معرفی و دانلود کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

عکس جلد کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ
قیمت:
۲۵۵۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

سفرنامه‌ای ناب و شنیدنی از کشوری مرموز و عجیب در آسیای شرقی... رضا امیرخانی در کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ، خاطرات و مشاهدات خود از کشور کره شمالی را به رشته تحریر درآورده که از نگاهی جدید و به دور از کلیشه‌های رایج برخوردار است.

درباره کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

با شنیدن نام کره شمالی چه تصویری در ذهن‌تان نقش می‌بندد؟ آیا شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید رازهای نهان این سرزمین را بدانید و از شرایط اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن باخبر شوید؟

اگر تاکنون شناختی که از این کشور داشته‌اید، محدود به توصیفات رسانه‌ها و کتاب‌هاییست که قهرمان آن‌ها از آنجا فرار کرده‌اند، بد نیست که این بار از زاویه نگاه دیگری به کره شمالی بنگرید و از منظر یک مرد ایرانی مسلمان که از قضا نویسنده متبحری نیز هست، با این کشور آسیایی آشنا شوید.

کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ مجموعه خاطرات و تجربیات رضا امیرخانی است که در سال 1397 و در طی دو سفر به کره شمالی آن را نگاشته و ضمن برخورداری از زبانی طنازانه و سرگرم‌کننده، تلاش کرده تا موضعی انتقادی و تا حد امکان واقع نگرانه داشته باشد.

ماجرای این سفر جذاب از جایی آغاز می‌شود که امیرخانی به دعوت از دوستان خود به تیم رسانه‌ای هیات نمایندگی حزب موتلفه (ایران) می‌پیوندد و برای اولین بار پا به این سرزمین ناشناخته می‌گذارد. او که کتاب خود را در سه فصل نگاشته، در هر بخش روایتی متفاوت و با اطلاعات و جزئیات گوناگون ارائه می‌دهد.

امیرخانی در فصل اول کتاب نیم دانگ پیونگ یانگ که «کیم چی» نام دارد، مشاهدات خود از قوانین و حال و هوای پایتخت این کشور را تعریف می‌کند. در این فصل به خاطر محدودیت‌ها و هماهنگی تیم ایرانی و کره شمالی، امیرخانی نمی‌تواند روایت دلبخواه خود را بنویسد و جزئیات بیشتر و باکیفیت‌تری را اضافه کند.

در فصل دوم با نام «قاشق چی»، در ایران نوشته شده و نویسنده تلاش کرده تا برداشت‌ها و تجربیات خود را به دور از هرگونه احساسات خام و اولیه بنویسد. اما فصل سوم کتاب با نام «چیطولی» روایت متفاوت‌تر و جذاب‌تری دارد. چراکه امیرخانی پس از سفر اول خود تلاش می‌کند تا بار دیگر به کشور سفر کند و به دور محدودیت‌ها بر روی سبک زندگی شهروندان کره شمالی و مناسبات اجتماعی آن‌ها تمرکز کند و اطلاعات ناب‌تری را ارائه دهد. او در این مسیر موفق می‌شود و برای بار دوم همراه با دو نفر از دوستانش به این کشور دیکتاتوری و منزوی می‌رود.

در آخر باید گفت که رضا امیرخانی تلاش کرده تا شباهت‌ها و تفاوت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی میان ایران و کره شمالی را پیدا کند و برای مخاطبان خود شرح دهد و همچنین تصویری از مردم این کشور ارائه دهد که به حقیقت نزدیک‌تر باشد.

کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی‌که به سفرنامه‌ها و شناخت فرهنگ و سیاست کشور کره شمالی علاقه‌مند هستند، از شنیدن این کتاب صوتی لذت خواهند برد.

رضا امیرخانی را بیشتر بشناسیم

رضا امیرخانی متولد سال 1352 در تهران است. او با فعالیت‌هایی در زمینه‌ی نویسندگی و نقد ادبی، یکی از چهره‌های شناخته‌شده در فضای ادبیات معاصر ایران است. او مدتی رئیس هیئت مدیره‌ی انجمن قلم ایران بود.

سفرنامه‌ی «داستان سیستان: ده روز با رهبر»، داستان‌های «ارمیا»، «منِ او»، «نفحات نفت» و «اَزبه» تعدادی از آثار او هستند.

همچنین بسیاری از کتاب‌های او برنده‌ی جوایز متعددی شدند، از جمله: کتاب من او که در دومین جشنواره‌ی مهر مورد تقدیر قرار گرفت، کتاب نفحات نفت که اثر شایسته‌ی تقدیر دهمین دوره‌ی جایزه‌ی جلال آل احمد شد و کتاب ره‌ش که جایزه‌ی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را برای او به ارمغان آورد.

در بخشی از کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ می‌شنویم

امروز شاید برای من مهم‌ترین روز سفر باشد. قرار است داخل کره شمالی سفر کنیم. از پیونگ یانگ تا پیسونگ. یعنی مرز مشترک با کره جنوبی و البته به تعبیر اینجایی یعنی مرز با دشمن یا مرز با کشور اشغال شده توسط دشمن. با پرچم سفید، پرچم بدون رنگ، پرچم خالی.

صبحانه را زودتر می‌خوریم. چشم می‌اندازم؛ نه خبری از تاجر آمریکایی‌ست و نه خبر از دو خبرنگار اسرائیلی. سوئیلین می‌خندد و می‌گوید: «دنبال رفقایی؟»

می‌گویم: «حالا یک جا قوانین جمهوری اسلامی گذاشت از شما جلو بزنیم، اگه گذاشتین؟!»

ناراحتم از اینکه از هیچکدام نشانه‌ای نگرفتم. شاید بعدتر به درد نوشتن می‌خوردند. سیدمجتبی می‌خندد و از همسایه یهودی‌مان می‌گوید که دیروز ذکر خیرش صحبت ما را گرم کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۲ دقیقه
معرفی
۱۲ دقیقه
الطریق ثم الرفیق
۳ دقیقه
کیم چی - جمعه 18 خرداد 97، 8 ژوئن 2018
۳۸ دقیقه
شنبه 19 خرداد 97، 9 ژوئن 2018
۳۸ دقیقه
یکشنیه 20 خرداد 97، 10 ژوئن 2018
۲۲ دقیقه
دوشنبه 21 خرداد 97، 11 ژوئن 2018
۴۷ دقیقه
سه شنبه 22 خرداد 97، 12 ژوئن 2018
۴۶ دقیقه
چهارشنبه 23 خرداد 97، 13 ژوئن 2018
۳۶ دقیقه
پنجشنبه 24 خرداد 97، 14 ژوئن 2018
۳۴ دقیقه
جمعه 25 خرداد 97، 15 ژوئن 2018
۲۵ دقیقه
شنبه 26 خرداد 97، 16 ژوئن 2018
۳۴ دقیقه
قاشق چی
۲۹ دقیقه
چیطولی - دوشنبه 1 بهمن 97، 21 ژانویه 2019
۴۳ دقیقه
سه شنبه 2 بهمن 97، 22 ژانویه 2019
۳۶ دقیقه
چهارشنبه 3 بهمن 97، 23 ژانویه 2019
۶۱ دقیقه
پنجشنبه 4 بهمن 97، 24 ژانویه 2019
۴۲ دقیقه
جمعه 5 بهمن 97، 25 ژانویه 2019
۳۱ دقیقه
شنبه 6 بهمن 97، 26 ژانویه 2019

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ
نویسنده
گویندهمحسن حکیم معانی
ناشر چاپیانتشارات افق
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۹ ساعت و ۳۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی شعر، ادبیات و زندگینامه، کتاب‌های سفرنامه
قیمت نسخه صوتی
۲۵۵۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

کیمیا محمودی
۱۴۰۱/۵/۵
من نثر آقای امیرخانی رو علی الخصوص وقتی مستندی رو داره داستان وار به تصویر می‌کشه خیلی دوست دارم، مثل کتاب جانستان کابلستان خیلی مطالب بیشتری از اونچه خودمون می‌دونیم (البته اگر قبل از این کتاب مطالعه مرتبط در خصوص کره شمالی داشته باشید) نمی‌گه
ولی جزییات جالبی داره
خوشحالم از مطالعه ش چون صحه گذاری بر اطلاعات قبلیم بود و البته پیشنهاد می‌کنم
م ن
۱۴۰۱/۵/۱۱
خیلی عالی بود، سفرنامه‌های آقای امیر خانی جالب و متفاوت هست، صدای گوینده هم خیلی مناسب بود ممنون از کتابراه
hamid tanha
۱۴۰۱/۵/۱۴
شادی آزادیست. زیبا گفتید. فرق اروپا با اونجا. مشارکت اجتماعی از روی علاقه است نه اجبار
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ

برای دریافت کتاب صوتی نیم دانگ پیونگ یانگ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.