معرفی و دانلود کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

عکس جلد کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ
قیمت:
25500 تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

سفرنامه‌ای ناب و شنیدنی از کشوری مرموز و عجیب در آسیای شرقی... رضا امیرخانی در کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ، خاطرات و مشاهدات خود از کشور کره شمالی را به رشته تحریر درآورده که از نگاهی جدید و به دور از کلیشه‌های رایج برخوردار است.

درباره کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

با شنیدن نام کره شمالی چه تصویری در ذهن‌تان نقش می‌بندد؟ آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید رازهای نهان این سرزمین را بدانید و از شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن باخبر شوید؟

اگر تاکنون شناختی که از این کشور داشته‌اید، محدود به توصیفات رسانه‌ها و کتاب‌هاییست که قهرمان آن‌ها از آنجا فرار کرده‌اند، بد نیست که این بار از زاویه نگاه دیگری به کره شمالی بنگرید و از منظر یک مرد ایرانی مسلمان که از قضا نویسنده متبحری نیز هست، با این کشور آسیایی آشنا شوید.

کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ مجموعه خاطرات و تجربیات رضا امیرخانی است که در سال 1397 و در طی دو سفر به کره شمالی آن را نگاشته و ضمن برخورداری از زبانی طنازانه و سرگرم‌کننده، تلاش کرده تا موضعی انتقادی و تا حد امکان واقع نگرانه داشته باشد.

ماجرای این سفر جذاب از جایی آغاز می‌شود که امیرخانی به دعوت از دوستان خود به تیم رسانه‌ای هیات نمایندگی حزب موتلفه (ایران) می‌پیوندد و برای اولین بار پا به این سرزمین ناشناخته می‌گذارد. او که کتاب خود را در سه فصل نگاشته، در هر بخش روایتی متفاوت و با اطلاعات و جزئیات گوناگون ارائه می‌دهد.

امیرخانی در فصل اول کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ که «کیم چی» نام دارد، مشاهدات خود از قوانین و حال و هوای پایتخت این کشور را تعریف می‌کند. در این فصل به خاطر محدودیت‌ها و هماهنگی تیم ایرانی و کره شمالی، امیرخانی نمی‌تواند روایت دلبخواه خود را بنویسد و جزئیات بیشتر و باکیفیت‌تری را اضافه کند.

در فصل دوم با نام «قاشق چی»، در ایران نوشته شده و نویسنده تلاش کرده تا برداشت‌ها و تجربیات خود را به دور از هرگونه احساسات خام و اولیه بنویسد. اما فصل سوم کتاب با نام «چیطولی» روایت متفاوت‌تر و جذاب‌تری دارد. چراکه امیرخانی پس از سفر اول خود تلاش می‌کند تا بار دیگر به کشور سفر کند و به دور محدودیت‌ها بر روی سبک زندگی شهروندان کره شمالی و مناسبات اجتماعی آن‌ها تمرکز کند و اطلاعات ناب‌تری را ارائه دهد. او در این مسیر موفق می‌شود و برای بار دوم همراه با دو نفر از دوستانش به این کشور دیکتاتوری و منزوی می‌رود.

در آخر باید گفت که رضا امیرخانی تلاش کرده تا شباهت‌ها و تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی میان ایران و کره شمالی را پیدا کند و برای مخاطبان خود شرح دهد و همچنین تصویری از مردم این کشور ارائه دهد که به حقیقت نزدیک‌تر باشد.

کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی‌که به سفرنامه‌ها و شناخت فرهنگ و سیاست کشور کره شمالی علاقه‌مند هستند، از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

رضا امیرخانی را بیشتر بشناسیم

رضا امیرخانی متولد سال 1352 در تهران است. او با فعالیت‌هایی در زمینه‌ی نویسندگی و نقد ادبی، یکی از چهره‌های شناخته‌شده در فضای ادبیات معاصر ایران است. او مدتی رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن قلم ایران بود.

سفرنامه‌ی «داستان سیستان: ده روز با رهبر»، داستان‌های «ارمیا»، «منِ او»، «نفحات نفت» و «اَزبه» تعدادی از آثار او هستند.

همچنین بسیاری از کتاب‌های او برنده‌ی جوایز متعددی شدند، از جمله: کتاب من او که در دومین جشنواره‌ی مهر مورد تقدیر قرار گرفت، کتاب نفحات نفت که اثر شایسته‌ی تقدیر دهمین دوره‌ی جایزه‌ی جلال آل احمد شد و کتاب ره‌ش که جایزه‌ی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را برای او به ارمغان آورد.

در بخشی از کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ می‌شنویم

امروز شاید برای من مهم‌ترین روز سفر باشد. قرار است داخل کره شمالی سفر کنیم. از پیونگ یانگ تا پیسونگ. یعنی مرز مشترک با کره جنوبی و البته به تعبیر اینجایی یعنی مرز با دشمن یا مرز با کشور اشغال شده توسط دشمن. با پرچم سفید، پرچم بدون رنگ، پرچم خالی.

صبحانه را زودتر می‌خوریم. چشم می‌اندازم؛ نه خبری از تاجر آمریکایی‌ست و نه خبر از دو خبرنگار اسرائیلی. سوئیلین می‌خندد و می‌گوید: «دنبال رفقایی؟»

می‌گویم: «حالا یک جا قوانین جمهوری اسلامی گذاشت از شما جلو بزنیم، اگه گذاشتین؟!»

ناراحتم از اینکه از هیچکدام نشانه‌ای نگرفتم. شاید بعدتر به درد نوشتن می‌خوردند. سیدمجتبی می‌خندد و از همسایه یهودی‌مان می‌گوید که دیروز ذکر خیرش صحبت ما را گرم کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
12 دقیقه
الطریق ثم الرفیق
3 دقیقه
کیم چی - جمعه 18 خرداد 97، 8 ژوئن 2018
38 دقیقه
شنبه 19 خرداد 97، 9 ژوئن 2018
38 دقیقه
یکشنیه 20 خرداد 97، 10 ژوئن 2018
22 دقیقه
دوشنبه 21 خرداد 97، 11 ژوئن 2018
47 دقیقه
سه شنبه 22 خرداد 97، 12 ژوئن 2018
46 دقیقه
چهارشنبه 23 خرداد 97، 13 ژوئن 2018
36 دقیقه
پنجشنبه 24 خرداد 97، 14 ژوئن 2018
34 دقیقه
جمعه 25 خرداد 97، 15 ژوئن 2018
25 دقیقه
شنبه 26 خرداد 97، 16 ژوئن 2018
34 دقیقه
قاشق چی
29 دقیقه
چیطولی - دوشنبه 1 بهمن 97، 21 ژانویه 2019
43 دقیقه
سه شنبه 2 بهمن 97، 22 ژانویه 2019
36 دقیقه
چهارشنبه 3 بهمن 97، 23 ژانویه 2019
61 دقیقه
پنجشنبه 4 بهمن 97، 24 ژانویه 2019
42 دقیقه
جمعه 5 بهمن 97، 25 ژانویه 2019
31 دقیقه
شنبه 6 بهمن 97، 26 ژانویه 2019

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ
نویسنده
گویندهمحسن حکیم معانی
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه صوتی
25500 ت - 3.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

آمنه جاویدی
۱۴۰۲/۳/۲۰
کتاب ماجرای سفری است به کره شمالی بعنوان سفرنامه واقعا جذابه و برای افرادی که اطلاعات سیاسی دارند شاید جذابتر باشه
صدای راوی مناسبه و خوانش بسیار خوبی هم داره.
داستان در مورد سفر یک گروه مستندساز به کره شمالی است. شیطنت‌ها و ماجراجوییهای گروه و نکته سنجی‌های نویسنده آن هم در چنین کشور بسته‌ای و
باعث میشه داستان یکنواخت خسته کننده نباشه.
ظاهرا بعد از جنگ شرایط کره شمالی بد نبوده ولی حالا مثل جزیره‌ای دور از همه دنیا ایزوله شده‌اند.
برای من که روابط بین انسانها خیلی عجیب و باورنکردنی بود. انگار که همه توی یک پادگان بزرگ زندگی می‌کنند و مردم عادی سرباز صفر هستند و حزبی‌ها هم درجه دار. این کتاب را قبلا متنی‌اش را خوانده بودم و اینبار صوتی‌اش را گرفتم و خانوادگی همه با هم گوش دادیم تجربه خوبی بود
mohammad jaafaran
۱۴۰۲/۲/۵
بسیار جالب بود و برای حداقل خود من یادآور سفرهای متعدد به آسیای میانه بخاطر شرایط شغلی‌ام بود.. تقریبا تمامی کشورهای کمونیستی به این صورت هستند، حالا مقداری مدرن مثل چین و بی مثال مانند کره شمالی.. در سفر به ترکمنستان و شهر عشق آباد واقعا همینطوری بود و قرقیزستان، مغولستان و تاحدودی چین هم همگی جو خفقان و بسته‌ای دارند..
ولی جالب این بود که نمایندگان کشورمان تقریبا فرقی با افراد عادی ندارند و شاید فقط صاحب ماشین و مترجم باشند.. در کل جالب بود و شنیدنی..
محمد غائبیان
۱۴۰۱/۱۰/۶
نویسنده درجه یک و مورد علاقه من..
لذت بردم از شنیدن این کتاب و وصف حال جذابی از دو سفر به کره شمالی.
از بیرون نگاه کردن به شرایط کره شمالی آسونه اما جای جای شنیدن این کتاب، این رو در ذهن داشتم که چقدر تعصب و بدون تفکر انتقادی بودن، می‌تونه جامعه روبه زوال ببره و تلنگری به ایران خودمان..
نکته
منفی: رضای امیرخانی عزیز چرا آخر کتاب رو به یک باره تموم کردی.. جای خالی یک فصل جمع بندی کاملا احساس می‌شد.
Lunasa
۱۴۰۱/۹/۵
به عنوان کسی که خیلی زیاد توی زمینه کره شمالی مطالعه کرده و تقریبا کتاب‌های زیادی رو با این سبک خونده میشه گفت اگر قبلا توی این زمینه خونده باشید اطلاعات جدیدی نداره. اما نویسنده سبکش دوست داشتنیه و دقت قابل توجهی به اطراف داره. مهمتر از همه اینکه این کتاب از دید یک توریست ایرانی نوشته شده. ولی اگر میخوایید اطلاعات دقیق تری راجع به این کشور داشته باشد کتاب‌های پناهندگان رو بخونید.
کیمیا محمودی
۱۴۰۱/۵/۵
من نثر آقای امیرخانی رو علی الخصوص وقتی مستندی رو داره داستان وار به تصویر می‌کشه خیلی دوست دارم، مثل کتاب جانستان کابلستان خیلی مطالب بیشتری از اونچه خودمون می‌دونیم (البته اگر قبل از این کتاب مطالعه مرتبط در خصوص کره شمالی داشته باشید) نمی‌گه
ولی جزییات جالبی داره
خوشحالم از مطالعه ش چون صحه گذاری بر اطلاعات قبلیم بود و البته پیشنهاد می‌کنم
Hinna Amiri
۱۴۰۱/۸/۶
کتاب جذابی بود من رو ترغیب کرد اطلاعات بیشتری از کره شمالی بدست بیارم. شیطنت‌های نویسنده و دوستانش هم نمک کتاب بود. بیشتر کتاب‌ها، درباره‌ی کره شمالی رو فراری‌ها نوشتند اینکه یه ایرانی این کتاب رو نوشته کتاب رو خواندنی تر کرد.
Ehsan Hosseinzadeh
۱۴۰۲/۴/۱۰
سبک نوشتاری کتاب جالب و جذاب بود و مخاطب رو همراه خودش به دل ماجرا می‌برد و از خشکی به دور بود، راوی خوش صدا بود و در کل این کتاب اطلاعات جالب و خوبی در اختیار من گذاشت که چندان درباره‌ی کره‌ی شمالی نمی‌دونستم
علی رستگار
۱۴۰۲/۲/۱۸
کتاب بسیار جالب و گیرایی است و گزارشی بسیار جالب از جامعه و حکومت کره شمالی از نظر یک ناظر بیرونی و بی طرف است آقای امیرخانی بسیار با دقت مشاهدات خود را از زندگی مردم کره شمالی روایت کرده است
بسیار لذت بردم
مطهره میرزائی
۱۴۰۱/۸/۱۸
اینکه حتی باتوجه به محدودیت‌ها که باعث میشد مطالب جامع‌تر منتقل نشه اما متن نوشتاری به گونه‌ای هست که تمایل به خواندن و حتی شنیدنش برای انسان ارزشمند است و از طرف دیگر قلم اقای امیرخانی به متن زیبایی میدهد
مهدی مجیدی
۱۴۰۲/۷/۳
ترکیب داستان نویسی آقای امیر خانی و نحوه داستان سرایی آقای حکیم معانی یک معجون طلایی هست برای کتاب دوستان... واقعا که هیچی کم نداره
regen
۱۴۰۱/۹/۲۰
از لحن و شیوه گویش گوینده کتاب بسی لذت بردم. سفرنامه جذابی بود. ولی نمیشه به عنوان مرجعی برای شناخت کامل کره شمالی بهش نگاه کرد.
حسین دهقان
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
واسه دوستانی که بدانبال درک بهتر وضعیت جامعه بسته و محدود کره شمالی هستن بسیار باز زیان شیوا و روان روایت کرده.
فاطمه نوری
۱۴۰۱/۸/۲۷
عالی بود.
ولی دوست داشتم کمی حال و هوای ساختمون‌های شهر و بناهای شاخص بیان میشد تا بهتر می‌تونستیم فضاها رو تجسم کنیم.
م ن
۱۴۰۱/۵/۱۱
خیلی عالی بود، سفرنامه‌های آقای امیر خانی جالب و متفاوت هست، صدای گوینده هم خیلی مناسب بود ممنون از کتابراه
محمد مهدی رشیدی
۱۴۰۲/۶/۸
نویسنده با ثبت جزیات سفر و دیده‌ها تصویر نسبتا کاملی از وضعیت کشوفلک زده کره شمالی می‌دهد
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

برای دریافت کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.