معرفی و دانلود کتاب صوتی حاج آخوند

عکس جلد کتاب صوتی حاج آخوند
قیمت:
۴۹۰۰۰ تومان - 8.99€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاج آخوند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حاج آخوند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی حاج آخوند

سید عطاءالله مهاجرانی سیاست مدار ایرانی در کتاب صوتی حاج آخوند، موضوع اصلی داستانش را از خاطرات گذشته خود انتخاب کرده و زندگی یک روحانی ساده و عارف مسلک را به تصویر می‌کشد که شخصیتی تاثیرگذار و ستودنی داشته است.

درباره کتاب صوتی حاج آخوند:

بزرگان و علمایی زیادی در خاک این سرزمین زیسته‌اند که بسیاری از مردم آن‌ها را نمی‌شناسند و از فضایل و ویژگی‌های مثبت اخلاقی‌شان خبر ندارند. سید عطاءالله مهاجرانی در کتاب صوتی حاج آخوند، زندگی مردی عجیب و زاهد به نام حاج شیخ محمود رضا امانی را به تصویر می‌کشد که در روستای مهاجران به این لقب مشهور بوده و همه اهالی شهر و روستا با او دمخور بودند و دوستش داشتند.

نویسنده نیز از همان کودکی تا سال‌های جوانی‌اش با حاج آخوند در ارتباط بوده و خاطرات زیادی را با او تجربه کرده است. به همین خاطر این کتاب به شرح زندگی مردی پرداخته که شخصیتی دلنشین، محبوب و تاثیرگذار داشته و تمام افرادی که حاج آخوند را می‌شناختند، از او به نیکی یاد می‌کردند.

داستان‌های ساده و زیبای این رمان با زبان و لحنی شاعرانه نوشته شده و به خوبی توانسته روحیات عارفانه این روحانی روستایی را نشان دهد.

کتاب صوتی حاج آخوند به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر از شنیدن زندگی‌نامه و خاطرات بزرگان عرصه علم و هنر و دین لذت می‌برید، این کتاب برای شما مناسب است.

سید عطاءالله مهاجرانی را بیشتر بشناسیم:

یکی از سیاست مداران ایرانی که دستی بر نوشتن نیز دارد، سید عطاءالله مهاجرانی (Ata'ollah Mohajerani) وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت محمد خاتمی، معاون پارلمانی در دوران نخست‌وزیری میرحسین موسوی و ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی و نماینده شهر شیراز در دوره اول مجلس شورای اسلامی است.

او در سال 1333 شمسی در شهر اراک به دنیا آمد و تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه‌های اصفهان، شیراز و تهران در رشته تاریخ گذراند. مهاجرانی سال‌ها عضو هیئت علمی گروه تاریخ دانشگاه تربیت مدرس بود اما هم اکنون در بریتانیا زندگی می‌کند. همچنین همسر او جمیله کدیور و برادر زنش محسن کدیور از فعالان سیاسی اصلاح طلب هستند.

او علاوه بر فعالیت‌های سیاسی با مطبوعاتی نظیر روزنامه اطلاعات همکاری داشت و مدیر مسئول هفته نامه بهمن و ماهنامه گزارش گفتگو بوده است. علاوه بر این عطاءالله مهاجرانی کتاب‌های متعددی از خود بر جای گذاشته که برخی از آن‌ها عبارتند از: «مقدمه‌ای بر هفت خان بزرگمهر، میناگران، برف، قرائت دینی، شیخ بی‌خانقاه، مسیحیت و اسلام، بهشت خاکستری، پیام آور عاشورا، افسانه باد و...»

در بخشی از کتاب صوتی حاج آخوند می‌شنویم:

جمع‌شان جمع بود؛ آقا سید شاهنامه خوان، حاج آخوند و پدربزرگم. آقا سید هفتاد و سه ساله بود و پدربزرگم هفت ساله و حاج آخوند شصت و دو ساله. هر سه متولد آذرماه بودند و هر سه هم در ماه آذر از دنیا رفتند. با هم که بودند از سخن گفتن‌شان، خنده‌شان و نگاه‌شان به یکدیگر، انگار زمان متوقف می‌شد و آن‌ها را تماشا می‌کرد.

سال‌ها بعد آیت الله میلانی در لندن برایم تعریف کرد؛ نوجوان که بودم، علامه سید محمدحسین طباطبایی و شاعر عارف مهدی الهی قمشه‌ای مهمان پدربزرگم آیت الله سید محمد هادی میلانی، مرجع تقلید و موسس حوزه علمیه مشهد بودند. برایشان چای آورده بودم؛ ناگاه آقای قمشه‌ای خواند: آسمان رشک برد بهر زمینی که در آن، دو سه یاری دو سه دم بهر خدا بنشینند.

این سه یار روستایی و رفیقان شفیق لباس‌شان کم و بیش مثل هم بود. آقا سید عمامه شیر شکری می‌بست؛ عبای کوتاه داشت که به غیر از محرم و سفر رنگ عبایش سفید بود؛ تا زانویش می‌رسید. پدربزرگم کلاه نخی سپید یا سبز داشت؛ او هم عبا می‌پوشید. هر سه محاسنی سپید داشتند. محاسن حاج آخوند سایه‌ای از رنگ خاکستری داشت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲۸ دقیقه
گرچه تفسیر زبان روشنگر است
۴۴ دقیقه
جان‌علی
۴۷ دقیقه
شکوه شک و اندوه شادمانه خیام
۴۰ دقیقه
ارامنه‌ی حمریان
۲۶ دقیقه
در همه دیر مغان، نیست چون من شیدایی
۴۲ دقیقه
کوکب دری
۳۴ دقیقه
نگاهی دیگر به زندگی
۳۷ دقیقه
معجزه آینه گردانی آفتاب و ماه
۴۱ دقیقه
خوش گمانی به خداوند
۳۱ دقیقه
به دست آهن تفته کردن خمیر
۲۸ دقیقه
ز احمد تا احد یک میم فرق است
۲۳ دقیقه
عمو نبی
۴۴ دقیقه
کفش عید
۳۱ دقیقه
درخت سیب
۴۹ دقیقه
سهراب کشان
۵۲ دقیقه
صدای طبل و دهل و ساز بلند شد

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی حاج آخوند
نویسنده
گویندهسید عطاءالله مهاجرانی
ناشر چاپیانتشارات امید ایرانیان
ناشر صوتی نوین کتاب گویا
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۵۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
۴۹۰۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی حاج آخوند

bizhan kouchaki
۱۴۰۰/۴/۱۴
کتاب تقریبا رو به اتمام است. بسیار عالی بود و لذت بردم. پیشتر تعریف آنرا از دوستان شنیده بودم ولی بهتر از آن چیزی بود که فکر می‌کردم. آقای مهاجرانی به گفتمان دینی تعلق خاطر دارند و حاج آخوند شخصیتی واقعی است که در زندگی ایشان تاثیرگذار بوده است. روحانی روشن ضمیری در روستایی کوچک با تحصیلات حوزوی، و اما بسیار خوانده دانشمند و به دور از تعصبات معمول خیلی از مذهبیون سطحی نگر. نظراتی که در مورد مفاخر ادبی می‌دهد خیلی اوقات صاحبین تحصیلات جدید را متحیر می‌کند. مفاخری همچون فردوسی، مولوی، حافظ و حتی خیام. کتاب بسیار تاثیرگذار است به خصوص برای کسانی که در گوشه‌ای از وجودشان اندکی علایق مذهبی داشته باشند یا این علایق را مختصری حفظ کرده باشند، بسیار الهام بخش است.
ای کاش شرایط به گونه‌ای دیگر می‌بود و جناب مهاجرانی در وطن بودند. علی‌ای حال از کتاب ایشان و به ویژه از شخصیت واقعی حاج آخوند بهره فراوان بردم. 🌺🌺💐💐
نازنین شریفی
۱۴۰۱/۱۰/۲۰
ادبیات پارسی خود عرفان است زیبایی ارتباط با خداوند را در تک تک اشعار مولوی حافظ فردوسی و سعدی ودیگر شاعران عارف این سرزمین میتوان یافت
شاهنامه خوانی حاج آخوند ودرک ایشان از شاهنامه مرا به گذشته‌های نه چندان دوری برد که پدر بزرگم شاهنامه میخواند و برای ما که کودک بودیم تفسیر پاکی وفاداری و ایران و
دوستی میکرد چقدر جای حاج آخوندها امروز در بین جوانان خالی است
چقدر لذت بخش بود سرگذشت این انسان وارسته بزرگ‌ وچقدر برای من عجیب بود سرنوشت عطالله مهاجرانی و تربیت کردن آن‌ها توسط حاج آخوند
ممنون از کتابراه بخاطر این کتاب نوستالژی و زیبا
محمود مهدی زاده
۱۴۰۱/۶/۲۳
متن کتاب عالی و بدیع بود، اما ضبط صدا متوسط بود.
کلا ولوم صدا نسبت به بقیه کتابهای صوتی ضعیف و پایین بود و نوسان هم داشت.
توصیه می‌کنم قبل از انتشار همه کتابهای صوتی از نرم افزار‌های ادیت صدا و متخصص این کار استفاده کنید تا به استاندارد مطلوب برسانید.
نرم افزار Gold Wave در این مورد کار آمد و
قدرتمند است و نسخه‌های آندروید و ویندوز دارد.
کاربران متوسط هم می‌توانند از آن استفاده کنند.
ضمناً در اکثر کتابها سطح صدای موزیک بلند است و با صدای گوینده همخوانی ندارد.
ارادتمند
Rahig Makhtom
۱۴۰۰/۳/۱۴
سلام کاش حاج آخوند بود و به جنابتان می‌گفت حیف شدی عطا حیف، می‌توانستی خادم خوبی باشی برای ملتت و کشورت افسوس که یادتت نماند که فرق بین سواحل کرواسی و سواحل خیاج الهی بسیار است و این طرز نگاه نیست خداوند به جاهای برکت داده. است اگر به این موضوع عنایت داشتی پنجاه سال دومت را هم پر جما و مهاجران و مارون و حمریان می‌گذارندی و اگر توجه می‌کردید که حاج آخوند گل عطار را در آن یافت...
علیرضا رضائیان
۱۴۰۱/۸/۲۶
درود دوستان واقعا این حاج آخوند توی چند جای کتاب به من تلنگر زد برای تغییر و غنیمت شمردن مابقی زندگی برای اصلاح روش زندگیم
صدای اقای مهاجرانی خیلی حرفه‌ای نیست ولی بعد از یکی دو فصل خیلی بهش عادت میکنید و ازش لذت میبریید. من کاری به عملکرد سیاسی ایشون ندارم ولی این کتاب خیلی زیاد دوست داشتم و دارم و قطعا در آینده مجدد میخونمش. همتون دوست دارم.
حسین صمدی
۱۴۰۱/۵/۳۰
مهاجرانی قصه گوی خوبی است به حدی که توانست با قصه گویی از مجلس رای اعتماد بگیرد ووزیر فرهنگ شود ومابقی قصه که اکنون برج لندن نشین وگاهی به نعل وتخته بزند، ولی درروایت قصه کمی عجول وبعضی کلمات را باگویش خود میخواندکه جالب نیست. ودرخودقصه گاهی بین سادگی وپیچیده گفتن تعادل برقرارنمیکندوهرچه جلوتر میرویم اثر بی جانتر میشود
محمد فروهر
۱۴۰۱/۹/۶
سلام
برای من بسیار کتاب خوبیه
چون هرچندوقت به سراغش میام ویه روایت هاش داستان هاش روگوش میدم ولذت میبرم
ممنونم.
اماصدای روای واقعا دلنشین وعالی است
حیف است اهل معرفت این کتاب راگوش ندهند
انشاالله خداوند همه ما رابا اهل معرفت آشنا کند!
کتایون کریمی
۱۴۰۱/۳/۱۹
به نظر من کتاب آموزنده‌ای بود من واقعا ازش یاد گرفتم و کاش به جای اینهمه دروس بیهوده در مدرسه همه ما حاج آخوندهایی داشتیم که به ما درس زندگی میدادند وجود امثال حاج آخوند که اینهمه بی نیاز و بی تعلق به دنیا باشند در زندگی همه ما لازمه
غلامرضا حق شناس
۱۴۰۱/۳/۲۳
سلام
من بخش اول این کتاب رو با صدای زیبا و رسای جناب آقای مهاجرانی شنیدم.
تجربه‌ی تازه‌ای بود که متن کتاب رو با صدای خود نویسنده بشنوم. الحق که کتاب، بسیار شنیدنی می‌شود.
وجیهه رحیمی
۱۴۰۱/۱۰/۶
کتاب خوبی بود هرکس در مسیر زندگی برای رشدوتعالی خود و جامعه نیاز به راهبر وروشنگر دارد و دراین اثر نقش این راهبر برجسته بوده است و تاثیر گذار. رحیمی
زینب زمانی
۱۴۰۱/۲/۸
قلمی زیبا و روان و دل انگیز داشت و مخصوصا که با صدای خود نویسنده شنیده شد بسیار به دل نشست…مفاهیم معنوی و روانشناسی رو قشنگ در هم پیچیده و به خورد مخاطب میداد…
گودرز صادقی هشجین
۱۴۰۰/۱۰/۳۰
از بهترین کتابهایی بود که خواندم. اگر مهاجرانی در کار سیاست ومدیریت وارد نمیشد بی‌شک از مفاخر فرهنگ و ادب ما می‌شد. شاید هنوز دیر نشده باشد!
محمدجواد احمدی
۱۴۰۱/۲/۲۰
بسیار عالی بود
واقعا لذت بردم و خیلی چیزها یاد گرفتم
درود بر استاد مهاجرانی و روح حاج آخوند شاد و راهش جاودان
احسان م
۱۴۰۰/۱۰/۸
واقعا لذت بردم و مطالب جدید در زندگی یاد گرفتم ممنون بابت ثبت این خاطرات و روحش شاد
یاس م
۱۴۰۰/۱۲/۲۴
کتاب جالب وخوبی بود شخصیت ناب وپاک حاج آخوند ستودنی بود قلم نویسنده عالی بود ممنونم
مشاهده همه نظرات ۲۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی حاج آخوند

برای دریافت کتاب صوتی حاج آخوند و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.