان
۸ دقیقه
آغاز داستان - حکایت دهقانی و خرش
۵ دقیقه
شب نخستین - حکایت بازرگان و عفریت
۴ دقیقه
شب نخستین - حکایت پیرمرد و غزال
۱۰ دقیقه
شب دوم - حکایت پیرمرد دوم و دو سگش
۴ دقیقه
شب سوم - حکایت پیرمرد سوم و استر
۸ دقیقه
شب سوم - حکایت صیاد
۹ دقیقه
شب چهارم - حکایت ملک یونان و حکیم رویان
۵ دقیقه
شب پنجم - حکایت ملک سندباد
۱۲ دقیقه
شب پنجم - حکایت وزیر و پسر پادشاه
۹ دقیقه
شب ششم - باقی حکایت صیاد
۱۴ دقیقه
شب هفتم - باقی حکایت صیاد
۱۰ دقیقه
شب هشتم - باقی حکایت صیاد
۱۵ دقیقه
شب نهم - حکایت حمال با دختران
۱۷ دقیقه
شب دهم - باقی حکایت حمال با دختران
۱۲ دقیقه
شب یازدهم - حکایت گدای اول
۱۳ دقیقه
شب دوازدهم - حکایت گدای دوم
۱۴ دقیقه
شب سیزدهم - باقی حکایت گدای دوم
۱۱ دقیقه
شب چهاردهم - حکایت گدای سوم
۷ دقیقه
شب پانزدهم - باقی حکایت گدای سوم
۱۱ دقیقه
شب شانزدهم - حکایت بانو با دو سگش
۱۸ دقیقه
شب هفدهم - حکایت دختر تازیانه خورده
۱۵ دقیقه
شب هجدهم - حکایت غلام دروغگو
۱۳ دقیقه
شب نوزدهم - حکایت نورالدین و شمس‌الدین
۱۵ دقیقه
شب بیستم - باقی حکایت نورالدین و شمس‌الدین
۲۰ دقیقه
شب بیست و یکم - باقی حکایت نورالدین و شمس‌الدین
۶ دقیقه
شب بیست و دوم - باقی حکایت نورالدین و شمس‌الدین
۲۹ دقیقه
شب بیست و سوم - باقی حکایت نورالدین و شمس‌الدین
۱۷ دقیقه
شب بیست و چهارم - باقی حکایت نورالدین و شمس‌الدین
۲ دقیقه
شب بیست و چهارم - حکایت خیاط و احدب و یهودی و مباشر و نصرانی
۳۰ دقیقه
شب بیست و پنجم - حکایت احدب
۱۵ دقیقه
شب بیست و ششم - حکایت نصرانی
۲۰ دقیقه
شب بیست و هفتم - حکایت بازرگان و زرباجه
۱۳ دقیقه
شب بیست و هفتم - حکایت طبیب یهودی
۱۹ دقیقه
شب بیست و هشتم - حکایت عاشق و دلاک
۱۷ دقیقه
شب بیست و نهم - باقی حکایت عاشق و دلاک
۶ دقیقه
شب سی‌ام - باقی حکایت عاشق و دلاک
۴ دقیقه
شب سی‌ام - حکایت شیخ خاموش و برادرانش
۹ دقیقه
شب سی‌ام - حکایت اعرج
۷ دقیقه
شب سی‌ام - حکایت بقبق

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول
نویسنده
گویندهآسمان مصطفایی
ناشر چاپینشر ارس
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۸ ساعت و ۱۴ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۲۳۰۰۰ ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول

محمود مهرابیان
۱۳۹۷/۱۲/۸
سلام
بسیار عالی وقوی کار شده است، فقط از نظر موسیقی هرچه که به انتهای کتاب میرسیم، خوب جاگذاری شده و افکت و موزیک بهتری را میتوان مشاهده نمود، موسیقی متن کتاب را دلنشین تر نموده و لذت گوش دادن کتاب را صد چندان نموده و بر شیرینی بیان داستان بسیار میافزاید، که باید بیشتر شده و در این زمینه بیشتر کار
شود...
بنده تاکنون به چندین نفر این کتاب را پیشنهاد داده ام...
بیشتر ارزش کتاب در اثبات فرهنگ کهن ایرانی، در نوع برخورد و آئین و سنن و نوع بیان لغات اصیل می‌باشد...
با احساس گفتن داستان خود یکی دیگر از این شاهکارها می‌باشد که صدچندان بر این اثر می‌افزاید...
. اقعأ که خسته نباشید...
elnaz br
۱۳۹۸/۵/۱۷
من اولین بار بود که قصه‌ای هزار و یکشب رو میشنیدم. اصلا فکرشم نمیکردم که داستانهای قدیمی هزارسال پیش تا به این حد بخواد هنوز جذاب باشه که آدم امروزی رو واقعا کنجکاو کنه که ببینه شب بعدی داستان از چه قراره! واقعا شیرینه این کتاب. از اون جالبتر صدای گوینده بود که اصلا آسمانی بود. واقعا میگم، متعجبم که چطور انقدر این صدا به این کتاب میومد. آفرین به انتخاب گرداورنده‌ی این اثر صوتی. عالیه
Mahsa Hasani
۱۴۰۰/۵/۱۱
به هر حال هر کتابی از احوالات و تفکرات مردم زمانه خود خبر می‌دهد. هزار و یک شب هم که داستانی بسیار قدیمی است. قطعا جایگاه والایی دارد. اما جدایی از صدای راوی و موسیقی که خیلی خوب بود.
متن در ابتدا جذاب بود ولی حکایات به مرور تکراری میشن با کمی تفاوت. و کسل کننده. و کلمات و جملات تکراری.
قطعا این حکایات جن و پری و تمطع جنسی برای ان زمان بسیار جذاب بوده است.
Rozbeh Aghighi
۱۴۰۰/۲/۲۹
داستان‌هایی سراسر تخیلی و اکثرا جنسی و برپایه جن و پری که شاید در زمان خود بسیار مهیج و پر طرف دار بوده است اما یک چیز را روشن میکند آن هم خوردن شراب زن بارگی و تفریح اعراب به همراه تجارت برای کسب مال از طریق سو استفاده از عدم وجود مرجع نرخ گذاری ما بین شهرهای دیگر با نام تجارت را میتوان از متن داستانها دریافت نمود
کاربر کتابراه
۱۳۹۹/۳/۱۸
صدا و لحن گوینده عالی، انتخاب موسیقی و تدوین و جایگذاری موسیقی بسیار عالی و دلنشین. این کتاب واقعا اثری ارزشمند است و بسیار عالی به‌صورت صوتی درآمده. سپاس فراوان از سازندگان این اثر صوتی و نیز تشکر از کتابراه برای انتشار و نیز تخفیف این اثر دلنشین و عالی. پیشنهاد می‌کنم بخرید و از شنیدنش لذت ببرید.
Mehdi Tehrani
۱۳۹۷/۹/۲۹
ممنونم ازتون که به کتاب هزار و یک شب ۴۰درصد تخفیف دادید من ۲روز میش انتقاد کردم که خیلی گرون هست و دیشب خریداری کردم اما باز با این حال که گرون تر از تخفیف امروز خریدم اما ممنونم ازتون که به تکست‌های مشترکین توجه میکنید
Hamideh S
۱۳۹۹/۶/۲
کتابیست ارزنده که با موسیقی متن و صدای دلنشین خواننده ارزنده تر شده. برای کسانی که میل دارند لحظاتی دور از دنیای واقعی و در تخیلات سیر کنند کتاب خوبی است اما برای آنان که میل به شنیدن داستان‌های واقعی و بیشتر عبرت آموز دارند توصیه نمی‌شود. قیمت کتاب با تخفیف به صرفه است.
مهدی حسینی
۱۳۹۸/۹/۲۸
همین گوینده (آسمان مصطفایی) از دیدِ من زیباترین و دلنشین‌ترین صدا و بهترین گویندگی رو از میان راوی‌های هزار و یک شب داره. موسیقی بسیار خوب است. خود کتاب هم که بی‌گمان از زیباترین و ارزشمندترین کتاب‌های داستانیِ کُهَن در ادبیات جهانه، پس ارزش خریدش رو داره.
مشاهده همه نظرات ۲۲۸

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول

برای دریافت کتاب صوتی هزار و یک شب - دفتر اول و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.